Çin’den Ürün Getirtmek - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım          

Çin’den Ürün Getirtmek


mehmet.emin
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
01/12/2019 :  11:00:08 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhabalar başlıkta belirttiğim gibi Çin’den ürün getirtmek istiyorum ülkemize. Alibaba.com üzerinden pazar araştırması yapıyorum fakat birtakım sorularım olacak sizlere.
•Kargo maliyetini nasıl düşürebilirim?
•Benim gibi Çin’den ürün getirtip satanlar karşılaştıkları sorunları nasıl çözüyorlar ve bana yardımcı olabilirler mi?
•Alibaba’ya alternatif bir mecra önerebilir misiniz? Teknolojik ürün getirtmek için hangi sitelere •bakmalıyım?
Teşekkür ederim şimdiden

Yerleşim : Türkiye / Afyon  |  Meslek : İmalat
ege10ege
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
03/12/2019 :  01:24:02  Alıntı
Çinden gelen ürünler için extra gümrük vergisi konuldu. Çekeceğin ürün en az 300.000 TL olmalı ki pazarlık edip ürünleri ucuza mal etmelisin ki piyasada ki bir ton çinci toptancı ile rekabet edebilesin.Ayrıca çinden gelen bazı ürünlerin CE sertifikası zorunlu.Kansorejen olmamalı.Çinlilerle de konuşmak ölüm.En iyisi A.B ülkelerinden ürün getirmek.Daha az sıkıntılı.Çünkü hepsinin kalite standartı var asla gümrükte sorun çıkmaz.Tecrübelerime dayanaraktan söylüyorum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
wireless
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
04/12/2019 :  17:50:01  Alıntı
merhaba bende cinden urun getirmek istiyorum ama bir araciya ihtiyacim var turk firmalari varmi araci olarak

Yerleşim : Fransa / Mulhouse  |  Meslek : Diğer
janus321
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
09/12/2019 :  22:20:45  Alıntı


Merhaba arkadaşlar çinden satış amaçlı hangi ürün getirmek isterseniz yardımcı olabilirim 0543 8188880
ry5735

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
akinselcuk
Editör

Toplam 5585 yazı
13/12/2019 :  11:15:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ali babaya girin tıklayın gelsin. İstediğiniz şeyin fiyatı 20TL/adet yazıyorken 1,5 TL/adet haline gelebilir. 2 mesaj ile hallolur. Kendinizi firma olarak tanıtır bilgilerinizi verirsiniz. Toptan alıma yakışır bir adet belirtirsiniz. Karşı tarafta size olacak uygun bir rakam söyler. Parayı öder beklemeye başlarsınız. %90 sonuç olumlu olur. % 10 kazık yersiniz. Bunu göze almadan bu işi yapamazsınız.

Bizim gümrük bir İstanbul bir de teslimat adresi verdiğiniz şehirde var. Ürün takılacaksa İstanbul' daki gümrüğe takılır. Geri gidebilir. Geçmeyebilir. Geçer pahalı geçer. Bunlar hep % 10 ihtimalin içinde. % 90 her şey umulduğu gibi olur. Verginin mekanizmasını ben tam olarak çözemedim. 8 TL Sabit bir ücret var. Damga vergisi var. 70 kuruş. Sonra kiloya göre desiye göre malın fiyatına göre değişiklik gösteren gümrük vergisi var. Genel olarak 300 TL ye kadar ki ürünlerde 5 liralık üründe olsa 300 TL lik ürün de olsa 15-25 TL arasında toplam vergi biniyor. Yani 5 TL lik bir şey alınınca toplamda 20 TL ye mal olacağını bilmek gerek. 300 TL lik bir şey alınıyorsa vergi hissedilmiyor. 3000 TL lik tek siparişte vergi ne olacak tam olarak belli değil. Ama 600 küsür bir vergi çıkması gerekir.

Son dönemde ortaya çıkan nakliye bedeli ayak oyunu var. Örneğin 1200 TL lik bir ürün (tek kalem) alınacak. Bunun bir nakliye bedeli olur. Eskiden makul bir rakam olurdu. Sonradan nakliye bedeli ürün bedelinin toplamı ürünün eski toplam fiyatını bulacak şekilde ayarlamaya başladılar. 1200 TL lik ürüne 600 TL diyorlar. Yani büyük indirim var. Fakat nakliyesi 620 TL. Toplam 1220 TL. Bu şekilde ürün toplam fiyatı çok büyük oynamalar gösteriyor.

Bu nakliye bedeli numarasının bir ilginçliği daha var. Diyelim ki ürün gümrüğe takıldı gelmedi. Hasarlı geldi iade edilmesi gerek. Yanlış ürün geldi iade edilmesi gerek. Kayıtsız şartsız beğenmediniz iade edilmesi gerek. Alibaba ve expres iade garantisini size veriyor ve çok güzel çalışıyor. Nakliye dahil bir ürün almadı iseniz ürün iadesinde para iadesi sadece ürün fiyatı için geçerli. 1200 TL lik ürünü 700 TL + 500 TL nakliye şeklinde aldı iseniz sadece 700 TL iade alırsınız.

İndirim için dev rakamlarla sipariş vermek gerekmiyor. Sizin nasıl bir üye olduğunuza da bağlı olarak pazarlık ederler. Mesela bir burada 3 TL ye bulduğunuz bir ürünü toptan ucuz almak istiyorsunuz. Eskiden Alibaba ve expres te bu ürünü 70 kuruş 1 TL 1,2 TL gibi makul fiyatlara bulurdunuz. Son durumda 30 Euro altına vergide olmadığından 100 TL lik siparişler şeklinde (yani 30 Euroyu geçmeyen) bir sürü ucuz ürün alabilirdiniz. Size o ürünü burada 3 TL ye satan firma da sizin gibi bölük pörçük değilse de aynı kanaldan toptan alıyordu zaten.

Şimdi Bu tip ürünlerin fiyatı çok arttı. Buradaki 3 TL lik üründe 7 TL fiyat görebiliyorsunuz. İşte bu ürüne toptan sipariş için mesaj gönderirseniz fiyat eskiden olduğu yerlere kadar inebilir. Mesela 1,2 TL ye indiler. 1000 adet alacaksınız. 1200 TL öder alırsınız. ( 250 TL gümrük bindi diyelim ki bu belirsiz. 100 TL de binebilir) Ivır zıvırı ile 1500 TL ye 1000 adet ürün size geldi. Bu durumda piyasada 3 TL ye satılan ürünü 1,5 TL ye her şey dahi mal ettiniz.

Bu ayak oyunları yolda yürüyen nefes alan herkesin Çin' den mal sipariş etmesini engelledi. Hatta bu konuda sürekli iş yapan mekanizmayı bilen küçük esnafı korkuttu. Çünkü bazı mallar gümrükten güvenlik sorunu açıklaması ile geri dönmeye başladı. Diyelim ki bir fırsat ürünü yakaladınız. Piayasada yok iken getirtip satacaksınız. Gümrükte bu işi bilenler var. Bütün işi engellemeseler bile % 3-5 engelleme yapıyorlar. Fırsat kaçıyor para geri gelene kadar bir kaç ay geçiyor.

Sonuç Çin' den ucuza ürün getirip satma devrinin sonunu yaşıyoruz. Devletin herkese açık teşvikleri var. Çin' den getireceğine yap sen sat demeye getiriyor. Kapsamı çok geniş. Ama biraz hendek atlamalı. Tabi bir de her zamanki mekanizma sen yap becer ben sana öderim şeklinde. Ama ödüyor.

Mesela Çin den Oyuncak uçak getirtmek. 2,5 -3 TL ye strafor uçak geliyordu. 20-25 TL ye satılabiliyordu. Şimdi devlet size diyor ki bir makine al. Bu uçaklardan yap dünyaya sen sat. Bunu becerdiğini görünce ben sana başlangıç masrafını hibe olarak bile veririm.

Alibabaya alternatif bir mecra yok. Wish , gearbest, banggood büyük olanlar. Ya da çok iyi çalışanlar. Alibabadaki mal çeşidi ve koruma hiçbirinde yok. Fiyat olarak da Alibabada bir iletişim mekanizması var. Diğer mecralarda böyle bir imkanınız olmaz. Şartları zorlar banggood da bir üretiye mesajla pazarlıga girişirseniz büyük ihtimalle sağlam bir kazık yersiniz. Kimin parası olan acemi biri olduğunu ve Galata kulesini satmayı Çin 'lilerde biliyor.

tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
ucdostltd
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
05/10/2020 :  14:15:12 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba, Çin ve Türkiye'deki ofislerimiz ve araştırma ekiplerimizle sizin için Çin'den toptan ürün tedariği yapıyoruz.

Whatsapp: +90 537 205 43 18

Email: ucdost@njgrup.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
KARSIYAKALIM
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
15/12/2020 :  03:16:43  Alıntı
vizemi bekliyorum Çin için iler ki zamanda 2021 yılı için de tamamen taşıcam size yardımcı olmaya çalışırım istediğiniz ürünleri belirlediğinizde benimle iletişime geçebilirsiniz bhalukerpolat@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Karşıyaka  |  Meslek : Mühendis

3.67 saniye.
02:36:31, 13 Mayıs 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım