18yaşındayım Hurda Sektörüne Gireceğim - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

18yaşındayım Hurda Sektörüne Gireceğim

Erdem55
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
18/04/2017 :  15:28:11 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selamun aleyküm abilerim 18yaşındayım yani daha küçüğüm ancak üniversite nekadar istesemde okuyamadığım için kendimi bildim bileli istediğim hayal ettiğim gibi ticaret yapacağım yapacağım iş hurdacılık ancak tabikide sıfırdan başlamayacağım dedem 30yıldır bu işi yapıyor bir deposu var sürekli mal aldığı yerler var transiti ile gidiyor malı alıyor depoda ayrıştırıp kurun yükselmesini bekliyor ve sonra satıyor işi çok iyi biliyor kurnazlıklarını piyasayı malın kalitesini hepsini sonuçda 30yılını vermiş adam herneyse ben bu yaz bitince yanına gideceğim 2sene yanında bana işi öğretecek 2sene sonra üniversite açıkdan bitmiş olacak bende kosgepe başvuracağım dedemde şirketi direk bana devrecek işte bu devrede ben kosgepe böyle böyle bir yerim var malım da var kurulu düzenimde var desem kredi ve hibe verirmi? vede sizce bu işi yapmalımıyım ve ne kadar bir sermaye lazım taş çatlasa babamın emeklilik ikramiyesi 2yılda dedemin verdikleriyle biriktireceğim 100bin lira kosgep de 100lira verse 200eder dedemde ortaya koyunca olurmu sizce çevremiz geniş mal aldığımız ve sattığımız yerler belli piyasada ismimiz var sadece dedem işleri büyütmedi güvenemedi kendine sizce olurmu bana söylemek istediğiniz şeyler varmı çünkü bu benim tek atımlık kurşunum başka yok ve Allahın izniyle işlerim giderse hemen evlenmek istiyorum sevdiğimle buyüzden bana yardımcı olun lütfen bu arada samsundayım demir çelik fabrikası(yeşilyurt a.ş) var şimdiden teşekkür ederim

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Öğrenci
camelot
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
20/04/2017 :  21:54:57  Alıntı
kardeşim girişiminden dolayı seni tebrik ediyorum. Fakat önceliğiniz ve refaransınız her zaman okul olsun. Önünde çok uzun yıllar var. 4 yıllık bir lisans diploması ve ingilizce öğrendikten sonra iş hayatına atıl. Hurda işi güzel iştir bu konuda sana kimse yardımcı olmaz kimse kimseyi bu işte uyandırmıyor sen gerekli bilgiyi zaten dedenden almışsın borsası olan bir iş sonuçta her zaman kazandırır altın gibi durduğu yerde değer kazanıyor. yanlız aklıma takılan bir konu var yanlış anlama deden 30 yıl uğraşıp bu işte büyüyemediyse sana da pek faydası olacağını zannetmiyorum :))

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnternet
Erdem55
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
21/04/2017 :  19:56:57  Alıntı
camlot abi yok büyüyeceği kadar büyüdü zaten dedem ama daire kirası arsa kirası vs. olduğu için uğraşmak istemedi 50yaşındada daha ihtiyacım yok paraya zaten yaşlandım dedi şimdi 65yaşına geldi kafasını duvarlara vuruyor ama şimdi gerçekten geç oldu nede olsa yaşlı adam kafam rahat emeklilik yaşayacam diyor herneyse abi keşke okuyabilsem ama kafam basmıyor dershaneye gidiyorum tek başları gösterdiğim şey o polarları satması için dershane sahibinde başka kıyafetleri yasakla diyerek yardımcı olmam ve kantinde nescafe satarak günlük 10 15lira harçlık çıkartmak oldu gerçekten ders yapamıyorum kafam almıyor ama bilgisayar konusunda çok iyiyim programlama dillerini biliyorum ama oda işime gelmiyor ticaret istiyorum illede inşAllah istediğim yerlere gelirim yeterki sevdiğim ve çocuklarım rahat yaşasın benim gibi arkadaşları sinemaya vs. giderken "kardeşim bugün işim var" veya "annem,babam hasta" gibi şeyler demesin veya kız arkadaşını parası olmadığı için sinemaya ***üremeyecek duruma gelmesin istiyorum Allahım yardımcı olur inşAllah hepimize yardımın için teşekkür ederim iyi akşamlar

bunny531
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
22/04/2017 :  18:41:09  Alıntı

Yemin ediyorum Tam kafamdaki Kişisin Kardeşim , Bende 20 yaşındayım Abim Tıp , Ablam hukuk bitirdi fakat ben ise küçüklükten beri Ticaret yapmak istedim. 2 senedir bu siteyi takip ediyorum Bende senin gibiyim Ticaret yapmak istiyorum Babam Ankara ' da Tekstil toptancısı , 11.sınıfta Kaldım ve Şuan 12.sınıfım ve okulumun bitmesine 45 gün kaldı Allah ın izniyle Bundan sonra Çalışıp İstanbulda işyeri açmak istiyorum Kardeşim Senin konuna gelicek olursam , Deden 30 senedir Neleri edindi , Ev,araba,arsa Bunları az gözden geçir kardeşim Haa bi baktın gerçekten iyi Sende dedenden Yardım alarak uzmanlaş Sende yürür gidersin 55 plakasına baktım Samsundasın sanırsam . Ora olur benim oturduğum Ankara olur Gerçekten Hurda işi ölmez ,Ankara Organize sanayi bölgesinin önünden Geçerken çoğunlukla Babam Der Şurdada Çok büyük Tüccar Hurdacılar var der. Kardeşim Sana Tavsiyelerimden bazılarını yapayım yaşadıklarımdan dolayı
1-; Yanında Asla Ortağın olmasın , Sevdiğin saydığın biri elbet biri olabilir Haa o zaman ona maaşını iyi var ama Ortak asla etme ,

2 - Kardeşim ' vede sizce bu işi yapmalımıyım ve ne kadar bir sermaye lazım taş çatlasa babamın emeklilik ikramiyesi 2yılda dedemin verdikleriyle biriktireceğim 100bin lira kosgep de 100lira verse 200eder dedemde ortaya koyunca olurmu ' böyle yazmışsın Kardeşim bir hesap yaparken kesinlikle Olacak şeyi düşün yoksa gerçekten üzülürsün ha bu kadar çıkmazda biraz az çıkar .
Dönercici

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
Erdem55
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
22/04/2017 :  20:53:19  Alıntı
EyvAllah kardeşim kafalarımız uyuşuyor hiç yoksa dediğin gibi asla ortak düşünmüyorum hani.büyük konuşmıyım Allah büyük ama ben almayacağım ortak belirttiğim fiyatlar belli zaten dedemin 2evi 4arsası 2arabası var durumu iyi yani yardımın için teşekkür ederim

tradeengineer
Üye

Toplam 292 yazı
22/04/2017 :  23:01:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Doğru bir yoldasın.Üniversite Lisans eğitimini açık öğretim olarak okursun, dilini de kurs ile geliştirebilirsin. Dedenin neleri var bilmiyorum ama geliştirmek için bir bant konveyör ve balya pres makinesi ilave edebilirsin. Bunun dışında daha da geliştirip farklı olarak belediyelerle anlaşma yapıp ayrıştırma işi yapabilirsin. Sana kesinlikle tavsiye edeceğim Geri dönüşüm fuarını takip et geçen aylarda vardı benim alanım ağırlıklı iş güvenliği olsa da çevre ike çok ilgiliyim. Lisans al mutlaka 20 25 bin liraya halledebilirsin. Geri dönüşüm işi şimdinin de geleceği de en çok kazandıracak işi, yeterki işten anla piyasanın içinde ol. Kosgeb hibe vs alınır bunu değilmiş öğrenmeyi hedefle. Fuarlara katıl internetten araştırma yap ingilizce öğren bu araştırmaların için önemli. Her zaman konuşuruz bu konuda...yazabilirsin.
Fırtınalar kopuyorsa beyninde bir gün başaracaksın. Sadece adım at.
KARTPOSTAL İÇİN www.instagram.com/postcard_kartpostal
Pul, efemera, tarzıma göre eski koleksiyonlar ve eski ürünlerle ilgilenmekteyim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.25 saniye.
07:57:00, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım