İşgem(iş Geliştirme Merkezleri) Hakkında - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İşgem(iş Geliştirme Merkezleri) Hakkında

masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
25/12/2009 :  15:20:53 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

İş Kurmak isteyen ve Projelerimi nasıl gerçekleştiririm diyen arkadaşlara belki yardımcı olabilecek projelerden biri olduğu söylenen İŞGEM(İş Geliştirme Merkezleri) ile ilgili birkaç bilgi vermenin yararlı olabileceğini düşündüm:))

Şuanda bildiğim kadarıyla bu proje Samsun,Adana Tarsus, Elazığ ,Kütahya, Eskişehir, Ankara, Van, Mersin, Zonguldak gibi büyük illerde devam etmekte ve Diğer şehirlerdede uygulanması düşünülmekteymiş.

Alıntı Yapılan Metin:
İŞGEM NEDİR?

İŞGEM ( İş Geliştirme Merkezi) yeni girişimcilerin iş kurmalarını destekleyen, kolaylaştıran, işletmelerin başlangıç aşamalarında karşılaşacakları riskleri en aza indiren bir iş kurma modelidir.

İŞGEM’in Amacı
İŞGEM’in amacı, yeni girişimcileri, en zayıf durumda oldukları iş kurma aşamasında destekleyerek, bu zor aşamayı sağlıklı bir şekilde aşmalarını ve ayakta kalmalarını sağlamaktadır.

Yeni işletmelerin kuruluş yıllarındaki başarısızlık oranları % 60 ile % 80 arasındadır. İŞGEM ortamında ise bu oran % 10’a düşmektedir. Bu da İŞGEM modelinin yeni işletmelere getirdiği avantajların önemini göstermektedir.

• Sanayi Kuruluşlarında bir kişiyi istihdamın maliyeti 130.000$ iken,İşgem’de bu maliyet 4.000$’a kadar düşebilmektedir.
• Bugün ülkemizdeki 12 İşgem’de faaliyet gösteren 300 girişimci ortalama 2000 kişi istihdam etmektedir. Ulusal İş Geliştirme Derneği (NBIA-National Business Incubator Assosation)’ne üye İŞGEMler kendi yardımlarıyla faaliyete başlayan şirketlerin %87’sinin hala faaliyet göstermekte olduğunu bildirmektedir.

-İş ve istihdam sağlamak,
-Yerel ve bölgesel kalkınmayı hızlandırmak,
-Girişimciliği özendirmek,
-Yetişmiş iş gücünü üretime yönlendirmek,
-Başarılı işletmeler kurulmasına öncü olmak,
-Üretimde ve emekte verimliliği sağlamak
-Yerel kaynakları yeni ve değişik girişimlere rehberlik ederek değerlendirmek.
-Rekabet ortamını iyileştirmek,
-Güvenli ve sağlıklı bir iş ortamı sağlamak,
-İlgili Kurumlar arasında işbirliğini gerçekleştirmek
-Kısa süreli seminer ve eğitim ve diğer desteklerle girişimci ruhu harekete geçirmek

İŞGEM’in Yararları
Yeni işletmeleri kuruluş aşamasında karşılaşacakları risklerden korur,
Uygun görülen iş fikri sahiplerine ihtiyaç duydukları eğitimi verir,
Girişimcileri sektörleri ile ilgili yurt içi ve yurt dışı ihalelerden, malzeme alımlarından haberdar eder,
Uluslararası kalite standartlarında üretim yapmalarına yardımcı olur,
İŞGEM, yerli ve yabancı fonları girişimciler için araştırır ve bu fonlardan faydalanmalarına imkan saglar,
İşsizliğin azaltılmasına katkı yapar, yerel gelişmeyi hızlandırır.

Bazı İşgemlerin adresleri

www.elazigisgem.com.tr
www.tarsusisgem.org
www.adanaisgem.com.tr
www.sabekisgem.com.tr
kutahyakisgem.org.tr

"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ASLIHAN
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
25/12/2009 :  17:47:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Selamlar, İŞGEM'leri ben de inceledim, ama halihazırda faaliyette görünen sadece Kütahya'daki... Nedenini anlayamadım ama diğerlerinin site güncellemelerine bakınca genelde yaz ayları civarında kesilmiş, bilgisi olan varsa ve paylaşırsa ben de çok sevineceğim.

Saygılarımla...

ASLIHAN

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
26/12/2009 :  12:39:13  Alıntı
Yana yana iş kurmak isteyen Fakat başka inceleyen yok galiba:))

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

'Keşke'Leri Sevmem !!

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

alisikel
Üye

Toplam 133 yazı
26/12/2009 :  13:16:22  Alıntı

Arkadaşlar merhaba. Adana,Tarsus ve Mersin'de İŞGEM ile ilgili bilgilendirme yapabiliriz. Diğer şehirlerde bulunan arkadaşlara da telefon yoluyla bilgi verebiliriz. alisikel@mynet.com

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Danışmanlık
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
26/12/2009 :  13:41:19  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - alisikel
Arkadaşlar merhaba. Adana,Tarsus ve Mersin'de İŞGEM ile ilgili bilgilendirme yapabiliriz. Diğer şehirlerde bulunan arkadaşlara da telefon yoluyla bilgi verebiliriz. alisikel@mynet.com

Sevgili kardeşim İŞGEM lerin internet sitelerindekinden farklı bilgilerse memnuniyetle ,

Bu arada ilk olarak ben şunu sorayım Sizin bölgenizde sistemin gidişatı nasıl olumlu mu?
Başlangıç aşamasında olan girişimciler için iyi bir fikirmi?
Kağıt üstünde başarılı olabilecek gibi duruyor.

'Keşke'Leri Sevmem !!

alisikel
Üye

Toplam 133 yazı
26/12/2009 :  15:53:22  Alıntı
masal06 mevcut internet sitelerinde detaylı bilgi bulunmamakta ancak araştırmanız durumunda yönetmelik ve uygulamalar hakkında internette bilgi bulabilirsiniz. Yönetmelikten farklı bişey de söyleyemeyeceğimize göre temel olarak bakarsak bizim söyleyeceklerimiz de internette var. Ancak bölgemizde mevcut olan yapılanmaları gördüğümüz için pratiklik kazandığımızı söyleyebiliriz.
Sistemin gidişatına gelince oldukça olumlu gelişmeler var. Girişimci İşgem'de yapacağı girişim için dışarıya göre 1-0 önde. Eğer bu skor girişimci için yeterli ise İşgem fikri çok iyi. Ama ben daha farklı skorla başlayayım diyorsan onu bilemem :)

masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
26/12/2009 :  15:56:04  Alıntı
Yok Alisıkel sitenin geneline ve arkadaşların imkanlarına bakarsak 1-0 mükemmel bir skor:)) Bence bu proje iyi araştırılmalı faydalı olabilir.

'Keşke'Leri Sevmem !!

ASLIHAN
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
28/12/2009 :  13:53:12 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Benim merak ettiğim neden bu gelişmeleri kendi sitelerinde yayınlamıyorlar, düzenli güncelleme yapsalar ve gelişmeleri aktarsalar eminim kendilerine daha fazla kişi başvurur ... İŞGEM'de yapılacak girişim dışarıya göre sizin deyiminizle 1-0 öndeyse bu bilgileri internet sitelerinde paylaşmaları daha mantıklı değil mi? Bu tür girişimlerde başarı modellerinin katılımı artırmak için çok önemli olduğunu düşünüyorum, Koniks'te bile "şu kadar sermayem var şunları şöyle böyle başardım" başlıklarına bile çok sayıda yazanları düşünürsek....

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
alisikel
Üye

Toplam 133 yazı
28/12/2009 :  17:43:10  Alıntı
İnternet sitesi güncellemesi maalesef büyük küçük birçok kuruluşun ihmal ettiği birşey. (Normal web sitesi yerine İçerik Yönetim Sistemi olan bir site olsa bu konu çözülür.) Ancak İşgem için önemli olan başvurunun çokluğu değil nitelik önemli. Çünkü başvuru adımlarını uygularken sizin ispatlamanız gereken konular var. Bilginize.

fatihc87
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
10/02/2010 :  14:36:40  Alıntı
istanbulda isgem in subesi yokmu bir fikrim varda projeye dökmek istiyorum , maliyetli bir iş , birde projemi sunduğumda yapıp yapmayacaklarına nasıl karar veriyorlar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
onur652
Üye

Toplam 465 yazı
24/02/2011 :  15:42:20  Alıntı
istanbulda İŞGEM in şubesi varmı nerede?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
mmc
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
29/05/2018 :  16:23:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İşgem hakkında detaylı bilgi almak isteyenler buraya göz atabilirler.
Kaynak: https://www.bayilikverenfirmalar.co/isgem-nedir-nasil-destek-alinir/
Kredi Bilgileri: https://kredispara.com

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : Serbest meslek
halen
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
29/05/2018 :  16:29:03  Alıntı
bir işe yaradığını görmedim. boş safsatalar.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Danışmanlık
tunawa
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
13/06/2018 :  22:47:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Geçenlerde bir startup ile iş yaptım ve harikalar. startups lab içerisindeler ama 2 yıl olmuş ancak resmi olmuşlar.. tamam mentör gerekli ama sürekli toplantıalra vs işi geciktiriyor. ben şuan sitemi kuruyorum www.tunawa.com belkide yakına ondan daha çok kazanıp şirketimi kuracağım

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Öğrenci

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.56 saniye.
13:38:43, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım