Kaz-ördek (et,tüy) Yurtdışına Nasıl Satarım ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım          

Kaz-ördek (et,tüy) Yurtdışına Nasıl Satarım ?


calıscalıscalıs
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
03/09/2019 :  10:52:12 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


s.a herkeze ,
şimdi ben youtube da izliyorumda bu bazı hayvan çiftlik sahipleri yurtdışına mal yetiştiremiyoruz çok talep var diyorlar ? yurtdışına ürünlerini nasıl pazarlıyorlar ve hangi yöntemle gönderiyorlar.
bende kaz ördek çiftliği kurma aşamasındayım. bu hayvanları yetiştirdikden sonra satamama gibi bi olasılık var mı ? ve yurtdışına nasıl satarım?
bence döviz olarak iş yapmakta para var. hem ülkeye faydalı hemde en önemlisi bize !

hayırlı kazançlar .
çalışmadan hiç bişey olmaz ,
hiç bişey yapmayanda bir hiç kalır !

Yerleşim : Türkiye / Çanakkale  |  Meslek : Serbest meslek
resul4334
Üye

Toplam 262 yazı
06/09/2019 :  08:37:48  Alıntı
Aleyküm Selam ;

Öncelikle hayırlı olsun, kaz çiftliği son dönemlerde üretim için revaç gören işler arasında,bu kaz yetiştiriciliği hakkında bilgili misiniz bununla ilgili üretim hakkında bazı safhaları bilmeniz gerekiyor..
Kaz üretiminin en can alıcı iki noktası var üretim ve satış pazarlama aşaması.Üretim aşamasını zamanla öğrendiniz tecrübe edindiniz diyelim bu işten ekmek yemeniz için en önemli kısmı pazarlamadır.
Tabi sizde söylediğiniz gibi son zamanlarda birçok firma yada şahıslar kaz yetiştirin çok karlı,satışı kolay,taleplere yetişemiyorum gibi haberler ortaya atmaktadır. Bunlar kendi kazlarını satma stratejisi, benim fikrim o kadar kolay değil.Türkiye kaz tüketimi oldukça azdır,en çok tüketim doğu anadolu da gerçekleştirilmektedir.Ayrıca toplu alım yeri de yoktur. Kazlarınızı perakende satmanız lazım.
Avrupa ya satış konusu da çok basit değil öncelikle kaçak olmamak şartıyla yasal olarak yurt dışına ihraç etmek için entegre tesisi kurulması gerek bu da çok yüksek maliyetlerdir.Ayrıca avrupada her önüne gelen kazı da almıyorlar sağlık açısından entegreli,onaylı olması gerekiyor.
Yani kısaca çevreniz varsa pazarını kendiniz oluşturmalısınız.Hayırlı işler..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
calıscalıscalıs

Yeni Üye

Toplam 2 yazı
06/09/2019 :  10:40:06  Alıntı
aydınlatıcı bilgi için saolun.
çanakkalede göl kenarı arsam var , tam ördek-kaz üretimine uygun.ama batarım diye halen korkuyorum.çok çalışıpda karşılıgını alamamakdan korkuyorum. bana göre bir tek sporda çok çalışıp tam karşılıgını garanti alabiliyosun
forumda bayadır araştırma yapıyorum, bütün iş kollarında her zaman bir risk oluyor. garanti bir iş kolu yok neredeyse.Ve bizim paramızın bir değeride yok. 25,000 kuveyt dinarı 468,000 TL olurmu Allah aşkına.
tanıdığım biri var, adam almanyada iki yılda bir "kredisiz EV" alıyor.ev almayıp faize yatırsa sadece 2 yıllık birikimi(2,000*24 =300,000 TL ) ile aylık asgari ücretden çok daha fazla faizi geliyor neredeyse.
aslında çiftlik için kurcağım parayı yurtdışına gitmek için harcamalıyım ama onunda "garantisi yok".almanyada tanıdığım bir kişi var oda tabikide yardım etmiyor.

bütün gün forumdaki yorumları okudum, şu an pisikolojim bozuk durumda :)
ama Allah herkeze rızık verir. yani mücadeleye devam.
çalışmadan hiç bişey olmaz ,
hiç bişey yapmayanda bir hiç kalır !

Yerleşim : Türkiye / Çanakkale  |  Meslek : Serbest meslek
resul4334
Üye

Toplam 262 yazı
06/09/2019 :  15:31:24  Alıntı


calıscalıcalıs kardeşim,

Her işte bir risk vardır,tabi kendi işini kurmak içinde riske girmelisin.Ancak bilmediğin bir işe bütün paranı yatırıp iflas etme olasılığı yüksektir.Ben de bir ara kaz üretimine girecektim baktım üretim kısmını zamanla çözebilirim ama gel gelelim pazarlama problemi olduğundan vazgeçtim.Perakende satış yapmak için sana yardımcı olmaları için ve aracılık yapmaları için geniş bir çevre kitlen olması gerek ki batı kesiminde sadece restoranlara,otellere satabilirsin,yeme kültürü çok az.Tabi birde kaz etinin bağımlıları var o da kars,ardahan gibi doğu kesiminde zaten o bölgede de birçok kaz çiftlikleri var ve tüketimini rahat karşılıyabilmekte.
Yurtdışına gitmek için öncelikle bir tanıdığın olmalı ki her konuda sana destek ve yardım etmeli. Avrupa kültürüne ayak uydurmak zordur.
Tabi sen bileceksin sonuçta ama paranı bilmediğin işlere yatırma önce fizibiliteni yap eğer mutlaka yapacam diyorsan küçükten başlamalısın..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Gokhan34
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
07/09/2019 :  01:00:27  Alıntı
Elbette ki bir cok is karlidir kazandirir ama kazananlara bakarsaniz ya aileden o isin icinde olan insanlardir yads gercekten hatri sayilir parasi ve cevresi vardir. Bilmedigin bir ise girmek rus ruletinden farksizdir. Eger ki bildigin bi is varsa onu yap. Tutar ya da tutmaz onu Allah bilir ama bildigin bir is kolunda iflas edersin zararin 1 lira olur ama bilmedigin bir iste iflas edersen zararin 5 lira olur.

Bu is kolunda gercekten hevesli ve istekliysen iyice arastir kafandaki butun soru isaretlerini temizle her sorunun cevsbini kendin tatmin olacak bir sekilde ver ondan sonra is gir ama gene ise girmek icin acele etme. Bianda buyuk bi ciftlikle ise baslama. Yavas yavas buyut kendini buyume hizini kendi ticari beceri ve potansiyeline gore ayarla. Ve kesinlikle kaz ciftliklerine git gez yerinde arastir ve bilgi al.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf

3.05 saniye.
21:01:06, 13 Mayıs 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım