Kahve Üretimi Ve Toptan Satış - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım          

Kahve Üretimi Ve Toptan Satış


atlantikcoffee
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
09/05/2018 :  20:59:40   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba değerli koniks üyeleri. Ben Mersin'den Muhammet. 6 aydır kahve üretimi sektöründe ithalatçılarla birlikte çalışıyorum. Türk kahvesi Espresso ve Filtre kahve üretimi yapıyorum. Müşterinin isteğine göre uygun kaliteli kahve üretebiliyoruz. Müşteri Portföyü artırma konusunda fikirlerinizi bekliyorum. Ayrıca yurtdışında kahve satabilme potansiyeli olan arkadaşlarımında fikirlerine açığım.Herkesé iyi forumlar.
Kahveye dair herşey...

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Satış / Pazarlama
seten
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
20/05/2018 :  15:11:20  Alıntı
Merhaba Muhammet bey, çok büyük bir pazarı olan ancak pazarda oyuncusu çok ve büyük çaplı olan bir sektörde işe başlamışsınız. Ben de Muğla'da kahve baharat toptan ticareti yapıyorum. Kahve sektörü tüketimi hızlı, kar marjı iyi olan bir sektör. Ancak Türkiye'de ticaret yapmak o kadar zor ki ister fiyat ister kalite rekabette zorlanıyorsunuz. Özellikle sektörün OYUNCUSU çok dedim. Çünkü sektör ticari alandan daha ziyade borsa oyununa döndü. Türk kahvesinde onlarca marka var, aradan sıyrılmak epey zor. Son dönemde karışımlı kahveler, Osmanlı Kahvesi, 7 karışımlı kahve vs. iyi bir trend oluşturmuştu. Para da kazandırıyordu ama yine para kazandırdığını görünce onlarca firma alana daldı. Pazar büyüklüğü aynı kalsa da size kalan alan daralmaya başladı. Hasılı ben bu işin satış açısından toptanının çok karli olmadığını düşünmeye başladım. Şimdi perakdende satışta nasıl yöntemler geliştirilir onun üzerinde çalışıyorum. Şu sıralar kalabalık semt pazarlarında kahve değirmeni kurup anında öğüterek satış nasıl olur onu araştırıyorum. Pazarın güzel ve küçük bir yerinde kahve kokusunu etrafa ya**** öğütüp müşterinin burnuna hitap etmenin satışı nasıl etkileyeceğini merak ediyorum. Olur da girişimde bulunup tutarsa haftanın 5 günü olacak şekilde semt pazarlarından yer tutup yaptırmayı düşünüyorum.
İkinci bir konu Türk kahvesinin belki diğer tüm kahvelerin değişik müşterileri var. bir araştırmada okumuştum. Bölgelere göre kahve kavurma oranları satışları etkiliyormuş. Doğu, güneydoğu çifte kavrulmuş içerken Ege ve Karadeniz az kavrulmuşu tercih ediyor gibi bir sonuç vardı. Antepten getirttiğim kahve maalesef çok sert geldi burdaki müşterilerime. Demek ki doğruluk payı var.
Hasılı zor bir pazar. Gerçi Türkiye'de kolay bir pazar yok. Ama damak zevkini tutturup isim yapınca epey bir süre kazandırır. Ama dediğim gibi artık müşteriye doğrudan ulaşmanın yöntemleri aranıyor.
Eğer bütçeniz genişse Mersinin bir pazarında dediğim tarz denenebilir. Kazandırırsa pazarda perakende kahve francayzing denenir. Belki fantastik gelebilir ama bu da bir yöntem. Ha pazarda olmaz. AVM de olur. Ama ticarette artık müşterinin ayağına gidecek yöntemler aranıyor.

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Esnaf
cnkslmn
Yeni Üye

Toplam 55 yazı
20/05/2018 :  18:03:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba. Elinizdeki çekirdek cinsleri ve kavrulmuş kahve fiyatlarını paylaşırsanız, toplu alım yapabiliriz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
42export42
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
12/06/2018 :  21:34:49  Alıntı


Merhaba Türk kahvesi ton bazında satış mevcuttur.

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : İthalat / İhracat
baybars1453
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
29/12/2019 :  23:49:57  Alıntı
merhaba . lavazza ithal kahvelerden toptan uygun fiyata almak isteyenler irtibata geçebilirler .

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
yvz
Üye

Toplam 195 yazı
30/12/2019 :  13:28:36  Alıntı
Muhammet Bey Merhaba, Zevkli ve zor bir konudur kahve malesef, özellikle son dönemde inşaat sektöründen koşarak uzaklaşıp , peki ben niçin bir kahve dükkanı açmayayım şeklinde düşünüp altını doldurmadan ,sunumun bokunu çıkartıp sadece sıcak paranın hayaliyle sektöre girmiş insanları toplasak, belediye olurlar.
Diğer bir taraftan tarafımca ülkede kahve ile alakalı tek kural da ''pahalı kahve her zaman iyi kahve değildir ama ucuz kahve her zaman kötü kahvedir.'' bu kural hiç değişmez ama özellikle Türk kahvesi konusunda sektörü yöneten adı bilindik kahveciler inadına adı sanı duyulmayan Rio Minas diye bir çekirdek getirirler ki tek kriter grade ebatı dediğimiz elek boyutudur. Türkülerimiz de bile geçen ''Kahve yemenden gelir...'' deyimi malesef artık sadece Türküler de kaldı , sorsanız Yemen ve bölgesinin hasadının yeterli olmadığını söylerler ve haklıdırlardır da bu arada, ama harman yapmak dahi işlerine gelmez..
Türk kahvesini espresso ile karşılattırırsanız , bana göre Türk kahvesinin hiç bir şansı yoktur malesef, ama avantajlı tarafı ise içinde çok fazla hikaye barındırması ve belli bir seromoni dahilinde yapılmasıdır.Bu da konseptleri ön plana çıkarmaktadır ama Mandabatmaz yada İzmir Kemeraltı-Kızlar Ağası Hanı dışında çok da fazla dokuya uygun kahveci bilmiyorum ben,
Dolayısı ile bir kahvecinin bana göre hem espresso hem Türk kahvesini tek konseptte satması çok doğru değildir, iki ürün de kahve olsada aralarında ışık yılı kadar mesafe vardır.
Filtre kahve dersen ise bana göre instant kahve den hallicedir sadece,
Ama eğer üretim dersen(kavurma) bence sadece Türk kahvesi yap çünkü espresso kavrumda Güney İtalyadaki kavurmacılarla bu ülkede kimse rekabet edemez,
Bu arada 6 senedir Kahve festivallerine giden birisi olarak ülkede doğru kahvenin alınabileceği tek bir firmaya denk geldim ama samimiyetimle ikincisi ve üçüncüsüne henüz rastlamadım.
Dediğim gibi çok zevkli ve zor bir konudur kahve, araştırdıkça doğru stratejiyi bulabileceğini düşünüyorum, şimdiden iyi şanslar.


Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Diğer
dirih.d@gmail.c
om

Üye

Toplam 116 yazı
09/06/2020 :  21:52:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhaba

firma,ürün ve fiyat bilgilerini bana ihracatpazari@hotmail.com mail adresine gönderebilirseniz komisyon usulü çalışabiliriz.
ihracat pazarı

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik

4.31 saniye.
03:50:11, 13 Mayıs 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım