Şu İki Sorunun Cevabını İstiyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Şu İki Sorunun Cevabını İstiyorum
 1 

akinselcuk
Editör

Toplam 5579 yazı
09/12/2008 :  00:05:56   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

4 yaşında bir oğlum var. Benden bol köpüklü kahverengi bir süt istedi. Sonra benimle mutfağa geldi.

Dediki ; Baba, kahverengi bir renkse o zaman kahve ne renk ?

Kahvenin ne renk olduğunu anlatamadım.

Ardından bir soru daha geldi ; Koyun saymak uyutuyorsa o zaman çobanlar hep uyuyormu ?

Koyun saymanın söylendiği gibi herkesi uyutmadığını söyledim peki dedi.

Siz olsanız nasıl açıklardınız ?
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
akinselcuk
Editör

Toplam 5579 yazı
09/12/2008 :  00:11:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Anlaşılan ben pek reklam izlemiyormuşum. Soruları duyunca çok şaşırmıştım , meğerse bir reklamda geçiyormuş bu sorular.

Neyse ben gene de sordum size de....
tamnland.com

Fahas
Üye

Toplam 506 yazı
09/12/2008 :  03:57:19  Alıntı
Çobanlar hep koyun saymıyordur. Saydığı zamanlar uyuklayan çobanların koyunlarını kurt kaparmış.

Arçelik ütü reklamında oğlunuz kadar bilmiş bir çocuğa sordurulan yumurcakvari sorular.
Mutluluk dışarıdan elde edilecek bir hal değildi.
Mutluluk ancak içimizden dışımıza taşacak bir hal olabilirdi.
Mutluluk bir koşula bağlanamazdı,
onun bir adı yoktu.
O değişmez olmalıydı, o her halde ve her yerde var olmalıydı.
O bir huzur haliydi.
Her ne olursa olsun hiç bozulmayan, azalmayan ya da artmayan bir duyguydu.
O gün tüm bu hali içinde barındıran yeni bir kelime öğrendim.
Sevgi.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğretim görevlisi / Asistan
akinselcuk
Editör

Toplam 5579 yazı
09/12/2008 :  04:23:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

: )
tamnland.com

gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
09/12/2008 :  12:24:57  Alıntı
valla banada bir soru gelmişti.

-yumurtamı tavuktan çıkar,tavuk mu yumurtadan,diye?
sonradanda hernedense tavuktan yumurtanın çıktığını ve yumurtadanda CİVCİV çıktığını öğrendim.
gursoybalo
ya tozu dumana katarsın,yada tozu dumanı yutarsın.

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Serbest meslek
Fahas
Üye

Toplam 506 yazı
09/12/2008 :  20:52:39  Alıntı
-yumurtamı tavuktan çıkar,tavuk mu yumurtadan,diye?
sonradanda hernedense tavuktan yumurtanın çıktığını ve yumurtadanda CİVCİV çıktığını öğrendim

ne güzel siz sonuca çabucak varmışsınız. Hala bu sorunun cevabını bulamayanlar var...

Üstelik böyle kolay ama şaşırtmalı sorular Üniversite sınavlarına da konuyor ve öğrencilerin biliyorum diye cevapladığı sorular yanlış olarak kabul edilip en az 10.000 kişi nin altında puan almasına neden oluyor.

Mesela ne derseniz?

İstanbul u fetheden padişahın adı nedir? Şıkları
a)- Fatih Sultan Mehmet
b)- Fatih Mehmet
c)- Kanunu Sultan Mehmet
d)- II. Mehmet

Cevabı hemen vermiyorum.
Bakalım kim en doğru yanıtı verecek. :D
onun bir adı yoktu.
O bir huzur haliydi.
Sevgi.

muratik2002
Üye

Toplam 581 yazı
09/12/2008 :  22:50:06  Alıntı
Keyf.in
Bende bu sorular bana hic yabanci gelmiyor diyordum :)
Sanirim TV kanallarindan cocuklari uzak tutmak lazim. Bu ayki butcemde extra cikolata ve sekerlemeler yuzunden acaip acik cikti. Cikolatadan degil tabiiki. 785 YTL Dis Doktoru ucreti :))))

E cocuk sayisi 4.. Onun yerine bir DVD Player, birkac tanede Disk, cizgi film, animasyon..vs... Daha hesapli olacagi kesin. Yeni nesil cocuklar bir degisik ustadim, bilmedigin varsa, sor ogren. Bazen bende hem cok zor durumda kaliyorum, hemde cok egleniyorum bu tur beklenmedik sorular karsisinda.

Gecenlerde elektrikler kesildi. Benim cocuklar turkiye'de daha once yasamadilar ya, hic bilmedikleri birsey. "Baba, ne oldu" sorusu geldi hemen. Ben anlattim, ariza vardir, yaparlar simdi gelir dedim. 2 saat sonra geldi elektrik ve akabinde yeniden gitti. Benim Ogullarimdan bir tanesinin dedigine bakin : "Baba bir dahaki sefere, elektrikleri olan bir ev al lutfen."...
Murat Gocmen

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
Fahas
Üye

Toplam 506 yazı
09/12/2008 :  23:46:30  Alıntı
"Kral çıplak" öyküsündeki o gerçeği gören ve söylemekten çekinmeyen çocuğu anımsattı burada anlatılan tüm çocuklar...

"Evet kral çıplak görebilene ve /veya görüpte söylemekten korkmayanlara"
onun bir adı yoktu.
O bir huzur haliydi.
Sevgi.

rterzioglu
Üye

Toplam 1712 yazı
10/12/2008 :  01:42:03  Alıntı
Gelisim.in
bir çocuk bu kadar küçse dili neden büyüktür :)
www.patronturk.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
akinselcuk
Editör

Toplam 5579 yazı
10/12/2008 :  01:50:26 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sabahtan akşama kadar hiç durmadan konuşabiliyor küçük çocuklar. Uzun süredir akşam haberlerini sağ kulağımla ufaklığın anlattıklarını da sol kulağımla aynı anda dinlemek zorundayım. Mutlaka anlatacak ya da soracak bir soruları oluyor. Dinlememek gibi bir lüksünüzde yok.
tamnland.com

muratik2002
Üye

Toplam 581 yazı
10/12/2008 :  03:01:27  Alıntı
Selcuk Bey, Ben tam o devredeyim simdi... NEDEN? NIYE? sorusunu duymaktan bunaldim acikcasi. Ama babalik duygusu iste, sabrimizi zorlasada, anlatacagiz. Bazen TV izlerken bile, "baba neden bu adam boyle yapti?" "Neden bu kiz agladi?", "NEDEN GULUYORSUN?" cogu zaman pes ediyorum :) Ama birgun bu gunlerinde ozlenecegini hic dusunmuyoruz nedense. Bir zamanlar bebekken, yurumelerini gormek isteriz. Yurumeye baslamalariyla endiselerimiz artar. Aman dusecek, aman kayacak... Cani yanacak... Sonra konusmalarini, ilk BABA ANNE MAMA demelerini bekleriz. Ogrenirler, sonrada susmak bilmezler. Butun bunlari bir zamanlar biz anne ve babamiza yasatmistik.
Insan cocuklarina bakinca, onlari anlatinca duygusallasiyor nedense. Ama en guzeli, onlari karsiliksiz ve kosulsuz sevmemiz, ne dersiniz?
Murat Gocmen

akinselcuk
Editör

Toplam 5579 yazı
10/12/2008 :  11:40:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
Ben çocukluğumu hatırlıyorum. Yaptığım yaramazlıkları, babamın nasıl olupta krizlere girmediğini şimdi çok iyi anlıyorum. Evdeki televizyonun içini açtığımı, ütüyü söküp toplayamadığımı, mahalledeki inşaatın 3. katından aşağıdaki kumun üstüne atlama denemeleri yaptığımızı, tavan arasındaki mangalın içinde ateş yaktığımızı, yazın meyve çalacağız diye gittiğimiz şehrin diğer ucundan geri dönemeyip bütün gün kendimi arattığımı hep hatırlıyorum. Ceza vermişti 1 ay sadece meyve yeme cezası ! Adam pazarda adı duyulmamış meyveleri getirmişti eve. İçim dışım meyve olmuştu . . .

Bakalım biz neler yaşayacağız .
tamnland.com

Fahas
Üye

Toplam 506 yazı
10/12/2008 :  14:23:46  Alıntı
muratik2002 aslında oğlunuzu teşvik ederseniz çok güzel fikirleri var. Mesela : "Baba bir dahaki sefere, elektrikleri olan bir ev al lutfen."... demiş, ona bu evin nasıl olabileceğini bulması görevini verebilirdiniz. O bu şekilde yaratıcılığa teşvik edilebilir. Çünkü gerçekten parlak denilebilecek fikirleri var. Evinin bahçesindeki ağaçtan bedava elektrik üretebilen vatgandaşlarımız var. Onuda bu parlak sözcüklerinin arkasındaki yatan fikirlerini anlatmasına fırsat vererek beyin fırtınası yapıp işiniz ve ailenizle ilgili güzel projelere adım atabilirsiniz..
onun bir adı yoktu.
O bir huzur haliydi.
Sevgi.

muratik2002
Üye

Toplam 581 yazı
10/12/2008 :  16:26:17  Alıntı
Fahas kardesim, ne cok isterdim... Ama daha cok kucukler. 5 yas 4 ayliklar. Henuz neyin ne oldugunu anlamamakla beraber, hergun yeni seyler ogreniyorlar. Yapma dedigin bir seyi inadina yapmalari sadece benim cocuklarimda yok. Bu psikoloji her cocukta var, Bam Telinize dokunana kadar sizi gerip, cezalama surecine kadar inatla devam ederler. Onlarin dunyasini simdilerde hatirlayamiyorum. Ustelik bizim cocuklugumuzda teknoloji bu seviyede degildi. Esasinda, deiginiz cok dogru. Gonul isterki cocuklarin beceri ve yatkin olduklari seyleri simdiden kesfedebilelim ve egitimlerini o dala yonlendirebilelim. Ama gunumuz sartlari sadece onlara kisitli bir oyun ve egitim imkani sunmamizi sagliyor. Umarim ilerleyen zamanda icinde bulundugumuz ortamdan arinip, daha ozgur hareket kabiliyeti saglariz ki, bu cocuklarimizada daha genis bir alan saglayacaktir.

Cocuk dunyanin en guzel varligi....ama bir o kadarda sorumluluk... Her ailenin istedigi cocuklarina dunyanin butun EN'lerini vermektir. En guzeli, en iyisi, en cogu...
Hatirliyorum, bir hikaye dinlemistim. Mimar Sinan ve bir cocugun hikayesi. Mimar Sinan yaptigi bir caminin minaresinin altinda halkin icinde tebrikleri kabul ederken gozune bir cocuk ilisir. Cocuk o kadar dalgin bir sekilde yerden yukariya dogru minareyi suzmektedir. Cocugun yanina varip sorar
"Sen nereye bakiyorsun?" Cocuk cevap verir:
"Minareye... Bu minare yamuk !" der. Halktan bazisi cocugu azarlayip susturmak istersede, cocuk israrla minarenin egri oldugunu soyler. Buyuk Ustad Mimar Sinan halktan bulabildikleri kadar halat getirmesini ister. Halk buna anlam veremesede, ustadi dinler ve halatlari getirir. Mimar Sinan halatlari minarenin tepesine baglatir ve asagi sarkan ucunuda halka tutmalarini soyler.
"Cekin geriye dogru " Halk saskin, ama dedigini yapar. Btun gucleriyle halati kendilerine dogru cekerler. Mimar Sinan donup cocuga sorar
"Simdi duzeldimi?" Cocuk bakar, bakar ve
"Biraz daha " der. Halk halati biraz daha ceker ve o sirada cocuk
"Tamam , simdi duzeldi." deyince halatlar toplanir, konu kapanir.
Halktan birisi Mimar Sinan'a yaklasip
"Ya Mimar Sinan, bu minarede zerre yamukluk yoktu. Buna ragmen halati baglattin, bize cektirdin. Minare yerinden kipirdamadi bile. Bir cocugun akliyla bun neen yaptin?" Buyuk Ustad yanitlar:
"Bir cocugun kalbini yapmak bu minareyi insa etmekten daha zordur. "

Cocuklar....:)

Murat Gocmen

Fahas
Üye

Toplam 506 yazı
10/12/2008 :  16:46:09  Alıntı
Gelisim.in
muratik2002 sanırım tek apacağınız onları konuşturmak ve fikirerini not etmek.
Onlardan faydalanmak. Mimar Sinan da çok güzel örnek..

Ne mutlu size.. çocuklarla ilgili cümleler hepimizin hoşuna gitti ve koniks.com bile sakinleşti.
Ben de yeğenlerimin fikirleri ve cin gibi sözleriyle şoklar yaşıyor ve hayata daha pozitif bakıyorum.
Ekonomik kriz çözümlerini çocuklara sorsak, büyüklerden daha kolay çözümler üretebilirler..
onun bir adı yoktu.
O bir huzur haliydi.
Sevgi.

akinselcuk
Editör

Toplam 5579 yazı
10/12/2008 :  20:34:26 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Doğru sakinledi ortalık.

Bir çocuklar sakinlemiyor. Yıkılıyor ev bazen. Keşke bir kapatma düğmeleri olsaydı diyor insan bazen.
tamnland.com

muratik2002
Üye

Toplam 581 yazı
11/12/2008 :  15:28:56  Alıntı
Gezin.in
:)))))
Selcuk Bey, sozunuz uzere, bir baska kisa hikaye anlatacagim:

Adam damdaki eksiklerini gidermek, onarmak icin damina cikar. Oradanda nasil olduysa, birden asagiya kaba etlerinin uzerine dusuverir. "YANDIM ANAM" feryatlari, cocuklari, karisi gelir, adami eve tasirlar. Bunu duyan konu komsu eve akin eder. Odaya girdiklerinde gordukleri manzara sudur: Adam divanda yatmis, ahliyor, inliyor, Ah belim, of sirtim!"
Komsular basucuna gelir ve " AH KOMSU, VAH KOMSU. ACINI ANLIYORUZ KOMSU.."
Adam bunlara bakar " HADI ORDAN SIZDE... SIZ GIDIN BANA DAMDAN DUSMUS BIRINI GETIRIN !"
Murat Gocmen

akinselcuk
Editör

Toplam 5579 yazı
11/12/2008 :  16:03:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Çok doğru hikaye, sizle ben bunu tam olarak anlarız ama başında çocuk olamayan buna çok anlam veremiyor.
Bazen akşam evde yaparım diye 3 sayfalık bir iş getiriyorum. Saatler geçiyor yapmak mümkün olmuyor. Anlattığımda insanlar bunu bazen anlamıyor. Nasıl olur diyorlar. Ama böyle oluyor.

Fakat sıkıntılı durumlardaki en büyük enerji kaynakları çocuklar. Hiç bir şeyi umursamadan ölesiye çalışmanızı sağlıyorlar.

Damdan düşenler anlar ancak birbirini . . . . Çok güzeldi.
tamnland.com

muratik2002
Üye

Toplam 581 yazı
12/12/2008 :  02:27:10  Alıntı
Tesekkurler ... Ama dogrusuda bu. Bizim anne ve babamizin zamaninda gosterdikleri sabri acaba biz onlara gosterebiliyormuyuz? Ayrica, eskiden ne TV, ne sanat harikasi oyuncaklarda yoktu. Bizler (genelde ayni diyecektir yasitlarim) iki tahta cakip kilic yapar, bizanslilara saldirirdik , o 3ncu katlardan kumlara sanki fethedecegimiz kalelere dalar gibi dalardik...:) Simdi sanal alem sagolsun, eve bu nedenle ustu basi cizik, kesik ve pasakli gelen cocuk sayisi cok az olsa gerek.
Nedense, simdi aklima birsey geldi . Derlerki, insanoglunun hayalini kurupta yapamayacagi sey yoktur. Bu birazda beni korkutuyor aslinda. Dusunsenize, Beyaz perdede seyrettigimiz o yildiz savaslari, 2090 senelerinde ucan, yuzen, kendi kendine benzin alan, hatta sandwich hazirlayan arabalar (!) , robot hizmetkarlar... Hatta daha gercekci bir ornek vermek gerekirse; Ay'a ilk ayak basildiginda (Armstrong) bna dunyada kimse inanmamisti. Senelerce inanmayanlar oldu. 1960'larda bahsediyoruz. Bu senenin baslarinda ABD uzaya dolmus seferi duzenledi ve 20 milyon dolar basip uzayda gezi yapip geldi bir isadami. Bakarsin birkac onyil icinde Mars'da bir meyhane acacaklar, aksam karisiyla tartisan abimiz, uzay mekigine atlayip, kafa demlemeye Mars'a gidecektir. Yada daha ekonomik olsun diye, isinlamayla gider heralde.. Ne bileyim. Insanoglu bilinmezleri bulmaya devam ediyor.
Selcuk bey, aslinda bir konu basligi acsaniza, herkesin bu tur garip olaylari anlatacagi, sanirim degisik seyler dinlemek ilginc olacaktir. :)))
Murat Gocmen

akinselcuk
Editör

Toplam 5579 yazı
12/12/2008 :  02:51:22 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Benim hep durup durup hayretle düşündüğüm olay şudur ;

İlkokulda öğretmen herkes aklındaki bir icadı resmini çizsin demişti. Ben TV sehpası gibi bir makina çizmiştim. Bir yerinden su konuyor, güneşe bırakılıyor , bir diğer yerinden içine bazı kimyasallar konuyor, bir süre sonra çekmecesini açında kalıp kalıp patates çıkıyor. Bu benim aklıma gelen icattı.

Şimdi bir senedir yaptığımız çalışmalara bakınca fuar için, kendimiz için , bundan pekte farklı birşey olmadığını görüyorum. Tohumu atıyoruz bir yerden su bir yerdem kimyasal veriyoruz güneşe bırakıyoruz ondan sonrada patatesleri domatesleri toplamaya başlıyoruz. Full otomasyon sonra besin. Artık bunlar gerçek. Çok hayretle karşılıyorum. Bir de düşünüyorum ben çocukluğumda başka neler düşünmüştüm diye. Hepsi gerçek oluyor birer birer . . .
tamnland.com

171988
Üye

Toplam 515 yazı
18/12/2008 :  14:08:34 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bu yazıyı okuyunca aklıma 3 şey geldi

1)ata demireli izlerken anılarını anlatıyordu tatil yerinde kısa kolla dolasırken biraz kasılarak hava atarak dolaşıyomuş arkadan 7-8 yaslarında 2 cocuk yaklasmıs kendı aralarında konuşup atayı çekiştiriyolarmış cocuklardan biri hıışt şişman ranbo diye seslenmiş diğer cocuk yakalarsa döver cocugun cevabı o ***kalkarmı be ata demirelde turıst havasına yatım demiş cocuk rol yapma seni tv de gördük

2)bunu abdullah doganın kitabında okumuştum zengin bir baba ailesini ,ve cocugunu insanların ne kadar fakir olacagın göstemrek için kööye ***ürmüştür 2 gece geçirirler.yolculuk dönüşü baba oğluna sorar ne kadar fakir bir hayat sürdüklerini gördünmü?
-evet baba
-ne öğrendin peki?
oglu acı bir tebessümle gülümseyerek cevap verir:
sunu gördüm bizim eve bir köpeğimiz var onların 4 tane bizim bahcnin ortasına kadar uzanan havuzumun var onların ucsuz bucaksız dereleri.bizim bahçemizde ithal lambalar var onların yıldızları..bizim görüş alanımız ön avluya kadar onların bütün ufku görüyoyolar.oğlan sözünü bitirdiğinde babasının söyleyecek hiçbir lafı kalmaz ve oğlan ekler:
teşekkürler baba ne kadar fakir olduğumuzu gösterdiğin için
3)bu benim basıma geldi kardesim o zaman 3 sınıfa gecmıstı galıba baya küçüktü.evede misafir gelmişti.herkes sus pus oturuyo birisinin konuşmasını beklıyoki sohpbet acılsın birden kardeşim ordan atıldı ve sunu söyledi

bu chp nin basında deniz baykal oldukça chp hiç bir yere gelemez bizi bu kafayla avrupa birliğine falan da almazlar

hepimiz şok oldu gercekten cocuktan ne cıkacagı hiç belli olmuyo patlayan hazır bomba gibiler:D

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
muratik2002
Üye

Toplam 581 yazı
18/12/2008 :  14:16:09  Alıntı
:))) Baska birisinden baska bir COCUK yorumu :))

Evet, cocuklarin sonsuz hayalgucu.....
Murat Gocmen

gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
18/12/2008 :  16:27:04  Alıntı
ilkokula gidiyorum peder hayatı öğreneyim diye sanayiye gönderiyor çalışmam için.Bir gün elektrikler kesildi.
kalfa;
- git hırdavatçıdan 2kg elektrik,1kg davul tozu,1kgda minare gölgesi al hesaba yazdır dedi.
gittim.İyice bir laf yedim kalfaya da gönderilen küfürleri ilettim geri geldim.

. aynı şeyi şimdiki çocuklara yapsak onlar bizi kafaya alır alimallah.
gursoybalo

gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
18/12/2008 :  16:38:26  Alıntı
Kızım var 14 kasım da 1 yaşına girdi.Dün akşam sobayı yakıyorum.sobanın üzerinde güğüm var aldm yere indirdim.baktım bacak aramdan güğümü almaya çalışıyor.hayır dedim.bıraktı

güğümü az ileri aldım.sobayı yakıyorum baktım bacaklarımın arasından kolunu uzatmış güğümü çekiyor.
hey Allahım dedim,hanımı çağırdım.şunu al yoksa gülmekten kırılacağım.

sonra çay demledik içiyoruz Allahım sabırver yaw nerden boş anımızı yakalıyor çayları tekmelemeye çalışıyor,bir ara yakalayamadım çay fincanını tekmeledi ayağı yandı.biraz mızıldadı.sustu.
Sonra nemi oldu gene tekmelemek için fırsat kolluyor.Ya rabbim bu zamane çocukları bir acayip yaw
gursoybalo

solution
Üye

Toplam 107 yazı
18/12/2008 :  16:52:25  Alıntı
selcuk efendi ne hikmetse kucuken yaptigin yaramazliklari itiraf ediyorsun...zaten ben senin kucukken cok yaramaz bir cocuk oldugunu az cok tahmin etmistim ...allaha sukur taktirey ilahi kendi dilinizle itiraf ettiniz...ama itiraf etmediyiniz bazi yaramazliklar haric .......umarim artik eski huyunuzdan vazgecmis siniz insaallh....allah seni iyi huylulardan eylesin...amin...haaaaa bu arada bir gerceyi dile getirecem insaalah kizmasin allah bagislasin oglunuz sizden daha akkiliymis..... allah anali babali buyutsun. amin...dediyim gibi unutma basari sensin......o kadar
basari sensin...,sen basarinin icindesin., basari senin icindedir...,icindeki gucun farkina varmanin zamani geldi..beynini programla ve istediklerine sahip olabilecegini bir an bile olsun aklindan cikarma ...bunlari yaparken ilahi gucu unutma ve kendi yerini bil...dusun ve basar.dusuncenin gizemli ve esrarli tilsimi ve kesin etkisi basaridir...insanin ikinci ismi basaridir.,basarinin diyer adi ise insandir...yeterki hedefin olsun,,,hedefin varsa basari senin icindedir......hedefin yoksa hemen bir hedef bul ve bilincli bir sekilde mercek altina al ve yap, dene ,cekinme,uygula ve basar,korkma iste ve basar, tekrarla ve basar,,,bilincli israrin önunde hic bir engel duramaz ,basarilarina basari katabilirsin.......

Yerleşim : Finlandiya / Helsinki  |  Meslek : Ticaret
Ceylin
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
18/12/2008 :  17:48:14  Alıntı
benimde ikibucuk yasinda kizim var. Bizim dükkanin önüne bi yanliz yasayan adam gelir gecici bi süre icin evsiz kalmis bi gün kizimi oynatayim güldüreyim diye takma dislerini göstermis, kizimda korkmus adamin adini disli adam birakti. Adami bir gün yemege cagirdik kizimda hazirlik yaparken hep sorar kim gelecek diye tanisin diye disli adam dedim o gelmesin korkuyorum diye kiyameti kopartti. Bende anlattim bak kizim evi yok yemek yiyemiyor yazik diye neyse kabul etti. Adam geldi tam oturduk yemek yiyoruz disli amca sana yazik senin evin yok yemegin yok deyince adam anladi yüzümüze bakti.Bizde yerin dibine girdik O günden beri dikkat ediyorum.
ikbal

Yerleşim : ALMANYA / Köln  |  Meslek : Muhasebe
muratik2002
Üye

Toplam 581 yazı
18/12/2008 :  18:43:45  Alıntı
Ders verici hikayeler bunlar hep.
Benim 3uz ogullarim var. 5 yas 4 ayliklar. Yeni yeni adet edindiler, sabah bizden once uyanirlarsa direk mutfaga kosup, sekerlemelerin, abur cuburun oldugu (ki bu dolap Ust dolap ve en ust rafindalar) raflardan asirip yiyorlar, meyve sularinin yerini bulup bi guzel iciyorlar. Anneleri cezalandirdi, ben cezalandirdim. Anneleri sonunda havlu ile bacaklarina vurarak dayak asamasina geldiklerini ima etti ama dinleyen kim? Her sabah ayni seyleri yasiyoruz.
Cocuk cezalandirmanin dayakla olmasina karsi oldugum icin hic dovmedim onlari. Ama bana uygun bir yontem ile caydiriciligi olan cozumler sunarsaniz, denerim:) Anneleride bende cok sikayetciyiz 3 tane hayduttan.
Murat Gocmen

171988
Üye

Toplam 515 yazı
18/12/2008 :  19:23:57 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ben söylim bir komşunuza gideceksiniz komşunun oğlu yaramazlık yaptıgında annesi sert bi fırca cekecek herkes sus pus kalacak evinize gittiginizde cocuklar yaramazlık yapınca bak ev sahibini cagırırım alttakı teyzeyi cagırırım diyeceksiniz kuzenimin oglu teyzemden cok korkuyo teyzem tel de bir alo desin direk masanın altına geciyolar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
muratik2002
Üye

Toplam 581 yazı
18/12/2008 :  19:45:00  Alıntı
:)))))))))))))))))))))))

HARIKA... AMA BIZ ONU JANDARMALARLA YAPIYOZ SIMDILIK. YADA POLISLERLE.... AMA BELKI BUDA YANLISTIR. NE BILEYIM. ONLARIN CANLARINI YAKMAK COK ZOR.
Murat Gocmen

Ceylin
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
18/12/2008 :  20:25:05  Alıntı
Murat2002 sizi ve esinizi kutluyorum Allah bagislasin helal olsun cok güzel ve cok zor siz damdan baya sert düsmüssünüz. Cocugu tehdit etmeden korkutmadan dövmeden küfür etmeden onurunu kiracak cezalar vermeden terbiye etmek lazim
su sekerleme cikolata konusunu ele alalim: Cocugun sagligini etkilememesi icin cocugun kendi bir avucu dolusundan fazlasini yememesi gerekiyor. Ama gözüde kaliyor en kötüsü esirgeyince ac gözlü olabilir bunun icin arasini bulmak lazim. Biz söyle yaptik
Seker dolabi bizde en asagida istedikleri zaman ellerini atabilirler ulasabildikleri icin fazla israrci olmuyorlarne kadar esirgersen okadar isterler. Ama her defasinda onlara kahvaltidan ve yemekten sonra istedikleri kadar yiyebileceklerini hatirlatiyoruz hep sözümüzde durdugumuz icin dinliyorlar. Zaten karinlari doydugu icin fazla yiyemiyorlar yinede benim avucum dolusu yiyorlar ama okadarda olsun. En önemlisi Cocuk kelimesi latincedir türkce karsiligi tekrarlayandir onlar ayni hatayi ayni soruyu ayni tatliliklarini defalarca tekrarlar bizde onlarla beraber defalarca anlatmali uyarmali ve kutlamaliyiz.
ikbal

Yerleşim : ALMANYA / Köln  |  Meslek : Muhasebe
akinselcuk
Editör

Toplam 5579 yazı
21/12/2008 :  02:38:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Abur cubur çekmecesi en altta bizde de. Tamamen serbest. Çok zor oldu ama artık yemekten hemen önce veya sabah kalkınca kullanmıyorlar. Ama gerçekten çok zor başardık bunu. Tam şu anda açlıktan kıvraranan çocukları anlattım en çok. Yedikleri her lokmanın ne kadar kıymetli olduğunu kısmen anlamış durumdalar ama çocuklar sonuçta......
tamnland.com

0.34 saniye.
23:44:04, 22 Temmuz 2019, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım