Harika Bir Hayat Yaşadım Diyenlerin Ortak Noktalar - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Harika Bir Hayat Yaşadım Diyenlerin Ortak Noktalar


ayan
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
22/06/2007 :  09:15:19 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Hayatı kendimizden büyük bir amaç için yaşadığımızda, hem alçakgönüllü olmayı öğreniyoruz, hem de var olmakla yaşamak arasındaki farkı. Hayatımızı güzel kılan da bu. “Harika bir hayat yaşadım” diyenlerin ortak noktaları; Kendilerini sürekli geliştirme arzusu duymaları; Bütüne katkıda bulunmalarıdır. Hayattan zevk almak bir şans işi değil, bir seçimdir. Kendimizden daha büyük amaç, devasa şirketleri yönetmek, patron olmak değildir. Kendimizden büyük amaç, başkalarının gelişimine katkıda bulunarak, onların hayatında fark yaratmaktır. Nasıl katkıda bulunacağını bilmek için yapmaktan hoşlandığın şeylerin listesini yap. Sonra onları en iyi şekilde yapmayı öğren. Ve başkalarına öğret. Mesleğin için de aynı şey geçerli. Örneğin, bir öğretmensen, öğretmek ile ilgili öğrenebildiğin her şeyi öğren. Olabildiğin en iyi öğretmen ol. Böylece çocuklar da senden iyi öğrenir. En iyi öğretmen, öğrenmeyi seven öğretmendir. İz bırakmak için bulunduğun ortamda biraz tozları havaya kaldırmaktan korkuyor musun? Başkalarının senin hakkında ne düşündüğüne önem vererek, risk almadan sürülen bir hayat, sıradan bir hayattan başka bir şey değildir.. Gecelerin ve gündüzlerin birbirinin aynı mı? Televizyon denilen uyuşturucuya ne kadar düşkünsün? Her gün belirli dozda almadan yaşamak nasıl olurdu? Televizyon hayatından çıksa yaşamın nasıl olurdu? Bir çok şey istiyorsun ama onları gerçek kılmak için ne kadar zaman ayırıyor ne kadar çaba gösteriyorsun? Amaçlar ayda bir iki saat zaman ayrılarak gerçekleştirilmez. Gerçek amaç gerçek adanmışlık ister. Bu gezegende yaşayacağın bu tek ve kısacık hayat minimum çabadan daha fazlasını hak etmiyor mu? Buna değmez mi?


Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
dt_turan
Girişimci Editör

Toplam 544 yazı
22/06/2007 :  10:16:17  Alıntı
bunu siz mi yazdınız, güzelmiş


Alıntı Yapılan Metin:
Örneğin, bir öğretmensen, öğretmek ile ilgili öğrenebildiğin her şeyi öğren. Olabildiğin en iyi öğretmen ol. Böylece çocuklar da senden iyi öğrenir. En iyi öğretmen, öğrenmeyi seven öğretmendir.


sürekli öğrenme, değişime ayak uydurma

Alıntı Yapılan Metin:
İz bırakmak için bulunduğun ortamda biraz tozları havaya kaldırmaktan korkuyor musun? Başkalarının senin hakkında ne düşündüğüne önem vererek, risk almadan sürülen bir hayat, sıradan bir hayattan başka bir şey değildir..


riska alınmadan hiçbir şey yapılmaz. acı olmadan kazanç olmaz.

Alıntı Yapılan Metin:
Gecelerin ve gündüzlerin birbirinin aynı mı? Televizyon denilen uyuşturucuya ne kadar düşkünsün? Her gün belirli dozda almadan yaşamak nasıl olurdu? Televizyon hayatından çıksa yaşamın nasıl olurdu?


zamanı iyi değerlendirme

Alıntı Yapılan Metin:
Bir çok şey istiyorsun ama onları gerçek kılmak için ne kadar zaman ayırıyor ne kadar çaba gösteriyorsun? Amaçlar ayda bir iki saat zaman ayrılarak gerçekleştirilmez. Gerçek amaç gerçek adanmışlık ister.


adanmışlık, çalışma

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
denizD
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
22/06/2007 :  20:19:32  Alıntı
hayatımın dönüm noktasında olduğum şu dönemde beni çok etkiledi, Çok anlamlı bir yazı tebrik ederim,

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Çevirmen

1.14 saniye.
13:38:17, 17 Ekim 2019, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım