İnternetten Kıyafet Satışı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım          

İnternetten Kıyafet Satışı


Moonlore
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
09/06/2020 :  09:27:20 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhabalar herkese,
İnternet üzerinden önce küçük bir sermayeyle kadın kıyafet satışına başlayacağım. İşi biraz daha büyütürsem İnstagram butiklerinin yaptığı gibi evin bir odasını bu iş için ayırmayı düşünüyorum dekor açısından ve hikayeler oluşturmak gibi.
Ancak önce dediğim gibi çok hızlı bir şekilde giriş yapmayacağım. Bazı toptancılarla görüştüm telefonla ve ürünlerin görsellerini atıyorlar ama beğendiğim birçok ürün şuana kadar hep pahalı çıktı. Atıyorum bir elbisenin toptan fiyatına 70-75 TL deniyor günlük elbise bu. Biraz bu fiyatları görünce hevesim kaçtı.
İstanbul’da yaşamıyorum ama dediğim gibi 1-2 ay fena gitmezse iş, oraya da giderektoptancıları bulmaya da çalışırım.
Sadece tekstil sektörüyle ilgili hiçbir bilgim yok, sizce zorlukları neler? Toptancılarla konuşurken pazarlık yapabilir miyim? Ya da ihraç fazlası daha uygun ürünleri nerelerden bulabilirim? Yeni ve bu alanda tecrübesiz olduğumu bilecekleri için hangi zorluklarla karşılaşırım? Ya da nelere dikkat etmem gerekir?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Mühendis
kuponburada
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
13/06/2020 :  03:08:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba. Fikriniz oldukça güzel ve uygulanabilir. Ancak bence biraz daha fazla bilgi edinmelisiniz. Anlaşmayı düşündüğünüz toptancılar konusunda işi sıkı tutmalı baştan herşeyi kararlaştırmalısınız. Toptancıları bulma konusunda zorlanmazsınız. En basitinden google arama kutusuna ihraç fazlası ürün tedarikçileri - uygun fiyatlı tekstil tedarikçileri gibi arama kelimeleri yazıp arattığınızda karşınıza çıkacaktır. Bizzat net adresi olan firmalarla canlı görüşmeler gerçekleştirin. Toptancılarla konuşurken pazarlık elbette yapılabilir. Ki pazarlık yaptırmayanlarla hiç çalışmamanızı tavsiye ederim. Size şimdi pazarlık aşamasında dahi sorun çıkaran toptancı yarın başka sorunlarda çıkarır daha fazla sıkıntı yaşarsınız.

Fikrinizi önce küçük platformlarda uygulamaya koyun. Mesela N11 - gittigidiyor gibi pazaryerlerinde yada açacağınız bir butik instagram hesabınızda. Küçük başlayın. En önemli aşamalardan biri tedarik aşaması. Bu aşamayı sağlam bir şekilde halledince diğerlerine geçin. Acele etmeyin. Yapmak istediğiniz işin her aşamasını iyice öğrene öğrene gidin.

Başarılar diliyorum.

....
İndirimli Alışveriş İçin İndirim Kodu | https://www.kuponburada.com/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
4Simsek
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
08/07/2020 :  22:36:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hocam bu iş öyle kafama esti gireyim işi değildir. Bilgisiz ve nakitsiz gererseniz batarsınız. Öncelikle toptancı diye ulaştığınız kişiler büyük ihtimalle zaten piyasadalar ve satış yapıyorlar. Toptancı yerine direkt üreticiler ile irtibat kurmalısınız. Kilo ile, belli modelleri seçip satın almalısınız. Yani stok tutmak zorundasınız. Bir ürün size %200 kar ettirmezse işletme büyümek yerine batar. Nakit akışı sağlayamıyorsanız, yeniden pazarlama yapmıyorsanız pazarda yer edinemezsiniz. Bu nedenle yüksek reklam giderleri vardır. Kısacası bilmediğiniz işe bulaşmayın. Lokmacı açmak kadar kolay bir iş değil bu. Belirlediğiniz alan bile rekabetin tavan yaptığı alan. Neyinize güvenerek giriyorsunuz? Bu gün 20-30.000 TL nakit ile girenler bile kolayca batabiliyor. Bayan giyime 70.000 altı bu devirde girilmez. Ben bu tarz işletmelere danışmanlık ve teknik hizmet sağlıyorum size kabaca anlatayım yapılan işlemleri zaten vazgeçersiniz.
Facebook, Google, İnstagram Reklamı (Aylık en az 4.000 TL masrafı vardır. Youtube'yi dahil edersek fiyat daha da artacaktır.)
Twitter Influencer tanıtımları (Aylık en az 1000 TL masrafı vardır.)
Büyük web sitelerinde tanıtım (hürriyet,milliyet vs. gibi haber siteleri.)
Profesyonel e ticaret sitesi ( orta seviye kolay kurulumları 3.000 TL'ye halledilebilir. Ama bazı geliştirmeler gerektiği için ekstra en az 1000 TL daha masraf çıkarır.)
Bu sitenin yeniden pazarlama için gerekli optimizasyonları (Tek seferlik 1000 TL gibi bir fiyata halledilir bu işlem.)
Sitenin Google'de üst sıralara çıkması için SEO çalışması (Aylık 2.000 gibi bir masrafı vardır.)
Siteye eklenen ürünlerin özgün açıklamasının yazılması
İnstagram Influencer tanıtımları
Toplu SMS giderleri
Logo, post tasarımları Youtube için video tasarımları ve çekimler.
CRM Panel
Google merchant, facebook market kayıtları
N11, Hepsiburada, Gittigidiyor, Trendyol dükkanları
Kargo anlaşması
Web sitesinin farklı dillere çevirilmesi
Avrupa ülkeleri, arap ülkeleri, diğer Türk devletleri gibi pek çok pazarla alakalı çalışmalarda yapılır. Yurt dışına da kargo çıkarılacak konuma getirilir.

Liste bu şekilde uzadıkça uzar. Yani dışardan göründüğü gibi kolay bir işlem değil.
Yukarıdaki gibi bir işletme aylık ortalama 50.000 ile 200.000 arası bir miktar kazanır. Tabi piyasadaki rekabet ve kar marjıda bunu etkiler. Ortalama 200.000 TL'ye böyle bir sistem kurulur. Marka oluşturulur.
İnstagram butik ve e-ticaret danışmanılığı.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Reklam
digimas
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
14/07/2020 :  17:51:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Bu tip çalışmalarda ürün tedariği çok önemli. Böyle sürekli satılması planlanan bir ürün için tedarik zincirinden uzak olmanız büyük dezavantaj. Ayrıca artık belirlediğiniz alan çok fazla rekabet olan bir alan. Bu yüzden daha farklı ürünlerle farklı bir sektöre girmenizi öneririm. Herkese iyi günler...

Yerleşim : Türkiye / Trabzon  |  Meslek : İthalat / İhracat

2.66 saniye.
03:01:10, 13 Mayıs 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım