Yumurta Dükkanı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yumurta Dükkanı

Kiyoshi
Yeni Üye

Toplam 40 yazı
19/02/2017 :  11:49:21 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar

Siteyi bayadır takip ediyorum dışarıdan okucuyu olarak

Öncelikle fikir olarak salma tavukçuluk düşünüyorum

1000 adet ile başla****

tavukların bakımı yemi işlerini kendim yapacağım

dükkanı ise siğortalı olarak birini çalıştırcağım
dükkanı satın almayı düşünüyorum şehrin çevresinde 150 bin nufuslu bir şehir de

fikir olarak günde 30 koli yumurta satamazmıyım ? düşüncelerinizi bekliyorum ; bu konu hakkında düşüncelerinizi bekliyorum teşekkür ederim

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Diğer
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
20/02/2017 :  00:03:37  Alıntı
Selamlar hocam..

Tavuk işi güzel yapılabilecek bir iş evet ancak o kadar yumurtayı sadece dükkanda satmak zor olabilir.Öncelikle pazar arayışına girerseniz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.Birde dükkanı satın almakdan bahsetmişsiniz.Ben bir emlacı olarak size bir önerim olabilir.Satın almak yerine bir çok noktadan satışa yönelmeniz daha sağlıklı olur düşüncesindeyim. Uygun kiralı dükkan tutarak fabrika satış mağazası gib uygun fiyata satış yapbilirsinz.Kapıya yumurta servisi gibi ek hizmetler de olabilir.İlerde devreder yine farklı yerde şubeler açabilrsiniz

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
botkur
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
20/02/2017 :  14:59:35 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhabalar ,

Öncelikle içinde bulundugum bir sektör oldugu için net bilgi verebilirim,

Atacks yada lohman cinsi tavuklar almanız gerekecek tanesı ortalama 17-25 tl arası 1000 tavuktan verimli bakarsanız yemi kaliteli olursa ortalama 800 yumurta alırsınız koli bazında dusunursenız yaklasık 30 koli yumurta satmanız gerecektir,

Fakat bu işe girmeden önce kesinlikle size tavsiyem üretime geçmeden önce al sat yaparak günlük 30 koli satışı tutturmak olmalı aksi takdirde bizim sektörde batanların hepsi yaw 30 koliyi eşe dosta diye satarım diye giriyor ve batıyor :)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Turizm
Kiyoshi
Yeni Üye

Toplam 40 yazı
20/02/2017 :  16:35:18  Alıntı

teşekkürler arkadaşlar dikkate alacağim şuan fikir aşamasındayım birikinti var bir miktar en iyisini yapmak için uğraşıyorum .

gurmemm
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
20/02/2017 :  17:28:49  Alıntı
Merhabalar,
Oncelikle eski bir tavukçu olarak mesajınz dikkatimi çekti. Günümüzde tavukçuluk sektoru büyuk sermayenin eline geçti. Yüzbinlerce tavukdan bahsediliyor. Yemini da kendileri yapiyorlar. Bir tavuk gunde bir tane bile yumurlamaz ayrica civciz olarak alıp büyutmeniz gerekli. Yumurta tavuğu botkur un bahsettiggi gibi belirli marka tavuklardan verim alabilirsnz.. ayrica ilk yumurtlayan tavuk cok ufak yumurta yapar 6 boy yumurta vardir kilavuz-piliç-yarka -yeni ana -eski ana -duble...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Öğretmen
smartdark
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
23/02/2017 :  17:34:20  Alıntı
kendi dükkanınız asla yetmez, bulunduğunuz ve komşu ilçelerin şarküteri gibi dükkanlarıyla iletişime geçin köy yumurtası almak için insanlar oraya gider. güzel bir de ambalajınız olsun ki seri üretim ucuz yumurtaların yanında 'kalite' hissedilsin.

mesela;
http://www.nesne-emt.com/_images/yumurta_detay6.jpg
http://www.reksos.com/images/isler_big/ekiz_ambalaj.jpg

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Sanatçı
Kiyoshi
Yeni Üye

Toplam 40 yazı
02/03/2017 :  19:30:40  Alıntı
Önerilerrinizi dikkate alcağım arkadaşlar teşekkür ederim

Türk Budun Erti
n Ökün

Yeni Üye

Toplam 5 yazı
08/03/2017 :  13:28:04  Alıntı
arkadaşlar böyle 1000 veya altı tavuk için markalaşmak, etiket basmak bu kadar kolay mı ? herhangi bir yükümlülük altına girermiyiz ? etiket, marka eş dost için önemsiz olsada, diğer insanlar ve pazarlama konusunda avantaj.

Örnek verecek olursak yerel bir marka kuracağız, günde 50 koliyi marketlere, şarküterilere teslim ediceğiz hadi diyelim organik sertifikası da alacağız bu gibi durumlar bize ne yükümlülükler getirecek ?

Başlıkta soru sorduğum için kusura bakmayın ama yazacak olduğum şeylerden az çok bahsedilmiş. Müşteri kitlesini oluşturmadan dükkan açmak riskli. Benim aklıma en kolay yerel pazarlara çıkmak geliyor.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Diğer
botkur
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
11/03/2017 :  22:52:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Türk Budun Ertin Ökün
arkadaşlar böyle 1000 veya altı tavuk için markalaşmak, etiket basmak bu kadar kolay mı ? herhangi bir yükümlülük altına girermiyiz ? etiket, marka eş dost için önemsiz olsada, diğer insanlar ve pazarlama konusunda avantaj.

Örnek verecek olursak yerel bir marka kuracağız, günde 50 koliyi marketlere, şarküterilere teslim ediceğiz hadi diyelim organik sertifikası da alacağız bu gibi durumlar bize ne yükümlülükler getirecek ?

Başlıkta soru sorduğum için kusura bakmayın ama yazacak olduğum şeylerden az çok bahsedilmiş. Müşteri kitlesini oluşturmadan dükkan açmak riskli. Benim aklıma en kolay yerel pazarlara çıkmak geliyor.

Öncelikle üretim izni almanız gerekecek ardından paketleme için izin almanız gerekecektir.

1000 tavuk için özel bir yeriniz yoksa sayıyı daha da aşağı çekerek izinsiz eşe dosta satış yaparak ilerlemenizi tavsiye ederim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Turizm
Türk Budun Erti
n Ökün

Yeni Üye

Toplam 5 yazı
13/03/2017 :  15:01:48  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - botkur
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Türk Budun Ertin Ökün

Öncelikle üretim izni almanız gerekecek ardından paketleme için izin almanız gerekecektir.

1000 tavuk için özel bir yeriniz yoksa sayıyı daha da aşağı çekerek izinsiz eşe dosta satış yaparak ilerlemenizi tavsiye ederim.

Evet işte demek istediğim de tam olarak bunların maddi yükümlülükleri nelerdir ? Pazarlama için belgeleri tamamladık, peki organik sertifikasını almak çok meşakatli ve maddi anlamda güç mü ? 1000- 2000 tavuk için bu şeyler bizi maddi anlamda yorar mı ?
Evet ilk olarak eşe dosta satmak mantıklı, hatta pazara belki iki üç markete, bakkala, şarkuteriye ama eğer yukarıdaki saydıklarım eğer çok zor şeyler değilse markalaşmak bana daha mantıklı geliyor.

brwland
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
14/03/2017 :  11:04:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba size sahadan doğrudan bilgi veriyorum umarım dikkate alırsınız

Salma tavukçuluk güzel ve keyifli bir iş. perakende satış fiyatı 60kr-1 TL arasında (Çanakkale'de).

Toptan bir market sen getir alırım dedi, 40 kuruştan (1000 tavuk yaparsan o fiyatlara satacaksın mecburen yüksekten market v.b. yerler almaz)

Bulunduğunuz yer size ait ve çevreniz varsa 250 tavuk la başlamalısınız. 250 tavuğu geçtiğinde işletme numarası, kümes numarası, damgalama gerekecek. Size fazladan maliyettir, 1000 tavuk ile kazanmanız zor olur.

1000 tavuk için min 30 - 40 bin lira harcarsınız (tavuklar dahil), bu paraya ben daha iyisini hiç risk olmadan yapardım (yine yumurta işi)

Ben Çanakkale'ye taşındım 70 civcivim var. Makineden çıkardım, (Makine aldım) yıllık 1500 liraya kümesi olan arazi kiraladım, ilçede. (köyde olsa yıllk en az 4000 TL benzin masrafı olacak) Hedefim bu yıl 250 Tavuk, sonrası için ayrı planım var. Civcivleri gören yumurta istiyor, civciv istiyor şimdiden. Ben bir ay sonra aşağıdakileri yapmaya başlayacağım.

30 - 50 arası lohman yada ataks tavuk alıp yumurtaya çevirmek
200 civciv daha çıkarmak (70civciv var 35 i tavuktur sanırım)
Makinede viyol kiralamak (Makine parası çıksın diye)
Civciv satmak
Horoz satmak

Bu arada ,tarım teknikeri belgem var.

İmzamda kendi sitemin adresi var. Orada tavuk kümesi ile ilgili tecrübelerimi anlatıyorum.

İyi günler

İnternetten para kazanma
https://parasesi.net

Yerleşim : Türkiye / Çanakkale  |  Meslek : Mühendis
Türk Budun Erti
n Ökün

Yeni Üye

Toplam 5 yazı
15/03/2017 :  00:28:06  Alıntı
Sağ olun yardımlarınız ve ilginiz için. Peki bu tavuk sayısı ile hiçbir geliri olmayan insan geçimini sağlayabilir mi ? bu işin matematiği nedir. Ben 24 yaşındayım ve ileriki yaşamımı tarım ve hayvancılıkla ilgili bir işle planlıyorum. Acalem yok ama bilgi birikimimi hazırlamak istiyorum.

Sizi sıkmak istemiyorum ama işin içindesiniz diye sormadan edemedim. Eşe dosta satar diye( çevremiz geniştir ) işe girip sonrasında zararla hevesimin kaçmasını istemiyorum.

Sitenizide inceliyorum.

brwland
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
15/03/2017 :  20:27:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba, tavuk yetiştirme ile geçim sağlanabilir. Öyle olmasa yumurta firmaları, tavuk firmaları olmazdı değil mi?, hevesiniz kırılmasın, ben şahsenbu işin olabilirliğine inandım 5000 TL maaşı bıraktık geldik Çanakkale'ye, üstelik benim ne çevrem ne de yüksek yatırımım var, daha yeni yeni çevre ediniyorum.

Geçine bilmek için (2 kişilik aile) 250 tavuk yeterli

Matematik=(250x0,75x0,6x30)-275x0,11x1,1x30 =3375-1000=2275 TL Aylık
Açıklama: 250 adet tavuk 25 adet Horoz,
250 tavuk %75 randımanla yumurta verdiğinde, tanesi 60 kuruştan aylık 3375 TL eder
275 hayvan günlük 110 gr yem yerse yemin kg fiyatı 1,1 TL olduğuna göre aylık yem gideri 1000 TL

Eğer yumurtayı satmak için fazladan yol, elektrik, su harcıyorsanız bu değerleri de çıkmalısınız. Yumurta randımanı günlük olarak bulunduğu yere, konuma göre değişebilir dolayısıyla elde edeceğiniz gelir değişecektir. (Ben hesaplamalarımı %65 - 70 arası yaparım süpriz olmasın diye)

Ancak tavuk sayınız 250 adeti geçer veya haftalık 1000 yumurta üzeri satarsanız, şikayet olması durumunda ciddi cezalar var. Yasal yapayım derseniz 1000 tavuk yukarıdaki rakamı bile kazandırmaz.

Başka bir konuda sadece 50 adet tavuk ile yukarıdaki rakamlara da ulaşabilirsiniz ancak heveslenmeyin diye söylemiyorum, çünkü o konu uzmanlık gerektirir o rakamlar için en az 1 yıl cepten yersiniz. Başlangıç için 250 tavuk yeterli, sonra duruma göre zaten yolunuzu çizersiniz.

İnternetten para kazanma

Türk Budun Erti
n Ökün

Yeni Üye

Toplam 5 yazı
25/03/2017 :  21:25:43  Alıntı
Ne kadar teşekkür etsem size az. Ben 1000 tavuk altı hobi tavukculuğu olarak geçiyor diye biliyordum, 250 yi ilk defa sizden duydum. Ayrıca bu organik sertifikasını almak ve markalaşmak çok yüksek meblaalar mı ?

brwland
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
23/04/2017 :  23:57:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba, bizim burada bir marketçiye sordum, istediğin kadar yetiştir bir şey olmaz dedi. Ancak durum öyle değil, rekabet olursa mutlaka şikayet olur. 250 üstü resmiyete girer.

Organik sertifikasını pek bilmiyorum ancak almak için iyi bir sermaye gerekli, araziden kullanacağınız yeme kadar organik sertifikalı olması lazım. astarı pahalıya gelir, bence.
İnternetten para kazanma

Emrr
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
15/07/2017 :  14:05:15  Alıntı
Merhaba arkadaslar tarsusta tavuk ciftligim var toptan yumurta almak isteyen kisiler varsa ulasirlarsa bana sevinirim gunluk 90.100 adet yumurta bulunur

Yerleşim : Türkiye / Tarsus  |  Meslek : Serbest meslek
Oğuzhan DEMİRKO
L

Yeni Üye

Toplam 16 yazı
15/07/2017 :  15:17:14  Alıntı
Özellikle organik yaparsanız piyasa fiyatının üzerinden satarsınız
Mobil oyun/uygulama ya ayırdığınız sermayenin maksimum 3-4 ayda kendini amorti ettiğini biliyor musunuz? Detaylı bilgi için 0542 802 24 59 veya koniks üzerinden mesaj gönderin!

Yerleşim : Türkiye / Ankara
ferhattayfun
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
16/07/2017 :  00:30:50  Alıntı
Eğer evde internetiniz varsa youTube dan çiftçi tv kanalını takip et. O kanalda kanatlı alemi isminde programlar var. Programın sunucu Murat Şevki Yavuz kendisi kanatlı alemiyle ilgili bütün sorularınıza cevap verecektir. Bildiğim kadarıyla danışmanlık hizmetide veriyor. YouTube dan mutlaka yumurtacılık yapan kişileri izleyin, bende bir yıldır bu işi takip ediyorum ama İstanbulda olmam ve maddi gücüm yerinde olmasına rağmen girmek istemedim. 250 Tavukla bu iş yapılmıyor nedenlerini söylediğim videoları izleyerek öğrenebilirsiniz. Mutlaka iyi araştırın yoksa batarsınız batsanız büyük para kaybetmeziniz ama o hayvanlara yazık. Kalın sağlıcakla..
Doğruluktan Şaşma

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İletişim
mahir19
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
04/08/2017 :  11:12:08  Alıntı
Arkadaşlar samsunda bizde serbest sistem yumurta tavukçuluğu yapıyoruz 1300 adet tavuğumuz var İstanbulda pazar arayışındayız yardımcı olurmusunuz.05336212612

Yerleşim : Türkiye / Çorum  |  Meslek : Veteriner
mstafaa27
Yeni Üye

Toplam 76 yazı
04/08/2017 :  21:49:14  Alıntı
1500 Tavukla başla kendi dükkanın yetmez satamazsin onun yerine kendi arabanla dukkanlara dağıt en mantıklısı bu. Fakat artık koy yumurtasi devri bitti gezen tavuk yumurtası diye ambalajlı yaparsan kazanirsin

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.24 saniye.
15:19:46, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım