Çiçekçilik: Karlı Bir Meslek Herkese Tavsiye! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çiçekçilik: Karlı Bir Meslek Herkese Tavsiye!
 1 

aybar1726
Üye

Toplam 188 yazı
17/05/2010 :  21:32:46 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar, size çiçekçilik mesleğinden bahsetmek istiyorum.
Şimdi bununla ilgili yazacağım şeylere bu işi yapan kişiler hemen itiraz edecek ve ukalalık yapacak neden kimse kimseyle para kazandıran bi işi paylaşmak istemez. Ben niye paylaşıyorum çünkü benim mesleğim çiçekçilik değil. Çok sasmimi bir çiçekçi arkadaşımın anneler gününde yapmış olduğu ciro tam 5.000 tl, bu cironun masrafı 750 tl net kar 4250 tl çiçekçilikte asıl önemli olan hususlarda bitanesi nerede açacağınız eğer ki bir hastane yakınına mekan açarsanız iyi parayı kaldırırsınız.

Düşünün: bu sektör ölmez! sevgililer günü, anneler günü, babalar günü, öğretmenler günü, doğum günleri, hasta ziyaretleri, düğünler,mekan açılışları, vs.. Bu tarz özel günlerde dünya kadar cirolar yapılıyo. En basiti sevgililer gününde bir tane gülün satışı 5-10 tl peki alışı nekadar toptan 25-30 krş. Çiçekçilikte dekor derdin yok. Fiş derdin pek yok. Çiçekleri toptan al. Uzun ömürlü olanlardan bide kart vizit yaptırıp bütün iş yerlerine sitelere bırak bitanede küçük eleman bul. Bakın ozaman paraya para diyomusunuz. Siz hiç kapatan çiçekçi gördünüz mü, ben hiç görmedim.çünkü kar marjı çok yüksek. bu iş için 10 milyar para yeterlidir.ama asıl önemli olan bu işi başka birinin yanında birkaç ay öğrenmektir.nasıl buket yapılır vs.aksi taktirde zarar edilir.şimdi bu işi yapan arkadaşlar para kazanmıyoz filen demesin çünkü bu işte para var.
edv

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
Bartoloucci
Üye

Toplam 1343 yazı
17/05/2010 :  23:11:26  Alıntı
satışı bilmem de üretimi konusunda merakım var
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
by_world
Yeni Üye

Toplam 65 yazı
17/05/2010 :  23:40:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kar oranını tam olarak bilmiyorum..bulundugu semt e ve konuma göre degişiyordur eminim ..ama cok zevkli oldugu kesin güllerle ciceklerle buketler yapmak..
Zaman=para , para=parA
tijt is geld , geld is geld

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
serti
Üye

Toplam 223 yazı
18/05/2010 :  00:03:42  Alıntı

aybar1726 teşekkür ederim açmış olduğun konu için.Arkadaşlar şu an çiçekçilik yapan veya bu iş hakkında bilgisi olan varsa paylaşmasını isterim.Mesela incelikleri hakkında,dükkanın konumu hakkında aklınıza gelen her şey olabilir.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
.tslvys.
Üye

Toplam 140 yazı
18/05/2010 :  00:44:30  Alıntı
merhaba
bencede çok karlı bi sektör
kendi bahçem için yalovada seradan ğeçen ğün 3 kasa çiçek aldım 1 kasada 24-27 arasında saksılı bahçe çiçeği var ve kasası 10.000milyon (pazarlıksız)
aynı çiçeğin kocaelinde pazarda satış fiyatı ise tanesi 1.000 milyon yani pazardan 1 kasa fiyatına seradan yaklaşık 3 kasa alıyorsunuz.
yorum size kalmış :)
senden öncekilerden ibret al ama senden sonrakilere ibret olma

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Sanayici
egemuhendislik
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
18/05/2010 :  01:07:49  Alıntı
arkadaşlar çiçekçilik karlı bir iştir.çiçeklerinizi yani kesme olanları karanfil gül cerbela vs. onları mezatta acık artırmayla alırsınız çok ucuza mal olur size diğer saksılı olanlarıda özel üretim yapan yerlerden temin edersiniz.dükkan genelde hastane çevresinde olursa ve tabikide işler iyi bir çiçekçi ustanızda olursa iş yaparsınız.çiçekçilik diyip geçmeyin eger iyi bir ustanız yoksa sepet çelenk aranjman buket vs yapacak para kazanamazsınız arkadaşlar.benim amcamın 3 tane yeri var.varsa yardımcı olabileceğim bir konu her zaman arkadaşlar

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Mühendis
efxturkey
Üye

Toplam 103 yazı
18/05/2010 :  10:47:52  Alıntı
Keyf.in
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - aybar1726
Arkadaşlar, size çiçekçilik mesleğinden bahsetmek istiyorum.
Şimdi bununla ilgili yazacağım şeylere bu işi yapan kişiler hemen itiraz edecek ve ukalalık yapacak neden kimse kimseyle para kazandıran bi işi paylaşmak istemez. Ben niye paylaşıyorum çünkü benim mesleğim çiçekçilik değil. Çok sasmimi bir çiçekçi arkadaşımın anneler gününde yapmış olduğu ciro tam 5.000 tl, bu cironun masrafı 750 tl net kar 4250 tl çiçekçilikte asıl önemli olan hususlarda bitanesi nerede açacağınız eğer ki bir hastane yakınına mekan açarsanız iyi parayı kaldırırsınız.

Düşünün: bu sektör ölmez! sevgililer günü, anneler günü, babalar günü, öğretmenler günü, doğum günleri, hasta ziyaretleri, düğünler,mekan açılışları, vs.. Bu tarz özel günlerde dünya kadar cirolar yapılıyo. En basiti sevgililer gününde bir tane gülün satışı 5-10 tl peki alışı nekadar toptan 25-30 krş. Çiçekçilikte dekor derdin yok. Fiş derdin pek yok. Çiçekleri toptan al. Uzun ömürlü olanlardan bide kart vizit yaptırıp bütün iş yerlerine sitelere bırak bitanede küçük eleman bul. Bakın ozaman paraya para diyomusunuz. Siz hiç kapatan çiçekçi gördünüz mü, ben hiç görmedim.çünkü kar marjı çok yüksek. bu iş için 10 milyar para yeterlidir.ama asıl önemli olan bu işi başka birinin yanında birkaç ay öğrenmektir.nasıl buket yapılır vs.aksi taktirde zarar edilir.şimdi bu işi yapan arkadaşlar para kazanmıyoz filen demesin çünkü bu işte para var.

arkadaşım yazdıklarının birçoğuna katılıyorum fakat.. bu iş bence hemen aç çok güzel iş yaparsınla olmaz. tamam diyelimki bir iki ayda çalıştın bi çiçekçide hemen öğrenebilicekmisin aranjman yapmayı hadi onuda öğrendin diyelim ya çiçeklerin bakımını nasıl öğreniceksin. çiçekçi dediğin yer bir gül bir karanfil ile açılmıyor, para kazanmak istiyorsan 10 larca çeşit çiçeğin olması lazım bunların ömrü hep farklı olucak dolayısıyla her birinin bakımıda farklı olucak kimi nem isticek kimi kuruluk kimi hergün su vs... anlıcağın bilmiyorsan bu işi çok iyi bir usta bulup yanında çılıştırıcan tabii masrafını çıkarabiliyorsan ustanın. yada yanında tutucan işi öğrenene kadar sonra göndericen ama buda bize yakışmaz. oyüzden en azından şöyle 1 sene biyerde takılıp bu işi öğrenirde öyle başlarsan eminimki kazanırsınız.

sevgiler
N lmş byk dm lmdysk, hyllrmz stmdky...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
akinselcuk
Editör

Toplam 5585 yazı
18/05/2010 :  13:43:16 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Doğru ama sadece en güzel yanından bakınca doğru.

Bir seramız var. Geçenlerde paketi 3 liraya çiçek tohumu aldım. 200 lük viyole bu tohumları ektim. Viyol de yeni alınınca tanesi bir iki lira birşey. Ama defalarca kullanılır plastik olanları. Bu viyole torf koydum, onunda 20-30 kg çuvalı 20-30 lira viyole 5-6 avuç gitti. Bir hafta on gün suladım. Çiçekler fide oldu. Yakında her fideyi mini bir saksıya aktaracağım. Bu saksılar su bardağından biraz büyük siyah pet bardak kıvamında şeyler. Şimdi bu ortaya çıkan çiçekleri tanesi 50 kuruşla 1 lira arasında satıyorlar semt pazarlarında, çiçekçilerde ve marketlerde . . . Maliyeti 20 kuruşu bulmaz alınan zevk paha biçilemez. Gül karanfile de girilse bunun gibi maliyetler çıkar az daha pahalı satılır. Ne güzel iş. Tadından yenmez.

Bizim çiçekler hayra hizmet babından yetişiyor. Satılmıyor. Ama eğer aynı şekilde işletme zihniyeti ile yapılsaydı düşük maliyetle üretilen bir güzelliği fantazi piyasasına bol keseden satabilirdiniz.

Bütün sene sürmez. saygılı hürmetli bir piyasadır. Çiçekci herkese saygı gösterir. Paranı öde çiçeğini al git diyemez. Bir telefon gelir saygın bir hanım ya da bey sipariş verir. Bir düğüne, bir adrese vs. Çiçek gider parası gelmez. Göndermediğinizde başınıza daha büyük sıkıntılar açılabilir. Masada kabarık bir alacak listesi vardır. İkide bir telefonla hepsini bir tur atmanız gerekir. 2 ay geçmiştir ama hala çok kibarsınızdır. Hatırlatayım dediydimden daha öte bir şey denmez saygın beylere. Hepsinin yeri yurdu bellidir, kaçak da göçek de değildirler aslında ama kendilerine yakışanı yapmamakta ısrar ederler.

Vergi, telefon, kira vs giderlere siz aynı muameleyi çekemezsiniz. Bir çiçekci arkadaşınıza bu iş nasıl diye danışmayın. En iyisi dükkanın işletmesini 2 aylığına siz üstlenin. Arkadaşınız 2 aylığına size eleman olsun. Deneyin. Bakalım işletmeye ne kadar para kalacak.

10 kuruşa mal edip 5 liraya satabilmenin mümkün olduğu bir sektördür ya da yüksek kar marjlarının asla mümkün olmadığı sektörlerden değildir.

Bazı sektörlerde son kullanıcıya arz veren malın son satıcısı düşük karlarla yetinmek zorundadır. Peynirin çıkulatanın bakkala markete bırakacağı kar kesin ve nettir. Bu sektörde ilk üretici en yüksek karı yapar mesela.

Bazı sektörlerde ara satıcılar en yüksek kar marjına sahiptir. Bazen tarımda malı toparlayan şekle sokup halka arz eden satıcılar gibi.

Ama çiçekcilik sektörünün en kazançlı noktası gene direk müşteriye satış yapan son noktadakiler. Toptancılığı daha bir kötü. 10 kuruşa çiçek satmak ne feci bir şey. En iyisi hem toptan üretip sonra bunları 5 ayrı dükkanınızda satıp bitirmek. Yani 10 kuruşa mal edip 1 hatta 2 liraya satmak. Şeklin sunuşun ve duruşun kazanç miktarınıza çok yansıyacağı bir iş kolu.

tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
mcjmt
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
18/05/2010 :  18:09:04  Alıntı
Gelisim.in
Daha neler neler öğreneceğiz sonumuz hayrola :)
Girişim girişim diyorum ama ortada hala bir girişimim yok :)

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : Medya
ripvanwinkle
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
18/05/2010 :  21:47:09  Alıntı
Ben kapatan çicekçi gördüm hemde düğün salonunun hemen yanındaydı , her iş para kazandırır (düşüş trendine girenler hariç) mesele nasıl yaptığınız birazda.

Yerleşim : Türkiye
aybar1726
Üye

Toplam 188 yazı
18/05/2010 :  22:16:29  Alıntı
kötü örnek örnek değildir.çoğunluğa bakmak lazım.sonuçta şu gerçek var.ürünün alış fiyatı çok ucuz.fakat satış fiyatı yüksek.bir buket çiçeğe kaç para ödüyosunuz ona göre hesabınızı yapın.yerinizde iyi olursa iyide dersinize çalışıp firma vs.yerlerle anlaşırsanız iyi paralar kazanırsınız.k azananları biliyorum.haliyle birçok çiçek olacak onlar hakkında bilgi edinmeniz lazım.ama hangi sektörü seçerseniz yada işi yapacaksanız onunla ilgili bilgi edinmeniz zaten şart.bu neden çiçekçilik olmasın.sonuçta çiçekçilerde küçücük çocuklar bu işi bikaç ayda kapıp elimize demeti tutuşturuyolar ve 30 tlden aşşağıya değil.benim zaten mesleğim bu değil.sadece gördüklerimi bu işten para kazanan arkadaşlarımı dile getiriyorum.sonuçta bu sitede ne olduğu belli olmayan işlere zıplayan çok arkadaş var.benim paylaştığım bir izlenim.her işin haliyle bir zorluğu vardır.fakat çiçek demeti süsleme vs.yapmak zamanla yapılamıcak piyasası öğrenilemeyece3k bir sektör değil.uzay mekiği yapmayı öğrenmicez zaten.
kolay gelsin..
edv

taaata
Yeni Üye

Toplam 88 yazı
19/05/2010 :  00:42:13  Alıntı
Keyf.in
herkese selamlar bu çiçek işi dediğiniz gibi müthiş zevkli bir okadarda karlıdır 4 5 sene canlı olmasada sahte çiçek sattım ve arajmanıylada uğraştım sattım. çoğunluğu çinden gelir çiçekler cam vazolarda son yıllarda kum taş derken fil ayağı falan çok cezbedici ve karlı 2-3 ayda 10000 tl lik kum taş vazo ve çiçek 30 40 bin liraya sattığımı bilirim pendikte az buçuk meşhur olmuştuk yeni evlenenlerin evini süslemek isteyenlerin vasıtasıyla.

ama herşey göründüğü gibi değil arkadaşlar bir işletme her daim para ister çiçekte iyi yer tutturamazsanız alıp satacak mal bulamazsınız tamam karlı ama kar nedir satılırsa kar edersin yoksa o sana sen ona bakarsın

satış stratejiniz çok iyi olmalı sonrasında dünyanın en iyi keyifli ticareti olur yazın nişan düğün canlı yetiştirme falann kışın ev için dizayna falan hastane kenarı olursa iyi olur sizi kurtarır o zaman piyasa daha hareketli olur

yapma çiçek imalatı konusunda ihtiyacı olanlara yardımcı olabilirim arajman vazo kum taş saksı
TAAATA

akinselcuk
Editör

Toplam 5585 yazı
19/05/2010 :  12:20:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
En azından bakkal , market gibi yatırımlara girmektense, denemeye girişmek için daha uygun bir iş çicekcilik. Tabi dneme amaçlı yarım ayakla girişilen iş olacaksa da olmayabilir. Bunu da hesaba katmalı.

Ürkek girişimciler için önce al sat yaparak az masrafla başlanıp , elde para tutmaya çalışmak uygun olur. Eğer iyi bir ip ucu yakalanırsa sera yapılır. Üretime girişilir. Her halikarda satışlar hep kendiniz tarafından son kullanıcıya yapılmalıdır. Çok üretip toptan vereceğim dediğinizde birinci hatanızı yaptınız demektir.

Üretin ama çoluğa çocuğa parakende sattırın. Simitci hesabı. Gül, karanfil. Mini el buketleri. Neşeli bahar saksıları. Her zaman her yerde satılır. Sabit dükkana tıkılıp müşteri beklemeye gerek yok. Sezonlarda aktif olmalı.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
onur85
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
19/05/2010 :  23:52:34  Alıntı
Hastane yanında kazandırdığı fikrine katılmıyorum. Hasta ziyaretlerinde çiçek ***ürmek yasak. Bu uygulama eskiden ya yoktu ya fazla üstünde durmuyorlardı. Artık kurallar çok katı. Halkımız da artık zaten yavaş yavaş çiçek ***ürmenin yasak olduğunu öğrenmeye başlıyor.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
Bartoloucci
Üye

Toplam 1343 yazı
24/05/2010 :  20:58:57  Alıntı
Gelisim.in
çiçekçilikle uğraşan kimler var forumda ?
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

erokas
Üye

Toplam 515 yazı
24/05/2010 :  22:14:44  Alıntı
Çiçekçi bir arkadaş özel hastanelere gidip küçük geçmiş olsun aranjmanları satmak için teklif verdi.
Bir - iki derken şimdi 8 tane özel hastane ve klinikle sözleşmeli çalışıyor.

Hastane yönetimi taburcu olan her hasta için çiçekçiye bir gün önceden sipariş veriyor.
paket halinde sipariş ler hazırlanıp hastanelere dağıtılıyor.

Çiçekler hastalara hastane yöneticisi tarafından veriliyor. Yani çiçekçi bizzat satmaya çalışmıyor.
Hem hastane müşterileri hastanenin bu jestinden dolayı çok memnun ve mutlu ayrılıyor. hemde bizim çiçekçi arkadaş feci paralar kazanıyor.
Beş ayda çalışan eleman sayısını 2 den 6 ya yükseltti.
Fikir bizden çıkmıştı ama kuru bir teşekkürden başkasını görmedik. Artık canı sağolsun napalım.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Reklam
Bartoloucci
Üye

Toplam 1343 yazı
30/05/2010 :  20:57:05  Alıntı
Gezin.in
ilginç bir işmiş 12 den vurmuş bence de
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

strongboy
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
01/06/2010 :  21:13:31  Alıntı
arkadaşlar bn çiçekçiyim yani askere gitmeden önce 4 seneye yakın bu işi yaptım şu an boşum ve bir dükkan açmak istiyorum ama ne dükkanı? galiba çiçekçi olck bu neyse dükkanın konumu ço önemli bi sokak arasında veya küçük bi semtte açarsanız iş yapmazsınız örnegin dükkanın karları dügün salonlarına gönderilen sepet ve arajmanlar ki bunların dükkandan çıkış fiyatı özellikle sepette herkes bilmez ama sepet dedigim çelenk in dügün versiyonu 120 150 200 bu fiyatlar arasında degişiyor yapımı 20 30 lira çok bile dedim bide dügün salaonuyla anlaşıyosunuz 10 15 tlye bunu geri alıyosunuz dügün sonrasında gül satış 5 tl normal günlerde özel günlerde 10 15 arası deişir alışı 20 30 40 krş.arası degişir tabi güllerinde kalitesine göre fiyatı degişir,orkide bilinen en pahalı çiçek satış fiyatı saksı orkideler 75 100 tl arası deişir alışı 15 20 tl bide bunun cimbidyoum adında kesmesi vardır bu 150 175 arası deişir alış fiyatı 30 35 tl dir tabi bu satış fiyatları semtlere göre deişir gelin arabası süslemeleri cenazelere çelenkler özel günler bunlar dükkanı kurtarırlar tabi işin riskide var çiçekler satılmazsa en babası 1 hafta içinde satılmaz hale gelir bu iş bi sanattır yapımından satımına konuşmandan alakana kadar herşeyinle müşteri memnuniyeti ilk başta gelir.insanlar kuaförlerini deiştirmez belki terzilerinide deiştirmez ama çiçekçilerinide deiştirmez dükkan açıldıgı zaman önce tutturmak önemlidir çok pahalı olmucaksın zaten % 500 kar yapıyosun o karı düşür biraz tabi bunun vergisi elektirigi suyu elamanı hep gider bu işi yapın yapmayın demiyorum ama bunlarıda göz önünde bulundurun çiçek vazoları 2 günde 1 temizlenmeli böylelikle çiçeklerin ömrü uar güller vazosuyla buz dolabında saklanmalı böylelikle açmaz ve ömrü uzar hepsi inceliktir umarım yeterince bilgi vermişimdir eywallah kardeşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşler,
byrcp

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
kadafa
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
02/06/2010 :  14:13:02  Alıntı
İstanbul'da toptan çiçek nereden alınır onuda birisi yazarsa çok iyi olur...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
ademcan
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
02/12/2010 :  22:25:14  Alıntı
arkadaşlar ben bu işte kalfayım işi biliyorum herşeyini ehliyetim var güvenilirlik konusunda garanti verilir eski calıştıgım çiçekçilerden dükkan acmayı düşünen varsa bende şuan da calışıyorum çiçekçide isteyene calıştıgım yerdede görebilir beni dükkan masraflarını karısmam 4+4 lük dükkanı idare ederim müşteriye bakarım buket arajman sepet celnk yapay dizayn tel no: 05363912198

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
marko
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
11/02/2011 :  12:51:58  Alıntı
istanbul anadolu bölgesinde çiçek mezatı tam olarak nerde bilen varmı

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
modaci
Üye

Toplam 335 yazı
11/02/2011 :  14:36:49  Alıntı
çiçekçilik işinde bencede para var gibi,baksanıza; çiçek.com internet adresi var.444 çiçek telefon numarası var yni bu işi iyice ciddiye alıp büyük reklamlarla tek bir noktadadan satışını yapmaya çalışıyorlar.

lider_27
Yeni Üye

Toplam 73 yazı
12/02/2011 :  12:26:50  Alıntı
arkadaşlar bu çiçek toptancılarından bahsedermisiniz nereden tedarik edebiliriz. teşekkürler
Rızkın onda dokuzu ticarettedir.

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Esnaf
xanaokulu
Üye

Toplam 170 yazı
13/02/2011 :  00:08:52  Alıntı
erokas süper bir fikirmiş arkadaşın sayende köşe olmuş tebrikler dahice
Dost için sırtımı köprü yapmaya hazırım ben; yeter ki beni satmayacak yürekleri taşıyan ayaklar geçsin üstümden.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
xxmurat
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
02/12/2011 :  13:44:06  Alıntı
ben bu ısı uzun zamandır yapıyorum ve hıcte sızın dedıgınız gıbı degıl musterı eskısı gıbıde degıl seralarda aynı aldıgınız malı aynı hızla eksıksız satmalısınız kazanmak ıcın albenısı gıtmıs veya bıraz deforme olmus yapragı sararmıs mal elınızde kalır ona bakmak daha malıyetlı oldugundan dogru cope yanı kar gıttı kdv dı kıraydı maaştı derken sızın buyuttugunuz karlar senede bırelın parmakları kadar olan o ozel gunlerın dısında satıs malesef oyle degıl davulun sesı ordan oyle duyuluyor ama gelın bırde buradan bı dınleyen yakın arkadasım dukkanı cadde ustunde kocaman bahcesı var cesıdı bol ama satış yok elındekı malı cok dusuk karla pazarda satmaya calısıyor ve dukkkandan daha cok kazanıyor ama duzen ve sıstem yok yanı ınanın okadarda karlı bır ıs degıl bırdaha dusunun derım saygılar
mrf

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
otocenter
Üye

Toplam 207 yazı
03/12/2011 :  04:35:52  Alıntı
cicek yalovada uretiliyor..
OSKAR IMP EXP ALMANYA

Yerleşim : ALMANYA / Wiesbaden  |  Meslek : İthalat / İhracat
kartalimkartal
Üye

Toplam 211 yazı
05/12/2011 :  11:49:57 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Cicekciligin yaninda bir de meyve sepeti hazirla neden olmasin
www.oydanismani.org
www.voetbalportaal.nl
www.volkabulaire.nl
www.besiktask.info

Yerleşim : Hollanda / Rotterdam  |  Meslek : Sigortacı
zenfira8
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
19/12/2011 :  15:28:10  Alıntı
evet dostlar bide ben yazayım 30 yıllık çiçekci olarakta kafaları toplayalım, hiç bir iş göründüğü gibi bembe değil 1. kesme çiçek genelde mezattan açık artırmayla alırız gül şu an 40 adeti binbeşyüz ikibin arası. 5 e satıyoz hepsini satarsan güzel içine tanzim ettiğin beyaz jips var 4lü satılıyor bu ara 20-30 tl arası malzeme de ucuz değil, karanfil tanesi 75 - 50 - 40 krş 100 tane satılır gibi dikkat edin duran değil ölen mal satıyoz. düğüne giden çiçeklerin fiatları illere göre değişir. sakın aldanmayın, internetteki fiatlara da neden mi bana gelen sipariş 25 tl arajmandı nereye gidecek 27 km nakliye dahil. güzel işlek yayası olan bir semt te lüks bir yer açarsınız ustanızla çiçeğinizle işçiliğinizle para kazanırsınız, fideden para kazanmaz çevreyi bağlarsınız kesme çiçek, saksı çiçeği, yapayı kendiniz tanzim ederek olur. tabi büyük marketleri de unutmamak gerek evet orkide onlarda 20 lira bizde 50 müşteri bunu biliyor sizde hemen savunma yapacaksınız onlar burda şehiriçi servisi 35 lira alıyorlar toplamda da 55 lira ödüyorlar ve onlar saat vermiyorlar gün içinde bize gelince kesin o saatte orda olacak bunlar detay sonuç olarak evet 10 bin liraya açılır ancak unutmayın duran değil ölen mal satıyoruz. işi bilmek gerek araç şart eleman şart mesai yok cumartesi pazar yok... iş olursa her iş de olduğu gibi karı güzel allah hayırlı etsin hayırlı işler nasib etsin hepimize. slmlar
denizcilik

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Denizci
serhan34
Üye

Toplam 400 yazı
19/02/2013 :  11:43:29  Alıntı
ucuz toptan çiçek verebilecek yada veren tanıdık yerleri bilen varsa yazarsa sevinirim
jibi34@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
srcaksesuar
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
19/02/2013 :  12:40:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
çiçek dedim mi Yalovadan başkası yalan ben Yalovalıyım tanıdığım çiçek üreticileri var ilgilenen arkadaşlar varsa yardımcı olmaya çalışırım

Yerleşim : Türkiye / İzmit
all_joker
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
19/02/2013 :  19:41:22  Alıntı

gül mezatını kooperatfiler düzenlior?
kooperatifler tekel mi?

bir çiçekci kooperatif mezatı dışından gül alabilirmi?
joker

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Esnaf

13.48 saniye.
12:55:48, 3 Nisan 2020, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım