Zeytincilik İçin Girişimci Olmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım          

Zeytincilik İçin Girişimci Olmak


YODA
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
13/08/2019 :  15:40:38 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


hayır ben de bilmiyorum, ve öğrenmek için bir çaba dayım.
her başlık yazışımda google farklı mecralara attığı için o daldan o dala:
zeytincilikte markalaşma,
işletme kurmak,
iş kurmak
girişimcilik kursları nereye kadar yarayacak.
kosgep bana sonradan sorun olur mu? gibi sorular var kafamda..
bu soğuk sıkım işletmesi nasıl kurulur yani inşaatı makinesi kurulum. kim fikir verebilir?
halen işlemekte olan tarlalarımız var her yıl yağımızı da alıyoruz, tüccara da satılıyor. ancak bir markalaşma yapıp sahip çıkmak istiyorum. dedemin emaneti artık emekli oldum ve koştura bilirim.
ilgi ile cevaplar bekliyorum.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Emekli
luckxor
Yeni Üye

Toplam 73 yazı
26/08/2019 :  11:15:45  Alıntı
Anladığım kadarıyla dededen bir zeytinlik kalmış ve siz bunu modern yöntemlerle işletmek ve markalaşmak istiyorsunuz. Önce bunun için bir yol haritası yapın. Mevcut müşteriler kimler, kimlere daha çok ve verimi satış yapabilirim.? Ekibimde kimler olmalı, markalaşmak için neler yapmalıyım? tesise yeni ekipmanlar almalımıyım? mevcutlarını yenilemelimiyim? Gibi bir sürü yanıtlanması gereken soru var önünüzde.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
fıratyaman
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
09/11/2019 :  00:38:33  Alıntı
Merhaba YODA...
Ben de aynı konuyla ilgileniyorum... Ama maalesef benimde fazla detaylı bilgim yok... Butik zeytinyağı üzerine işletme kurmak istiyorum... Bahçelerimiz var... Ürün oluyor... Organik sertifika almak da mümkün... Ama detayları bilmiyorum... Sanırım önce şirket kurmak gerekiyor... Gıda üretim ve satış izni falan nasıl alınır? Bunları öğrenmek lazım... Konumuz aynı olduğuna göre iletişim kurarak bilgi-alışverişinde bulunabiliriz.... firatyaman@hotmail.com
FYAMAN

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğretmen
feyalcinucar
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
12/11/2019 :  14:55:20  Alıntı


Merhaba, zeytinde markalaşmak biraz zaman ve emek ister ama şanslısınız ki ege bölgesinde ki zeytin ve zeytinyağı işi yapanlar tembel insanlar olduğu için yıllarca markalaşma olmamış. Yeni yeni markalaşma oluyor o da toprak veya fabrika sahipleri tarafından değil, istanbul'dan gelip bu sektörde ki markalaşma boşluğunu görenler tarafından yapılıyor.

Fermentasyon zeytin işinin bir zorluğu yok. Plastik bidonların içinde üretim yapılabilir. Yani işletme maliyeti yüksek çıkmaz. Ama iş zeytinyağı işine gelirse, makineler ve diğer şeylerle maliyet artıyor. Buna kosgeb desteği çok beklemeyin. Destek olmadan yapmaya çalışın veya işletmeyi destek yokmuş gibi kurup, daha sonrasında desteklere başvurmanız en doğru yoldur.

Son olarak alacağınız izinler, üretim ve markalaşma konusunda yıllardır sektör tecrübesi olan bir Gıda Mühendisi olarak destek verebilirim.

Detaylar için feyalcinucar@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / Çanakkale  |  Meslek : Gıda

2.5 saniye.
22:51:00, 13 Mayıs 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım