Tavşan Yetiştiriciliği - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Tavşan Yetiştiriciliği

cuyanusta
Üye

Toplam 105 yazı
12/02/2009 :  21:39:18 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

çoğu kişinin bildiği gibi koniks.com da tavşan yetiştiriciliği uzun uzun konuşuldu tartışıldı.

bizde yaklaşık bir yıldır tavşan yetiştiriciliği üzerine araştırma yapıyoruz.

ve en sonunda taşvan yetiştiriciliği yapmaya karar verdik.
koniks.com yoluyla tanıştığımız sayın turan koba dan
yardım ve destek alacağız.
kendisiyle iletişime geçtik.

eskişehir ve çevresindan ( kütahya - bilecik )
bu işi yapan - yapmayı düşünen ya da bilgi ve birikime sahib arkadaşlar varsa karşılık destek içerisinde olabilir ve bilgi alışverişinde bulunabiliriz.

saygılarımla
cihad uyanusta

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Öğretmen
fıratkentli
Üye

Toplam 110 yazı
13/02/2009 :  00:13:21  Alıntı
Hayırlı olsun... Bizde düşünüyoruz inşallah ama şimdilik halletmemiz gereken başka işlerimiz var. Tesisinizi kurduğunuzda ziyarete gelmek isteriz.

Yerleşim : Türkiye / Şanlıurfa  |  Meslek : Ticaret
cuyanusta
Üye

Toplam 105 yazı
13/02/2009 :  00:17:38  Alıntı
sağolun
tesis yerini ayarladık
en kısa zamanda gerekli değişiklikleride yapıcaz
başımızın üstünde yeriniz var memnun olurum ziyeretinizden...

cuyanusta
Üye

Toplam 105 yazı
13/02/2009 :  12:21:05  Alıntı

güncel....

mk13
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
13/02/2009 :  17:27:30  Alıntı
meraba arkadaşlar,
bende bu işi yapmış ve bırakmış biri olarak sizlere bi kaç tavsiyede bunumak istiyorum. başta işinizin hayırlı olması dileğiyle söze başlamak istiyorum. ilk olarak angora tavşan yünü olarak işe başladık. ama işin içine girdikten sonra anladık ki angora tavşan yünü anlatıldığı kadar karlı bi iş değil hatta zararına yapılan bi işti. sebebi ise, tavşan yününün kullanım alanının türkiyede çok az olması ve tekstil şirketlerinin çinden yün getirmesi ve az bir tavşan yününe pamuk katılarak çoğaltılmaya çalışılması. ve malesef ülkemizde angora tavşan satışı ticaretini yapan bazı kişiler ve hatta akademisyenler bu işin çok karlı olduğunu söyleyip gazetelerde boy boy açıklamalar yapıp bi çok çiftliğin kurulmasına ve dolayısıyla kapanmasına sebep oldular. bizde hemen et tavşanı üretimine başladık. yeni zellenda türü etlik tavşana geçtik. türkiyede satışını 3 yıl önce 5 ytl üzerinden yapıyoduk. ama bu işte birinci el olmadığımız için kafa kafaya ***ürüyoduk. Etlik tavşan işinde en önemli kurallları acizane sıralamak istiyorum.
1- Yetiştirici... yetiştiricinin çok bilgili ve tecrübeli olması gerekiyor. hayvanların çiftleştirilmesi, beslemesi ve fiziki ortamın korunması çok önemli.
2- Hayvanların soy haritasının tutulması ve korunması
3- Hayvanlara verilecek palet yemlerin seçimi. ( En büyük maliyet girdisi bu konudur. palet yem dışında besleme yaparsanız eğer, hayvanı istenilen kiloya ulaştırmanız oldukça güçleşecektir.
4- Pazar konusu. benim size tavsiyem bütün resmi prosedürleri tamamlayıp uygun kesimhane ruhsatını alıp, termokingli aracı ayarlayıp birinci elden satışını sizin gerçekleştirmenizdir. Bu şekilde hak ettiğiniz paraya kendiniz satabilirsiniz ürününüzü.

Bu işi yapacak arkadaşlara şimdiden kolay gelsin diyor, saygılar sunuyorum...

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Memur
sasa
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
27/02/2009 :  15:08:30  Alıntı
merhaba arkadaşlar.siteye yeni üye oldum.selamlar.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Gıda
mechul
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
03/03/2009 :  23:58:23  Alıntı
merhaba arkadaslar palet yemin kaç para oldugunu yazar mısınız
fatih fırat

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
tayfur
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
20/10/2009 :  11:55:06  Alıntı
selam arkadaşlar ben etlik tavşan üretmek istiyorum şuan konuştum çiftlik sahiplerine göre canlı agırlık kg 5 tl alıyorlarmış 90 günlük olunca alıyorlarmış buna göre tavşanın tanesini 12-13 tl alınıyor arkadaşlar sızden isteyim canlı agırlık kg daha fazlaya alan yerler varmı kobay yada petshop lara satabilirmiyiz aranızda alan yada çiftlik sahibi varmı bana yardımcı olabilirmisiniz saygılarımla.... tayfur.birgili@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye
kemunhasen
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
18/02/2010 :  20:57:49  Alıntı
s.a arkadaşlar sizlerle tanılak isterim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
İlhami
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
26/02/2010 :  00:23:53  Alıntı
Arkadaşlar bende bu işe girmeği düşünüyorum hatta veteriner bir arkadaşımda var fakat bu iş için kaç kişi gereklidir mesela ürettik diyelim resmi prosüdür nedir kendimiz satabilecekmiyiz kimle görüşsem bilmiyorumyönlendiriseniz sevinirim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
calcirock
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
07/04/2010 :  09:47:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
palet yem açık kg 70 kuruş cuvala bilmiyorum ama afyonda fabrikası varmış

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : İmalat
hakban
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
12/02/2012 :  04:21:24  Alıntı

Arkadaşlar Merhaba,

Küçük çaplı tavşan yetiştiriciliği yapıyorum elimde şuan için Yeni Zelanda Cinsi 400 Anaç, 50 Damızlık Erkek, 50 kadarda 1 ile 2 aylık arası yavru var.. şuan Tavşanların piyasadaki değeri 15.000 - 20.000 lira arasında değişkenlik gösterir. Eğer büyük çaplı düşünen arkadaşlar varsa 20 kişi ortak arıyorum (15.000 lira katmak şartı ile) içinde kafesli tavşan çiftliği, kesimhanesi, paketlemesi olacak şekilde bir tesis kurmak düşüncesindeyim. (ilk senesinde yatırılan sermaye fazlasıyla kazanılıyor). ciddi düşünen arkadaşlar irtibata geçsinler hakban26@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Emekli

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.99 saniye.
12:20:49, 4 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım