Erp / Mrp Yazılımı Pazarlamak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Erp / Mrp Yazılımı Pazarlamak

mustafatt
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
06/06/2009 :  20:50:05 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar,

Arkadaşlar dünya çapında kullanılan bir ERP/MRP yazılımının Türkiyede distribütörlüğünü yapmak istiyorum.Yazılımın hedef kitlesi kobiler. Teknik destek kısmında sıkıntım yok ama pazarlama konusunda yardıma ihtiyacım var. Üretim yapan büyk firmalara bu yazılımı nasıl pazarlayabilirm, nasıl bir strateji izlemeliyim? Primle yazılımı pazarlayabilecek birilerine başvurmalımıyım? Bu firmalarda kimlerle iletişime geçmeliyim?

Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
METTİN
Üye

Toplam 2311 yazı
06/06/2009 :  23:28:48  Alıntı
Değerli kardeşim,en azından neyi yapıp neyi yapamayacağını bilen bir arkadaşsın.tanıdığım sizin sektörde çok güzel bilgi ve birikime sahip arkadaşlarımızın çoğunun bu tecrübelerini ranta çeviremediğini,bir bilgisayarı bile satma becerisinden yoksun olduğunu gözlemledim.En azından sen en önemli şeyin üretim değil,pazar ve pazarlama olduğunu idrak etmişsin,buda sana çok önemli bir avantaj sağlıyacaktır.Ben satış pazarlama sektöründeyim,ürünü satmam için sadece tekniközelliklerini artılarını,eksilerini kullanım alanlarını,muadillerini ve bunlarım yurt içi yurt dışı fiyatlarını bilmem yeterlidir.Bana anlaşılır bilgilerle bu konularda teknik açıklamalarını yap,farzet ki ben müşterinim,beni inandır,bende sana üretim konusunda ciddi firmaları,yada pazarlama konusunda yardımcı olim,burda ikimizinde tek eksiği hukuksal zeminin oluşturulmasıdır,önce bu ürünün tescilini yapman ondan sonra ciddi şekilde firmalarla her iki tarafında çıkarlarının ortak faydada buluşması nı sağlamaktır.Bu konu benim için bilgi alanımın dışındadır,o yüzden teknik olarak verdiğin açıklamalar sunduğun şeyler beni aşarsa sana başvuracağın yerler hakkında da yardımcı olmaya çalışırım.Bu yazılım sektöründe çok şeyler yapılacağına ve desteklenmesi gereken en önemli sektörlerden biri olduğuna inandığım için,sizin de başarılı olmanızda bir katkımız olursa küçük de olsa sevinirim,ayrıca türkcell in bir yakın zamanda, bu tür projeleri hayata geçirme konusunda girişimcilerle bir organizasyonu olduğunu biliyorum,daha bir çok fon ,kuruluşta vardır muhakkak,istersen bide böyle bak olaya,görüşmek üzere kolay gelsin,ne demişler tek taştan duvar olmaz..

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Satış / Pazarlama
alisikel
Üye

Toplam 133 yazı
06/06/2009 :  23:38:55  Alıntı
Mustafa kardeş merhaba. Ben şu an uluslararası bir yazılım firmasının ulusal distribütörüne bağlı bölge bayisiyim. Çalıştığım konu seninkine yakın. Bizim çalıştığımız firma oldukça tatmin edici bir bayi payıyla çalışmakta ve oldukça iyi satış yapmakta. Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesini alt bölgelere ayırarak bayilik verdiler. Bayilik konusunda sana yardımcı olabilecek arkadaşlarımızda var. Çalışmalarında başarılar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Danışmanlık
cemalerd
Üye

Toplam 144 yazı
08/06/2009 :  08:36:09  Alıntı

Sn.Mustafatt,
Dünya çapında kullanılan en önemli ERP yazılımları SAP ve JDE yazılımlarıdır.Bunlarında Türkiye yapılanmaları yıllar öncesinden kurulmuş ve onyıllardır hizmet vermektedirler.

İsmini belirtmediğiniz ERP/MRP yazılımının teknik desteğinde problem olmayabilir ancak yazılımın yazılım kanadındaki arayüzler konusunda umarım düşünceleriniz vardır.Yazıldığı programlama dili herkes tarafından kullanılan c++,java,delphi vs.gibi dillermidir?
küçücük bir şirket için SAP sistemine geçiş süreci 2 yıldır.
SAP bir ERP yazılımıdır.
PRISM bir MRP yazılımıdır.Bir kuruluşu Prism sistemine geçirmek 3-4 yıl alır.Bunları yaşadığım için size bu kadar kesin konuşuyorum.Nedeni ise yabancı yazılımların hepsi kendi ülkelerindeki yasal zorunluluk ve sistemlere göre düzenlenmiştir.Onları burada türk vergi,ssk,üretim,muhasebe sistemlerine çevirmek için arayüzler gerekmektedir.Hiç bir ERP direk burada çalışamaz.Mutlaka türk sistemine uyarlamanız gerekmektedir.

Ben yazılım sektöründe yıllarca çeşitli sistemlerde ERP/MRP uygulamaları geliştirmiş birisi olarak size yazıyorum.
Distribütörlük için umarım sağlam destekleriniz vardır.
Size sadece bu konularda bir yol açmak adına yazdım.
İşlerinizde başarılar diler saygılar sunarım.

cemal erdem

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
canh
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
27/06/2009 :  13:51:22  Alıntı
Merhaba

Ben End. Muh. Yeni mezunnum eğitimlerim ve sistem , yazılım sertifikalarım var . Bende bu konuya aşinayım. Ayrıca ciddi ciddi tam bu konuyu araştırıyorum.Çünkü ileride başarılı olabileceğime , hemde diplomamım bu konuda bana çok yardımcı olacağını düşünüyorum.

Ben bu konu hakkında araştırma yapıyordum.mustafatt benden once davranmış açmış bu konuyu.

Engin bilgilerinize dayanarak yeni mezun olarak size soruyorum .

Bu işe en doğru nereden başlanır.Nasıl bir giriş yaparsak zamanımızı daha verimli kullanarak ileride gerçekten istediğimiz seviyeye ulaşır başarılı oluruz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.91 saniye.
09:41:30, 18 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım