Umudumuz Azalıyor - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Umudumuz Azalıyor

tristapena
Editör

Toplam 498 yazı
09/06/2005 :  18:21:07 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Bizim sattığımız ürüne üç yıldır zam gelmiyorken mazota bu gün yine zam geldi,çıldırmamak elde değil...Üç yılda akaryakıta kaç kez zam geldiğini bilen varmı..
Hükümet enflasyonun düştüğünü,milli gelirin arttığını söylüyor.
Benim ve benim beraber çalıştığım insanların kazançları üç yıldır,hemen hemen hiç değişmedi..
Hayat standardımız sürekli düşüyor...
Sınırları ve potansiyeli belli bir bölgede çalıştığımız için ciromuzu arttırma şansımız da çok az...
Sattığımız mamüle zam gelmeme sebebide usd ye bağlanıyor.
Sanırım pek çok firma bizimle aynı durumda,yabancı sermaye,türkiyedeki yatırmıcıları sürekli,satış masraflarına yapılan katılım oranlarını arttırarak köşeye sıkıştırıyor....
Satışımız ve ciromuz artıp,parasal riski biz taşırken kazanç sürekli düşüyor...
Sıkıştık işin açığı,sihirbaz olduk....
Bundan sonra ne yaparız,ne yapmamız lazım...
Çalışanlarımıza sürekli pembe taplo çizmemize rağme,bizimde umudumuz giderek azalıyor...
Ali GÜLCÜ

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Diğer
tristapena
Editör

Toplam 498 yazı
10/06/2005 :  08:24:47  Alıntı
Zengin olmanın iki yolu var demiş vehpi koç...
ya gelirini arttıracaksın...
yada giderlerini kısacaksın...

Giderlerimiz minimumda,uyguladığım tasarruf önlemlerinden bir bahs etsem,gülersiniz bana,cimrilikte rahmetli vehpi koçu bile geçtik.....Bu siteye yazı yazmamın ve yazılan yazıları okumamın sebebi,burdaki insanların diğerlerinden farklı olduğunu düşünmem,yazı yolu ile kendilerini ifade edebildiklerine inanmam,bu yüzden yazdığım yazılara yorum eklendiği zaman heycanlanıyorum,hitleri görünce okunduğunu anlıyorum,hoşuma gidiyor.......
fikirler ikiye ayrılıyor..
uygulanabilenler ve uygulanamıyanlar,
Ben osmanlı kültürü ile yetişmiş bir adamım,aç kalsam isteyemem,toksam paylaşırım..Kimileri buna ***lık diyor ama,onlarıda seviyorum...Hayatın güzelliği burda değilmi çok seslilikte...Fikirlerinden dolayı kimseyi yargılıyamam,kimse hakkında olmusuz yorumda yapmam...DURUMA GÖRE NASRETTİN HOCA MİSALİ HERKES HAKLI....
Şunu söyliyim daha bizim gırtlağımızdan haram lokma geçmedi,geçmiycekte..
Kısaca sayın mim ben illegal iş yapmam,devletimi kandıramam......yinede görüşünüz için teşekkür ederim.....
Sitenin ciddiyetine inanığım için daha mantıklı öneriler bekliyorum..
Ali GÜLCÜ

hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
10/06/2005 :  09:18:16 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Çalışanlarınıza ekonomik tablonun kötü olduğunu belirtin. Durumunuzu netce belirtin aydınlatın. Şeffaf olun bu konuda. Maaşlarını arttıramıyacağınızı belirtin. Eğer arttırım konusunda ısrar edilirse ancak eleman azaltma yoluyla bu yola gidilebileceğini belirtin. Kimse işsiz kalmak istemiyorsa bir süre daha dişlerini sıkmasını ve organizasyonda kar sağlamak maaş arrtırıma gitmek içinde var güçleriyle birlik olarak çalışmanın yararlı olacağını belirtin. Şirket içi motivasyonu sağlayın ve şeffaf olup durumu en alt kademedeli hademeden, tutun bekçiye kadar hepsine anlatın.Ne tür bir iş yaptığınızı ve işletmenin büyüklüğünü bilmediğim için söyliyceklerim bu kadar. Umarım mantıklı bir öneri olmuştur.

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Güzelyurt  |  Meslek : Bankacılık-Finans
tristapena
Editör

Toplam 498 yazı
10/06/2005 :  10:30:43  Alıntı

Hademeye kadar olmasa bile,en düşük memura kadar aylık yaptığım toplantılarda,kar zarar tablosunu açıklıyorum...Çalışanların hemen hemen hepsi şirketin ve işlerin durumunu biliyorlar,onların fikirlerinide alıyorum....Bu fikirlerden uygulamaya başladıklarımızda var...
Ali GÜLCÜ

akomes
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
10/06/2005 :  12:13:30  Alıntı
Artık hepimiz öğrendikki FİYATI piyasa belirliyor. Biz ürettiğimiz ürün yada hizmeti piyasa fiyatının altında maletmeli ve ürünümüz piyasanın beklentisini karşılayacak kalitede olmalı.
Bu nasıl olacak? Bence anahtar kelime "üretkenlik" her birey, her organizasyon, her devlet üretken olmak zorundadır. Üretkenlik: Minumum girdi ile maksimum çıktı elde etmek dersek. Bizim öncelikle girdimizi, çıktımızı ve girdiyi çıktıya dünüştüren sürecimizi iyi bilmemiz gerekir.

Siparişten ürün yada hizmet teslimine kadar geçen süreçleri tek tek ele alıp görünen ve görünmeyen tüm israfları gidermeli maliyet düşürücü ve kalite artıcı çalışmalar yapılmalıdır.
Süreç yönetimi, Süreçlerle yönetim ve Toyota'nın ortaya çıkardığı Yalın Üretim tekniklerini öğrenmek ve firmanızda uygulamak ciddi kazanımlar doğuracaktır.
Bilgi ve mutluluk doğru insanlarla paylaşarak büyür.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
tristapena
Editör

Toplam 498 yazı
11/06/2005 :  12:50:57  Alıntı
Hepimizin sorunu ortak sanırım çözüm üretemiyoruz.Problemleri herkez görüyor ve söylüyor ama çözüm..........muamma
Ali GÜLCÜ

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.61 saniye.
01:59:05, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım