Kahvaltı Börek Pasta Ve Tatlılar - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kahvaltı Börek Pasta Ve Tatlılar

K2T4
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
19/06/2017 :  20:14:35 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar merhaba. Şuan bir pazarlama şirketinde çalışıyorum. İlerde ise kendi işimi kurmak ve bu süreç içersinde belirlediğim branşa özel eğitim alma peşindeyim. Şuanki işim içersinde boş vaktim oluyo ve gelecekte yapacağım iş için kurslara gitmek veya biyerlerde ekstra çalışmak ( işi öğrenmek amacıyla ) için fırsat bulabiliyorum.

Aklımda sabahları kahvaltı salonu ve börekçi olarak çalışan öğleden sonra ise pastaneye dönüşüp pasta ve tatlıların satışının yapıldığı bir işletme fikri var. Ancak aklımdaki şey kesinlikle bir cafe tarzı değil. İnsanların siparişlerini alıp evlerine gittiği öğleden sonra oturup dükkanda vakit geçirdiği müşterinin az oldugu bir dükkan peşindeyim bir cafe tarzı oluşturmak istemiyorum bu hem başlangıç maliyetini yükseltir hemde daha fazla iş gücü ve personel ihtiyacı doğurur.

Durum şuki ben ne kadar eğitimde alsam alıcağım eğitim 1-2 yıl olur ve piyasadaki 15-20 yıllık üretim tecrübesi olan kişilerle boy ölçüşemem. Bu sebeple sattığım ürünlerin yüzde 90 ını üreticiden alıp kendim sadece tasarım sunum ve satış üzerine katkıda bulunmak istiyorum. Bu projede ürünleri kendim üretmemem başarısız olmama sebep olur mu ?

Daha önce öğrenciyken sabah kahvaltı ve börek salonu öğleden sonrada kebapçı olarak hizmet veren bir yerde garsonluk yapmıştım ordan biliyorum iyi ustaları bir arada toplayıp birde o ustaları uzun süre bir arada tutmak sorunsuz bir iş ağı oluşturmak zor ve benim başaramayacağım bir iş modeli. Lezzet açısından kusuru olmayan üreticilerin ürünlerini sergilemek beni başlamadan kaybettirirmi acaba ?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
K2T4
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
21/06/2017 :  19:29:55  Alıntı
Konu çok ciddi ve guncel

manki
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
21/06/2017 :  22:19:20  Alıntı
Merhaba, fikriniz oldukça başarılı ve benim de eskiden beri düşünüp uygulamak istediğim türden. Ben de sadece kahvaltı salonu şeklinde düşünüyorum Eskişehir'de vardı bu tarz yerler. Sabah açıp öğleden sonra üçe kadar iş yaparlar genelde.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : İthalat / İhracat
K2T4
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
23/06/2017 :  20:28:22  Alıntı

yorum için teşekkür ederim yeni yorumlara açıgız konu güncel :)

camoka
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
23/06/2017 :  23:08:43  Alıntı
Öncelikle Allah gönlünüze göre versin diyorum.Ben de yaklaşık 3-4 sene börek poğaça işi yaptım.Satışlar iyi olursa çok tatlı bir iştir.Karı güzeldir.Günümüzde börek poğaçanın lezzetinden ziyade mekanın konumu şekli daha önemli gibi geliyor bana.Geçen ay yanılmıyorsam adı bonelli olan güvenparktaki kahvaltı dükkanına gittik.Yabancısı olduğumuzdan etrafta başkada mekan göremedik.Bir kere kıymalı börek yoktu şok oldum.Patatesli gözleme ve kaşarlı simit aldım.Diğer ürünler hiç tanıdık gelmedi bana.Bir tek kaşar güzeldi.Zordan bitirdim.Ama mekan full basıyordu.Demem o ki artık mekan üründen çok önemli.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Memur
K2T4
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
27/06/2017 :  19:16:15  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - camoka
Öncelikle Allah gönlünüze göre versin diyorum.Ben de yaklaşık 3-4 sene börek poğaça işi yaptım.Satışlar iyi olursa çok tatlı bir iştir.Karı güzeldir.Günümüzde börek poğaçanın lezzetinden ziyade mekanın konumu şekli daha önemli gibi geliyor bana.Geçen ay yanılmıyorsam adı bonelli olan güvenparktaki kahvaltı dükkanına gittik.Yabancısı olduğumuzdan etrafta başkada mekan göremedik.Bir kere kıymalı börek yoktu şok oldum.Patatesli gözleme ve kaşarlı simit aldım.Diğer ürünler hiç tanıdık gelmedi bana.Bir tek kaşar güzeldi.Zordan bitirdim.Ama mekan full basıyordu.Demem o ki artık mekan üründen çok önemli.

hocam özelden yazdım size.

murcan
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
22/07/2017 :  12:40:40  Alıntı
-aylık 30 ton el sarması kalem boregi 10 kg lık baskısız kolilerde -18 derece ( adet gramajı 25gr lorlu)
-aylık 2 ton el sarması gul boregı lorlu (adet gramajı 100gr) 10 kg lık baskısız kolilerde -18 derece
-aylık 2 ton el sarması kol boregı lorlu (adet gramajı 100gr) 10 kg lık baskısız kolilerde -18 derece
-aylık 5 ton pişmiş şoklanmış su boregı 10 kg lık baskısız kolilerde -18 derece

taleplerimiz bulunmaktadır. ilgili talepler minimum miktardır. uretıcı fırmaya temınat verılıp, sozlesme duzenlenecektir, ılgılı urunler fabrıkanızdan teslım alınacaktır.

konuyla ılgılı donuslerınızı beklıyorum, saygılarımla

murat
0543 881 96 15

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Gıda

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.59 saniye.
09:14:14, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım