Koniks.com - İş Fikirleri Düşünce Havuzu

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol
 Ana Sayfa
 Forumlar
 İş Kurma, Girişimcilik, Yatırım Ve Dış Ticaret
 İş Kurma Ve Girişimcilik
 Cep Telefonu Dükkanı Açmak
Not: Yorum gönderebilmek için kayıt olmalısınız.
Kayıt olmak için, buraya tıklayınız. Kayıt ücretsizdir!
 Yorum gönder
Kullanıcı adı:
Şifre:
Biçim:KalınİtalikAltı çiziliÜstü çizili Sola hizalaOrtalaSağa hizala Düz çizgiResim hizalaAlıntı ekleListe ekle
Mesaj İkonları:              
             
 


 
   

YORUM YAZILAN YAZI
onlineozi 12/02/2010 : 02:00:05
Merhaba arkadaşlar,
Ben cep telefonu dükkanı açmaya karar verdim ama aklımda küçükde olsa bazı soru işaretleri var mesela bu oparatör degişikleri için gsm şirketlerinin alt bayiligini nasıl alabilirim bir bedel ödemem gerekirmi ,cep telefonu, tam ve parça kontor bulundugum bölgeden başka daha uyguna nereden alabilirim yoksa heryerde tek fiyatmı ve cep telefonu işi hakındak bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum özellikle cep telefoncu arkadaşlar ayrıntılı bilgi verirlerse aydınlatıcı olur şimdiden herkese teşekkür ederim.
SON 14 YORUM (En yenisi en önce gösteriliyor)
bayilik47 27/04/2021 : 10:56:40
Telefon dükkanlarını işyerlerini araştırın;
Telefon dükkanı işleten bu iş hakkında bilgili esnaf ile görüşmek, değişik yerleşim yerlerindeki işyeri sahipleri ile diyalog kurarak bilgi edinmek, en çok satılan ürünleri, kaliteli toptancıları öğrenmek dükkanınızı açmadan size bir deneyim kazandıracaktır.
https://enuygunfirmalar.com/blog/cep-telefonu-dukkani-nasil-acilir-ne-kadar-kazandirir/#Telefon_dukkanlarini_isyerlerini_arastirin

necati3333 09/09/2016 : 22:28:00
Telefon dükkanı açmak ve işletmek yorucu ve çaba gerektiren işler arasındadır. Özellike müşteriyi karşılamak ve müşterilerin problemlerini çözmek yani insanlarla uğraşmak çoğu insanın yapabileceği birşey değildir. Eğer telefon dükkanı açmak istiyorsanız bu http://www.hizlibayilik.com/is-fikirleri/telefon-dukkani-acmak-h3354.html makaleyi incelemenizi öneririm.
truva6 08/02/2015 : 22:33:25
ELİMDE ADETLİ DUKKAN İÇİN AKSESUAR VAR UYGUN FIYATA VEREBILIRIM
isguc 06/04/2011 : 13:41:03
2 el telefon ederın 50 100 tl assagına alıp pıyasa ederı bılıp o fıyattan alııcya vermen lazım .kolay gelsın
mituys 06/04/2011 : 12:44:44
cep telefonu çıktığından beri hatta mobil araç telefonları çıktığından beri bu işi yapıyorum. 2000 yılından itibarenen toptan ve büyük çapta yaptık. önceleri faturasız kaçak cihazlar vardı bi ara bunları satalım mı diye düşündük ama sonra vazgeçtik. Bugun o ticareti yapanlar iyi bi yerde değiller istisnalar hariç. sonra faturalı garantili cihaz işini bıraktık. sebebi elinde olmayan parametreler var. örneğin bizim zamanımızdan bahsedeyim nokia 7250 yi alıyorsun toptancından 285 euro sen daha satmadan cıhaz vitrinindeyken cıhazın fiyatı 260 euroya ınmiş. yada ödeme günün geldiğinde 1700 lük euro 1800 olmuş yani kar etmek sadece alıp satmaya senin elindeki bilgiye dayalı değil senin etki yapamayağın bir durum var. sonra hat satışını bıraktık zira sana 20 liraya sattıgı hattı seni 17 liraya hatta 15 liraya satmaya zorluyorlar ki 5.5 lira prim alıcaksın diyorlar prim zamanı geldiğinde de mutlaka kesinti yapıyorlar. sonra kala kala sadece kontör satışı kaldı en azında risk yok ve zam geldikçede kazanç oluyordu çok yüksek satış adetleri oldugu içinde kar marjı düşükte olsa iyi kötü birseyler kalıyordu.şu an cep telefonu satısını çogunlukla zincir magazalar yapıyor. eger bir semt telefoncusu acmayı dusunuyorsan sıfır cep telefonu hat ve kontorden kazancagın para masraflarının en fazla yarısını cıkartır bunu cok net soyluyorum . kazancagın para ikinci elden ki bu riskli olacaktır arızalı telefonu sana yutturmaları gibi . tek kazanc yolu kalıyor oda teknik servis . acmadan önce gir bi yerde 6 ay calıs eline ekmek almıs olursun meslek guzel bir meslektir. maasın karın tokluguda olsa o işi ögren sonra kendi dukkanında ilerletirsin. ama balıklama bi vitrin bi masa 5-10 telefonla işyerini açmayı düşünüyorsan tecrübesiz olarak hem parana hem zamanına yazık olur en iyi ihtimalle yerinde sayarsın.daha kötüsünden allah korusun. soracagın bişey olursa en ayrıntısına kadar cevap veririm. dersenki sen ne iş yapıyorsun. bu iş ile ilgili olarak kendi sitemizde sanal kontör hizmeti vermeye devam ediyoruz. ayrıca eskisi kadar olmasada toptan kontör satıoyruz. şu anda asıl işimiz inşaat oldu.Saygılar.
yunusus 06/04/2011 : 00:45:27
Bu işi tam olarak bilmiyorum ama bana sorarsan o işe girme parana yazık etme artık gsm şirketleri kendileri telefonları satıyor zaten çokta ucuza her gün yeni bir kampanya ile çıkıyorlar insanların karşılarına ve seninde onlarla başa çıkabileceğini sanmıyorum paranı başka alanlarda kullan derim.
yokedicimk 05/04/2011 : 14:33:06
KARDEŞ YANLIŞ ANLAMA AMA CEP TELEFONU İŞİNİ HİÇ ÖNERMEM BEN YAPTIM FAKAT SÜREKLİ ZARAR İYİ ANLAYAMIYORSAN ACEMİYSEN CANINI ÇOK YAKAR ŞU ANDA USB BELLEK VE HAFIZA KARTINDAYIM ALLAHA ŞÜKÜR MİLYARLAR KAZANIYORUM TOPTAN YURTİÇİ DAGITIYORUM TELEFONCULARA WEB SİTELERE VESAİRE BİR SÜRÜ ÜRÜN HACMİM VAR 18 KATEGORİDEN AMA ASLA CEP TELEFONUNU ÖNERMEM YOK İLLAKİ GENEDE YAPICAM DERSEN YARDIMCI OLURUM PM AT BANA İRTİBAT KURALIM
ismail tatlı 28/03/2010 : 18:00:15
sata bileceksen pazarını oluşturabileceksen sana çok ama çok uygun fiyata herne marka ve model istersen temin ederim. örneğin n97 mini klavyeli 160 tl samsung f480 160 tl
coşkun0059 05/03/2010 : 23:26:58
sayın odin çok teşkkü r ederim çok yardımcı oldunuz.güzel bir yazı.
Bartoloucci 20/02/2010 : 11:06:30
http://www.memurlar.net/haber/160586/

Millward Brown tarafından gerçekleştirilen "Ürün Yenileme Sıklığı Araştırması" sonuçlarına göre, Türk tüketicisinin en çok aldığı ve en sık değiştirdiği ürün cep telefonları oldu.

Uluslararası pazar araştırma şirketi Millward Brown, Türkiye’nin, 18 yaş üstü 450 kişi ile 11 ilde bilgisayar destekli yüz yüze yaptığı araştırma, Türk tüketicisinin ürün yenileme alışkanlığı ile ilgili sonuçları ortaya koydu.

Araştırma, son 1 yıl içerisinde 100 kişiden 50’sinin cep telefonu satın aldığını, aynı zamanda tüketicilerin cep telefonlarını ortalama 2,5 yılda bir yenilediğini ortaya çıkardı.

Araştırma ile Türkiye’de geçtiğimiz 1 yıl içerisinde her 10 kişiden 7’sinin cep telefonu, bilgisayar, televizyon, araba gibi ürün gruplarından herhangi birini satın aldığı belirlendi.

En fazla satın alınan ürün kategorisinin de analiz edildiği araştırmada, ilk sırayı cep telefonları alırken, cep telefonlarının değiştirilme sıklığının ise ortalama 2,5 yıl olduğu görüldü.

Araştırmaya göre, en çok alınan ürün olan cep telefonunu sırasıyla televizyon, bilgisayar, buzdolabı ve çamaşır makinesi takip etti.

Konuya ilişkin AA muhabirine değerlendirmede bulunan Millward Brown Türkiye Genel Müdürü Betül Khan, araştırmanın Türk tüketicisinin satın alma tercihlerini ortaya çıkartmak için yapıldığını söyledi.

Khan, televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi ve bilgisayarların tüketici tarafından en çok alınan ürünler olsa da değiştirme sıklıkları ve en son alım zamanları bakımından birbirlerinden farklılık gösterdiğini kaydetti.

Cep telefonundan sonra en çok satın alınan ürün olan televizyonun 6 yılda bir değiştirildiğini ifade eden Khan, araba ve bilgisayarın 3 yılda bir, çamaşır makinesi, buzdolabı ve bulaşık makinesinin ise 6 yıl aralıklarla değiştirildiğini belirtti.

CEP TELEFONLARI EN AZ 5 KERE YENİLENİYOR

Khan, araştırmada tüketiciye yöneltilen "kullandığınız kaçıncı ürününüz" sorusunun yanıtlarına göre, cep telefonunu 5 kereden daha fazla yenileyenlerin oranı yüzde 40 olurken, en fazla yenilenen ürünler arasında otomobil ve bilgisayar da ön sıralarda yer aldı.

Araştırmaya göre, bilgisayarlarını 5 kereden fazla yenileyen kişilerin oranının yüzde 27 çıktığını bildiren Khan, en az değiştirilen ürünlerin ise çamaşır makinesi ve buzdolabı olduğunu vurguladı.

Khan, en yaygın değiştirme sebebinin, eskime-bozulma, bir üst model veya daha kaliteli ürünün çıkması olarak gösterildiğini belirterek, şunları söyledi: "Bir üst modelin çıkmış olması nedeniyle arabasını değiştirenlerin oranı yüzde 32 iken, yüzde 38 oranında kişi de cep telefonu ve çamaşır makinesini bozulma-kırılma sebebiyle yeniliyor. Televizyon, bulaşık makinesi ve buzdolabı kategorisinde öne çıkan yenileme sebebi ise ürünün eskimesi oluyor. Fotoğraf makinesinde dijitale geçiş ve televizyonda geniş ekran, plazma talebi bu ürün kategorilerinde yenileme sebebini oluşturuyor." -EN ÇOK ÜRÜN YENİLEYEN ERKEKLER- Betül Khan, ürününü yenilemek isteyen tüketicilerin, demografik özelliklerine göre de farklılıklar gösterdiğini ve her ürünün satın alıcı profilinin farklı olduğunu belirtti.

Khan, her ürün kategorisinde alım gösteren erkeklerin oranının, bayanlara göre yüzde 60 ve üzerinde olduğunu ifade ederek, satın alımların bir çoğunu erkeklerin gerçekleştirdiğini söyledi.

Cep telefonu alımında erkeklerin oranının yüzde 57 olduğunu bildiren Khan, erkeklerin en fazla alım gösterdikleri alanın ise yüzde 74 oranla otomobil olduğuna dikkati çekti.

Khan, satın alımların yüzde 60’ını 26–45 yaş grubunun gerçekleştirdiğini vurgula****, ıpod-Mp3 çalar ve cep telefonunda satın alıcı yaşının daha genç olduğunu ve alımda kadınla erkek eşitliğinin görüldüğüne işaret etti.

Betül Khan, araştırmaya göre ıpod-Mp3 satın alanların yarısının, cep telefonu satın alanların üçte birinin 18–25 yaş grubu gençlerden oluştuğunu sözlerine ekledi.
onlineozi 18/02/2010 : 01:32:38
bu konuyu okuyup bir fikri olan yokmu yani illaki bu ii yapan arkadaşlar vardır konikste neden bilgilerini paylaşmıyorlar acaba
Bartoloucci 14/02/2010 : 22:40:24
www.smilepratik.com
onlineozi 13/02/2010 : 23:16:55
hakan arkadaşımızdan başka yorumu olan yokmu arkadaşlar forumda cep telefonu işi ve toptanıyla ugraşan arkadaşlar yokmu akıl akıldan üstündür fikirlerinizi deneyimlerinizi paylaşırsanız bana ve bu işi yapacak arkadaşlara bir fikir vermiş olursunuz.
hakan4545 13/02/2010 : 10:42:15
gsm alt bayiligi için bi bedel odemene gerek yok kardesım parca kontor ısıne gelınce hemen hemen her yerde fıyatlar bırbırıne yakın.ama cep tlf dukkanında sıfırdan para kazanmayı bekleme 2,el para kazandırır ancak onuda ısten ıyı anlaman lazım ılk once faturasız cıhaz alıp satma basını yakarsın arzalı cıhazlara dıkkat etmelısın vs...o kadar sermayeyle bence bı kucuk araba al ve telefonculara hafıza kartı usb bellek gıbı seyler sat hem nakıt satarsın hemde surumu olan seyler.yada kucuk bı kumandacı dukkanı acmanı tavsıye ederım 2 lıraya alıp 8 lıraya satarsın gunde 10 kumanda sattıgını dusunursen ıyı bı gelır olur yanındada yıne kart bellek bos cd falan derken cep telefoncudan daha ıyı kazanan bı ısyerı sahıbı olmus olursun yınede karar senın


0.86 saniye.
05:18:03, 15 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım