Gebze Tarafında İnşaat - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Gebze Tarafında İnşaat

kayinco
Üye

Toplam 192 yazı
31/05/2017 :  10:30:54 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Slm herkese,
Mevcutta tekstil bavul ticareti ile uğraştığımdan çok sık istanbula gidiyorum.Gebze tarafında şuan yaklaşık 10.inşaatını yapan kuzenime katılarak birlikte hareket etmeyi planlıyorum..ortalama 400-500 bin TL ile dönüşü 7-8 ayda %30-40 civarında olacak şekilde ve tapular baştan elimize geçecek şekilde bir iş anlaşması arefesindeyiz..ödemeyi inşaatın aşamalarına göre parça parça yaparak ilerleyrceğiz..inşaatla ilgili tecrübeleri olan arkadaşların bu detaylar hakkında fikirlerini yorumlarını rica ederim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul Mersin  |  Meslek : İthalat / İhracat
byblue01
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
02/06/2017 :  04:14:14  Alıntı
tapular baştan elimize geçecek şekilde kısmını anlamadım?
İnşaat Mühendisiyim

Yerleşim : Türkiye / Osmaniye  |  Meslek : Mühendis
kayinco
Üye

Toplam 192 yazı
02/06/2017 :  09:04:23  Alıntı
İnşaat ruhsatından sonra temel atıldığında tapular çıkartılır. arsa sahibinin, müteahhidin ve varsa baştan daire alanların tapusu verilir.

bdemir
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
02/06/2017 :  09:55:16  Alıntı

Donusu 7-8 ayda ve 30-40% kar biraz gerçeklerden biraz uzak gibi geldi bana. Kar ve sure beklentilerinizi biraz esnetirseniz, kuzeninizle daha uzun süre iş yapabilirsiniz.
İkon Yatırım İnş. İth. İhr. San ve Tic. Ltd. Şti.

Yerleşim : Türkiye / Ankara Afyon  |  Meslek : Mühendis
kayinco
Üye

Toplam 192 yazı
02/06/2017 :  10:12:49  Alıntı
Oralarda durum böyle..ruhsat süresi olmasa dönüş 5-6 ay....en fazla 6-8 daire çünkü kat izni fazla yok.

tygtyg
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
03/06/2017 :  21:39:27  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - bdemir
Donusu 7-8 ayda ve 30-40% kar biraz gerçeklerden biraz uzak gibi geldi bana. Kar ve sure beklentilerinizi biraz esnetirseniz, kuzeninizle daha uzun süre iş yapabilirsiniz.

Size kesinlikle katılıyorum.Bu kadar büyük bir beklentiyi bu piyasa şartlarında kardeşim bile sunsa şüphe ile yaklaşırdım.Kaldı ki 10.inşaatını yapan bir şirket veya şahsın bankalarda ciddi bir kredisi oluşmuştur.Şuanda bankalar kredi verebilmek için çıldırıyor.Yanılmıyorsam 12 aylık %20-25 arasında faiz oranıyla kredi çekebiliyorsun.Finans ihtiyacını kendi kolaylıkla daha uygun fiyata karşılayabileceği halde neden sana ihtiyaç duyuyor veya böyle bir teklifte bulunuyor ?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
kayinco
Üye

Toplam 192 yazı
03/06/2017 :  22:09:20  Alıntı
Öyle bi ihtiyacı yok..benim talebim var..arsa alıp kat karşılığı vermek yahut bu çapta bütçeyle yaptığı biyerde birlikte hareket etmek gibi bi anlaşmamız olacak.aynı zamanda hangi çapta olursa olsun bir inşaatın tüm mobilyasını yapacak kapasitede bilgim ve tecrübem olduğu için karşılıklı faydalanma sözkonusu.benim kar marjımı da arttıran bu husus.....ayrıca kredibilite konusunda haklısınız ancak krediye de ihtiyacı yok.yani prensip olarak da büyüme stratejisi olarak da krediye karşı..örneğin finans kökenli biri olarak ben olsam buna benzer tüm imkanları sonuna kadar kullanırdım.

tygtyg
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
04/06/2017 :  03:06:36  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - kayinco
Öyle bi ihtiyacı yok..benim talebim var..arsa alıp kat karşılığı vermek yahut bu çapta bütçeyle yaptığı biyerde birlikte hareket etmek gibi bi anlaşmamız olacak.aynı zamanda hangi çapta olursa olsun bir inşaatın tüm mobilyasını yapacak kapasitede bilgim ve tecrübem olduğu için karşılıklı faydalanma sözkonusu.benim kar marjımı da arttıran bu husus.....ayrıca kredibilite konusunda haklısınız ancak krediye de ihtiyacı yok.yani prensip olarak da büyüme stratejisi olarak da krediye karşı..örneğin finans kökenli biri olarak ben olsam buna benzer tüm imkanları sonuna kadar kullanırdım.

Tabi ozaman işler çok değişir.Bence mantıklı yatırım ama beklediğiniz süreyi biraz daha uzun tutun.Şuanda seçim sonu piyasanın gazı alındı ama ciddi sıkıntılar doğurabilecek ekonomik veriler var ortada daire satışları yavaşlayabilir.Yavaşlama veya durma ihtimaline karşı sermayenizin tamamını yatırmakdansa bir bölümünü ayırabilirsiniz veya madem böyle bir bilgiye beceriye sahipsiniz iş karşılığı daire alsanız nasıl olur ?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
kayinco
Üye

Toplam 192 yazı
03/07/2017 :  08:35:01  Alıntı
Güncel

adalı1
Üye

Toplam 410 yazı
05/07/2017 :  11:38:29  Alıntı
benim görüşüm % 30-40 kar mümkün degil çok düşeş bir yer bulmadıgın sürece ,onuda bulmak imkanmsız gibi birşey ,planın öyle olabilir ancak reel de hiçde öyle olmadıgını görürsün,temel rusatından sonra tapularının hepsini vermez kimse,anca kademe kademe çözülebilir .genel olarak şu anda inşaat piyasası çok durgun hatta yapanların çogu zararda ,çünki satışlar minimal düzeyde dayanma gücünün olması lazım,yapım malzemeleri artışta fakat daire fiyatları inşaat bollugundan düşüşte dikkat etmeni tavsiye ederim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.23 saniye.
03:39:27, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım