Büyük Baş Çiftliği - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Büyük Baş Çiftliği

27tacir27
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
11/12/2016 :  00:07:28 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

s a arkadaşlar elimde yaklaşık olarak 150 bin tl para var siirt te kendi köyümde büyük baş çiftliği kurmak istiyorum ilk etapta 30 ad ile başlamayı düşünüyorum

bunun için yavaş yavaş 100 ad kadar çıkara bileceğimi tahmin ediyorum 3 4 seneye kadar yalnız bunun için hibe programlarından nasıl yararlanacagımı bilmiyorum ama bu işi gerçekten yapmak istiyorum . . konu hakında bilgi sahibi olan arkadaşlar yol gosterirse çok memnun olurum saygılar
PARLAK

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Gıda
hhalitoglu
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
12/12/2016 :  11:58:49  Alıntı
Merhaba arkadaşım,

Öncelikle fikrin için sana başarılar diliyorum. Bende bunun hakkında baya bir araştırma yapmıştım. Teşvik ve hibelerden yararlanabilmek için öncelikle bir çiftçilik belgen olması gerekmektedir. Bu sene başında açılan teşvikte en az 3 yıllık çiftçi olmak şartı bulunuyordu. Ayrıca büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkta mevcut sayının artışı konusunda çok fazla hibe ve destekler verilmektedir. Örneğin, Bu sene başındaki hibe de alınan her bir koç için %70 hibe sağlanmaktaydi. Ve ayrıca gebe olan hayvanlar içinde bu sağlanıyordu. Ve bir çiftlik kurmak gibi bir isteğin varsa arsa senin olması şartıyla bunun %50 sine devlet desteği bulunuyordu. Anlıcağın o ki arkadaşım, ülkemizde hayvancılık ve tarım konusunda bir çik destek bulunuyor. bunları tarım ve hayvancılık il müdürlüklerinden ve bu kurumlara ait olan internet sitelerinden ulaşabilirsin. Sana kısa bir özet yaptım umarım aklında az da olsa bir şeyler şekillenmeye başlamıştır. Zor bir süreç hayvancılık ve bununla alakalı devlet destekleri ve hibeler ama eğer gerçekten istekliysen dilediğine ulaşabilirsin. Hakkında hayırlısı olsun

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
imayex
Üye

Toplam 109 yazı
15/12/2016 :  20:35:10  Alıntı
çiftlik miftlik kurma..
kars -ardahan yöresin den şu dönem de
2017 kurban olabilecek MOZİK al
4500-5000 tl arası
ortalama CA 270-300 kğ gelir
kurbana kadar baK
alacağın hayvan sayısı.
20 adet oda yapar 100 000 tl
kurbanda ortalama CA 500-600 kg gelir
HİSSE üzerinden kesim yaparsın .
hayvanlarıda ZİRAAT BANKASINDAN tarımsal kredi kullan hayvan başına 3000-3500 tl verir ler oda ortalama 70 000 tl 30 000 tl de cebinden koyarsın
ve 5 yıl boyunca YILLIK ÖDEMELİ kullanırsın
ortalama 14000 -15000 tl ödersin yıllık
..............................................................................
kurbanda en kötü hisse 12000 tl
1200tlx7 kişi:8400 tl
20 hayvan almıştın
8000 tl oralama olsa 160 000 tl yapar.

30 000 senin parandı
70 000 banka kredisi
........................................................
kazandığın parayla tekrar MOZİK al süreci böyle devam ettir
..........................................................................................................
100000tl ye aldığın 20 baş hayvanın kurbana kadar maliyeti :20 000 tl olsa

160 000 tl kazançtan
..........................................
20 000 tl yem +bakım gideri
100 000 tl HAYVAN bedeli
=--------------
120 0000 tl masraf
40 000 tl para kalır
.............................................................
MACERA istiyorsan
50 000 başlık ahır 150 000 tl parayı döktün mü betona
hayvan almak için
süt sığırı :10 000 tl den 15 hayvan alırsın
günlük :15 tl masraf olur
15hayvan günde 225 tl
yani böyle hesaplayıp durur sun..

sadece bilgi paylaştım
unutmadan devlet CANLI HAYVAN a değil betona destek verir en az 100 başlık oda 1,200 000 tl ye mal olur en az 8 dönüm arazi üzerine kurarsın .

RİSKİ bilin RİSKİ almayın

başarılar

Yerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : Mühendis
aktglck
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
27/02/2017 :  20:01:20  Alıntı

Arkadaşlar memlekette 25 dönüm civarı yerim var.
içinde 2 katlı ev var. Alt kat işçi ailesi için.
Kendi suyu var içinde . Ana yola sıfır.
İçinde üstü kapalı 90 büyükbaş için yer var.
Böyle bir yerde hayvancılık yapmayı düşünüyorum.
Bana ayrıntılı bilgi verebilir Misiniz?
1. İlk etapta kaç hayvan ile başlayayım? Büyükbaş -süt
2. Ne kadar bütçe gerekiyor
3. Traktör römork süt sağım makinası soğuk zincir depo vs hiç birşey yok. Bunlar da göz önünde tutulduğunda NE kadar sermaye Laz'ım?
4. 25 dönümlük araziye ne ekilir vs.
5. Tüm bunlar için araştırma yapıp öğrenebileceğim bir yer var mı? İlgili döküman internet sitesi vs.
Şimdiden çok teşekkürler

Teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.34 saniye.
14:49:09, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım