Teknik Servis Ve Yetki Belgeleri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Teknik Servis Ve Yetki Belgeleri

fieryx
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
02/12/2016 :  09:39:46 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

selamün aleyküm arkadaşlar herkese hayırlı forumlar uzun zamandır düşündüğüm bir iş var cadde üzeri araç kalabalığı çok olan bir iş yerim var burada cep telefonu satışı teknik servis ve tamir işleri yapmak istiyorum lakin bir hayal midir karar veremiyorum çünki hiç bir yerden cevap bulamıyorum ben teknik servis yetki belgelerini nasıl alabilrim örneğin ülkede bilinen meşhur cep telefonu markalarının nasıl yetkili servisi olurum bunun hakkında nasıl bilgi edinebilirim günlerdir araştırıyorum hiçbir yerden cvp bulamadım nereye nasıl müracat edilir şartları nelerdir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler se çok memnun olurum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
02/12/2016 :  15:02:44  Alıntı
Aleyküm selam kardeşim..Anladığım kadarıyla teknik konuda bilgin yok.Yani eleman ile işi yürütmeyi düşünüyorsun.Bahsettiğim gibiyse işin zor gerçekten.Çünkü telefon tamiri cok ciddi bir iştir.Elinize 2-3 binlik telefonlar gelir cok iyi çalışma yapmalısınız.O telefon kaybolması demek başınıza cok iş açacak demektir.Cihazları siz tamir etmeyeceğiniz için elemanın ne yapacağını da bilemiyorsunuz.Telefondan iş yeri sahibi olarak siz sorumlu olacağınız için bence 2 defa düşünün derim.Onun yerine ortak olarak girebilirsiniz ama..Kira almazsınız gerekirse birazda yatırım yaparsınız % bilmem kaç oranında işi bilen biri ile girebilirsiniz.Çünkü nice adamlar var parasızlıktan iş yeri açamıyor ama açsa tutturup gidecek işi...

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
02/12/2016 :  15:36:44  Alıntı
bu işi siz yapacaksanız eğer bazı marka ve modellerin belli ücretler karşılığı teknik eğitimi seminerleri felan oluyo ondan sonra bu işe başlıyosunuz diye duymustum sanırım yinede yanlış bilgi vermek istemem

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
byblue01
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
02/12/2016 :  20:10:17  Alıntı

güzel konu takipteyim
İnşaat Mühendisiyim

Yerleşim : Türkiye / Osmaniye  |  Meslek : Mühendis
zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
04/12/2016 :  22:00:51  Alıntı
direk bu markaların Türkiyedeki distiribütörleriyle iletişime geçmeniz daha mantıklı olmazmı en doğru bilgiyi size onlar verir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
fieryx
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
05/12/2016 :  11:07:30  Alıntı
arkadaşlar bu işi ciddi olarak yapma niyetindeyim araştırıyorum genpa ile görüştüm onlar sadece cihaz satışı için bayilik veriyorlar 1 ay vadeli verip %10 kar marjı bırakıyorlar size ...
bu başlık altından edindiğim bilgi ve tecrübeleri paylaşacağım bu işi ortak yapmak isteyen arladaşlar olur ise onlarla da görüşmek isterim tecrübesi ve bilgisi olarak arkadaşların yorümlarını da beklerim ...
masor07 kardeşim telefonun kaybolması gibi bir durum yok telefon cihaz tamir odasından ve belli odalardan dışarı çıkamaz bu iş te en çok parça çalınması ihitmali olur ona da pek imkan yok zaten, bu iş göründüğü gibi zor bir iş de değildir ortalama15 günde pek çok şeyi öğrenebilirsiniz diyor bu iş ile uğraşan arkadaşlar sadece bir az el yatkınlığı ve beceri lazım lakin yetki belgesi nasıl alınır işte onu da araştırıcaz bakalım şartları v.s. nedir .

fieryx
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
05/12/2016 :  12:39:19  Alıntı
arkadaşlar son durum zzaxiss in de dediği gibi distiribütörleri aradım lakin oların yetki belgesi ile işi olmuyormuş yardımcı olamadılar ben de samsung türkiyeyi aradım onlar da ana servislerine yönlendirdiler ancak halen bir iletişim sağlayamadık şartlarını da öğrenemedik sadece internet üzerinden canlı destek ile samsung türkiye üzerinden servislik başvurusu yaptık eğer olumlu karşılanırsa geri döneceklermiş bakalım o zaman şartları öğrenebilirsek yine konuda güncelleme yapacağım beklemedeyiz .

fieryx
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
05/12/2016 :  13:51:02  Alıntı
kvk teknik servis için bayilik vermiyor sadece cihaz satışı için bayilik veriyor muş ancak o da istanbul bölgesi av. yakası için veremiyor genpa ile aralarındaki anlaşmadan ötürü av. bölgesine genpa bayilik verebiliyormuş.

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
09/12/2016 :  03:27:51  Alıntı
sayın fieryx;
öncelikle size şunu söyleyim düşünceniz yanlış, sizin teknik belgeniz var mı? bu işi nerden öğrendiniz , bazı işler diploma yada belgeye tabi, öncelikle bunu bilmenizde fayda var, öyle yetkili servis diye birşey yok, çık ana caddelere herkes bu işi yapıyor nerden öğrendiyse, herkes bilinen markaları yazıp para kazanma yoluna gidiyor, ben bilgisayar teknik servisim filan var mühendisim, sana bir şey söyleyim ,misal bir cep telin, chip setini değiştirebilir misin? bga-rework station cihazın var mı? bunu kullanabilir misin? arkadaşların dediği gibi, eline misal 2-3 bin liralık cihaz geldi, ekran göstermiyor, chipset değişecek, sen tutup sıcak hava üflemeli havya ile söküp parçayı taktın diyelim, tekrar aynı arıza nüksederse, adam yine size gelir ve o cihaz bir daha tamir görmez,adama ne diyeceksin. başkasını çalıştırırım diyerek iş yapamazsın, bu işi bildiğine dair belgen olacak, tecrüben olacak, tecrüben yoksa bırak rezil olmayı,birde işin ucunda karakolluk olmakta var.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
fieryx
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
09/12/2016 :  11:38:50  Alıntı
anklara2929 kardeşim böyle atarlı olmaya gerek yok babam elektirik ve elektronik tekniksyeni yani tamir işinden anlar ben böyle bir iş yapıyorum diyeceğim zaman en en 10 yıldır teknik servis olarak çalışan lakin yetkili değil bu işi yapan benim le çalışacak 5 6 çok samimi arkadaşım var yani zaten bahsetmiş olduğun cihazlar üzerinde tecrübeli bir kadrom var ayrıca ücretli meslek kursları var cep telefonu tablet v.s. üzerine biz burada bilinen firmaların yetki belgeleri nasıl alınır onu öğrenmeye çalışıyoruz bunu öğrenebilirsek tecrübeli personelimiz mevcut bende de bunu finanse edebilecek güç mevcut lakin buradaki amaç sadece ben deyilim belki buradan bir fikir çıkar yada yapılan istişarelerle birisine bir fikir gösteririz de bu devir de bir iş yapmasına vesile oluruz gördüğün gibi edindiğim bilgileri paylaşmaya çalışıyorum burada atarlanıp ortaya hiçbir şey koymadan pc başından ahkam kesmek deyil mesele

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
10/12/2016 :  02:44:30  Alıntı
o zaman mademki bu işi iyi biliyorsunuz, sizde piyasadakiler gibi iş kurun, herkesin sanki yetki belgesi mi var? işyeri açan cep telefonu tamir ediyor, siz sanki yetki belgesi alsanız, alabilir iseniz? piyasada bu işi yapanlardan bir farkınız olacak mı? ben işadamıyım, adamlar bir dükkan açıp bırakın yetki belgesini vergiye bile kaydı olmadan iş yapan bir sürü kişi var.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
cgenius
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
12/12/2016 :  10:46:01  Alıntı
Merhaba, yetkili servis olabilmek için öncelikle ankara2929 arkadaşın dediği gibi teknik yeterliliğinizin,el becerilerinizin diploma ve mesleki yeterlilik belgelerinizin olması gerekiyor.Bahsettiğiniz piyasada yer etmiş markaların yetkili servislik işlerini yapabilmeniz için Türk Standartları Enstitüsünden den hizmet yeterlilik belgenizin olması gerekiyor.Bu belgelere sahip olduktan sonra piyasa tecrübelerinize bağlı olarak blunduğunuz lokasyonda ihtiyac varsa firmalar servislik için yetki verebiliyorlar.Bildiğim kadarı ilede belgenin olması yetmiyor marka güvencesi için yetkiyi isteyen kişinin teknik sınavlarada tabi tutulduğunu söyleyebilirim.

Bu arada bende cekirdekten yetişme elektronikçiyim, baba mesleğim. Yukarıda mesajlarda gecen uyarılardaki gibi işi çok çok iyi bilsenizde el becerileriniz olsada çok basit bir telefon ekranı değişim sırasında elinizde kırılabiliyor veya çalışan telefon yanlış bir işlem sonucu elinizde kalabiliyor.Bu gibi durumlarda müşteriye ile kötü olmadan zararı telafi etmeniz gerekiyor. Dahada uzatmadan sabır ve maddi güç gereken işler.

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
fieryx
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
12/12/2016 :  17:40:36  Alıntı
ankara2929 kardeşim derdin ne bilmem lakin burada bir istişare yapılıyor bir iş araştırıyoruz sokak arası bir dükkan açacak olsa idim zaten açardım lakin biz profesyönelce nasıl iş yapabiliriz bunun derdinde yiz insanlara nasıl yardımcı olabiliriz bunun derdindeyiz her dükkan açan kendini iş adamı zannediyor en iyi piyasayı o biliyor merak etme biz 1975 yılından beri bir sektörle meşguluz ve bu sektörde bizi tanımayan yoktur işimde tatmin edici seviyededir lakin yeni arayışlar yatırımlar her zaman olmalı insanın hayatında ve işinde.

fieryx
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
12/12/2016 :  17:43:17  Alıntı
cgenius yorumunuz için teşekkür ederim bahsetmiş olduğunuz yeterliliklerin istenmesi gayet normaldir kendimi buna hazırlamaya çalışıyorum lakin ben bu işi tecrübe ve yeterlilik şartlarına haiz olan insanlarla ortaklık kurarakta olsa yapmak isterim haliyle araştırma içerisindeyim illaki olacak diye birşey yok ancak olursa bu işte gelecek olduğu kanaatindeyim en azından yapamasak bile belkide burada birilerine yol göstermiş yada bilgi sağlamış oluruz.

cgenius
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
13/12/2016 :  09:49:39  Alıntı
fieryx araştırmalarında elbette haklısın, konu ile ilgili şahsi fikrim piyasada eleman çalıştırmak düşünüldüğünden çok daha zor.Tabiki herkesi aynı kefeye koymak doğru değil ama özellikle bizim bulunduğumuz lokasyonda bizim karşılaştığımız kişilerin genellikle ortak düşüncesi şu yönde oluyor ' tüm işi ben yapıyorum adam bütün parayı kendi alıyor, en iyisi kendi işyerimi kurayım kendim kazanayım'. Nitekim kendinizin tam manasıyla hakim olamadığı bir işte işi bilen usta çalıştırmak adama dünyaları verseniz tatmin edemeyeceğiniz bir durum oluşturuyor.Yetki alana kadar geçecek süreçte piyasadaki farklı markalarada hizmet vereceğinizi düşünerek yazıyorum.
Belirttiğiniz gibi bu işte hernekadar gelecek görülsede 2.el alım satımı haricinde tamir işlerinden çok para kazanılmadığını belirtebilirim.Sürekli gelişen kendini yenileyen bu sektörde bir çok ürünün yedek parçasının orjinal olmayışı ve fiyatlarının yüksek olması ayrı bir sorun.
Bence bu işi yapan bir işletmede bir süre zaman geçirip piyasa durumunu görerek yorumlamanız doğru olur.

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Elektrik / Elektronik

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.64 saniye.
07:50:05, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım