Zaman Ve Para - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Zaman Ve Para

ripvanwinkle
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
21/04/2010 :  20:29:07 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Evet çalışmaya başladınız bir süre sonra işin ne kadar vaktinizi yemeye başladığını farkediyorsunuz , hayatınız iş ve ev arasında geçiyor.Eskiden sorumluluğunuz azdı şimdi personelinizin sorumluluğuda omzunuza bindi.Hayalleriniz , araştırmak istediğiniz konular , okumak istediğiniz kitaplar var ama zamanınız ve motivasyonunuz yok.İş içinde artık çok verimli çalışmıyorsunuz ama işler artık rayında.

Satınalmalardan dolayı mesleki bir deformasyonda buna ekleniyor , kendiniz için bir ürün alırken maliyet hesabı yapıyor ve çoğu zaman almıyorsunuz.Üniversitede bile rahatça aldığınız abur-cubur yiyecekler (mesela bir cips) size anlamsız pahalı geliyor canınız çeksede eliniz gitmiyor.

Cirodaki dalgalanmaları hemen farkediyorsunuz , işin genel gidişatı ruh halinizi ekliyor.

Tek tatil gününüz pazar gününde yataktan çıkmak istemiyorsunuz.Evet harcayabileceğinizin 4-5 katını kazanıyorsunuz.

İçinizden bir ses hayatımı para ile değiştiriyorum ve pek kazançlı bir alışveriş değil bu diyor.

Hayaliniz bu değildi , aslında size yetecek parayı her halükarda kazanacağınızı düşünüyorsunuz ama hazır pastayı bırakmakta zor geliyor çünkü bir yerde çalışsanız alacağınız paranın 10 katını kazanmaktasınız ve işi bu seviyeye getirmek için altı yılınız gitti.

Küçük esnaf olarak başarılı oldunuz mu ? Ne zaman bırakmalı ?
Benim özelimde yalnız ve sorumluluğu olmayan bir adamsanız durmak anlamlı mı ?

Yerleşim : Türkiye
turk3458
Üye

Toplam 277 yazı
22/04/2010 :  12:40:26  Alıntı
ben böyle bir konumda olsam işi bırakmak yerine, işi bensizde yürüyecek hale getirirdim. Bence bırakmak yerine zanaat değilse eğer işin işleyişini siz olmadan yürüyecek hale getirin. Sonrada istediğiniz kadar kenara çekilirseniz. Tabi iş buna uygunsa.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnsan kaynakları
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
23/04/2010 :  12:04:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
DEPRESYONDAYIM . Şarkısı benim için mi yazıldı ? Diye düşünürdüm.
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
Narkotik
Yeni Üye

Toplam 44 yazı
31/05/2010 :  22:23:35 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

haftanin 7 günü 18 saat ahhhhhh ahhhhhhhh allahtan baska imkanlar cikiyorda insallah rahata kavusuruz bence aile bos vakit hayatimizin pskolojisi icin cok önemli yoksa ne motivasyon kaliyor nede saglikli ruh hali.....

Yerleşim : ALMANYA / Essen  |  Meslek : Satış / Pazarlama
anakonda
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
06/08/2011 :  01:30:54  Alıntı
her insanda azim,istek ve bir hirs vardir hep biraz daha demeyi biliriz bir gunde dur demeyiz
saygi en buyuk hazinedir,

Yerleşim : Belçika / Buruksel  |  Meslek : Diğer
karaelmas
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
06/08/2011 :  02:21:51  Alıntı
Ticaret hayatimda biraz daha fazla kazanayim diye sosyal yasantimdan taviz vermedim.Bence, isini bitirip aksam ailenle coluk cocugunla oturup yedigin yemekte, ictigin cayda, onlarla gecirdigin bir kac saattle yasanan huzur hicbirseyde yoktur.Imkanlar olcusunde ailemize ve yakinlarimiza da vakit ayrrmasini bilebilmeliyiz.Ne esnaflar taniyorum, artik cocuklari evde bir babalari oldugunu bile unutmuslar.Adam gece gelir, cocuklar uykuda,
sabah gider, yine uykuda.Sokak ta cocugunun elinden tutmus, gezdiren bir baba gorseler imrenerek bakarlar.

Ticaret, gercekten sosyal hayattan biraz fedakarlik yapmayi gerektiriyor, kurali ,kaidesi bu.Ucretli calisan bir kisi, isi isyerinin kapisinda birakir evine doner,sorumluluk orada kalir.Ama ticaret erbabi boylemi, adeta isyerini sirtina yuklenir, salonun ortasina getirir birakir.Cocuk ordan konusur, " baba falanci yere lunapark acilmis beraber gidelimmi ? Bizim esnaf'in akli islerde, yarin su odeme var, su mallari siparis etmem lazim, falanci da hala borcunu odemedi v.s. Ikinci," baba" sesiyle kendine gelir, haftasonu bir bakariz oglum, o hafta sonu bir turlu gelmez.Bu diyaloglar surer gider.

Hayat gercekten cok kisa, imkanlarimiz olcusunde ailemize, cocuklarimiza zaman ayiralim.Onlar bizim herseyimiz, onlari baska ailelere bakip imrendirmeyelim.En degerli varligimiz, ailemizin degerini cok iyi bilelim, saglicakla kalin

Yerleşim : Belçika / Belcika  |  Meslek : Satış / Pazarlama
hemperi
Üye

Toplam 508 yazı
06/08/2011 :  08:00:33  Alıntı
Bu ararlar benimde düşündüğüm bu konudan çıkış yolu yok arkadaşlar :)

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
asaf
Üye

Toplam 185 yazı
07/08/2011 :  11:11:07  Alıntı
Sevdiklerinize zaman ayırın,yoksa gün geliyor ve zaman sizi sevdiklerinizden ayırıyor.Ozamanda yapabileceğiniz fazla bir şeyiniz kalmıyor.
Ormanda tilki en akıllı, koyun ise en saf hayvandır, ancak tilki her zaman aç koyun ise tok gezer...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
ripvanwinkle
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
27/05/2012 :  19:45:11  Alıntı
Nerede ise iki seneyi geçmiş , aynı yerdeyim geçen zamanla iş yüküm azalmak yerine dahada arttı , iş dahada büyüdü ve hala bırakamadım.
Bugün biraz dolaştım sonuçta kazanç iyi bir yönden şükretmek lazım ama para harcayan ve hırslı bir yapım olmayınca paranın çokta bir anlamı kalmıyor.Bırakmayı zorlaştıran en önemli etkenler bir bu iş için harcanan bunca zaman ve suyun artık bulunduğu zamanlar , ikincisi ise sorumluluk nedeni ile ha diyince bırakmak mümkün değil en az altı aylık bir geçiş evresi lazım.

İmpossible
Üye

Toplam 113 yazı
28/05/2012 :  00:36:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ne iş yaptığınızı merak ettim..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
onur652
Üye

Toplam 465 yazı
28/05/2012 :  17:56:27  Alıntı
evet ne işle meşkulsunüz bende merak ettim doğrusu :)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
ripvanwinkle
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
29/05/2012 :  00:46:48  Alıntı
Bunu daha önce konuştuk alanı söylemiyorum yeterince dolu , belli dönemlerde belli işler yükselir ve alçalır o tarz bir iş.
Neyse haftaya pazartesi benim sektörümden işten ayrılan bir arkadaşla görüşeceğim (güvenebileceğim bir kişi) , kar ortaklığı tarzı veya aylık sabit ödemeli bir devir düşünüyorum , şu anki aylık kazancın 5 katı kadar bir nakit alacağım (mevcut stoktaki benim payımda bile düşük) , benim payıma düşen alacaklar tahsil edildikçe bana ödenecek , kasada benim payıma düşen nakti alacağım gerisinide bir şekilde anlaşmayı deneyeceğin artık bende bir sene kadar gezip dinlenip daha küçük çaplı ama daha keyifli bir fikir var onu yapmayı deneyeceğim.
Normalde bırakılması zor gelsede bir yerde kesip atmak sanırım en iyisi , keyif almadıktan sonra devam etmek çok anlamlı değil , değişiklik iyi gelecektir.

ripvanwinkle
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
09/10/2012 :  00:47:04  Alıntı
Devir işi yattı birazda arkadaş ben istekli olunca fazla rahat davrandı oysa 4 aylık benim payıma düşen bir bedele şapkayı alıp çıkacaktım (stok ve alacaklar hariç) , içinden bir ses bırak git ölüyorsun derken , diğer sen en azından bir iki sene daha devam et sonrasında bırak diyor.

endoplazmicreti
culum

Yeni Üye

Toplam 59 yazı
09/10/2012 :  13:25:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hocam çoluğunuzu çocuğunuzu garantiye almadan,uzun soluklu geleceklerini düşünmeden,yetti dediğiniz noktadan biraz daha fazla yatırım yapmadan sakın devretmeyin.Piyasa karma karışık,insanlar ekmek kavgası yüzünden neredeyse bir birini öldürüyor hergün.Biraz küçülmenizi öneririm,isim yapmış bir firmaysanız devir en son çare olmalı.
365 gün ideal indirim !
www.idealindirim.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir
korkmaz16
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
15/11/2012 :  14:47:16  Alıntı
ne iş yapıyosunuz acaba
korkmaz

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.8 saniye.
09:53:00, 7 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım