Kahve Üretimi Ve Toptan Satış - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kahve Üretimi Ve Toptan Satış


atlantikcoffee
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
09/05/2018 :  20:59:40   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba değerli koniks üyeleri. Ben Mersin'den Muhammet. 6 aydır kahve üretimi sektöründe ithalatçılarla birlikte çalışıyorum. Türk kahvesi Espresso ve Filtre kahve üretimi yapıyorum. Müşterinin isteğine göre uygun kaliteli kahve üretebiliyoruz. Müşteri Portföyü artırma konusunda fikirlerinizi bekliyorum. Ayrıca yurtdışında kahve satabilme potansiyeli olan arkadaşlarımında fikirlerine açığım.Herkesé iyi forumlar.
Kahveye dair herşey...

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Satış / Pazarlama
seten
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
20/05/2018 :  15:11:20  Alıntı
Merhaba Muhammet bey, çok büyük bir pazarı olan ancak pazarda oyuncusu çok ve büyük çaplı olan bir sektörde işe başlamışsınız. Ben de Muğla'da kahve baharat toptan ticareti yapıyorum. Kahve sektörü tüketimi hızlı, kar marjı iyi olan bir sektör. Ancak Türkiye'de ticaret yapmak o kadar zor ki ister fiyat ister kalite rekabette zorlanıyorsunuz. Özellikle sektörün OYUNCUSU çok dedim. Çünkü sektör ticari alandan daha ziyade borsa oyununa döndü. Türk kahvesinde onlarca marka var, aradan sıyrılmak epey zor. Son dönemde karışımlı kahveler, Osmanlı Kahvesi, 7 karışımlı kahve vs. iyi bir trend oluşturmuştu. Para da kazandırıyordu ama yine para kazandırdığını görünce onlarca firma alana daldı. Pazar büyüklüğü aynı kalsa da size kalan alan daralmaya başladı. Hasılı ben bu işin satış açısından toptanının çok karli olmadığını düşünmeye başladım. Şimdi perakdende satışta nasıl yöntemler geliştirilir onun üzerinde çalışıyorum. Şu sıralar kalabalık semt pazarlarında kahve değirmeni kurup anında öğüterek satış nasıl olur onu araştırıyorum. Pazarın güzel ve küçük bir yerinde kahve kokusunu etrafa ya**** öğütüp müşterinin burnuna hitap etmenin satışı nasıl etkileyeceğini merak ediyorum. Olur da girişimde bulunup tutarsa haftanın 5 günü olacak şekilde semt pazarlarından yer tutup yaptırmayı düşünüyorum.
İkinci bir konu Türk kahvesinin belki diğer tüm kahvelerin değişik müşterileri var. bir araştırmada okumuştum. Bölgelere göre kahve kavurma oranları satışları etkiliyormuş. Doğu, güneydoğu çifte kavrulmuş içerken Ege ve Karadeniz az kavrulmuşu tercih ediyor gibi bir sonuç vardı. Antepten getirttiğim kahve maalesef çok sert geldi burdaki müşterilerime. Demek ki doğruluk payı var.
Hasılı zor bir pazar. Gerçi Türkiye'de kolay bir pazar yok. Ama damak zevkini tutturup isim yapınca epey bir süre kazandırır. Ama dediğim gibi artık müşteriye doğrudan ulaşmanın yöntemleri aranıyor.
Eğer bütçeniz genişse Mersinin bir pazarında dediğim tarz denenebilir. Kazandırırsa pazarda perakende kahve francayzing denenir. Belki fantastik gelebilir ama bu da bir yöntem. Ha pazarda olmaz. AVM de olur. Ama ticarette artık müşterinin ayağına gidecek yöntemler aranıyor.

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Esnaf
cnkslmn
Yeni Üye

Toplam 55 yazı
20/05/2018 :  18:03:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba. Elinizdeki çekirdek cinsleri ve kavrulmuş kahve fiyatlarını paylaşırsanız, toplu alım yapabiliriz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
42export42
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
12/06/2018 :  21:34:49  Alıntı


Merhaba Türk kahvesi ton bazında satış mevcuttur.

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : İthalat / İhracat

0.06 saniye.
22:39:34, 22 Ocak 2019, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım