Ürünlerimi Nasıl İhraç Edebilirim? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım          

Ürünlerimi Nasıl İhraç Edebilirim?


Mecnuraksu
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
03/03/2019 :  23:42:05 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Kendi tarlalarımızda ve kendı kovanlarımızda Organık çiçek balı zeytin ve zeytin yagı üretimi yapıyoruz.bu urunleri amerika pazarına sokmak istiyorum herhangi bir kota yada özellik istiyorlar mı belirli degerler ve onaylar almam gerekiyor mu? Urunlerin kargo maaliyetleri nelerdir bunlarla ilgili bilgi verirseniz sevinirim
MA

Yerleşim : Türkiye / Mugla  |  Meslek : Gıda
mimas
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
20/01/2020 :  15:59:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu bilgilere benim de çok ihtiyacım var, lütfen yardımcı olun.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Gıda
hakany5
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
20/01/2020 :  21:35:24  Alıntı
üzülerek söylüyorum ürünlerinizi amerika pazarına sokamazsınız..

her şeyden önce zeytinyağı avrupa üstünden daha ucuza gidiyor oralara

bal orada daha ucuz

başka pazarlara girmeye bakın derim..

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : İthalat / İhracat
bcry
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
18/02/2020 :  03:46:13  Alıntı


Yurt dışına ürünlerinizi ihraç etmek istiyorsanız işletmeniz için ilerleyen süreçte GlobalGAP sertifikası almayı unutmayın.Eğer ürünlerinizin organik olduğunu söylüyorsanız bunu yine uluslararası bir standartla tescil etmeniz gerekecektir ve organik ürün standartlarını karşılayabilmek gerçekten ciddi sorumluluk ve orta vadeli bir süreç içerir. Bununla birlikte Amerika'ya gıda ihraç etmek istiyorsanız FDA (https://www.fda.gov/) 'da analiz yapılması gerekebilir. Yurt dışına kargo konusunu gemi acentalarına danışarak bir konteyner yükü tamamlayıp veya bir konteynerde farklı göndericilerin yüklerinin tamamlanması tarzında hizmet veren acentalarla anlaşarak çözebilirsiniz. Bunların dışında yurt dışına yapacağınız satışları B2B (İşletmeden işletmeye) mi yokca B2C (İşletmeden müşteriye) mi yapacağınızı seçmeniz yol haritanızı belirlemekte size yardımcı olacaktır.

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Mühendis

2.47 saniye.
21:43:25, 13 Mayıs 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım