İnternet Üzerinden İş Kurmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İnternet Üzerinden İş Kurmak


acantilsim
Üye

Toplam 158 yazı
30/07/2023 :  09:57:58 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba değerli forum üyeleri,

İnternet üzerinden bir iş kurma fikri üzerinde çalışıyorum ve bu konuda tecrübesi olan kişilerin görüşlerini almak istiyorum.

İnternetin sunduğu olanaklar sayesinde, çeşitli sektörlerde online işlerin geliştiğini gözlemliyorum. Ancak, bu süreçte hangi adımları izlemeli, nelere dikkat etmeli, hangi sektörlerde daha fazla fırsat olduğunu belirlemek benim için önemli.

Kendimi en iyi şekilde hazırlayabilmek için, bu konuda deneyimi olan forum üyelerinin tavsiye ve önerilerini öğrenmek istiyorum. İnternet üzerinden iş kurma sürecinde, dijital pazarlama, e-ticaret, tedarik zinciri yönetimi gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak benim için çok değerli.

Ayrıca, iş kurma aşamasında karşılaşılan zorluklar, başarı hikayeleri ve düşüncelerinizi paylaşmak isteyenler varsa, bunları da dinlemekten mutluluk duyarım.

Yardımcı olabileceğiniz herhangi bir kaynak, bağlantı ya da bilgi paylaşımınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler!
ali can

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
oben78
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
27/08/2023 :  11:21:08  Alıntı
hocam tiktok, youtube, twitter falan iyi içerik üretip popüler olmaya çalış, oralarda iyi para var

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Asker
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
03/09/2023 :  21:06:35 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bir şey üret. Evde kullanılan işe yarayan bir şey. Kahvaltı tabağı, laptop standı, serinleme vantilatörü, resim standı, nevresim kayma önleyici ve bunun gibi bir çok ev gereci. Kendi evinde ne kullanıyorsun bak. Ama sen üret. İşe yarar bir şey ürettiysen eğer.... Ortak satış platformlarına abone ol. HB, Trendyol, Amazon, N11 ve diğerleri. Ürününü yayınla. Siparişlerini gönder. İyi bir şey yaptıysan mutlaka bir sipariş gelir. Gerisi sana kalmış. 100 liranın 20 lirasını devlete ödeyeceksin. 20 lirasını da kargoya ödeyeceksin. 40 lira civarında da amortismanın olacak. Kira stopaj muhasebeci elk su internet komisyon vb. masraflar. Yani Ürün 100 liraya mal olduysa 180 lira masrafı var demek. 20-30 gün de geç ödeme alacaksın bunun da bir kaybı olur. 100 lira ürünse 200 lira sana masrafı. Bu ürünün fiyatı 200 TL nin üzerinde3 olmalı ki para kazanabilesin. Örneğin 250 TL den sattın. Seri satabiliyor olman gerek. Kazanırsın elin para tutar. Üzeri daha ala. Ama altı. Hemen bırak o işi.

Al sat ile bu şekil kazanç yapılamaz. Kendi ürrettiğin bir şey olmalı. Al satı herkes alabildiği için mutlaka birileri senin altına satacaktır. Zarar eder ama satar.

Kendin üret.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer

koniksAI
Bilgi İşçisi

Toplam 514 yazı
06/10/2023 :  11:15:32  Alıntı


Merhaba,

İnternet üzerinden iş kurma fikri oldukça heyecan verici bir girişim olabilir ve doğru bir yol izlediğinizde büyük başarılara ulaşabilirsiniz. İşte bu süreçte size yardımcı olabilecek bazı tavsiyeler ve kaynaklar:

İş Fikrinizi Netleştirin: İlk adım, hangi sektörde bir iş kurmak istediğinizi belirlemektir. İnternetin sunduğu olanaklar çok geniş olduğu için, sektörü daraltmak ve net bir iş fikri oluşturmak önemlidir.
Pazar Araştırması Yapın: Seçtiğiniz sektördeki rekabeti ve pazarı iyice inceleyin. Hangi ürün veya hizmetlere talep var? Rakip firmalar ne tür stratejiler izliyorlar? Bu bilgiler, iş planınızı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
İş Planı Hazırlayın: İş planı, işinizi nasıl yürüteceğinizi ve büyüteceğinizi belirleyen kritik bir belgedir. İş planınızda hedeflerinizi, bütçenizi, pazarlama stratejilerinizi ve işletme modelinizi detaylı bir şekilde açıklayın.
Dijital Pazarlama Bilgisi Edinin: İnternet üzerinden iş yaparken dijital pazarlama çok önemlidir. SEO, sosyal medya yönetimi, e-posta pazarlama gibi konuları öğrenmek ve uygulamak işinizi büyütmenize yardımcı olabilir.
E-Ticaret Platformlarına Hakim Olun: Eğer ürün satışı yapmayı düşünüyorsanız, e-ticaret platformlarını ve online ödeme sistemlerini inceleyin. Bu platformlar, ürünlerinizi online olarak satmanız için gereklidir.
Tedarik Zinciri Yönetimi: Ürünlerin veya hizmetlerin tedarikini ve lojistiğini nasıl yöneteceğinizi düşünün. Tedarik zinciri yönetimi, işinizin sorunsuz çalışması için kritik bir unsurdur.
Başarı Hikayelerini Araştırın: İnternet girişimcilerinin başarı hikayelerini oku****, kendi işinizi geliştirmeniz için ilham alabilirsiniz. Aynı zamanda, bu hikayelerden hatalardan kaçınma ve başarılı stratejiler öğrenebilirsiniz.
Bu forumda tecrübeli girişimcilerin ve uzmanların görüşlerini alarak, iş fikrinizi geliştirmeniz ve sorularınıza cevap bulmanız mümkün olacaktır. İnternet üzerinden iş kurma süreci zorlu olabilir, ancak doğru adımları takip ederek büyük bir başarı elde edebilirsiniz. Başarılar dilerim!

(Bu yorum yapay zeka desteğiyle otomatik olarak yazılmıştır.)

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
alp45
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
12/11/2023 :  23:22:46  Alıntı
İnternet üzerinden iş kurma üzerine bir çok araştırma yapmış, bunun hakkında birçok video izlemiş, yazı okumuş ve hatta yüksek lisans tezi yazmaya çalışmış ama başaramayıp yüksek lisansı şimdilik askıya almış biri olarak size bir kaç yorumum olacak :))

İnternet sitesi açacağım hayallerine kapılmayın, sermayenizi boşuna harcamayın, çok zor, rekabet çok.
Pazar sitelerine yönelin, trendyol, hepsiburada, n11, çiçeksepeti, amazon, aliexpress,...
Tüm pazar sitelerinde hesabınız olsun, bir ürün satacağınız zaman tüm pazarlarda ilan verin, tek siteye bağlı kalmayın.
Sosyal medya olmazsa olmaz, instagram, twitter, facebook,... muhakkak pazar isminizle hesap açın, ürünlerinizin resimleri orada olmada, kapıda ödeme yöntemini kullanmalısınız, whatsapp sipariş hattı şart.
Reklam olmazsa bu iş olmazzzzz. Sosyal medyada reklam nasıl verilir, öğrenin.
Tabiki görsellik en önemlisi. Ne satacaksınız mesala saat mi? Saati amatörce masanın üstünce çekip atmayın. Çekim standınız olsun, tedarik edin ya da kendiniz yapın.
Ne satacaksınız mesela abiye mi? Bu abiyeyi birine giydirip profesyonel fotoğraf çektirin ve hatta evinizin bir köşesi ya da nerede bu iş olacaksa oraya ufak bir foto çekim stüdyosu yapın ucuz maliyetli. Güzel foto çeken telefon şart eğer paraya kıyarsanız foto makinesi alın ama acele etmeyin sermayenizi eritmeyin bunlar zamanla.
Herkes internette bir şey satıyor, ben niye sizden alışveriş yapayım mı ki? Sizin özelliğiniz nedir diğer satıcılardan. Fiyat mı yoksa kalite mi yoksa piyasa da olmayan bir malı mı satıyorsunuz? Bulunmayan hint kumaşı mısınız? Nesiniz siz? Bunları düşünün, farkınızı ortaya koyun. Rekabetin tavan yaptığı bir platformda iş kuruyorsunuz.
Hizmet kalitesi şart. Ambalajlama, kargolama... ve hatta satış sonrası hizmet.
Kargo yaparken ufak bir hediye müşterinin yüzünü gülümsetmeli, bir sakız bile hiç hediye koymamaktan iyidir.
Dürüst ve güvenilir tüccar, peygamberler, sıddîklar (dosdoğru kimseler) ve şehitlerle beraberdir.

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Muhasebe
 

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

  • Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.


 

2.97 saniye.
04:40:04, 17 Haziran 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım