Alibaba Güvenilirmi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Alibaba Güvenilirmi

Ferdanok
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
22/05/2018 :  14:04:54 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba abiler bu aralar piyasaya sunacağım bir iki ürün üzerine odaklanmış durumdayım. Toptan bir şekilde alıp piyasaya sunmak istiyorum fakat Türkiye'deki fiyatları diyelim ki 100 lira ise Alibaba da 4 dolar gibi ciddi rakamlar görüyorum. Ürün temini konusunda yardımcı olabilecek vamı. Güvenilir mi? ürün istesem istesem ne kadar sürede gelir?alibaba hakkında fikirleriniz benim için çok önemli. Şimdiden teşekkürler
Ferd@nok

Yerleşim : Türkiye / Van  |  Meslek : İmalat
Flavor043
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
22/05/2018 :  15:11:16  Alıntı
ürün 1 aya yakın geliyor ben cok ürün aldım sattım malesef çoğu ürün kalitesiz bazıları çalışmıyor bile hep yıldızları yüksek kullanıcılardan elektronık aldım ama genelde kalıtesiz ve cabuk bozulacak tip

Yerleşim : Türkiye / Kütahya
Ferdanok
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
22/05/2018 :  15:44:46  Alıntı
Flavor043 ilgine teşekkürler. Yanlız benim istediğim ürün menuel kalitesi çokta önemli değil. Bide bu ürünleri nerden daha erken tedarik edebilirim bu konuda yardımcı olan kişi yada kurumlar önerebilir misin Alibaba ile çalışan daha ricam
Ferd@nok

Flavor043
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
22/05/2018 :  15:55:39  Alıntı

YUrt dısından daha erken getirebilecek kişileri tanımoyrum malesef tahmınımce yurt dısı malları cok erken gelmez.Yurt dışı ticareti gemi ile oluyor genelde çünkü daha ucuz

Yerleşim : Türkiye / Kütahya
tablom
Üye

Toplam 518 yazı
22/05/2018 :  17:59:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kafa biraz karışık sanırım, bilgi de az konu ile ilgili, gelen bilgiler de yüzeysel ben detaylıca anlatayım.

1) Alibaba bir firma değildir. Bir satış portalıdır. Orda farklı farklı firmalar ürünlerini satar.
Alibaba bu ürünlerin listelenmesini ve reklamasyonunu sağlayan sitedir. Dünyanın her yerinden bir çok firma alibabada çeşitli ürünleri listelerler.
Ürün alındığında teslim şekli, zamanı vs. gibi detaylar firmalar ile anlaşma sağlanır bu noktada Alibaba'nın bir sorumluluğu olmaz.
Zaten ALİBABA'da TOPTAN ürün satan firmalar yer alırlar.
2) Aliexpress ise Alibaba'nın bir alt markası olup sadece ÇİN'li üreticilerin Perakende satış yaptığı satış portalıdır. Yani burda da Aliexpress bir firma değil
satıcıları toplayan bir satış portalıdır ama Perakende satış yapar. Bizdeki gittigidiyor gibi veya sahibinnden.com gibi düşünebilirsin. Bu noktada aliexpress ürünün gelmemsi v.s. gibi durumda garantör olmaktadır. Ücretsiz veya hesaplı kargolar milli Posta teşkilatlarını kullandığı için süreç biraz ağır işler teslim konusunda ancak Aliexpress'de de bir çok firma hızlı kargo için Fedex, TNT, DHL gibi global express kargo seçenekleri de sunuyor ancak bu durumda ücretsiz kargo veya çok hesaplı kargo seçeneğinin çok üzerinde bir nakliye bedeli ödersiniz.
3) Hepsi bir tarafa yurtdışından gelen ürünlerin hepsi serbest olarak yurda giremez. Bazı ürünlerin ithali yasaktır. Bazı ürünlerin bireysel olarak getirilmesi
yasaktır. Yasaklar dışındaki ürün ne olursa olsun 28 Euro üzerindeki her ürün gümrük vergisi ve peşin KDV'ye tabii olup ayrıca bazı kalem ürünlerde eksta
gümrük vergisi ve ÖTV'de olabilir.
4) Diyelim ki tamamen sorunsuz bir ürün ama bu kez de bireysel olarak getirilen misal 2-3 adet giysi, kalem v.s. gümrük vergisini ödeyerek veya vergiye
tabii olmayan aralıkta ise vergisiz rahatlıkla çekilebilir. Ancak birerysel olarak bir üründen 10'larca alamazsın yasaktır. Firma açıp firma üzerinden ithalat olarak göstermelisin.

Kısaca Alibaba'nın güvenilirliğinden önce prosüdürlerive sitelerin işleyişlerini iyice araştırmanı, getirmeyi düşündüğün ürünlerin Gümrük Mevzuatına göre ne gibi zorunluluklarının olduğunu soruşturman şu aşamada daha önemli. Alibaba veya Aliexpress'de neticede illaki güvenilir firmalar bulunur. Asıl sorun o noktada değil bence.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
Ferdanok
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
22/05/2018 :  23:13:43  Alıntı
Abi Alibaba hakkında firmaların kendi ürünlerini sattıklarını biliyorum. Ama ne kadar güvenilir onu bilmiyorum yada kalitesiz bir ilkesi varmı barındırdığı firmaların. Teslimatta ne gibi sorunlar olur sonuç olarak bu alanda deneyimi olan arkaşlarin fikirlerini bekliyorum yinedetesekkurler ilginize
Ferd@nok

tablom
Üye

Toplam 518 yazı
23/05/2018 :  02:25:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İşte uzun uzun onu anlattım burdan bireysel olarak elde edeceğin tecrübe hikayeleri olumlu veya olumsuz olabilir ancak bu senin yapacağın işi hiçbir şekilde bağlayıcı bir etkide değildir. Kendin araştırmak zorundasın.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
meleti
Üye

Toplam 300 yazı
27/05/2018 :  16:53:54  Alıntı
Tanıdığım bir çok kişi Çin'den mal getiriyor. Bir container için Çin'e gidip yüklemede başında duruyorlar. Gitmeden riskli, ya da firmalar aracılığıyla getirip dünya komisyon vereceksin.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
tunawa
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
13/06/2018 :  22:42:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Evet gayet güvenilir hatta alibaba ürünleri www.tunawa.com sitesinden de alabilirsiniz. Birkaç trick var mesela 1688.com siteside alibabaya ait ve daha ucuz

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Öğrenci

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.88 saniye.
17:59:45, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım