Ürünümü Büyük Marketlere Satmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ürünümü Büyük Marketlere Satmak


Solmaz06
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
03/10/2017 :  11:29:15 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Kuru soğan üreticisiyim, yıllık 300 ton hacminde üretaracıyı aradan kaldırarak direkt kurumsal mağzalara satış yapabilmem için prosedür nedir. Bu süreci bilen bir arkadaş aydınlatırsa sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
03/10/2017 :  14:22:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Üretiminiz olduğu gibi, tüm yıl talebi karşılayabilmek için uygun depolama ve dozajlı fileleme imkanınız olmalı. Sonra marketlerin satınalma bölümlerini arayıp firmanız adına randevu alırsınız. Ürün numuneleriniz ile gider teklifinizi verirsiniz. Marketlerin sizden özel istekleri olabilir. Bunlar için iyi hesaplamalar yaparak isteklere cevap vermelisiniz. Kabaca hepsi bu kadar.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Solmaz06
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
03/10/2017 :  15:12:44  Alıntı
Teşekkür ederim Kenan bey. Yani yıl boyu ürününü temin edebilme kapasitem varsa çiftçiden direk alırlar mı mevzuatı tam olarak bilmiyorum.fatura kesmeden yani müstahsil makbuzula işlem biter mi?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
03/10/2017 :  15:59:45 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


Müstahsil alımı yapan marketler var. Mesela Metro Gross yöresel ürünlerde bunu yapıyor sanırım. Fakat şahıs olarak da olsa ticaret firması kurmanız pazarlama faaliyetlerinde size büyük kolaylık sağlayacaktır. Çünkü marketler gıda güvenliği, ürün iade gibi konularda alım yaptıkları firmalardan yüzde yüz güvence beklerler. Ürünle ilgili hiçbir riske girmezler. Perakende marketçiliğin temel prensiplerinden biridir bu. Dolayısıyla kuru soğan alımlarında buna sıcak bakacaklarını sanmıyorum.
Diğer taraftan, finansman konusunda bankalarla temasta bulunmanız gerekebilir işin ilerleyen dönemlerinde. Ticaret firması olarak banka müşterisi olursanız işleriniz daha kolay yürür.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Solmaz06
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
03/10/2017 :  23:56:43  Alıntı
Teşekkürler Kenan bey

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
otocenter
Üye

Toplam 207 yazı
05/10/2017 :  00:37:36  Alıntı
sayin üretici ,paketleme yapin filelerde 1kglik ve karton boxlara koyun her market icin bir palet ,pazarlama sekliniz kolay olacaktir,avrupada bu sekilde satiliyor aldi-lidl-netto penny hepsi ayni sekilde calisiyor ,kolay gelsin
OSKAR IMP EXP ALMANYA

Yerleşim : ALMANYA / Wiesbaden  |  Meslek : İthalat / İhracat
slainte
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
05/10/2017 :  12:40:14  Alıntı
Büyük marketlerin farklı alım strateji ve kanalları var. Bu nedenle önce bu firmaların meyve sebze alım (pazarlama) departmanları arayın onlar size alım şartlarını belirteceklerdir.Paketsiz alan, tarlayı komple kapatan, aracılar üzerinden alan zincirler var.Migros ve Bimle görüşseniz bence yeterlidir.Migros'un Ataşehir de genel müdürlüğü var. Önce telefonla meyve sebze satın almayı arayın..

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
canmorrisusa
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
18/07/2018 :  15:32:52 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gıda’dan mobilyaya, tekstilden yedek parçaya kadar her türlü imalat ve üretim yapan küçük ve orta ölçekli firmalarla ihracat konusunda çalışabiliriz. Firmamız Avrupa, Kuzey Amerika,Türki Cumhuriyetleri ve Orta Doğu Ülkeleri ile çalışmaktadır. Küçük yada büyük, az yada çok farketmez, üreticiyseniz ve ürünlerinizi yurt dışına satmak istiyorsanız sizinle tanışıp konuşmayı çok isteriz. Bize Mail(e-posta) yada telefonla ulaşabilirsiniz.
www.bestbuyfromturkey.com
info@bestbuyfromturkey.com
info@canmorris.com
Tel: 0532 3518161
canmorris

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
Meltem Varol
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
25/09/2020 :  16:27:43  Alıntı
Türkiye’nin ilk ve tek online gıda pazar yeri Gıda Ambarı, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için yenilendi!

Tüm platformlarda daha rahat erişim ve kolay kullanım sağlayan yeni sitemiz, profesyonel hizmet vermek amacıyla hizmetinizde. Ürünlerinizi aracısız, komisyonsuz daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Gıda alanında her çeşit doğal, organik, ev yapımı binlerce ürün toptan ve perakende satışlar ile Gıda Ambarı’nda sizlerle buluşuyor.

Gıda Ambarı ailesine katılarak ürünlerinizin daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilir, ihtiyacınız olan ürünlere de doğrudan erişebilirsiniz. Komisyon, üyelik ücreti olmadan hemen Gıda Ambarı Online Pazar Yeri’nde yer almak için sitemizi ziyaret ediniz.

http://www.gidaambari.com


Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
 

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

  • Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.


 

4.45 saniye.
06:49:01, 16 Temmuz 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım