Mali Müşavirim Müşteri Portföyü Hakkında - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Mali Müşavirim Müşteri Portföyü Hakkında


fennimuhasebeci
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
14/11/2017 :  00:19:46 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Bir çok işte olduğu gibi bizim işte de sıkıntılar var. Uzun bir eğitim süreci sonunda bir büro açmak her mali müşavirin en büyük istediği bunu sıfırdan başlayıp yapmak inanın çok zor ayrıca sürekli yenilenen bir meslek sürekli okumayı öğrenmeyi araştırmayı gerektiren bir meslek aramızda Osmaniye ilinden olan arkadaşlar varmı bilmem ancak küçük bir yer olduğu açık uzun süre Eskişehir de yaşadım. Birçok ofis ve büyük firmalarda çalıştım. Diyebilirim ki görmediğim iş kolu kalmadı. Yaşım 32 ancak girişkenliğim ve hırsım sayesinde büyük deneyimler kazandığıma inanıyorum. Aklımda bir çok projem var ancak doluya koysam almıyor boşa koysam dolmuyor. Aslında benim önümü kesen bağlı olduğumuz kanun (3568) başka işle uğraşmamızı engelliyor mesleki bir sır olmak ile beraber tavuk çiftliğinden, inşaata, uluslararası taşımacılıktan, ihracata, marketten, servis işletmeciliğine, temizlik şirketinden, ihaleli işlere, yap-sat dan, Oto galeriye, bir çok işletme ile iç içe olduğumda oldu insan bazen demeden edemiyor elalem nasıl para kazanıyor. Benimle iletişime geçmek isteyen birşey danışmak fikir almak isteyen herkese kapım açık her zaman mesaj atabilirsiniz. Elimden geleni yaparım. Vergisel olsun dilim döndüğüne hukuki olsun işyeri açılışından kapanışa her zaman destek veririm. Karşılık beklemiyorum kiminin parası kiminin duası siteyi uzun zamandır takip ediyorum. Bu güzel bir paylaşım noktası. Bende şehrim için bir site kurdum. Sadece başıma gelen bir olay üzerine amme hizmeti olarak yoksa kazancım olacağı için değil. Olurda Adana, Ceyhan, Osmaniye, İskenderun, düziçi, Maraş, Mersin, bu bölgede ki arkadaşlara danışmanlık da verebilirim. Aklınıza gelebilecek benzeri kosgeb destekleri, teşvikler, ticaret odası işlemleri, vergi dairesi, sgk teşvikleri, çalışma izni oturma izni, ihracat işlerim, (başından sonuna aracına kadar) iş kurma geliştirme maliyetleme, lafı yeterince uzun da tuttuk amacım reklam değil, yardımcı olmak, hemde birşeyler ortaya koyabilmek birşeyleri başarmak emin olun beni mutlu eder herkese bol kazançlar hayırlı rızıklar.
İntihar edecek olsam arkamdakilere son sözüm ilk ölüşüm değil olurdu

Yerleşim : Türkiye / Osmaniye  |  Meslek : Muhasebe
fennimuhasebeci

Yeni Üye

Toplam 17 yazı
14/11/2017 :  16:27:28  Alıntı
Det Nickli üye den aldığım mesaj kendisine özelden atamadım.kapalı olduğu için yazıyorum umarım okur. Durumla ilgili gümrükçü arkadaşımdan ilgi istedim gelince detaylı paylaşacağım.merhaba. her ne kadar aynı coğrafyanın insanı olsak da şu an izmirde yaşamaktayım. bir tarafım iskenderun bir tarafım kahramanmaraş dayanmakta. size bir şey sormak istiyorum. kuyumculukla uğraşıyoruz ve yurt dışından da müşterilerimiz bulunmakta. ancak siz de bilirsiniz ki yurt dışına altın ürünleri kargo ile gönderilmiyor. bunun için illa ihracatçı mı olmamız lazım. 1 parça ürün göndermek için dahi belge mi almamız lazım. bunun prosedürleri nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar.
İntihar edecek olsam arkamdakilere son sözüm ilk ölüşüm değil olurdu

Yerleşim : Türkiye / Osmaniye  |  Meslek : Muhasebe
fennimuhasebeci

Yeni Üye

Toplam 17 yazı
15/11/2017 :  00:00:28  Alıntı
İlk önce yurtdışına gram altın ihracatı çok mantıklı değil çünkü prosedür uzun normal kargo ile göndermek garantisiz ve riskli altında kdv %0 bunu mutlaka ihracat yolu ile yapılması en güvenilir şekli ilk önce altın gönderecek olan firma kıymetli madenler borsasına üye olacak ihracatı yapılacak olan üründen numune alınıp laboratuvara teste gönderilecek ardın gümrük müşaviri ürünün faturası packing list dolaşım belgesi VS. Gibi belgeleri hazırlayacak gümrük işlemleri de bittikten sonra güvenilir kargo dediğimiz DHL veya TNT gibi kargaların yanında Turkish cargo nun acenteleri ile (İzmir de mars kargo) iletişime geçilip değerli kargo teslim edilecek ihracatta herhangi bir vergi çıkmamakta bu güvenilir kargo yurtdışına ürünü teslime kadar takip edip size bilgisini verecek süreç böyle işliyor bunun yanında personel yanı dediğimiz taşıma işlemi de yapılabilir ancak çok mantıklı olmayan bir yolda var. Altın ithalatı ise daha sıkıntılı ve çokzor süreci olan Bir işlem sizin yapmanız gereken bir gümrükçü ile anlaşıp vekalet vermek müşteriyi bulmak doğru adresi vermek ve güvenilir kargo ile ürünü göndermek toplam maliyet 1 gram içinde 10 kilo için de aynı 1500 tl laboratuvar ücreti gümrük işlemi 500 tl kargo pakete göre 500 tl ile1000 tl kıymetli madenler borsası üye ücreti ne kadar sormadım ancak onunda bir kereye mahsus bir maliyeti olacaktır. 2500-3000 tl masraf olacak bu işlem için İzmir de altın koza bu işi zırhlı araç ile yapıyormuş bu bilgiyi de paylaşmak istedim. 100 gram altın 15000 tl desen +3000 tl masraf çıkacak bu masrafı karşıdan alamazsan zarar edersin alırsanda karşı taraf için bir artı oluşturmaz araştırırken gördüm yurtdışına baya altın ihracatı yapıyormuşuz. Bu dönemde patlama varmış altın ihracatında şaşırdım. Avrupanın altın rezervlerine ne olduki hepsi Türkiye de yastık altında mı acaba
İntihar edecek olsam arkamdakilere son sözüm ilk ölüşüm değil olurdu

Yerleşim : Türkiye / Osmaniye  |  Meslek : Muhasebe
fennimuhasebeci

Yeni Üye

Toplam 17 yazı
16/11/2017 :  10:31:42  Alıntı


özel mesaj atmak yerine buraya yazarsanız daha çok sevinirim paylaşım noktası olur en azından belki benim doğru bildiğim yanlışlarda vardır farklı düşünceleri ve farklı yorumları da görebiliriz
İntihar edecek olsam arkamdakilere son sözüm ilk ölüşüm değil olurdu

Yerleşim : Türkiye / Osmaniye  |  Meslek : Muhasebe
behnanoz
Üye

Toplam 138 yazı
24/11/2017 :  12:08:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
@fennimuhasebeci, merhaba, işiniz gerçekten zor ve çok sabır gerektiren bir iş dalı.Allah kolaylık versin.

Ben 10 senedir Çin'de yaşıyorum ve Dış ticaret danışmanı/tedarikçi olarak çalışıyorum.Eskiden müşterim çoktu ve işlerim iyi sayılırdı.Türkiye devleti gümrükleri iyice sıkınca ve vergileri arttırınca, 2-3 senedir Türk müşteriler, Çin piyasasına ayak basmaz oldu.Bilmiyorum, diğer ülkeler için de geçerlimi.İhracat olarak ise Çin Türkiye'den mermer alırdı, fakat mermer ihracatında son yıllar da önemli düşüşler oldu.

Size sormak istediğim, Türkiye gümrüğünde sorun çıkartmayacak ve vergisi düşük olan ürünler hakkında.Türkiye ye ithal olan düşük vergi ve gümrük mevzuatı sıkı olmayan ürünler hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

İyi çalışmalar
Bilgi paylastikca degerlenir!

http://www.yiwugo.com

Yerleşim : Çin / Shanghai  |  Meslek : Ticaret
fennimuhasebeci

Yeni Üye

Toplam 17 yazı
24/11/2017 :  13:15:37  Alıntı
Bursa İzmir ve istanbul'da gümrükçü arkadaşlarım var. bilgi alıp buraya yazacağım.
İntihar edecek olsam arkamdakilere son sözüm ilk ölüşüm değil olurdu

Yerleşim : Türkiye / Osmaniye  |  Meslek : Muhasebe
lacivertmurat
Üye

Toplam 150 yazı
08/02/2021 :  00:13:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ilan tarihini gormemisim. gereksiz bilgi olmus
!!!!zalimler için yaşasın cehennem!!!!!!
enucuzfiber.com/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Kamu sektörü

3.58 saniye.
05:34:39, 2 Mart 2021, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım