Para Macerayı Sevmez, Romantizmi Sevmez. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Para Macerayı Sevmez, Romantizmi Sevmez.

Florida postasi
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
12/12/2020 :  16:15:51 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Sadece deli bir girişimci kendi hatalarından ders çıkarır, Zeki bir girişimci ise başkalarının hatalarından ders alır.

İş hayatında hata yapmak, yanlış kararlar vermek bizleri borca sokar ağır bedeller ödemek zorunda kalırız.

Para zor kazanılır, kolay kaybedilir.

Bir işe başlamadan önce o işi yapmış ve batmış insanları bulmalıyız, işin batma sebeplerini, yaptığı yanlışları bulmalı ve yapılan hataları tekrar etmekten kaçınmalıyız.

Acele karar almak, bulduğumuz fikre aşık olmak, kulaktan dolma işlere gönül vermek bizleri uzun bir süreliğine mahcup eder borca sokar.

Para macerayı sevmez, romantizmi sevmez.

Yapmak istediğimiz işlerde uzun vadeli düşünmeliyiz.
Yapacağımız işin geleceği var mı?
Arzu edilen işe talep var mı?
Devlet yapmak istediğimiz işi destekliyor mu?

Yapan nasıl yapmış, yapamayan neden başaramamış?
Kolları sıvayıp işe girmeden bu sorulara cevap bulunursa ilerde baş ağrımaz, geceleri rahat uyursunuz?

İşin olurundan ziyade olmazsa neden olmazını düşün ?

En kötüye göre plan yapın ?

İş elimde kalırsa en ufak zararla nasıl işten ayrılabilirim bunları düşünün ?

Bunlar insanı korkutan sorulardır, cevaplamaktan çekiniriz, işin oluruna o kadar gönül veririz ki, bu iş olmaz diyenede kızarız.

Gireceğiniz is alanı, sektör, çarşı, pazar, kurtlar sofrası mı ? Kurtlar sofrasından ekmek çıkarmak zordur bunları göz önünde bulundurun.

Çayda dudak payı bırakır gibi, ağzınız yanmasın. Yaptığıniz iş sizi maddi sıkıntıya sokacaksa, yapmayın.

Hiç birşey yapmamak emin olun kötü bir işte para ve zaman kaybetmekten daha iyidir.

10 lira paranız varsa 100 liralık iş yapmayın, 5 liralık yapın.

10 liralık sermayeye 5 liralık iş yapın. Geri kalan 5 lirayı ise sermayenin gücü olarak kullanın.

Size akıl fikir veren adamların geçmişlerini sorgulayın, herkesten akıl alıp kafanız bulandırmayın.

Bu yazımda sizleri işin olmazina çekmek istedim. Dilerim ki yapmak istediğiniz işlerde başarıyı yakalar, insanlara ailelere geçim kaynağı sunarsınız. Ülkemizin bizim gibi girişimcilere ihyatici var.

Herkese bol kazançlar diliyorum.

Soralım öğrenelim.

Yerleşim : Fransa / Paris  |  Meslek : Çevirmen

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1 saniye.
02:11:04, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım