Çözüm adına - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çözüm adına

suat7804
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
18/08/2005 :  14:51:35   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

doğruyu bildiğimiz halde neden yapmıyoruz. doğru olanın sürekliliğini sağlamak vicdanımızı kaptan yapmak için neler yapabiliriz?
Burada karakter ortaya çıkıyor. çünkü gün içersinde enerjimizi ve zamanımızı neye odaklı harcadığımız bizim karakterimizi hayata bakış merceğimizi ortaya çıkartıyor.Karakterimizi de oluşturan faktörler özellikler de şunlar;

1-geçmişimiz:çocukken ailemizin bize verdikleri veya veremediklerinden dolayı oluşan karakter onun için çocukluğumuzda onaylanmayan başkaları ile kıyaslandığımızdan dolayı şuan utanan sıkılgan sorunlu biri olmuşuzdur.

2-şu anki çevresel şartlardan dolayı;onun için komşumuzun arabasının bizimkinden üstün olduğunu bilmek ve ondan daha üstün olma isteğimizden kaynaklaan olumsuz senaryo yada **lık yapmanın normal olduğu bir mahallede evinin bulunması yada doğru yaşayan insanların içersinde yaşamak

3-genlerimizden kaynaklanan karakter: Bundan dolayı savaşçı bir millet özelliğine sahipsiniz demektir.

Türk insanının ortalama karakterine baktığımızda şu tablo ortaya çıkıyor.Cumhuriyet döneminin sonrasında yaşanan ekeonomik zorluklar,ekmek kuyrukları,yurt dışına işçi olarak giden insanlarımızın acıları,gurbet hikayeleri,bir dönem açık sinamalarda gösterilen tecavüz sahneli filmlerden kaynaklanan cinsel eğitimsizliklerimiz ve şimdi bir bakın bakalım toplum ne halde televole kültürü,kaybetme riski yokmuş gibi hoyratça israflar ilkokul çocuğunun elinde bile cep telefonu lüks yaşam içersinde ayda bir oturacağımız misafir odaları ve bunlara özentiden dolayı tükenmişlik sancıları ????????Dünyadaki senaryolara figüran olmak!!!
ne yapabiliriz.?!

Cevap:İlk olarak teşhisi doğru koymak gerekiyor doğru ilacı yazmak için.

Bu konuda şuan devletin üst kademelerine de gönderdiğim bir proje hazırladım.
Her sorun çözüm için bir fırsattır felsefesini geliştirdim.

İlk olarak her bireyin kendi insiyatiflerini ellerine alabilmelerini sağlamak bunun pratiğini yazmıyorum çünkü uzun sürecek.
daha sonra hedef konulması gerekiyor kısa,orta ve uzun hedefler.Kısa vadeli hedef bilinçlenmeyi sağlama orta...
daha sonra hedeflerin önceliklerine göre yaşamalarını sağlamak..

sonra Dışa karşı da her iki tarafın ortak çıkarlarına göre hareket etmeyi sağlamak,
sonra karşımızdakini anlamaya çalışmak sonra karşıdakinin potansiyeli ile biziğmkini ortaya çıkarmak sinerji oluşturmak...

yaşamak,sevmek,öğrenmek ve tüm bunları ardımızda miras bırakmak için çalışmak,çalışmak,çalışmak,sabır,tevazu.......

dert bizde
derman sende

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Yöneticilik

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.01 saniye.
22:56:55, 7 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım