E Ticaret İşi Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

E Ticaret İşi Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler.

Yalcinkocaoglan
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
01/03/2019 :  12:27:31   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Online Ticaret ve Reklam Stratejileri Uzmanıyım, Ticaretin Digitale hızla yöneldigi bu günlerimizde E-ticaret yapmak en mantıklısı, Bir sektör seçip o sektörün en ince ayrıntısına kadar analiz edip, problemlerini not alarak takip edip çözüme odaklanılmalı, e ticaret ile ilgili bilgi birikiminiz yok ise bu konuda kendinizi donatmalısınız.

Bagzı sıkıntılar ile de işe başladıgınız zaman karsılaşacaksınız, sonuç itibari ile eger bir sektöre başladıysanız birazda kervanı yolda düzmek gerekiyor, hatalar yapmanız gerekiyor.
Önerecegim Sektör ise Özellikle bayan giyim üzerinedir. Çünkü online ticarete en iyi entegre olan ve önü açık olan sektör, giyim ve aksesuarları sektörüdür.

Bu işe başlamanın da bir teknigi ve stratejisi vardır ve en önemlisi alt yapı oluşturması.

Nasıl ve nereden başlanılmalı ?

Önce orta düzey yada başlangıç düzeyde bir e ticaret sitesi kurulmalı maliyeti minimuma indirmek için.
Sonra İstanbul Merter,güngören, Laleliye veya başka illerde ki üreticilere gidip oradaki üretici, hızlı, çok satan ürünlerden 1,er seri alınmalı neden 10ar seri degilde 1 er seri çünkü amaç riski azaltmak.
alınan ürünler aynı yaş ,zevk tarz stil yani magazanın genel konseptine uygun, hedef kitleye yönelik ürünlerin olması gerekiyor, bu başlangıç için 30 kalem ürün olabilir. yani 30 farklı seri, bu serileri aldıgınız magaza yetkilisi ile anlaşma saglanmalı, ben şimdi bu serileri alıyorum magazam da reklama cıkacagım, hangisinin satısı hızlı gidiyorsa ben size mail atacagım, parasını cıkartacagım, sizde bana bu ürünleri paketleyip gönderin, tekrar üreticinin yanına gitmeye gerek kalmayacaktır. işi otomatige baglamak sistemi kurmak epeyce zor ve zaman alacaktır ve yoracaktır da ilk zamanlar. sonra sistem kuruldugunda çark kendiliğinden dönecektir. 30 kalem ürün 30 bine çıkacaktır vs.

Tabi serileri aldıktan sonra bir fotograf ajansı ile anlaşma saglanmalı, yada kendi bünyenizde elbiselerin hd görüntüleri alınmalı ve ürün bilgileri net olarak işlenmeli. bu işlemleri yapacak freelancer calısan çok insan var. xml formatında çoklu ürün yükleme,katagori yönetme bunlar çok kolay ve dışarıdan asistan çalıştırılabilir, çok uyugun maliyetlerle.
Buraya kadar bu işler bir ofiste bile gerçekleşebilir. tabi şirket kurulmuş, kargo firmalarıyla anlaşma saglanmış siteye pos eklenmiş olmasıda gerekiyor, bunlar çok kolay işler, az bir araştırma ile zorlukların nekadar kolaylıklarla yapıldıgını anlabiliyorsunuz.

Sonra Bu Web sitesi Facebook a entegre edilerek (siteye girenleri kayıt etmek için, sonra siteye giren potansiyel müşteri adayına tekrar reklama çıkmak için gerekli) hedef daraltarak potansiyel müşteri adaylarına reklama çıkmak gerekiyor. Bunun içinde facebook algoritmasını iyi tanımak gerekiyor. (İnstagram ve facebook beraber calısıyor facebook instagramı bünyesine aldı) Algoritmanin istedigi şekilde dogru hamleleri yapmak gerekiyor. Buda ayrı bir egitim bilgi donanımı gerekli. Herkes herşeyi bilemez etrafınıza bilen insanları entegre etmeniz gerek.
Böyle bir işe başlamadan önce hiç bilmeyen bir insan en az 6 ay 1 sene araştırma,analiz ve egitim alması gerekli.

E Ticaretin Yıldızı Textil Sektörü

Sizde sektörünüzü yoruma ekleyin, sektörünüz konusunda ne yapılması gerektigini, nasıl yeni müşterilere kısa zaman içerisinde az maliyetler ile ulaşıla bilinecegini elimden geldigince cevaplayayım.

Yazımı okudugunuz için teşekkür ederim )

Bireysel değil bilimsel çalışmak!

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Satış / Pazarlama
sencanizm
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
01/03/2019 :  16:53:51  Alıntı
Çok faydalı bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık.
cocoostil@gmail.com
tekstil ihraç fazlası ürünler için bana ulaşınız.
to be or not to be!

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
Flavor043
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
01/03/2019 :  18:19:31  Alıntı
Merhaba oto aksesuar ürünlerimi Facebook üzerinden satıyorum fakat satışlar istediğim düzeyde değil sizce neler yapmalıyım seçtiğim ürünler tercih edilebilir uygun fiyatlı ürünler

Yerleşim : Türkiye / Kütahya
yasar5955
Üye

Toplam 134 yazı
01/03/2019 :  18:29:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Yalçın bey; yazınız çok samimi ve yönlendirici olmuş,emeğinize sağlık.
Bu devirde insanlar maalesef bu tür paylaşımları yapmaktan imtina ediyorken sizin insanlara yön göstermeniz çok anlam taşıyor. Allah yar ve yardımcın olsun.Belki bende böyle bir iş yapmaya cesaret edersem senin fikirlerinden yararlanmak isterdim.
Sağlıklar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : İmalat
kenleyno
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
01/03/2019 :  22:12:06  Alıntı
Merhaba , eğer pazar yerlerinde e-ticaret yapmak isteyen firma sahipleri var sa , gittigidiyor da 1 yıl ücretsiz mağaza konusunda yardımcı olabilirim , ön şart olarak vergi mükkelefi ve gittigidiyor da aktif olarak mağazası olmaması gerekiyor ,

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Fotoğrafçı
ibrahimbollnäs
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
02/03/2019 :  00:42:19  Alıntı
Merhaba yalcın bey güzel bir yazı benim sorum şu iyi bir webshop icin ve bu webshopu internette ve sosyal medyada tanitmak icin ne nekadar butçe ile mumkun? Bu konuyu sizinle istisare Etmek isterim e posta adresim yurt_ibrahim@Hotmail.com
1976

Yerleşim : İsveç / Gevle  |  Meslek : Diğer
Yalcinkocaoglan

Yeni Üye

Toplam 6 yazı
02/03/2019 :  13:11:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
sencanizm,yasar5955 Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Flavor043 Kardeşim satışlarınız ile sadece faceebok üzerinden yeterli müşteri kitlesine ulaşamazsınız, Sizin oto aksesuar sektörü ile daha önce ilgilendim, N11 de ücretsiz magaza açmalısınız eğer vergi mükellefiyseniz. N11 de çok iyi oto aksesuar parçaları satışı yapan firmalar var, bunun yanında gittigidiyor aylık en küçük magaza 70 tl civarı, hepsiburada sahibinden.com gibi sitelerde magazalar açmanızı öneririm, yine e ticaret siteniz olursa işi dahada profesyonelce yapmış olursunuz. Otoaksesuar sezonu açılmak üzere bu tür pazaryerlerinden magaza edinip magazanın kendi içerisindeki reklamları satın alarak ürünlerinizi ön sıralara çıkara billirsiniz.

ibrahimbollnäs Merhabalar Sizin yukarıdaki yorumunuza istinaden yazıyorum.

Öncelikte sektörünüz ile alakalı ne sattığınız, yada neye kime hitap ettiğiniz, hizmetiniz nedir ve kimleredir, bunları analiz etmeden bilmeden size hangi reklam stratejisinin ne şekilde uygulanacağının ve bütçesinin bilgisini tahmin edersiniz ki veremem,

Arkadaşlar hepinize birden tek yorumda cevap veriyorum, yoğunluğumdan dolayı biraz geç dönüş yaptım, kusura bakmayın iyi çalışmalar

ibrahimbollnäs
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
03/03/2019 :  12:02:12  Alıntı
Yalçın bey tamda sizin yukarda bahsettiginiz sektör internetten hazır giyim urunleri satmak benim sorum bunun ile alakalı
1976

Yerleşim : İsveç / Gevle  |  Meslek : Diğer
Yalcinkocaoglan

Yeni Üye

Toplam 6 yazı
03/03/2019 :  12:17:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Reklam işi işin en son variyanti, daha önce halletmeniz gereken bir çok iş var. Reklam ve müşteri bulmak işin en kolay yanı.

muratbakal
Üye

Toplam 177 yazı
04/03/2019 :  00:24:08  Alıntı
yararlı bir yazı olmuş elinize sağlık...

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Ticaret
ninja9090
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
04/03/2019 :  15:59:02  Alıntı
böyle paylaşımlara internette çok nadir rastlıyoruz elinize sağlık hocam. e-ticaret gerçektende parlayan bir yıldız, kısa zamanda büyük kitlelere ulaşmak mümkün. ben de girmeyi düşünüyorum bu e-ticaret dünyasına ama nasip bakalım.

Yerleşim : Türkiye / Çankırı  |  Meslek : Esnaf
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
12/03/2019 :  20:41:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Piyasa da gezilir alışveriş yapılır . . . . Bir yıl bilgisayar başında oturulursa . . . . Bu dediklerinin büyük oluru var.

İnterneti keşfetmiş her işi çabucak ve başarılı bir tarzla (konsept) yapabiliyor ama piyasadan piyasanın gerçeklerinden haberi yok. Bu model çok kişi var şu anda internet tavsiyelerinde bulunan. İster giyim ister başka bir ürün grubu. Farketmez. Ucuza iyi mal bulabilmek gerek. Ya da en populer ürünü hemen lazım olduğu anda temin edebiliyor olmak lazım.

Bazısı da piyasanın kurdu. Ne nerede kaça ne zaman satılır çok iyi biliyor. Ayakkabı , elbise ya da başka bir aksesuar. Alış veriş de uzman, parası da var. Ama interneti, zayıf. Kendi kendine anında vuruş yapma şansı yok. Ajansla çalışmak zorunda. İnternetten çok anlamıyor.

İkisi de sıkıntılı. Ancak bu iki unsurun bir arada bulunduğu insanlar güzel vurgun yapabiliyor.

İnternet 7-8 yıl öncesine göre çok ilerlerdi ülkemizde. Tabana yayıldı. İstatistiklere göre İspanya nın ensesindeyiz. İlk kazanamaz hale gelecek ürünlerin başında giyim kuşam geliyor bence. Önümüzde ki 10 yıl içinde. Yani giyim kuşamdan 3-4 yıl daha güzel kazançlar alınabilir. Sonrası muaallak. İç çamaşırın sanıyorum işi şu aralar bitti. Ama hala çılgın bir furya var. Siteni kur yarın kazanmaya başla şeklinde. Haklılar bugün kur yarın birileri tıklıyor. Kazanç peşindeki insan bir anda heyecanlanıyor ama tabiri caizse 2 don 3 fanila bir iki çakşır arkası gelmez. Bir donu kaç lira karla satabilirsin ki ? Aracılar değilde üretenler iyi kazanıyor tabi. Don fabrikan varsa ya da donu ucuza bulabilen bir eski tekstilci isen hemen millete reklamı bas siteni kur yarın kazan diye.

Yemek işleri halen revaçta doğru tarzı yakalayan iyi lezzeti ucuza bulan hala kazanıyor.

İlginç ürünler var bir de. Garip saatler. Acayip kameralar. Garip oyuncaklar. Sihirli süs eşyaları. Belki bir şişme çocuk kolluğu deniz için. Bir anda
parlıyor binlerce satıyor. Çılgın bir para akışı yakalıyor. En çok 1,5 ay sürüyor. Ama yakıcı bir saman alevi. Geçen yaz cherek's minibaby kolluklar 180 liraya satıldı. Bir günde uyduruk seo su bozuk bir siteden bile 10-20 adet şeklinde satıldı. Biraz reklam harcaması yapan ve bu ürünü anında yollayabilen her site sahibi kazanç elde etti. Yazın başında sorsalar kimse çok satacak diyemezdi. Tabi ki bu üründe de ürünü ucuz elde eden kimse o çok fazla kazandı. 100 liraya alıp 150 liraya satan değil. 5-10 lira maliyeti olan bir ürün. Fabrikası belki 1-2 liraya mal ediyordur. Ama gerçekten de 180 liraya bütün anneler bunu aldı. İnternette bir günde 5-10 adet satabildiğiniz bir üründen 10 lira kalması çok iyi bir şeydir. Bu bakımdan pahalıya alan da kazandı.

Sözün özü bu son kategorideki ilginç ürünleri yakalamak çok zor. Hangi ürünün çok satacağını tahmin etmek gerçekten şansa kalmış. Ama gene de işiniz bunu takip etmek olunca yılda 3-5 yakalanır bir şeyler.

Kendi ürettiğiniz bir şeyi satmak tamamen yaptığınız şeyin harikalığına fiyatına ve sunumuna bağlıdır. Mesela Galatasaray konseptli gemi yapmış adam. Bir diğeri kibrit çöpünden Selimiye camisini yapmış. Satılmadı diye basmış kalayı internette forum sitelerine. Ürün mükemmel işçilik harika ama insanlara sihirli gelmiyor işte.

Çanta yapmış kadınlar çok güzel. Acayip ucuz. Satılmıyor. Niye mi ? Çünkü çantaya bakan diğer insanlar çok beğense de ben de kolayca yapabilirim basit bir şey diye düşünüyor, ulaşılmaz değil. Zaten 3 kuruş fiyatı var. İstenen bir şey değerli bir şey olsaydı bu kadar ucuz olmazdı. Aklın tabanında bu seziyi oluşturan bir ürünün satılma şansı pek yok zahir. . .

Face instagram ve diğerleri ana damarı biberleyen işi hızlandıran ögeler. Hatta bazen bazen o kadar hızlandırıyor ki asıl siteye kimse gitmez oluyor.

E ticaret siteleri işe yarar. Ama siz doğrusunu bulana kadar kazık yeme ihtimaliniz hep vardır. 10 reklemın biri size iyi hizmet verir. İyi hizmet sizin ihtiyacınız olan hizmettir. Onların verdik ya dediği hizmet değil.

Sitenizi kendiniz kurun. Evet ama gerçekten tamamen kendiniz kurun. 10 dakikada siten hazır diyen yerler var. Yalan söylemiyorlar. Ama 10 dakikada kurduğunuz site size güzel bir görselden başka bir şey veremez. Facebook da hesap açmak gibi kolay ama ticarete uygun değil. Tahsilat kargo raporlama depolama ve sair işler için modüller alıp para ödersiniz. Toplama hazır alsanız daha ucuza gelir.

Domain, host , satış modülü gibi unsurlar bu işin temeli. Örneğin kargo anlaşması yapmak birisi için atla deve iken bir diğer kişi için kolayca ulaşılabilen masrafsız kotasız ulaşılabilen komik fiyatlara kargo gönderilebilen bir işlem.

35-40 kg bir mini tabut boyutlarında bir ürünü 40 liraya gotüren kota istemeyen firma da var 150 liraya gotürüp aylık kota isteyen firma da var. Tecrübe ile büyük olmak ile alakası yok. Araştırıp denemek lazım.

tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
baybon
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
10/06/2019 :  16:57:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
tavsiyeler ve detayları için mail adresim birkanyurtlu@gmail.com görüşebilirmiyiz

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Flavor043
Merhaba oto aksesuar ürünlerimi Facebook üzerinden satıyorum fakat satışlar istediğim düzeyde değil sizce neler yapmalıyım seçtiğim ürünler tercih edilebilir uygun fiyatlı ürünler
En Ucuz web sitesi ve e-ticaret sitesi için bize ulaşın... = > www.dogayazilim.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.82 saniye.
23:02:28, 23 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım