Yumurta Tavukculugu Hakkinda Bilgi Almak İstiyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yumurta Tavukculugu Hakkinda Bilgi Almak İstiyorum

Hcylmz
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
02/07/2017 :  19:34:20 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar konu hakkında bilgisi olan arkadaslardan yardim bekliyorum.
Konya da yaklaşık 4 dekar arazi üzerine 1.000 tavukluk bir çiftlik kurmayı planlıyoruz. Tabi ki bi başlangıç için olumlu olması durumunda sayıyı anında 2.000 e çıkarabiliriz. Barinaklar çadır düzeninde olacak. Arazinin büyüklük durumuna göre içerisinde yonca, marul , maydonoz vb bitkileri yetiştirmeyi düşünüyoruz. Bulunduğumuz ilçede böyle bir is yapan su anda yok ve ilçe merkez nüfusu 20.000 dolayında. Yanlış olduğumda noktalarda beni duzeltirseniz sevinirim. 1.000 tavuk aylık ortalama 20.000 yumurta getiriyor. Yani aylık 20.000 adet yumurtayı 20.000 kişiye satmak ütopik bir düşünce gibi gelmiyor bana. Yani anlayacagiz üzere ürettiğimiz yumurtaları perkande olarak satmayı düşünüyoruz. En kötü elimizde kalanları borsa da değerlendiririz. Yem konusunda kendi tarlamiz var yani arpa buğday ve mısır konusunda sikintida yasamayiz. İş gücü olarak iki kardeş üstesinden gelmeye çalışacağız yetmediği yerde eleman tutabiliriz.
Yumurtaları perkande satabilmek için benim aklıma gelenler
1- Bütün marketlerden yer alıp kendi fiyatimi belirlemek
2- Semt pazarında tezgahta
3- Küçük el ilanları bastırıp tüm resmi kurumlara dağıtmak ve mümkün olduğunca evlerin kapılarına bırakmak yani tüketicinin evine kadar ***üreceğiz.

Benim sormak istediğim konu böyle bir çiftlik aylık ortalama kar marjı ne kadar olabilir? (Yumurtaları 0.50 Tl den baz alırsak)
1- satış hakkında fikirlerim mantikli midir?
2- Ne gibi yasal izinler alınması gerekiyor.
3- Kendim memurum, memurlugu birakip böyle bir ise girmek size göre mantıklı mi?
4- Konu ile ilgili benim aklıma gelmeyen sizin onereceginiz konular var midir?
İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Herkese bol ve helalinden kazançlar.

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Kamu sektörü
serk84
Yeni Üye

Toplam 55 yazı
03/07/2017 :  11:54:32  Alıntı
Merhaba bende Çanakkalede bu işi yasal olarak yapmak için izin alamaya çalışıyorum.
50 Adet tavuk beslerseniz bunun için hiçbir izin almanıza gerek yoktur. 50 Adet üzeri yapmak isterseniz izin almak zorundasınız.
İzin alıp yapmak isterseniz Tavukların kümesi kesinlikle çadır olmaz Tarım ve Hayvancılık Çadırı kabul etmiyor.
İzinli yapayım diyiyorsanız ilk önce yapmak istediğiniz araziye resmi olarak tavuk kümesi yapılması açısından bir sorun varmı diye bakın.
Bunun için benim izlemiş olduğum yol;
* Özel idareye gidip ben bu arazimde tavuk kümesi yapacam diyerek dilekce verdim onlarda Çevre Şehircilik Bakanlığına, Halk Sağlığına ve Tarım ve Hayvancılığa yazı göndererek bu arazide Kümes kurulması açısından bir sıkıntı olup olmadığını sordular bu süreç 1 ay sürdü. Benim arazimde tavukçuluk yapabileceğimi fakat köy yerleşim birimine 500 metre mesafeden yakın olduğu için 200 adet yapabileceğimi söylediler. 200 Adet üzerinde olması için 500 metre mesafe şartı aranıyor.
İyi günler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
EnerjiC
Üye

Toplam 191 yazı
03/07/2017 :  14:42:26  Alıntı
hocam sen üret ben alırım yumurtaları konyadayım bende

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Sanayici
Hcylmz
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
03/07/2017 :  18:52:51  Alıntı

İşin asli beni en çok korkutan resmi prosedürler. Memur olduğum için memlekete uzağım. Su an abim memlekette araştırmalar yapıyor. Zerk84 arkadaşın dediği gibiyse bu is zor çünkü biz bütün planlarımızı çadır üzerine kurmuştuk. Zaten tavuklari tarım müdürlüğünden alacaktik. İlgili kisi izinde olduğundan su an bilgi alamadık.

Hcylmz
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
03/07/2017 :  18:55:19  Alıntı
EnerjiC hocam konya piyasası nasıl ben ilcedeyin.

serk84
Yeni Üye

Toplam 55 yazı
04/07/2017 :  13:13:06  Alıntı
Malesef Çadır kesinlikle olmuyor. ÇAdırdan yaparsanız Kümes numarası alamazsınız.

serk84
Yeni Üye

Toplam 55 yazı
04/07/2017 :  13:19:31  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - EnerjiC
hocam sen üret ben alırım yumurtaları konyadayım bende

Merhaba tanesi kaç kuruştan alıyorsunuz.

mahir19
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
06/07/2017 :  15:02:11  Alıntı
Bizde Samsun Merkezde Serbest sistem yumurta tavukçuluğu ve yarka yetiştiriciliği yapıyoruz şuan yumurta toptan fiyatı 0,50 krş.İlgilen arkadaşlar 533 621 2612 numaramdan arayabilirler.

Yerleşim : Türkiye / Çorum  |  Meslek : Veteriner
imayex
Üye

Toplam 109 yazı
09/08/2017 :  14:34:12  Alıntı
1 YUMURTA TAVUĞU 110 GÜNLÜK 20 TL 1000 HAYVAN 20 000 TL
1 YUMURTA TAVUĞU GÜNLÜK 100-140 Gram ARASI YEM TÜKETİR.
1000 HAYVAN 1 GÜNDE 140-150 KĞ YEM TÜKETİR
BUDA AYDA 4500 KĞ YEM EDER.YUMURTA YEMİ 1 ÇUVAL 50 KĞ
50 kğ lık yem 90 Tl
ortalama nakliye ile kğı 1,800krş gelir

4500 kğ yem x1,8=8000 tl ye yem tüketimi olur
aldığınız tavuklar piyasada afedersiniz gözünüzün yaşına bakmazlar 13-15 HAFTALIK TAVUKLARI SATARLAR SİZE TAKİ KILAVUZ YUMURTA ALANA KADAR YEMLER DURURSUNUZ VE YUMURTA TAVUKLARI ISI NEM ORTAM BARINAK KOŞULLARINA GÖRE YUMURTA VERİMİ ETKİLENİR
%50 VERİM ALSANIZ GÜNLÜK 500
AYLIK
30X500=15000YUMURTA

ADEDİNİ KAÇTAN SATACAK SINIZ 15000 YUMURTAYI PAZARLAYABİLECEKMİSİNİZ
SADECE YEMİN PARASINI ÇIKARMAK İÇİN ORTALAMA 0,550 Krş tan satmanız gerekecek
GTHB size diyecekkki TİCARİ YUMURTACILIK SINIRI RUHSATSIZ 250 TAVUĞA BAKTIRIRIM
siz 1000TAVUK İÇİN Ruhsat alacak-alabilecekmisiniz
çadır kümes diye bişey yoktur bakanlık bunlara ruhsatlandırma yapmaz işletme kaydı vermez.
yumurta üretecksiniz BİYOGÜVENLİK KOŞULLARI ÇERÇEVESİNDE üretim nasıl yapacaksınız sepette tıngılda 1000-10000 yumurta satmazsınız
bu sektörde argümanları yazmakla bitmez kaçak göçek biyere kadar yaparsınız yazmakla bitmez başarılar

Yerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : Mühendis

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.5 saniye.
02:49:21, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım