Musteri Baglamada Sorun - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Musteri Baglamada Sorun

pasam2012
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
15/10/2018 :  02:46:30 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar, babam Almanya‘da kendi bolgemizde buyuk bir icecek toptancisi. Musterilerin buyuk cogunlugu donercilere minibusle mal dagitan turcular. Bende babamdan gelen bu avantaji kullanarak ve kendi musterilerimizin isini bozmama amaciyla nargile kafelere icecek servisi yapmaya karar verdim ve yaklasik 1 senedir bu isle ilgili piyasayi arastiriyorum. Son 1-2 haftadir ise nargile kafelere gidip firmadan bahsedip nargile kafelerle calismaya basladigimizi soyleyip fiyat listemi birakiyorum. Bu iste musterilerin cogunu elinde tutan firmanin fiyatlarini biliyorum
Ve suanda dagittigim fiyatlar onlarin fiyatlarina gore asiri derecede avantajli.
Buna ragmen istedigim geri donusumu alamiyorum. Gittigim yerlerde genelde patron orada olmuyor olanlarda bakacagini soyleyip geri donus yapmiyor. Ve buda baslayali cok olmamis olsa da motivasyon dusuklugu yaratti bende.
Sizin bana bu surecte oneriniz nedir fikrinizi almak istedim. Musteriyle konusurken nelere dikkat etmeliyim?
Yorumlariniz icin simdiden tesekkurler

Yerleşim : Türkiye / Istanbul
BiggBoss
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
15/10/2018 :  14:57:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Burada dikkat etmeniz gereken konu fiyattan çok güven olmalı. Yıllardır varolan bir düzende bende varım demek istiyorsanız. Sadece fiyat kırarak
doğru bir ilerleme sağlayamazsınız. Ürün farklılığı, inovatif bir yaklaşım, dikkat çekici bir stratejiye ihtiyacınız var.
Fizibilitenizi iyi yapın. Müşteriler birşeyi talep ederse, işletmeler ona göre davranış değiştirirler. Burada odağınız müşterilerin nargile içerken istedikleri şey nedir ona odaklanarak ilerleyin.
Kendinizi nasıl ifade ediyorsunuz bilemem bunu görme şansım olsaydı size mutlaka telkinlerde ve satış stratejinizde önerilerim olurdu.
Bilmeden de olsa babanızın işini değil kendinizi anlatın. Karar vericiler orada değilse onlarla görüşme isteyin , denetin ve deneyimlerini paylaşın. Müşterilerin ürününüzü denedikten sonraki yaklaşımlarını kaydedin bunları onlara gösterin işe yarayacaktır.
İşinizde başarılar diliyorum
Bir fikre mi ihtiyacın var? Veya başarılı olmak ve değer görmek istiyorsan görüşelim.

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Danışmanlık
pasam2012
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
15/10/2018 :  15:09:07  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - BiggBoss
Burada dikkat etmeniz gereken konu fiyattan çok güven olmalı. Yıllardır varolan bir düzende bende varım demek istiyorsanız. Sadece fiyat kırarak
doğru bir ilerleme sağlayamazsınız. Ürün farklılığı, inovatif bir yaklaşım, dikkat çekici bir stratejiye ihtiyacınız var.
Fizibilitenizi iyi yapın. Müşteriler birşeyi talep ederse, işletmeler ona göre davranış değiştirirler. Burada odağınız müşterilerin nargile içerken istedikleri şey nedir ona odaklanarak ilerleyin.
Kendinizi nasıl ifade ediyorsunuz bilemem bunu görme şansım olsaydı size mutlaka telkinlerde ve satış stratejinizde önerilerim olurdu.
Bilmeden de olsa babanızın işini değil kendinizi anlatın. Karar vericiler orada değilse onlarla görüşme isteyin , denetin ve deneyimlerini paylaşın. Müşterilerin ürününüzü denedikten sonraki yaklaşımlarını kaydedin bunları onlara gösterin işe yarayacaktır.
İşinizde başarılar diliyorum

Simdi soyle anlatiyim durumu; bizim kendimize ozel bir icecegimiz yok sadece musteride zaten olan iceceklerin listesini sunuyoruz ve o yuzden unlu markalari tanitmaya gerek olmadigindan en onemli rolu aslinda fiyat oynamasi lazim ama biryerlerde bir eksiklik oldugu cok belli simdilik.

Yerleşim : Türkiye / Istanbul
muratrus
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
19/10/2018 :  11:54:04  Alıntı

İyi günler nargile tütünü hangi marka iyi satıyor Almanya’da?

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Moskova
muratrus
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
19/10/2018 :  12:05:03  Alıntı

muratrus
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
19/10/2018 :  12:16:12  Alıntı

mehmetk34
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
19/10/2018 :  14:48:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba pasam2012 İstanbul da Nargile ve malzemeleri üzerine toptan satış yapıyorum. Eğer ek olarak gelir elde etmek istersen sattığın içeceklerin yanına benim ürünlerimi ekleyebilirsin. %50 ortaklık için mail adresi bırakıyorum. Dönüş yaparsanız sevinirim.

Saygılar..

Mail: mekatobacco@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Turizm
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
22/10/2018 :  23:39:17 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sizin satışını yaptığınız ürünler acaba nargilecelerin toplam ciroları içinde ne kadar bir paya sahipler.
Örneğin sizin fiyatlarınız %40 indirimli olsa fakat meşrubat toplam cironun %10'unu kapsıyorsa teklif ettiğiniz indirim en iyi ihtimalle müşteri için %4 oranında bir fayda demektir.
Eğer diğer ürünlerin kar oranları %300 gibiyse -ki bu çok anormal bir oran değildir- kârı gerçekleştiren kalemler içinde meşrubat alım fiyatı hiç önemsenmiyor olabilir.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
imdatbesikci
Üye

Toplam 134 yazı
20/07/2019 :  19:30:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sosyal Medya hesaplarınızı uzaktan yönetebilirim, hali hazırda bir kaç firma ile çalışıyorum (sosyal medya üzerinden makina satışı), google ads, facebook, youtube, linkedin vb sitelerden reklamlarınızı yapabilirim, video edit, sosyal medya türüne göre reklam görseli hazırlıyorum, ilgilenen arkadaşlar bana p.m. atabilir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
sammystrs
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
21/07/2019 :  14:14:20  Alıntı
Aslında yapabileceğiniz en mantıklı şey fiyat ortalamasını aşağıya çekmek olacaktır nasıl mı? Bir tane orta halli işlek mekanla anlaşıp ona ürünleri geliş maliyetine verip genel ürünlerde indirim yapmasını sağlatacaksınız. Diğer mekanlardan müşteriler yavaş yavaş ücret uygunluğundan buraya gelecektir. Diğer mekanlar ise daha ucuz alternatiflere geçip kaybettikleri müşterileri geri kazanmaya çalışacaktır burada devreye girip sürümden kazanma politikası izlerseniz istediğiniz sonucu alacağınızı düşünüyorum

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : Turizm
LastHero
Yeni Üye

Toplam 44 yazı
12/10/2019 :  23:50:13 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Konu 2018'e ait ama, en büyük hatalı girişimi yapmışsın sn.Paşam.

''dagittigim fiyatlar onlarin fiyatlarina gore asiri derecede avantajli.
Buna ragmen istedigim geri donusumu alamiyorum.''
işte tam bunu başarabilmelisin, sadık müşteri yaratmak. Demekki rakiplerin bunu bir nebze başarmış, sadık müşteri oluşturmuşlar. Sen de bu zincire nasıl girebileceğini tasarla, yön değiştirmeyecek müşteri de yoktur. Arkadaşların dediklerine harfiyen katılıyorum, o stratejilerle başla. Hatta şuan son durum nedir, yazabilsen bizde bilmiş oluruz.
~Sesini duyurmazsan farkında olamazlar...

https://www.storybilisim.com

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.09 saniye.
21:07:51, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım