E-ticaret Yapiyoruz Ama Nasil? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

E-ticaret Yapiyoruz Ama Nasil?

kartalimkartal
Üye

Toplam 211 yazı
30/03/2017 :  17:15:12   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaslar ben Hollanda da evde isime yaramayan ne vars internetten satiyorum. Ornek; Hali, elektirikli alet, PS3/4 oyunlari derken eski ayakkabi ve giymedigimiz elbiseleri de satmaya basladik. Ornek Turkiyeden almis oldugumuz bayan esofman takimi 55 liraya almisiz bir kac kez giyilmis ve bunu €45 sattik. Bir cift ayakkabi Converse marka Turkiyeden (Carffourdan) 25 Lira ya almisiz €40 sattik. Yani satiliyor. Gittigidiyor gibi sitelerde satiliyor. Kizim okul hasligini cikariyor. Hatta simdi Aliexpress ten urun alip satiyoruz. Marka canta bize gelisi €22 satis 80 e de sattik 102 euroyada. Takma kiprik 10-12 adeti iki eurodan aza bize geliyor bir ciftini 10 euroya kadar satiyoruz.
Gencler bu isi daha iyi takip ediyor, neyin ne zaman moda oldugunu biliyor, ona gore urun alip satiyoruz. Bildigim ve ogrendigim bir sey var birincisi markali urun satacaksin sahtesi de olsa maraka istiyorlar.
Ikincisi (genc)bayanlara cunki trend takip eden onlar.
Ucuncusu urunun iyice resimini cekeceksin, detayli anlatacaksin ve soyledigin gibi urunu en kisa zamanda postayla yerine ulastiracaksin.
Soyle bir girisimim de oldu yine Turkiyeden Sosyete pazarindan bir kac cesit marka makyaj almistik 10,15 liraya en ucuzunu 25 en pahalisini 38 euroya sattik. Hatta kullanilmisi da vardi. Outlet ten tshirt alis 2,99 lira satis 12 euro.
Niye bunlari anlattim? Cunki bu arada Turkiyeden de urun almaya calistim ozellikle markali urunlerden tabi ki sahtesi:)) ama bir turlu basarili olamadim. Ne yazik ki Turk esnafi bu isi bilmiyor tipki Booking.com un kapanmasi gibi. Adam reklam vermis, mesaj atiyorsun iki hafta sonra cevap veriyor oda sadece evet, hayir, fiyatini zar zor veriyor. Kisacasi nazlaniyor. ikinci kez bir sey sormak istiyorsun adam yok oluyor. Demek istedigim ne yaparsan yap duzgun yap, pesini birakma ama kucuk te olsa bir yerden basla. Bu yazin Amerikaya gidecegim ve Turkiye ye de ins. gidecegim ozaman bol bol alisveris yapip en azindan yol ve hotel masraflarimi cikaracagim diye dusunuyorum.
Herkese selamlar
www.oydanismani.org
www.voetbalportaal.nl
www.volkabulaire.nl
www.besiktask.info

Yerleşim : Hollanda / Rotterdam  |  Meslek : Sigortacı
Kadirphp
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
31/03/2017 :  10:15:42  Alıntı
Merhabalar.
İster Tekstil, İster Elektronik olarak hollandaya gönderim sağlayabiliriz.
Komisyon olarakta kar olarak bölüşürüz.
İletişim bilgileriniz nedir acaba ?
Teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
F_Bulut
Üye

Toplam 109 yazı
31/03/2017 :  13:10:16  Alıntı
Siz henüz imitasyon ürün satmaktan hiç yakalanmamışsınız anlaşılan oralarda.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdag
erkantekin
Üye

Toplam 567 yazı
31/03/2017 :  17:43:20  Alıntı

Gümrüklerde sorun çıkıyor. Cezasını da anlatmama gerek yok sanırım.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ
F_Bulut
Üye

Toplam 109 yazı
31/03/2017 :  19:05:58  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - erkantekin
Gümrüklerde sorun çıkıyor. Cezasını da anlatmama gerek yok sanırım.

Gümrükte 8-10 parça'da 2500 € ceza, satıştada zaten bir üründe bile 500-600 € den başlıyor.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdag
Hüseyin2434
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
02/04/2017 :  14:44:48  Alıntı
Illegal satislarinizi lütfen cok kolaymis gibi de anlatmayin
yazarken de okuyan arkadaslarin da burada yanlis yola yönlendirme
Siz günlük harclik cikarmak icin ugrasiyorsunuz sizi belki idare ettirir ama uzun vadeli yapanlarida zorda birakiyorsun aciklamalarinla
Ben hollanda dan elektronick esyalar getirir ken bile fatura aliyorum gümrükler kontrol
Üzerimde cikan nakit parami bile cikarip sayiyorlar
internette ebay satmak kolay degil takip ediliyorsu degisik kisilerin adina saticaksin yalan dolanla para kazaniyorsun ama
Cezasini da unutma lütfen benim burada aciklamak istedigim burada yazdiklarimaza dikkat edelim baska insanlara zarar vermeden yapalim

Yerleşim : ALMANYA  |  Meslek : Satış / Pazarlama
kartalimkartal
Üye

Toplam 211 yazı
03/04/2017 :  10:34:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaslar bir yanlis anlasma olmasin benim sattiklarim sadece taklitten ibaret degil, ara sira sattigim oldu, bunun yani sira daha cok orijinal olup ta kendimiz giymis oludugumuz urunler cogunluk ta yani ikinci el urunler. Mesela Amerikadan 8 dolara aldigimiz bir tshirt 30-40 euro ya satbiliyorsun ki oda giyilmis bir iki sene azda olsa giyilmis. Bildigimiz ZARA magzasinin urununu indirimde almissin koy belli bir zaman sonra internete satiliyor. Dedigim gibi x bir marka ayakkabi veya bir tshirt aileden biri giymis ancak buyuk/kucuk geliyor, yada gonlumuz geciyor, modadan dusuyor veya ev esyasi hali gibi, elektikli aletler gibi esyalari uygun fiyata satmak. Yani tamamen taklit satmiyoruz zaten belli bir seyden sonra siteler de musade etmiyor. Benim anlatmak istedigim suydu yani bir yerlerden baslamak gerektigiydi. Avrupa ulkelerinde eski/ikinci el/ antika pazarlari vardir cogu insanlar buralardan urun bulup satiyor. Bu bir unlu tablo olabiliyor, muzik aleti olabiliyor, altin olabiliyor veya markali bir giyim de olabiliyor. Bunlari iyi takip edip neyin alicisi varsa ona gore arastirip yok parasina alip tekrar internet uzerinden satiyorlar.
www.oydanismani.org
www.voetbalportaal.nl
www.volkabulaire.nl
www.besiktask.info

Yerleşim : Hollanda / Rotterdam  |  Meslek : Sigortacı

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.66 saniye.
17:18:41, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım