Dış Ticaret Ve Memurluk - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Dış Ticaret Ve Memurluk

Tosmur
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
24/04/2017 :  12:04:45 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selamun aleyküm abilerim. Hepinize saygılarımı sunarak şu kardeşinize bir akıl, bir destek , bir fikir verebilirsiniz diye foruma üye oldum.

Ben sağlık alanında memur 22 yaşında bir kardeşinizim. Yaptığım işin yıpratıcılığının ileri düzeyde olduğunu ve hak ettiğim parayı alamadığımı düşünüyorum. Beni bu maaş düzeyi ve ölene kadar ne uzarım ne kısalırım tarzı yaşam mutlu etmiyor. Doyumsuz mu dersiniz hırslı mı dersiniz bilmiyorum ama şu an ki yaşamımda ilerleyen yıllarda vs mutlu olamayacağımı çalışmaya başlayınca anladım

Sermaye düzeyim 200-300 bin net para. Şimdilik az çok tanıdık bir kaç insan olduğu için dış ticaret yapmayı düşünüyorum.Artık türkiyede sağlık alanı da dahil hiçbir şekilde orta sınıfın adam akıllı para kazanamayacağını düşünüyorum. Bakın size aşşağıya tanıdık insanları araya sokarak kendimi denemek için bağlamaya çalıştığım bir işi yazayım abilerim.

Çinden çok çok uygun bir fiyata bir ampul imalatçısından fiyat aldık. Burda istoçta bir toptancıylada konuştum vs alırım dedi o fiyattan. Şöyle söyliym 180 bin liraya 20 bin lira tarzı bir para bırakıyor bi 20'lik konteynır yapılacak.

Ben 20 bin lirayı kendi işimde 5908808 tane sınava girdikten sonra yaşım bilmem kaç olduktan sonra kazanacağım. Anlatabildim mi abicim ?. Ticaretle uğraşmaktan , Parayla uğraşmaktan zevk aldığım kadar hiçbir işten zevk almıyorum. Kendi işim olursa köpek gibi çalışacağımı düşünüyorum ama bu işin riskleri nedir girilse bile bir dış ticaret firmasının orta vadede uzun vadede ne yapması gerekir hiç bir bilgim yok.

Ne bir ticari çevrem var ne de başka bir şey. Keşke küçük yaştan itibaren okula gitmeseydim de pasajda çevre edinseydim. Hepinizin fikirlerini bekliyorum abicim kolay gelsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hukukçu

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • empati
    Yeni Üye

Toplam 69 yazı
    25/04/2017 :  13:21:26 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Bende memurum, bende ticarete atılmayı düşünüyorum

bence bir an evvel ticarete atıl
    çevren zamanla oluşur. zaten önemli olan çevredir.

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Grafiker
    Bartoloucci
    Üye

Toplam 1347 yazı
    25/04/2017 :  20:51:54  Alıntı
    ufak tefek ticari denemeler yapmadan maceraya girmeyin.
    Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
    Osmanpasoglu
    Yeni Üye

Toplam 14 yazı
    26/04/2017 :  13:08:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Bartoloucci'ye katılıyorum. Ufaktan denemeler yaparak başlayın. Aracı olun bazı işlere, hem dışardan ürün bulup burada alıcı bulun, hemde dışardan alıcı bulup ürünleri buradan temin edin. Komisyonun karşılığı is yaparsınız. Anladığım kadarıyla nakit sorununuz yok ama tecrübe edinmek istiyorsunuz. İlgilenecek olduğunuz alandaki ürünleri ve prosedürleri iyi taniyin. Sonrasında kendi firmanizla yurursunuz.

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Diğer
    Tosmur
    Yeni Üye

Toplam 7 yazı
    26/04/2017 :  18:44:13  Alıntı
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - Osmanpasoglu
    Bartoloucci'ye katılıyorum. Ufaktan denemeler yaparak başlayın. Aracı olun bazı işlere, hem dışardan ürün bulup burada alıcı bulun, hemde dışardan alıcı bulup ürünleri buradan temin edin. Komisyonun karşılığı is yaparsınız. Anladığım kadarıyla nakit sorununuz yok ama tecrübe edinmek istiyorsunuz. İlgilenecek olduğunuz alandaki ürünleri ve prosedürleri iyi taniyin. Sonrasında kendi firmanizla yurursunuz.

Çok teşekkür ederim ama ben az çok baktım bu işlere . Anladığımı söyleyeyim mi size üstad ?. '' Herkes bir köşeyi tutmuş ve kimse yeni oyuncu istemiyor''

Holdinglerin niye ''Hold''ing olduğunu şimdi anladım. Birine daha ucuza versen bile hemen hemen senden hiç mal almıyor. Adam kendi burda toptancı bir kardeşinide çine yollamış 25 krş için çinden kendisine direkt yükleme alıyor. Çevresi olmayan adam hiç ticaret yapamaz bu piyasada kimse kusura bakmasın. Çevren yoksa biri elinden tutacak başka yolu yok.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hukukçu
    rusya73
    Yeni Üye

Toplam 4 yazı
    28/04/2017 :  12:00:33  Alıntı
    Merhabalar 14 yildir Rusyadayim ayni zamanda buranin vatandasiyim bir turk olarak ozguven cercevesinde karsilikli calisabiliriz detayli bilgi icin e-mail gonderebilirsin
    kolay gelsin.

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Tataistan
    Kadirphp
    Yeni Üye

Toplam 14 yazı
    29/04/2017 :  16:44:32  Alıntı
    Bir alıcıyla görüşmüssünüz ancak şöyle birşey var.
    Lafa kalınca herkes alır, icraate kalınca herkes almaz.
    Bir satıcıya bağlanıp, o satıcıya güvenerekten 20 konteynır malı ona emanet etmeniz sizce nekadar doğru ?
    Ve niye sadece sağlık üzerine ticaret yapıyorsunuz ? Farklı konulardada ticaret yapabilirsiniz.
    Ayriyetten, dışarıdan getirdiğiniz her ürünün ortalama gümrük vergisi %35 dir.
    Yani 100 binliralık bir ürün alıcaksanız, gümrüğe 35 bin lira dolaylarında ödeme yapmanız gerekir.
    Bunları iyice hesaplamadan, bu işe girmeyin, elinizde olandanda olmayın.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
    lacivertmurat
    Üye

Toplam 153 yazı
    30/04/2017 :  13:00:20 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    öncelikle girişimcilik iyidir, ancak battığınızda toparlanmıyacak kadar bir sermayenz yoksa, işe kalkışmayın. zira muhtemelen mal elinizde patlayacak ve değerinin % 20 30 zuna alın bebnden diye musteri arayacaksınız. Ben kapı kapı dolasır satarım derseniz yani malı bi depoya çekip beklerim, cami önünde bakkal bakkal ben saterım derseniz o ayrı.

Bir arkadasın dediği gibi malı getirene kadar hekes musteri ama getirince sana denilecek lafı söyliyeyim
    " sen bunu elinde tut ben lazım oldukça senden çekerim." lazım olmasıda muhtemelen hiç gelmeyecek.
    200 binliralık malı hemde sen getirdin diye % 10 da komisyon odeyip alacak parası olan bi adam zaten onu 150 binliraya getirtir.

Şu an benim bi arkadasım Çinde orada işletme açmak için dukkan bakıyor.
    Daha once senin gibi mal alıp getirdi çok kaliteli mallar ama numune isteyenler aracı istemiyor. 10 liralık malda 5 kuruş bile sana ucret ödemektense çürük malla çalışmayı kabul ediyorlar.

Çindeki anbim buraya Ananas numesi göndermişti, Satıcı 1 konteyner minimum satış yapıyor. fiyat çok iyi ama alıcı çok küçük partler halinde mal istemeye döndü.
    Durum böyle, mal gelene kadar hertürlü çalısırız, mal geldikten sonra sen getir biz sendne lazım oldukça alırız....... ama sanda 3-1 ni veririz .

!!!!zalimler için yaşasın cehennem!!!!!!
    enucuzfiber.com/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Kamu sektörü

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.98 saniye.
    01:53:06, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım