Gittigidıyorda Dükkan Acmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Gittigidıyorda Dükkan Acmak

malemdar
Yeni Üye

Toplam 88 yazı
30/12/2016 :  00:00:38   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba degerli arkadaşlar,uzun sureden beri onlıne pazaryeri platformları olan gittigidiyor sahibindencom n11com gibi sitelerde toptancılardan ürün alıb bu sanlpazaryerlerinde satışa başlamak istiyorum.
bu konuda biraz internetten araştırdım arastırmalarımda gittigidyor en cok ziyaretcisi olan bir pazaryeri benim siz degerli arkadaslardan istirhamım bu girişimimde nerden başlamam lazım,
bu platformlarda nekadr bir ücretle veya kaç tane ürünle başlamam lazım hangi ürünleri satmamı önerirsiniz bu platformlarda satılacak kar marjı iyi ürünleri nerde bulabilirim.

degerli dostlar degerli yorum ve görüşlerinizi bekliyorum.şimdikden herkesin yenı yılını kutlar 2017 yılında başarılar ve mutluluklar dilerim.
MEHMET ALEMDAR

Yerleşim : Kırgızistan / Biskek  |  Meslek : İnsan kaynakları
bitirim06
Üye

Toplam 213 yazı
04/01/2017 :  19:41:40  Alıntı
listeleme ucreti reklam ucreti iadeler falan filan rekabetin bol oldugu bir yer. satıs yapmak deveden hendek atlatmaktan zor. birde hep toptancılar dolu rekabet edemıyosun iyi dusun derim

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
nativeemperor
Yeni Üye

Toplam 88 yazı
05/01/2017 :  09:28:13  Alıntı
%10 komisyon gideri ile birlikte listeleme ücretleri mevcut. satacağınız ürün nedir?
İstanbul - Kayseri - Bursa / İznik Kutluca

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
coffey
Yeni Üye

Toplam 24 yazı
06/01/2017 :  16:39:53  Alıntı

merhabalar hocam. Fikriniz çok güzel. Ben bu işi uzun süredir yapıyorum. Yaptığım satışları ve kazançları gösterebilirim. Şuan elimde yeni kurulu hazır bir e ticaret sistemi bulunmakta. gittigidiyor mağazası + e ticaret sitesi + mobil uygulama + 5 adet tedarikçi ( iç giyim - telefon aksesuarı ve tv ürünleri ) kar oranları %30 ile % 100 arasında değişiyor. ilgilenirseniz mesajınızı bekliyorum. Fiyat: hepsi dahil 1500 TL. Not: Sadece gittigidiyorda mağaza yıllık ücreti 1500 TL dir. (1 yıllık ücreti olan 1500 ödenmiştir) ayrıca mağazamız pro mağaza olduğu için listeleme vs. bir çok ücretsiz özellik bulunmaktadır. ayrıca tedarikçilerde yaptığım satışlar mevcuttur. kazanç belgesi isterseniz de gösterebilirim
Sular yükselince, balıklar karıncaları yer…
Sular çekilince de karıncalar balıkları yer…
Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir…
Çünkü kimin kimi yiyeceğine.. “Suyun akışı” karar verir…

Yerleşim : Türkiye / Sivas  |  Meslek : Esnaf
malemdar
Yeni Üye

Toplam 88 yazı
08/01/2017 :  23:37:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Tekrara merhabalar degerli arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim.bitirim06 dediginiz gibi satıcıların büyük bölümü toptancı olan satıcılarla boy ölçüşmek hicde kolay degil.nativeemperor demişki satacagım ürünü sormuş satmak isdedigim kış itibariyle kışlık bot satmaktı ama kış sezonu bitmek üzere oldugu için ondan vaz gectim akmaz kokmaz ürünler satmak istiyorum mesela cocuk bezi temizlik ürünü detarjan erkek kadın bakım setti gibi ürünlere satmayı düşünmekdeyim sizler hangi ürünleri satmamı öneririsiniz. şimdikden yapacagınız degerli yorumlar icin teşekkürlerimi sunarım.
MEHMET ALEMDAR

tablom
Üye

Toplam 518 yazı
09/01/2017 :  10:26:35 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
2006'dan bu yana belirttiğiniz platformlarda dahil online satış yapmaktayız.
Ancak özellikle Gittigidiyor, N11 ve sahibinden.com için bir kaç bilgiyi aktarmak isterim.
1) Belirtilen platformlarda zaten üreticiler ve toptancılar cirit atıyor. Bu sebeple fiyat tutturabilmek gerçekten zor bir hale geldi.
2) N11 kafasına göre (Sektör ve pazarlığa göre) komisyon ve ödeme vadesi belirliyor. Bu platformlarda çok etik olmayan bir tarz.
3) Sahibinden.com Otomotiv ve Emlak sektöründen o kadar iyi kazanıyor ki perakende sektöründeki listelemelere çok fazla ağırlık vermediği aşikar.
4) Gittigidiyor bir çok kategoride Şubat ayından itibaren komisyon oranını %15'e yükselteceğini açıkladı.
5) Halen iş yapılabilecek olan gittigidiyor olmasına rağmen fazla ürünlü mağaza açmak girilebilecek kadar çok ürün girmek (8-10 bin den az olmamak kaydıyla)
sürekli rakiplerin fiyat ve pazarlama stratejilerini takipte olmakla birlikte başarılı olunabilecek tek platformdur.
Ancak gittigidiyor her ne kadar halen en iyi platform olarak gözükse de harcanması gereken emek ve para 5-6 sene öncesine göre 8-10 kat fazla şu an.

Bu bilgiler doğrultusunda sağlıklı bir iş planı yapılmasını, bu planlara kesinlikle uyulmasını, orda burda mağaza açmakla işin bitmediğini şiar edinerek yaparsanız olur yoksa hayal kırıklığı olur.

Yorumumu lütfen olumsuz olarak değil yapıcı olarak değerlendirin. Yani negatif alanları nasıl pozitife çevirebileceğinizi düşünün.
Olayın özü; ne kadar çok emek, ne kadar çok akıllı strateji o kadar çok kazanç. Bu kural günümüz ekonomisinde sadece online da değil tüm alanlarda
artık böyle, piyasa şartları çoğu kişi kabul etmek istemese de aslında olması gerekene dönüyor. (Bunun ise yönetim politikaları ile ilgisi yok)
Önümüzdeki 3 yıl içinde yan gelip parayla para kazanma devre hemen hemen tamamen sona erecek. Para ile para kazanmak sadece akıllı strateji
geliştirmekle mümkün olacak.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
malemdar
Yeni Üye

Toplam 88 yazı
09/01/2017 :  12:33:38 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhaba tablom paylaşdınız bilgilerden dolayı çok teşşekür ederim hakikaten detaylı bir bilgipaylaşımı oldu tecrübelerinizi dikate alacagım.ayrıca diger arkadaşların yorumu içinde teşşekür ederim.

http://www.kisa.link/BSS
MEHMET ALEMDAR

MehmetAkGÖZ
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
13/02/2017 :  23:40:47  Alıntı
Yapılan tüm yorumlarda ciddi bilgi eksikliği ve düşünce yalnışlığı var arkadaşın biri demişki 8-10 bin ürün girilmesi gerek ! çok merak ediyorum 8-10 bin ürünün stoğunu ve yönetimini nasıl yapacaksın (gerçekten soruyorum bunu) üstelik üreticisi olmadığın 8-10 bin ürünü konsinye alma ihtimalin nedir?
hadi geçtik bunu komisyon oranları ürünlerinin katagorisine göre değişkenlik sağlıyor bunun net bi rakamı yok Hb GG N11 hepsi her katagoride farklı komisyon oranları ile anlaşıyor. bu işlerde sadece komisyonla bitmiyor. aynı katagorideki tum satıcılarla sadece fiyat değil bir çok noktada rekabet etmen gerekli (çok satılanlara girmen,yıldızlı ürünün olması,bedava kargo,iyi yorumlar vb.)
Sana tavsiyem profesyonel bi yardım al
2. olarakta ben o yardımı alıcak durumda değilim diyorsan bir ürünün üreticisi ya da ital edeni değilsen hiç bulaşma (ürünü sadece sen yapıyorsan ve sadece sen getiriyorsan) işte bunlar elindeyse para kazanırsın. öteki dürlü yukardaki yorumlara benzeyen yorumları 1 kaç ay sonra baska bi forumda sende yazarsın.

Sağlıcakla kal

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
mescoer34
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
14/02/2017 :  02:06:22  Alıntı
sayın nehmet akgöz çok doğru yorum var olun benim bir düşüncem yani düşünce değil artık allaah nasip ederse refarandum sonrası küçük bir atelye kuacağım neden küçük çok eleamn la uğrasmamak için ben kalıb tır bütün bir ürünü kumas tan alıp ürünü askıya asarım
ben çiraklıktan beri terzi sonra konfeksiyon 17 sene atelyecilik yaptım emekliyim tekrar atelye kurup küçük imalata başlamayı düşünü sizce örme S M L büyük beden eşofman takım swetsort vs. veya doku ma bayan kıyafetimi elbise etek pant. vs. üretmeliyim diğer arkadaşların da yorum ları benm için çok önemli olacak saygilarımla..
Marsa

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
tablom
Üye

Toplam 518 yazı
14/02/2017 :  11:55:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - MehmetAkGÖZ
Yapılan tüm yorumlarda ciddi bilgi eksikliği ve düşünce yalnışlığı var arkadaşın biri demişki 8-10 bin ürün girilmesi gerek ! çok merak ediyorum 8-10 bin ürünün stoğunu ve yönetimini nasıl yapacaksın (gerçekten soruyorum bunu) üstelik üreticisi olmadığın 8-10 bin ürünü konsinye alma ihtimalin nedir?
hadi geçtik bunu komisyon oranları ürünlerinin katagorisine göre değişkenlik sağlıyor bunun net bi rakamı yok Hb GG N11 hepsi her katagoride farklı komisyon oranları ile anlaşıyor. bu işlerde sadece komisyonla bitmiyor. aynı katagorideki tum satıcılarla sadece fiyat değil bir çok noktada rekabet etmen gerekli (çok satılanlara girmen,yıldızlı ürünün olması,bedava kargo,iyi yorumlar vb.)
Sana tavsiyem profesyonel bi yardım al
2. olarakta ben o yardımı alıcak durumda değilim diyorsan bir ürünün üreticisi ya da ital edeni değilsen hiç bulaşma (ürünü sadece sen yapıyorsan ve sadece sen getiriyorsan) işte bunlar elindeyse para kazanırsın. öteki dürlü yukardaki yorumlara benzeyen yorumları 1 kaç ay sonra baska bi forumda sende yazarsın.

Sağlıcakla kal

Özellikle online platformlarda ürünün illaki atölyenizden çıkması veya deponuzda hazır olması gerekmiyor. Sağlam ve güvenilir kişiler ile çalıştıktan sonra siparişten sonra alıp gönderim yapabilir veya aldığınız yere direkt göndertebilirsiniz.
Evet biz üreticiyiz dediğiniz gibi fazla ürün gamı ile girmek bizim için daha kolay haklısınız ama bizden ürün alıp bu tip platformlarda satış yapan 8 farklı müşterimiz de var onlar bizden alıp satıyor çoğu zaman da bizden fazla ilan açıyorlar.
Demek ki yapabilen yapıyor. Burada önemli olan iş ahlakı olan kişileri bulup onlarla çalışmak.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
MehmetAkGÖZ
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
14/02/2017 :  18:45:21  Alıntı

[/quote]

Özellikle online platformlarda ürünün illaki atölyenizden çıkması veya deponuzda hazır olması gerekmiyor. Sağlam ve güvenilir kişiler ile çalıştıktan sonra siparişten sonra alıp gönderim yapabilir veya aldığınız yere direkt göndertebilirsiniz.
Evet biz üreticiyiz dediğiniz gibi fazla ürün gamı ile girmek bizim için daha kolay haklısınız ama bizden ürün alıp bu tip platformlarda satış yapan 8 farklı müşterimiz de var onlar bizden alıp satıyor çoğu zaman da bizden fazla ilan açıyorlar.
Demek ki yapabilen yapıyor. Burada önemli olan iş ahlakı olan kişileri bulup onlarla çalışmak.
[/quote]

Kendiniz söylüyorsunuz bizden alıp satanlar var! peki nasıl satıyorlar ? sizin fiyatınızın altında satmadıktan sonra birebir aynı ürüne kim daha fazla para verip alır ?
şunuda söyliyim atolyeden cıkması ve depoda olmasının yegane nedeni GG HB ve N11 gibi sitelerde olası aksaklıkta ürün göndermeme geç gönderme gibi pozisyonlarda cezai yaptırım uygulanıyor bunu bilmiyor değilsinizdir. Ben şahsen kimseye güvenmeden ya stoğumdaki malı(depodaki) ya da atolyemden cıkartabılecegım malı satışa koyuyorum risk almaya gerek yok.
Satışlarda en önemli şeylerden biri zamanında malı göndermek tedarikcinin aksaması demek senin aksaman ve güm 1 kötü yorum işini %80 keser o üründe
Kısacası bu işlerde püf noktaları var girişecek olan kişiler daha dikkatli olsunlar.
Ben sadece yardımcı olmak istiyorum doğru yolu gösterdiğime inanıyorum.
Tabiki sizin söylediğiniz gibide yapılabilir yapılmaz demiyorum.

İyi günler

MehmetAkGÖZ
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
14/02/2017 :  19:30:00  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - mescoer34
sayın nehmet akgöz çok doğru yorum var olun benim bir düşüncem yani düşünce değil artık allaah nasip ederse refarandum sonrası küçük bir atelye kuacağım neden küçük çok eleamn la uğrasmamak için ben kalıb tır bütün bir ürünü kumas tan alıp ürünü askıya asarım
ben çiraklıktan beri terzi sonra konfeksiyon 17 sene atelyecilik yaptım emekliyim tekrar atelye kurup küçük imalata başlamayı düşünü sizce örme S M L büyük beden eşofman takım swetsort vs. veya doku ma bayan kıyafetimi elbise etek pant. vs. üretmeliyim diğer arkadaşların da yorum ları benm için çok önemli olacak saygilarımla..

ürünlerinizin benzerlerini internet satış ortamlarında fiyatlandırmasına bakmanızı tavsıye ederim fiyatları alın işin ustası sızsiniz kendi çıkartacağınız ürünle fiyat farkına bakın tüm sitelerde min.%17 komisyon oranını koyun kargo bedeli paketleme masrafı kdv karınızı ekledikten sonra hala fiyatınız uygunsa neden olmasın
en büyük etkende tabiki işciliğiniz ve malzeme olacaktır.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.84 saniye.
14:40:31, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım