Koniks.com - İş Fikirleri Düşünce Havuzu

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol
 Ana Sayfa
 Forumlar
 İş Kurma, Girişimcilik, Yatırım Ve Dış Ticaret
 İş Kurma Ve Girişimcilik
 İş Kurma Satın Al
Not: Yorum gönderebilmek için kayıt olmalısınız.
Kayıt olmak için, buraya tıklayınız. Kayıt ücretsizdir!
 Yorum gönder
Kullanıcı adı:
Şifre:
Biçim:KalınİtalikAltı çiziliÜstü çizili Sola hizalaOrtalaSağa hizala Düz çizgiResim hizalaAlıntı ekleListe ekle
Mesaj İkonları:              
             
 


 
   

YORUM YAZILAN YAZI
hakankaya2020 28/04/2023 : 23:45:49
Girişimcilik zorlu bir yolculuk, keyfi de zorluğunda.

Ama özellikle ilk defa iş kuranlar için öğrenilecek, tecrübe edilecek ve hadi canım piyasa böyle miydi? denilecek çok şey var.

Sıfırdan başlamak kulağa bir ninni gibi,

Ama iş fikri bulmak, değerlendirmek, seçmek, olgunlaştırmak, işe başlamak, şirket/İşletme kurmak, dükkan, marka, tedarikçi, eleman, ilk müşterilere erişim, pazarlama, e-ticaret/web sitesi, sosyal medya hesapları, haritalar, rehberler, tanıtımlar vs o kadar çok şeyi anlamak ve ayarlamak gerekiyor ki,

Benim acizane tavsiyem özellikle ilk defa girişimcilik yolculuğuna çıkacak girişimlere derim ki iş kurmayın iş satın alın.

Yapmak istediğiniz alanda iş yapan ama özellikle yapamayan, emekli olmak üzere olan ya da başka işler de yaptığı için yönetilmekte zorlanan mevcut işletme/şirket/site vs ne ise onu bulun ve uygun fiyata almaya çalışın.

Sıfırdan onun geldiği yere kadar harcayacağınız emeği, gelinen yerden yukarıya fırlamak için harcayın.

Tabi ki her sektör, her iş fikri ya da her girişim için uygun olmasa da çoğu ortalama girişimci için bu geçerlidir.

İş fikrin farklı bir yaklaşım gerektiriyor ise o müşteriye hali hazırda ürün veya hizmet sunan firmayı alıp yavaş yavaş kendi iş fikrine doğru evrilmesini sağlayabilirsin.
SON 2 YORUM (En yenisi en önce gösteriliyor)
koriko 23/02/2024 : 11:02:54
İş bulmanın zor olduğu kadar değerlendirmekte o kadar zor.
oben78 27/08/2023 : 11:58:43
hocam her şey tamam da iyi işi nasıl bulacaksın, iş iyi ise sana neden satsınlar, hadi buldun nasıl değerlendireceksin?


0.73 saniye.
06:14:26, 15 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım