Şirket Kuruluşunda Önemli Değişiklikler - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Şirket Kuruluşunda Önemli Değişiklikler


SMMMErkan
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
12/03/2018 :  16:55:45   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Yatirim Ortaminin İyileştirilmesi Amaciyla Bazi Kanunlarda Değişiklik Yapilmasina Dair Kanun 10 Mart 2018’de Resmi Gazete’de yayınlandı. Son yapılan düzenlemeler ışığında şirket kuruluşu, defter tasdikleri, imza sirküleri gibi önemli konularda düzenlemeler yapılmıştır.

Bu bağlamda;
- Limited şirketlerin kuruluş öncesi sermayelerinin 1/4 ünü ödeme zorunluluğu kaldırılmıştır.
- İmza sirküleri ve tasdiki zorunlu defterler ticaret sicil müdürlüklerinde tasdik ettirilebilecektir. Notere gitmeye gerek kalmıyor.
- Kuruluş sırasında yapılan bildirim, SGK'ya da yapılmış sayılacak ayrıca bir iş yeri bildirgesi verilmeyecektir.

http://uncmusavirlik.com/blog-post/sirket-kurulusunda-son-degisiklikler/


Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Muhasebe
Hayat Yasin
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
18/03/2018 :  16:27:22  Alıntı
mevcut şirketleri etkiliyor mu?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Muhasebe

0.05 saniye.
08:56:08, 25 Mart 2019, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım