1-5 Bin Liralık Ürünü 5 Liraya Almak Nasıl Bir İş - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

1-5 Bin Liralık Ürünü 5 Liraya Almak Nasıl Bir İş

cumali Öztürker
iözü
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
22/05/2017 :  13:01:59 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba öncelikle işin adını koymak gerekirse pazarlama satış ofisi üzerinden yürüycek sonuçta ürün alıp size sunuyoruz
size istediğiniz ürünü istediğiniz yerden yasal ve garantili 0 şekilde size alıp vermek.

size 1000 liraya alıp 5 liraya yeni bir pazarlama tekniğiyle sözleşmeyle sunmak öyle sözleşme şartlarında paraya yönelik şartlar yok sadece görevler var cebinizden 5 lira teminat çıkıcak o kadar.

örnek verirsek :
x kişisi beyaz eşya firmasından atıyorum beko,arçelik vestel vss. çamaşır makinası alıcak fiyatı 1000 lira taksit veya peşin alma imkanı sunuluyor firmada

sonuçta her halükarda 1000 lirayı ödemek zorunda almak için arıyor yada geliyor firmamıza biz devreye girerek 5 lira garantili ve sıfır ve yasal şekilde almasını sağlıyoruz .

sözleşmede görevler var görevlerede örnek verirsek
kitap okumak
akşam evine giderken ekmek almak
kısa mesafelerde yürümek
asansör yerine merdiven kullanması
gibi vss kesinlikle doğaya ve insana zararsız basit görevler zaten bazılarını gün içinde yapılan şeyler

tek kilit nokta internet kullanmayı biliyor olması sonuçta bizim geliririmizde reklamlar ve bu görevler üzerinden olucak

Yerleşim : Türkiye / Adıyaman  |  Meslek : İşsiz
tablom
Üye

Toplam 518 yazı
23/05/2017 :  10:21:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Güzel bir proje ama Türkiye'de ses getirebilmesi için ciddi bir ekip ve reklam pazarlama AR-GE'si gerekir.
Böyle bir projeyi hayata geçirmek için çok ciddi emek gerektiği aşikar.

Bir işletmeci ve reklam veren olarak düşündüğümde böyle bir oluşuma reklam verir miyim?
O noktada bahsettiğimiz emeğin satış odaklı olması noktasında çok iyi kurgulanmış olup olmadığına bakarım.
Yani bu platformdaki kullanıcılar sadece bedavaya ürün almaya çalışanlardan oluşacak ise ben böyle bir platforma reklam vermem.
Reklam bir yatırımdır işletmeler için yani 5 verip 25 kazandıran bir mecra olmalı. Buna odaklanılarak bir yapı oluşturulursa başarılı olabilir.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
cumali Öztürker
iözü

Yeni Üye

Toplam 5 yazı
23/05/2017 :  11:13:50  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - tablom
Güzel bir proje ama Türkiye'de ses getirebilmesi için ciddi bir ekip ve reklam pazarlama AR-GE'si gerekir.
Böyle bir projeyi hayata geçirmek için çok ciddi emek gerektiği aşikar.

Bir işletmeci ve reklam veren olarak düşündüğümde böyle bir oluşuma reklam verir miyim?
O noktada bahsettiğimiz emeğin satış odaklı olması noktasında çok iyi kurgulanmış olup olmadığına bakarım.
Yani bu platformdaki kullanıcılar sadece bedavaya ürün almaya çalışanlardan oluşacak ise ben böyle bir platforma reklam vermem.
Reklam bir yatırımdır işletmeler için yani 5 verip 25 kazandıran bir mecra olmalı. Buna odaklanılarak bir yapı oluşturulursa başarılı olabilir.

Cevabınız için teşekür ederim şu an zaten araştırma aşamasındayım pazarlamada muhtemelen kullanılan bir tekniktir düşüncem değilse bile biraz o sistemden bu sistemden harmanlayıp ben buna canlı meyve tekniği diyorum sistemle birleştirdiğimde kar marjı yüksek geliştireceğim

pazarlama reklam satış konusunda haklısınız kar marjını dengelemek ve dağıtmak lazım en azından dedğiniz gibi çok fazla bilgi ve çalışma gerekiyor bu biraz borsada al uzun süre tut sat mantığı gibi oluyor bu sürede ekibin işleyişin iyi koordine etmek lazım teşekürler

körflanş
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
23/05/2017 :  21:50:23  Alıntı

Bu zekanızi ve emeğinizi adam gibi ticaret yapıp hakkıyla para kazanmak icin yorsaniz keşke... hakkını vererek is yapıp hakkını vererek para kazansaniz

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
24/05/2017 :  20:03:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
körflanş,

Arkadaşın çabasını neden değersiz bulduğunuzu anlayamadım. Açıklarsanız sevinirim.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
tablom
Üye

Toplam 518 yazı
25/05/2017 :  10:16:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Türkiye'deki iş hayatındaki en önemli eksikliğin satış, pazarlama ve reklam alanında olduğunu analiz edemeyince.
Ticaret denildiğinde de insanların anladığı da 1'e al 5'e sat, üretme ithal de etsen olur :) mantığı olunca bu gibi fikirler hep değersiz görülür, normal karşılamak gerek :)
Bizim sözde çok ticaret bilenlerimizden duymuşsunuzdur mutlaka Yahudileri örnek almakdan bahsederler, derler ki yahudi bir iş adamı demiş ki karnın doysun istersen yap sat, zengin olmak istersen al sat falan filan :) Söz de kendilerince kolay kazanca destek gösteriyorlar.
Ama dünyada bir çok ünlü yahudi markası üretici bu nasıl oluyor dediğimde cevap veremiyorlar :)
Tablo Uzmanından Alınır!

cumali Öztürker
iözü

Yeni Üye

Toplam 5 yazı
25/05/2017 :  10:19:04  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Kenan Kablan
körflanş,

Arkadaşın çabasını neden değersiz bulduğunuzu anlayamadım. Açıklarsanız sevinirim.

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - körflanş
Bu zekanızi ve emeğinizi adam gibi ticaret yapıp hakkıyla para kazanmak icin yorsaniz keşke... hakkını vererek is yapıp hakkını vererek para kazansaniz

Merhaba yanitiniz için teşekkür ederim iş dünyası acımasız ve yeniliğe aç bir dünyadır. Bunun örnekleri çok 3 kuruşa ayak üstünde insanları saatlerce çalıştıranlar kılığına uydurup yasal boşluklar dan faydalanıp tazminat bile vermeyen gibi çıkardılar çok yanlis mesleği okuyupta pişman pişman hayatını yaşayan vss sıralarsak sığmaz buralara

Benim cabam yenilikçi fikirler para kazanmayi basite indirgeyip kisisel manevi hayatlarına zaman ayırıp daha olumlu yaşantıları için çabalamak bunu yaparken ne siyasi nede din tüccarlığı yapıp insanlari sömürmek değil

Bir örnekle noktalayim daha iyi anlatayim kendi kesfettigim daha açıklayıcı olur kaç eğitim danismani veya dersane rehber öğretmeni 4 yıl üniversite hayatı boyunca 4 yılda 7 bolum tamamlayip 7 Meslek sahibi olmasını anlatır yol gösterir TEOG LYS gibi sınavlar için kafa yoran öğrenciye çocuk aile baskısıyla yanlis bölüm okur sonuç hüsran elden giden 4 yıl ve elde olan 1 meslek bilemedin yan dalla 2 mesleği olur

Ben bunu başarmak için insanlara zamanlarini vermek için çabalamak pesindeyim

cumali Öztürker
iözü

Yeni Üye

Toplam 5 yazı
25/05/2017 :  10:30:33  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Kenan Kablan
körflanş,

Sizden çok özür dilerim yanlış kişiyi alintilamisim tabletten yazdım buna dikkat etmemisim afedersiniz üsteki arkadaşa yazmıştım :(

körflanş
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
25/05/2017 :  13:38:58  Alıntı
1- Arkadaşımızın fikrini kesinlikle değersiz bumadım, zekice ancak uygulanamaz buldum ve dolayısıyla bu zekasini daha reel,somut,elle tutulur projelerde kullanmasını tavsiye ettim.
2- Uygulanamaz olmasını basitçe şöyle izah edebiliriz.Çok cazip koşullarla hatta neredeyse parasiz beyaz eşya vs elde etme fırsatını kaçırmak istemeyerek kitlelerin bu talebi nasıl finanse edilecek sadece reklam geliri ile finanse edilemeyemeği açıktır.
3- Tablocu arkadaşın yorumunu cevaplamaya değer bulmuyorum.

Ve son olarak yazdığı son mesajdan anlaşılacağı üzere arkadaşımız üretken bir zekaya sahip olmakla birlikte kafası oldukça karışık. ..

tablom
Üye

Toplam 518 yazı
25/05/2017 :  15:13:57 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Benzer pazarlama teknikleri onlarca yıldır bir çok ülkede uygulanıyor.
Bu örnekler nasıl finanse ediyor ise o şekilde finanse edebilir.
Sadece reklam geliri ile mi? Evet sadece reklam geliri ile ancak bunu kurgularken atılacak adımlar ve kurulacak ekip çok önemli.

Ancak kanımca ben de dahil insanların verdiği tepki bence uygulanamaz bulmanız sebiyle değil.
Yazınızdaki "adam gibi ticaret yapıp hakkıyla para kazanmak" cümlesinde gizli fikri ortaya atan kişi dolandırıcılık veya **lık arsızlık yapacağım dememiş ki
Yine HAKKIYLA kazanmak için projesinden bahsetmiş ama siz yazınızda bunun sanki haksız kazançmış gibi vurgulamışşsınız.
Tablo Uzmanından Alınır!

körflanş
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
25/05/2017 :  16:02:32  Alıntı
Burada fikir beyan eden insanların belirli bir seviyenin üstünde oldugu onkabulu ile kısaca ifade edilen şeylerin ne kadar yanlış anlasilabilecegine güzel bir örnek yazdıklarınız... arkadaşımızın ortaya attığı model bir pazarlama yöntemi gibi görunmekle birlikte umut tacirligi dir. Söyle ki ortada alınıp satılan bir mal yok iken insanların parasız elde etme vaadi ile bir kısım ihtiyaçlarını karşılama karşılığında bazı görevleri yapma mecburiyeti yukleme ve buradan para kazanmaya dayanmaktadır. Kendi anlatımıyla kısaca böyle. .. ben şahsen bunu insani bulmuyorum böyle bir yöntemle para kazanilmasini doğru da bulmuyorum. Ama tablocunun iddia ettiği gibi haksız ve **** kazanç ithamlarinda bulunmadım. Her ne iş yapıyorsa hakkını vererek yapmasını ve hak ederek kazanmasını tavsiye ettim. Çok uzun uzadiya konuşulacak tartisilacak bir konu değil esasında. . Başkalarının yazdıklarından olmadık anlamlar ve ithamlar çıkarmayı bırakıp buraları okuyan insanlara ufuk açacak kıymetli paylaşımlar yapılmasının forumun maksadına uygun olacağını düşünüyorum.

tablom
Üye

Toplam 518 yazı
25/05/2017 :  17:07:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hocam;
12 senedir internet üzerinden ticaret yapıyorum, arkadaşın bahsettiği örneğe benzer pazarlama şekillerini uygulayan bir çok yurtdışı platformu ile binlerce
satış yaptık. Bu tip reklam kampanyalarından yararlanan alıcılar da bundan gelirlerini arttıran satıcılar da var emin olun hayal v.s. değil.

Ama Türkiye'de bunu oturtmak biraz daha sıkıntılı buna kesinlikle sizin fikirlerinize katılırım. Zira benzer platformların hemen hemen hepsi Türkiye'de kepenk kapattı. Sebebi ise olaya bu tip yaklaşımların olmasıydı (Alıcıların da, satıcıların da, platform yöneticilerinin de)
Hatta birçoğu halen bir çok ülkede devam ederken sadece Türkiye şubelerini kapattılar.

Bahsedilen konu kesinlikle umut tacirliği v.s. değil arkadaşın bahsettiği proje eğer işlevsel olarak yapılabilir ise yararlanan için de reklam veren için de
harika platformlardır.
Lakin bana soraracak olursa biri böyle bir şey ile hayata geçirmek için uğraşır mıyım? Hayır uğraşmam bu noktada da size katılmaktayım.
Ama işleyen bir sistem olursa kesinlikle destek olur ve reklam verir miyim? Evet veririm.
Umut tacirliği v.s. olarak da görmem.

Bence bu noktada olaylara bakış açılarımız biraz farklı.
Tablo Uzmanından Alınır!

cumali Öztürker
iözü

Yeni Üye

Toplam 5 yazı
26/05/2017 :  18:36:14  Alıntı
Merhaba yıllardır araştırma yapar koniksteki hemen hemen her yazıyı okurum ilgi alanlarım kova burcu olmamdanda kaynaklı fazladır. değerli yorumlarınız için teşekür ederim sayın forumdaşlarım sizlerin yorumları ve diğer forumdaki ilgi çekici yön gösterici arkadaşların yorumlarınıda severek okuyorum kimseye kızmıyorum. sadece cevap hakkı doğuran durumlar karşısında yetersiz şekilde acemice açıklama yapıyorum yanlış anlatıyor veya kendimi ifade edemiyor olabilirim bu konuda affınıza sığınır varsa hatam özür dilerim.

Sonuçta haliyle bir proje üzerinde iyi kötü çalışmalar yürütüyoruz herkes kendi sevdiği bir şeyi başarmak ister ha olur olmaz engeller hep vardır önemli olan adımı atmaktır.
Elbette sadece gelirimiz bu yönde olmuyacak ama reklam alanınıda küçümsememek lazım pek çok reklam türü var.
lakin umut tacirliği veya insanları aldatmayı asla düşünmedim kendimi ifade edemediğim için ve tam detay veremediğim için böyle görünüyor olabilir kimseyi görevleri yapması için zorlamıyacağız yaparlarsa emeklerinin karşılığını alıcaklar.

keza ürün almak ve görevlerle bunu başarmak dışında avon miorre vs firmalar gibi kendi karlarını koyup satabilecekleri para kazanıp bayilik alabilecekleri geniş bir mecrada ilerliycek yavaş yavaş dropshippin,x ticaret b2b,bitcoin vs altcoinler e-spor,cossplay kısaca tüm şeyleri harmanalyıp teknolojiyle bütünleştirirecek
bir sistem ha kolay değil uzun bir araştırma gerekiyor ve ha deyince herşeyde entegre edilemez sayın tablom üyemizin dediği gibi iyi bir ekip ar-ge gerkiyor elbette bu Türkiye şartlarında zor ve meşakkatli bir süreç kafada düşününce yerli yerine oturuyor ama bazı sistemler uymuycak çıkartıcaz yasal süreçleri gibi vss pek çok şey araştılması ve iyi yetişmiş kişiler dışında kendimizinde pek çok şeyi azda olsa öğrenmemiz gerekicek hepinize tekrar teşekür ederim saygılar sunarım.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.85 saniye.
03:11:09, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım