Özel Ders Vermek / Bu İşin Kesin Sonucunu Yazdım. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Özel Ders Vermek / Bu İşin Kesin Sonucunu Yazdım.

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
28/12/2016 :  02:23:14 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar benim firmam var, mühendisim, ofiste matematik, fizik ,kimya gibi ygs ve lys için, ders verebilir miyim? ders bire bir olacak, bu iş için mebden ruhsat mı almak gerekiyor, birçok kişi, mühendisten, öğretmenden gibi isim adı altında öğrencinin yada öğretinin evinde ders alabiliyor ancak, ders alma işi ofis ortamında olunca işler değişiyor mu? vergiye kaydım filan var. Vergisel anlamda bir sıkıntım yok. mesela aynı zamanda ingilizce çevirmenim, mesela ing ders verebilir miyim? bu bir kişiye olabilir birkaç kişiye olabilir. Ama nasıl olacak.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
kayinco
Üye

Toplam 192 yazı
28/12/2016 :  08:47:55  Alıntı
açtığınız diğer konuya yazı yazmıştım.. bunun için de geçerli.. sınavlara hazırlanmada ciddi açık var.. bu işin içindekilerle görüşün...bu işin içindeki girişimcilere bu forumda rastlayamazsınız. burda belki ama belki ek iş arayan öğretmenlerimiz vardır onlar da sizin bahsettiğiniz alandaki girişim için fazla fikir veremezler...sizin yazıları ve yaptıklarınızı uzun süredir okuyorum..ben de ihracatla uğraşıyorum.. ancak sizin benim gibilerin sayısı da azaldı burda...cafe döner su halı gibi işler konuşuluyor artık burda..son 20-30 bin lirası ile yada bukadar kredi bularak anca bu işleri yapabileceklerini zannedenler çok fazla forumda.. tamamen şahsi fikrim ama hem batarlar hem de bu işleri yıllardır yapan ve krizlerden dolayı yapamayan ESNAFlarımıza USTAlarımıza saygısızlık gibi geliyor bana "ne var canım bilmesek de biz de yaparız" yanılgısına düşmek...neyse konu dağılmasın :))... başarılar..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul Mersin  |  Meslek : İthalat / İhracat
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
28/12/2016 :  20:28:04  Alıntı
sayın kayıinco;
verdiğiniz bilgiler için tşk ederim, yıllardır ticaret hayatının içerisinde olan bir işadamıyım, sizin yazdıklarınıza aynen katılıyorum, çoğu kişi yapacağı işi platformdakilere soruyor, misal şu kadar param var ne yapayım diye, burası da çok ilginç, size de iyi çalışmalar...

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
30/12/2016 :  03:56:30  Alıntı

konu günceldir.

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
16/01/2017 :  16:16:34  Alıntı
arkadaşlar konu günceldir.Ders veren, yada öğretmen olup bu konuda gerçekçi bilgileri olan arkadaşlar varsa, bilgilerini paylaşabilirler mi?, yani benim ofisim var? vergiye de kaydım var? kendim ders verebilir miyim? dersane değil. Sahış olarak, meb açısından sorun çıkar mı? misal birisi şikayet etse ne gibi sonuçlar ortaya çıkar?

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
27/01/2017 :  01:47:24  Alıntı
merhaba arkadaşlar, bu konuya açıklık getirmek amacıyla yazdım, milli eğitim bakanlığına telefon açıp bizzat bu konuyu sorup öğrendim, öğretmen olmayan birisinin ders vermesi kesinlikle yasal değil, bunu söylediler, ancak, siz muhtelif kurs açıp yanınızda öğretmen çalıştıran bir işletme sahibi olabilirsiniz dediler, ben internette yaygın olarak birçok sitede ders verenlerin olduğunu da dedim onlarda bu iş yasal değil, şikayet olur ise, yasal işlem yapılır dedi, eğer bu tarz bir iş yapacaksanız, muhtelif kurs adı altında, kendinizin ders vermediği, ancak yanınızda öğretmen çalıştırabileceğiniz bir işletme sahibi olabilirsiniz. Bu yazayı, bu konuyla ilgilenen, ders veren yada vermek isteyenlere bilgi vermek amacıyla yazdı.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.2 saniye.
08:15:45, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım