E-ticaret - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

E-ticaret

sevda memis
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
20/02/2017 :  08:41:01 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

bayan giyim sektöründe e-ticaret sitesi açma çalışmaları yapıyoruz. verebileceğiniz fikirler nelerdir?

xml arayışımızda var.
Sevda

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
CEMİL OZAR
Yeni Üye

Toplam 47 yazı
16/06/2017 :  21:08:15 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba siteniz hazırsa pm alabilir miyim? Şuan bir moda sitesinde çalışan biri olarak şunu söyleyebilirim. SEO yaptırmasan ya da ciddi bir reklam bütçesi ayırmasan girme bu işe

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
sekos
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
06/09/2017 :  19:28:06  Alıntı
Bende yakın zamanda bayan tesettür giyim üzerine bir e-ticaret sitesi açmak istiyorum. 3 yıl kadar farklı bir sektörde n11.com da internet satışını gerçekleştirdim.Cemil beyin de dediği gibi SEO ve bir reklam bütçesi ayırmaz isen zararlı çıkabilirsiniz bu işten. İlk başta plan ve programını iyi yapmalısınız. Siteyi kurup açmak basit. en geç 1 hafta içerisinde teslim ederler istediğiniz gibi bir siteyi. Ürünleri temin edeceğiniz yerleri, alacağınız vadeleri konuşmanızda fayda var. Bir domain arayışı içerisindeyiz şuan ve herşey resmi olarak gerçekleşecek. Sitenin kurulumu ve vergi dairesinde mükellef açılışı dışında, SEO ve reklama ayırdığım bütçe 70 bin tl. Tabi bu hemen kurulum aşamasından sonra değil. Her ay belli miktarda. Ve site ilk 3 ayda sistemsel olarak oturacak ve ekip olarak bu sefer 3 kişi olacağız. İlk 6 ay sonunda günde 4 5 adet arasında kargo çıkarmayı hedefliyorum. Ve satılan ürünlerden 3 kişinin maaşı çıktıktan sonra kalan parayı da SEO ve reklama harcamayı hedefliyorum. Bu şekilde 1. yılın sonundan itibaren artık sitenin müşteri portföyü yavaş yavaş oturmaya başlayacak.Konunun açılalı baya olmuş siz ne yaptınız bilmiyorum fakat İnşAllah araştıran ve bu yazıları okuyan başka arkadaşlara faydalı olabilmişizdir.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
bitirim06
Üye

Toplam 213 yazı
07/09/2017 :  10:59:23  Alıntı

E ticarette reklamsız hiçbişey olmuyor. reklamda insanı bitiriyor. dayanacak gücün olması lazım Rekabet potansiyelin olması lazım xml cekeyim satayım o devir bitti. Sana xml veren 100 firmaa veriyor. aynı isimle arama yapıyosun bir gittigidiyorda bile 100 tane noktasına kadar aynı urun hepsi farklı fiyatta. e ticarette giyim sekteronda girecekler için daha once bu işe atlamıs ve yapmış biri olarak soyluyorum.

1- Reklam sart reklama dayanacak gucun olcak 1 sene boyunca en az kazandıgının üstünde reklam giderin olcak (sırf reklamla ugrasacak elemanın olcak sart)
2- stogu kendin tutacan kendi stogundaki ürünleri satacaksın. az ve guzel urunle baslamak en dogrusu stogunu düzgün tutacaksın bir urunu musterıye gondermeyıp iptal etmek seni 100 musteriden eder.
3- kesinlikle n11- gittigidiyor tarzı sitelerde satıs yapacaksın ve kolılere kendi sitenin ındırım kuponlarını koyacaksın kendi sitende fiyatlar yuzde 3-5 arası daha dusuk olcak.
4-urun isimlerini kendin belırleyıp ufak katılımlar yapacaksın.
5- profosyonel fotorafcıya urun fotorafları cektıreceksin. telefonla cekeyim koyuyum ınternetten bulup koyayım yapmıyacaksın.ürün acıklamalarıda cok onemli
6- altyapıyı hazır sistemlerden sececeksin sebebide altyapıyla bogusurken siteyle ilgilenemıyosun (bu iş için işte eleman calıstırmıyacaksan )
7- Kargo firmaları ile ugrasmak cok zor kargolarını takip edeceksin kargoya verdim iş bitti yapmıyacaksın. gün gün teslim olmusmu olmadıysa sebebine bakıp çozum saglıyacaksın.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
sekos
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
09/09/2017 :  14:46:13  Alıntı
Kardeşim çok güzel konulara değinmişsin. Benimde bilgi birikimim mevcut. Fakat herzaman ben bilgi paylaşımından yanayım. çünkü herzaman herşeyi biliyoruz diye birşey yok.Bu konuda sizin daha detaylı tecrübenizden faydalanmak isterim uygun görürseniz. mail adresim : serkan.beskardes@msn.com
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - bitirim06
E ticarette reklamsız hiçbişey olmuyor. reklamda insanı bitiriyor. dayanacak gücün olması lazım Rekabet potansiyelin olması lazım xml cekeyim satayım o devir bitti. Sana xml veren 100 firmaa veriyor. aynı isimle arama yapıyosun bir gittigidiyorda bile 100 tane noktasına kadar aynı urun hepsi farklı fiyatta. e ticarette giyim sekteronda girecekler için daha once bu işe atlamıs ve yapmış biri olarak soyluyorum.

1- Reklam sart reklama dayanacak gucun olcak 1 sene boyunca en az kazandıgının üstünde reklam giderin olcak (sırf reklamla ugrasacak elemanın olcak sart)
2- stogu kendin tutacan kendi stogundaki ürünleri satacaksın. az ve guzel urunle baslamak en dogrusu stogunu düzgün tutacaksın bir urunu musterıye gondermeyıp iptal etmek seni 100 musteriden eder.
3- kesinlikle n11- gittigidiyor tarzı sitelerde satıs yapacaksın ve kolılere kendi sitenin ındırım kuponlarını koyacaksın kendi sitende fiyatlar yuzde 3-5 arası daha dusuk olcak.
4-urun isimlerini kendin belırleyıp ufak katılımlar yapacaksın.
5- profosyonel fotorafcıya urun fotorafları cektıreceksin. telefonla cekeyim koyuyum ınternetten bulup koyayım yapmıyacaksın.ürün acıklamalarıda cok onemli
6- altyapıyı hazır sistemlerden sececeksin sebebide altyapıyla bogusurken siteyle ilgilenemıyosun (bu iş için işte eleman calıstırmıyacaksan )
7- Kargo firmaları ile ugrasmak cok zor kargolarını takip edeceksin kargoya verdim iş bitti yapmıyacaksın. gün gün teslim olmusmu olmadıysa sebebine bakıp çozum saglıyacaksın.

perge.import
Üye

Toplam 244 yazı
09/09/2017 :  17:10:07  Alıntı
Diger arkadaslarin yazdiklarina ek olarak Musteru memnuniyeti uzerine calisacaksin hatta uzman bir halkla iliskiler mezunu tut sadece telefonlara ve sosyal medya hesaplarina baksin ! Reklam sart ama musteri memnuniyeti x 2 = sart !
Pardus Food
10 Rue Waldeck Rochet Bat 521 3eme etg
93300 Aubervilliers/ France

Yerleşim : Fransa / Aubervilliers  |  Meslek : Satış / Pazarlama
tablom
Üye

Toplam 518 yazı
09/09/2017 :  19:29:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
11 yılı aşkın süredir internet üzerinden satış yapmaktayım.
Üstelik kendi ürettiğimiz ürünü satmaktayım.
Bitirimin dediklerine aynen katılmakla beraber ilave etmek isterim ki;
1) Günlük 4-5 kargo ile çark dönmez. (Sekos'un yazdıkları için)
2) SEO yapıyorum diye abuk sabuk işler yapıyorlar hiç bulaşma, kendin birşeyler yapmaya bak o noktada
3) Başlar başlamaz en az aylık 3-4 bin TL'lik Adwords reklamı yapman şart.
4) Geleni reklama yatıracağımla da olmaz baştan belli bir reklam bütçen olacak eğer öyle olmazsa 1 yıl sonra bir bakarsın o reklama adam gibi ayıracak bütçen halen yok.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
Larasima
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
13/09/2017 :  01:18:16 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yeni Açılan Sitemizde Ücretsiz Çanta Xml Bayilikleri Vermekteyiz. Ürün Çeşitliliğimiz Her Geçen Gün Artmaya Devam Edecektir.Detaylı Bilgi İçin www.larasima.com. 0212 880 44 80 info@larasima.com
Larasima

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnternet
sekos
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
14/09/2017 :  11:49:18  Alıntı
Tekrar merhabalar. Ben yazımda tablom un bahsettiği konuda bi yazlışlık yapmışım onu düzelteyim hemen. 6 ayın sonunda günde 4 5 kargo çıkarabiliyorsak o site gelişime açıktır. Benim amacım ilk etapta budur. 1. yılın sonunda ise günlük ortalama 15 20 arası kargo çıkarmak. Tablom çeşitli konulardaki yazılarınızı okuyorum devamlı.Ve birçoğunu doğru bulmaktayım. Yalnız unutmamak lazım ki hiç bir e-ticaret sitesi ilk 3 4 aylık süreçte günde 15 20 kargo çıkaramaz. Bunun çeşitli nedenleri mevcuttur. Tablom bence SEO konusunda bence yanılıyorsunuz. SEO çalışmasını profosyonel kişilere yaptırdığınız taktirde e-ticaret sitesinde önemli gelişmeleri gözlemleyebilirsiniz. Tabi birde sadece satışları arttırmak ve uzun yıllar devamlılık sağlamak sadece bu kadarla sınırlı değil. Biraz daha detaya inersek ilk başta güven verecek kurumsal bir kimliğimizin olması lazım. Müşteri hizmetleri, siteye data girişi yapacak bir elemanınızın olması lazım. Bunlarda işin arka planıdır. Bu hususlara eklenebilecek birçok husus var.

bitirim06
Üye

Toplam 213 yazı
23/09/2017 :  19:09:28  Alıntı
Aslında herkezin anlatmak istediği aynı e-ticaret büyük bütceler gerektilir ve ayrıntısı cok fazla bir işyerin vardır açarsın ona bir site 3-5 satıs yapar kiranı elektrık suyunu cıkarır. seni internetten bulup magazana gelenler olur Kimler kimler battı bu sektorde bir ornek indirdik.com vardı bir tane gittigidiyorın kurucularından bile yatırım alan sonuç husran kliksa vardı arkasında sabancı vardı sonuc yok oldu. daha yuzlercesi yok oldu bu sektorde kimler ayakta kaldı 1000 taneden 1 tanesi onlarda ne yaptı buyuklere devretti işi yada kimler kaldı ayakta ithalatcı olanlar onceden toptan urun satıyordu şimdi internetten satar oldular.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.97 saniye.
17:33:13, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım