Türkiye'de Olmayan Yeni Bir Girişim - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Türkiye'de Olmayan Yeni Bir Girişim

gokhanpasa
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
18/02/2017 :  04:58:48 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Öncelikle merhaba.Arkadaşımdan bir iş ortaklığı teklifi aldım.İş eğer pazarı bulunabilirse bana gayet makul geldi .Fikirlerinizi almak isterim.Düşünce şu şekilde;
Arkadaşım çok uzun yıllardır akvaryum hobisiyle profesyonel şekilde uğraşıyor.Bir balık türünden söz etti.Balık akvaryumlarda besleniyor.Fakat Güney Amerika orjinli bir nehir balığı.Bu balık 20 litrelik akvaryumlarda kötü koşullarda dahi 3 haftada 1 yüzlerce yavru yapıyor.Balık 15 cm 100 gram dolaylarına ulaşıyor.O kadar hızlı ürüyorki;akvaryumculara bedava verseniz dahi almıyorlar.
Arkadaşım fizibilite çalışmasını yapmış kendi çapında.Gereken akvaryumlar ve ekipmanları,büyütme havuzları ve balıklar 200000 liralık bir sermaye gerekiyor.Ve şehir dışında bir arsa kiralanıp hangar tarzı bir yer yapılacak. Sistem kurulduktan sonra 10bin adet eş balıktan yıllık minimum 10 milyon adet üretim öngörüyor.
Sormak istediğim soru ise şu şekilde ; Bu balıklar insanların tüketebileceği cinsten değil hangi alanda ne için değerlendirebilir nasıl bir pazarda nasıl bir pazarlama yapılabilir?
Not:Arkadaşlar tepki çekmesin diye baştan söyleyeyim.Balıklar süs balığı değil doğal ortamda yaşayan nehir balığıdır.Ülkemizde bildiğimiz üzere solucandan kurbağaya,kurbağadan tavşana bir çok canlının çiftliği bulunmaktadır.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Mühendis
dogancancavuslu

Yeni Üye

Toplam 34 yazı
20/02/2017 :  09:29:14  Alıntı
pazarı olmayan bir ürüne 200000 tl sermaye bağlamak ne kadar akıl karı olabilir? öncelikle girişimi bulup pazar araştırması yapmanız gerekmektedir gokhan bey aksi taktirde yatırdığınız paranın geri dönüşünü henüz keşfedilmemiş bir pazardan umut etmek tamamen kumardır ve sonunun üzücü biteceği bir gerçektir. bunun yerine toptan alımı yapılan bir türün üretimini yapmanız daha iyi olacaktır sizin için. en kötüsü alabalık tesisi kurabilirsiniz bu paraya hiç değilse tüketiciye sunulabilecek bir ürün.

Yerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : Ticaret
s.goekmen
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
20/02/2017 :  10:18:05  Alıntı
arkadaş y.dışında belli değerlendirme şekilleri varmı ona bak (tıp,gıda,vs.).
varsa ona göre şekillendir projeni yoksa maceraya atılma derim

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Ticaret
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
20/02/2017 :  10:54:28  Alıntı

Hocam balıkcıların bile almadığı balığı siz ne yapabilirsiniz ki ? En iyi ihtimalle kedi maması yapılabilir diye düşünüyorum.Onun maliyet kısmı eminim bunda daha yüksek ve daha ciddi bir yatırımdır.Hocam Bursa'da yaşadığınız yazıyor o nakit cebinizdeyse buludugunuz bölgede gidin gezin acil sıkışan uygun fiyatlı evler bulun boya vs yaptırın satın derim.En temiz ve güvenilir liman bu gunlerde emlak sektörü diyebilirim.Piyasada nakit dönmüyor nakiti olanda kullanmıyor.Bunun sonucu olarak kimse istediği fiyata satamıyor ucuza gidiyor.Sizde uyguna daire alıp satabilirsiniz.1 ayda olmaz 2 ayda 3 ayda satılır sonuçta durdugu yerde prim yapan bir yatırım

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
mersinceviz
Yeni Üye

Toplam 74 yazı
20/02/2017 :  11:09:06  Alıntı
canlı varlık hepsinin hastalık kapıp ölmesi olabilir bu da çok büyük bir risk olur bence ne olursa olsun gıda işi en güzeli çünkü nefis canın o zaman ne çektiyse alıp yiyorsun bir de günde 3 öğün yemek lazım
herşey kısmet.....

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Diğer
tcoalngsau
Üye

Toplam 229 yazı
20/02/2017 :  14:48:06  Alıntı
aradığınız sorunun cevabı zaten yazınızda var.. "O kadar hızlı ürüyorki;akvaryumculara bedava verseniz dahi almıyorlar."

kimsenin almadığı ve istenildiğinde kolayca ulaşulabilen bir türü neden üretesiniz? ya soruyu yanlış sordunuz yada ticaretten anlamıyorsunuz..Bu balık çok ürüyor nerede değerlendirebiliriz diye sorsanız anlarım..

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Diğer
CEMİL OZAR
Yeni Üye

Toplam 47 yazı
20/02/2017 :  20:03:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Pek mantıklı gelmedi açıkçası bu iş yerine farklı bir iş düşünmenizi tavsiye ederim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
smartdark
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
23/02/2017 :  22:09:48  Alıntı
darıca hayvanat bahçesini vs. ara, etobur hayvanları aylık ne kadar balıkla besliyorlar kaç para harcıyorlar, daha ucuza üretebilirsen satabilirsin, yalnız sermayesiz deniz balıkları ile rekabet edebilmen zor.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Sanatçı
F_Bulut
Üye

Toplam 109 yazı
23/02/2017 :  23:38:29  Alıntı
Balıklar çok hızlı çoğalıp ve büyüyor, her balık çok hızlı çoğalır, bu Balıklar yem yemiyormu ikincisi su ısısı nasıl sağlanacak, Enerji giderleri ne olacak.
200 bin TL sermaye ile 10 Milyon X 100 gr = 1 Milyon kg Balık'mı üreteceksiniz ?

Su ısısını Ekonomik olarak sağlayabilirseniz çok daha çabuk çoğalıp büyüyen Balık türü var yenilebilen, Melezleme bir tür beyaz etli Yayın Balığı

Yerleşim : Türkiye / Tekirdag
emrenazli
Üye

Toplam 155 yazı
26/02/2017 :  20:16:32  Alıntı
Lezzet bakımından değerlendirilebilir belki..
Çocuk giyim üzerine perakende ve toptan mağazalarımız var.

Kelepir serili Çocuk giyim ürünleri alınır.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
ege10ege
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
08/03/2017 :  02:33:01  Alıntı
Solucan gübresi sat. Hamsi bile bol olunca denize döküyorlar. Hadi aldın balığı geldin TR'ye. her il ilçeden 30 kişi alsa herkes herkese bedava verir balığı zaten.Bana hiç mantıklı gelmedi.. solucan yada trüf mantarı işine gir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
MehmetAkGÖZ
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
14/03/2017 :  00:14:04  Alıntı
Üremesi dert değil asıl önemli soruyu sormuyorsun kendine .
hadi işletme giderlerine elektirik ısı vs ekledin en önemlisini eklemedin bence .
10milyon balık 100g =1milyon kg balık eder E BE ARKADAŞ SEN BU 1MİLYON KİLO BALIĞA ULAŞMAK İÇİN KAÇ MİLYON YEM VERİCEKSİN?
tarladan toprak çeksen hafriyata verdiğin nakliye parası ile bile batarsın ki bu balığın toprak yediğini sanmıyorum..
100gr olan bi balığıda öle akvaryumlarda besleyemessin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
MehmetAkGÖZ
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
14/03/2017 :  00:25:02  Alıntı
Ben illa yapıcam diyorsan yem fabrikalarına gitmeni tavsiye ederim kedi köpek tavuk pelet yem birde balığın yağ oranını analiz ettir hatta tüm balığı analiz ettir bakarsin protein omega ve ya fosfor oranı yüksek bi balıktır ilaç sektörüne bile satabilirsin

ziyan olmayacağından eminim doğru ellerde tabi

dedim gibi sorunun balığın yemlenmesi bir çiflik balığı bile 6/1 oranında büyür yani 6 kilo yem ile 1kg alır

F_Bulut
Üye

Toplam 109 yazı
15/03/2017 :  19:19:42  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - MehmetAkGÖZ
Ben illa yapıcam diyorsan yem fabrikalarına gitmeni tavsiye ederim kedi köpek tavuk pelet yem birde balığın yağ oranını analiz ettir hatta tüm balığı analiz ettir bakarsin protein omega ve ya fosfor oranı yüksek bi balıktır ilaç sektörüne bile satabilirsin

ziyan olmayacağından eminim doğru ellerde tabi

dedim gibi sorunun balığın yemlenmesi bir çiflik balığı bile 6/1 oranında büyür yani 6 kilo yem ile 1kg alır

çiflik balığı bile 6/1 oranında büyür yani 6 kilo yem ile 1kg alır

2/1 ile 1/1 arası değişiyor 6/1 nereden buldunuz

Yerleşim : Türkiye / Tekirdag
MehmetAkGÖZ
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
16/03/2017 :  22:42:12  Alıntı
2/1 1/1 yani diyorsun ki 1kg yem veririm balık 1 kg olur :) süpermiş nerde yetiştirme yapıyorsun merak ettim gerçekten..

MehmetAkGÖZ
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
18/03/2017 :  02:36:25  Alıntı
Ben nerden buldum biliyormusun bunu 1994 Beykoz denizcilik su ürünleri girişli 2004 marmara unv. su ürünler çıkışlı bi mühendis olarak meslekte 15. senemi doldurmamam bağlı olarak buldum . sen nerden buldun 1kg yem veripte 1 kg balık yetiştirmeyi (he özel bir tür bulduysan metabolizması işlemeyen sadece yiğen bir tür s... mayan )

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.82 saniye.
19:28:15, 24 Nisan 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım