Fikir Almak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Fikir Almak

crazyturk28_28
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
08/03/2017 :  19:11:31 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

İyi günler...

forumu uzun zamandır takip ediyorum. Bİr soru sormak istiyorum.
Şuan ücretli olarak bir işte çalışmaktayım. Ben rizeden çay getirtip çay içilebilen her yere pazarlamak. (Tanıdığım çay fabrikası olan biri var.) İlk olarak bunu ek gelir olarak yapmak istiyorum. Daha sonra eğer maaşımdan fazla gelir getirir ise bu iş üzerine yoğunlaşmak istiyorum. Sizce ek gelir olarak mı devam etmeliyim yoksa kendi şirketimi kurup bu işe mi yoğunlaşmalıyım. Bu iş hakkında fikrilerini paylaşmak isteyen var ise paylaşabilir.
crazyturk28_28

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
crazyturk28_28
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
23/03/2017 :  17:52:52  Alıntı
konu günceldir...
crazyturk28_28

crazyturk28_28
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
03/04/2017 :  17:19:22  Alıntı
arkadaşlar hiç fikri olan yok mu?
crazyturk28_28

kayinco
Üye

Toplam 192 yazı
03/04/2017 :  17:40:58  Alıntı

Bu pazarlama işidir ve meşakatli bir iştir..pazarlama yapmak da ayrı bir yetenektir..bunu yapabildiğinizde zaten tanıdık çay fabrikası da çok gerekmez..heryerden her malı alabilirsiniz...yani sizin yapınız buna müsait mi önce buna karar vermelisiniz..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul Mersin  |  Meslek : İthalat / İhracat
enginint
Yeni Üye

Toplam 89 yazı
03/04/2017 :  22:02:15  Alıntı
Çevreniz genişse müşteri portföyü varsa neden olmasın, ama geniş değilse zor gibi ek gelir olarak bir deneyin belki tutar, çok standart her yerde bulunan bir ürün olduğu için pek kolay gibi gelmedi , bal falan bulabilirseniz bal getirebilirsiniz hem karı yüksek hemde insanlar kaliteli balı her yerde bulamıyor güvenemiyor. Ama güvenilir kaliteli bal bulunca parayı veriyorlar. Rize dediniz ya balda aklıma geldi yazayım dedim :)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
crazyturk28_28
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
03/04/2017 :  22:50:24  Alıntı
kayinco ve enginint yorumlarınız için teşekkürler.

kayinco fabrikadan almamım sebebi daha uyguna almak için. Yaparım inşallah.

enginint müşteri portföyü şuan yok ama sattıkca olacaktır diye umut ediyorum. Bal aklımda bulunsun.
crazyturk28_28

körflanş
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
04/04/2017 :  10:46:08  Alıntı
Çayın kâr marji düşüktür ve marka olmayan çayları pazarlama biraz zordur, çay bizim toplumun en hassas tüketim mallarindan birisidir tüketici alıştığı damak tadını pek degistirmek istemez fiyatları üç aşağı beş yukarı birbirine yakın olduğu için tercihini kolay değiştirmez bunlar karşılaşacağınız zorluklar, ama mevcut işinize devam ederken ufak ufak deneyebilirsiniz. Bal konusunu öneren arkadaşa katılıyorum çok daha kârlı bir iş

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
İ.YILMAZ
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
04/04/2017 :  11:15:12  Alıntı
Piyasadaki kaliteli çay standartını daha uygun fiyatlarla müşteriye sunabilirsen başarılı olursun diye düşünüyorum. Kahvehanelere çay ocaklarına vb. çay satan yerlere numune bırakıp satışa başlayabilirsin. Bu tarz yerler günde ortalama 1 kg çay satsa haftada 1 gün uğrayacak şekilde çay tedariği yaparsın. Günde ortalama 10 işyerine satış yapacak kapasiteye ulaşabilirsen ve kar marjında iyiyse güzel paralar kazanabilirsin diye düşünüyorum. Belli bir müşteri portföyüne ulaştıktan sonra kesme şeker ve sıcak toz içecek satışınada başlayabilirsin.. Bir ara bende düşünmüştüm böyle bir ek iş yapmak ancak uygun fiyata kaliteli çay tedariği yapabileceğim yer olmadığı için sadece düşünce aşamasında kaldı. Eğer bu işi hayata geçirebilirsen seninle iş hakkında görüşmek isterim..

Yerleşim : Türkiye / Niğde  |  Meslek : Diğer
crazyturk28_28
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
05/04/2017 :  16:59:51  Alıntı
körflanş benim getirteceğim her sene rizeden getirtiyoruz. konu komşuya satıyoruz ve her senede talep ediyorlar. şimdilik işime devam ederken satmayı planlıyorum.
crazyturk28_28

crazyturk28_28
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
05/04/2017 :  17:53:02  Alıntı
İ.YILMAZ yorumun için teşekkür ederim. müşteri portföyü oluştuktan sonra dedikleriniz olabilir.
crazyturk28_28

crazyturk28_28
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
06/04/2017 :  21:49:56  Alıntı
Başka yorumu olan varsa bekliyorum. konu günceldir...
crazyturk28_28

Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
06/04/2017 :  21:59:25  Alıntı
Hocam letgo ve vb yerlerde düşünebilirsin..Diğer arkadaşların dediklerinden ziyade yurt,üniversite ve okul kantinleri,dolmuş ve taksi durakları,yakın köyler,sanayi siteleri olabilir..

İnternet üzerinden çayları dökme çay olarak fabrikadan halka gibi satarsan belli bir kesime ulaşabilirsin.Sonuçta ilk elden aldığın için fiyat konusunda diğer yerlerden avantajlı olacağını düşünüyorum..Bol şanslar

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
crazyturk28_28
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
07/04/2017 :  20:26:37  Alıntı
Masor7 yorumun için teşekkür ederim.

Ben çayları kiloluk kiloluk 10 lu paketler halinde satmayı planlıyorum. 1-2 kg ile uğraşılmaz diye düşünüyorum. bu şekilde satabilir miyim acaba...
crazyturk28_28

muratbakal
Üye

Toplam 177 yazı
11/04/2017 :  00:09:15  Alıntı
hocam kahvehane ve çay ocaklarına pazarlamayı düşündünüzmü

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Ticaret
crazyturk28_28
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
17/04/2017 :  21:04:27  Alıntı
muratbakal kahvehaneler,çay ocakları, merdiven altı tekstil üretim yerleri dahil hepsini düşündüm. sermaye biriktiriyorum... yapacağım bu işi...10 lu kiloluk paketler halinde pazarlamayı düşünüyorum. 1-2 kg ile uğraşılmaz diye düşünüyorum. satabilir miyim acaba...
crazyturk28_28

crazyturk28_28
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
17/04/2017 :  21:07:46  Alıntı
konu günceldir..
crazyturk28_28

crazyturk28_28
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
27/04/2017 :  08:54:17  Alıntı
KONU GÜNCELDİR!!!
crazyturk28_28

İ.YILMAZ
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
27/04/2017 :  16:44:58  Alıntı
Arkadaşım konuyu güncel tutmaya çalışıyorsunda, yukarıda birçok arkadaş sana bir fikir vermiş zaten. Sen eğer ürününe güveniyorsan ve fiyat avantajı sağlayabileceğine inanıyorsan yapacağın iş az çok belli. Çay ocakları vb. yerlere numune bırakırsın memnun kalırlarsa geri dönüş yaparlar ve aldığın geri dönüşe göre bu işi devam ettirip ettirmeyeceğine karar verirsin. Forumdan nasıl bir beklentin varki hala karar veremedin yapıp yapmayacağına. En iyi yöntem deneyip gözlemlemektir. Başarısız olsan bile en azından bir deneyimin olur. İnsanların bir üründen beklentisini ölçmüş olursun. Daha önceki yorumumda belirtmiştim bu işi yapmayı bir ara bende düşünmüştüm diye. Uygun fiyata piyasadaki kaliteli çayların muadili çay tedarik edebilsem ben bu işe başlarım. En azından 10 kg alırım 100 tanede kart bastırıp 100 işyerine dağıtırım. Yeterli geri dönüş alabilirsemde devam ederim ancak sabit bir işte çalıştığım için karadeniz taraflarına gidip ürün araştırma olanağım yok. Oralarda bi tanıdığımda olmadığı için fikrimi hayata geçiremedim. Ama sen ürün temininde sıkıntı yaşamıyorsun ne yapman gerektiğide az çok belli ama anladığım kadarıyla denemekten korkuyorsun. Eğer bu işe başlamayı düşünüyorsan daha ne duymayı bekliyorsun anlayamadım.

Yerleşim : Türkiye / Niğde  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.38 saniye.
16:23:30, 23 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım