17Bavul Ticareti Legal Şekilde Nasıl Yapılır - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bavul Ticareti Legal Şekilde Nasıl Yapılır

BaranPaşa
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
30/11/2016 :  00:43:06 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

hepinize iyi akşamlar iyi forumlar diliyorum öncelikle bunla ilgili çok topic var ama tam olarak net bir bilgi alamadım ve bu konudada merak eden insanlar vardır bilenlerin gerçekten cevap vermelerini umuyorum...yurtdışında yaşıyorum Bavul ticareti yapmak istiyorum ama bunu legal şekildede yapabiliyoruz internetten araştırdığım kadarıyla döviz alım belgesi ile bavul ticareti legal şekilde yapılıyormuş bu belgeyi nerden alıyoruz aldıktan sonra örneğin laleliden malımızı bavulumuza koyup yurtdışına ikamet ettiğim ülkeye gidebiliyormuyum.. kaç tane ülke için bu geçerli her ülke içinmi yoksa belli başlı ülkelermi var en çok rusyaya ***ürüyorlar mesela..lütfen bilgi sahibi olan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim

Yerleşim : Türkiye / Mersim  |  Meslek : Öğrenci

Konu hakkında yapılan yorumlar (Sayfa : 1 / 1)

giyotin
Üye

Toplam 361 yazı
03/12/2016 :  01:17:14  Alıntı

++
158

Yerleşim : Türkiye / Mardin  |  Meslek : Reklam
kayinco
Üye

Toplam 192 yazı
02/01/2017 :  13:44:13  Alıntı
birçoğumuzun yanlış bildiği bir konu.. bavul ticareti deyince bavulla yanında ürün ***ürmek zannediliyor. başlangıcı elbette öyledir ancak günümüzde bazı devletlerin izin verdiği ölçüde kargo ile mal gönderilmesinin genel adı bavul ticaretidir. bu saatten sonra çuval ticareti denmeyeceği için ismi böyle kalmıştır. bende rusya, kırgızistan ve kazakistan bölgelerine bu işi yapmaktayım. yaptığım tek şey çuvalları istanbulda kargocuya teslim etmek. hiçbir belge gerekmemektedir. esas olan konu gönderdiğiniz ürünleri satacak pazarınızın olmasıdır. diğer yazılarımda bu konu ile ilgili dah güçlü bir yapı kurmak için davetim vardır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul Mersin  |  Meslek : İthalat / İhracat
yün
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
15/01/2017 :  17:28:22  Alıntı

Ne çok bilirlismisin be kardeşim. Kayinco
a

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Tekstil
Hkngun
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
15/01/2017 :  17:40:08  Alıntı
Slm arkadaşlar! kayınco nickli arkadaşım ben kazakistandayım istanbuldan imitasyon markalı textil ürünleri getirmek istiyorum. sadece naklıye en ucuz şekliyle nasıl olur? marka problem olurmu? kg limiti varmı?

Yerleşim : Kazakistan / Astana  |  Meslek : Yöneticilik
kayinco
Üye

Toplam 192 yazı
15/01/2017 :  18:42:36  Alıntı
Slm.ıstanbul-Aksarayda kargocular kilosu 1.80 dolara tır kargo yapıyor..25 günde gidiyor..markalı urunler için biraz daha fazla alırlar..kg limiti yok..ben sürekli 350-400 kg gönderiyorum..uçak kargo 5 dolara yakın..gerek yok.

Hkngun
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
15/01/2017 :  20:39:23  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - kayinco
Slm.ıstanbul-Aksarayda kargocular kilosu 1.80 dolara tır kargo yapıyor..25 günde gidiyor..markalı urunler için biraz daha fazla alırlar..kg limiti yok..ben sürekli 350-400 kg gönderiyorum..uçak kargo 5 dolara yakın..gerek yok.

Peki adidas marka imitasyon eşofman takımı getirtmeyi düşünüyorum kargoya verdikten sonra elime geçene kadar gümrüktü kontroldü bunun gibi herhangi bir sıkıntı olurmu?bu konuda bildiğin konuşup bilgi alabileceğim kargo firması tanıdığın varmı?Astana'ya geliyormu?

kayinco
Üye

Toplam 192 yazı
17/01/2017 :  00:25:31  Alıntı
Slm.ozelden de sormuşsun ,cevapladım,kargocuyu ve ilgili bayanın adını da yazdım..gorusursun,gereğini yaparlar.ıslerı bu.

Hkngun
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
17/01/2017 :  00:27:11  Alıntı
teşekkür ederim kayınco

dirih.d@gmail.c
om

Yeni Üye

Toplam 51 yazı
17/01/2017 :  21:57:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Atatürk havalimanından bavul ticaretine yardımcı olunur.
Dirih Demirok
Gümrük Müşavir Yrd.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
29murat29
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
23/02/2017 :  03:50:41  Alıntı
++++
Bu konular hakkında detaylı bilgiler almak için özelden ulaşın
gerekli bilgilendirme yapabileyim
Saygılarımla.
Murat YILDIZ

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
Yigitpolat29@ho
tmail.com

Yeni Üye

Toplam 12 yazı
15/03/2017 :  22:40:34  Alıntı
Merhaba
Yurt dışı gönderileriniz için yardımcı olurum. 5414298929 mehmet

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Ahmet4259
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
15/03/2017 :  23:36:16  Alıntı
+++

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Gıda
kajmeram
Üye

Toplam 504 yazı
20/03/2017 :  12:07:16  Alıntı
peki moldova icin yardimci olacak referansli deneyimli kimse varmi ciddi dusunen

Yerleşim : Türkiye / Ankara
29murat29
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
13/08/2017 :  05:09:04  Alıntı
Türkmenistan Kazakistan Rusya Arap ülkeleri ve diğer Avrupa ülkelerine ihracat yapmak isteyen arkadaşlar yardımcı olmak isterim özelden donerseniz iletişim kurabiliriz
Saygilarka
Murat YILDIZ

29murat29
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
02/10/2017 :  21:15:38  Alıntı
+++++
Murat YILDIZ

abdulilah
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
03/10/2017 :  10:10:43  Alıntı
slm.arkadaşlar bende şırnak/cizrede oturuyorum IRAK'a bavul ticareti yapmak istiyen arkadaşlar olursa yardımcı olabilirim.

Yerleşim : Türkiye / Şırnak  |  Meslek : Ticaret
ilkerfg
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
03/10/2017 :  10:21:35  Alıntı
Yıldırım pastanesi Abdullah mı?

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
ilkerfg
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
03/10/2017 :  10:41:41  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - 29murat29
+++++

Aslında ufaktan ufağa bu işlere girmek istiyorum. Nasıl yardımcı olucaksınız.Detaylandırırmısınız?

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
aries
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
03/10/2017 :  18:39:15 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
herkese selamlar,

bende bavul ticareti yapmak istiyorum... ama ciddi ciddi "yanımda bavulla ürün ***ürmek veya getirmek istiyorum"... hangi ülkeye ne gider, hangi ülkeden ne gelir, bu konuda fikri olan varsa paylaşabilir mi? tabi ki kanunen taşınması yolcu beraberinde ***ürülmesi/getirilmesi yasak olmayan ürünler/materyaller olmalı...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık
kajmeram
Üye

Toplam 504 yazı
04/10/2017 :  12:48:15  Alıntı
Bunun iki sıkıntısı var bir lojistik yani hadi uçakla gittin bu demek ürünün maliyetinin ciddi bi şekilde artması arbitaji olan şeyler ***ürüp uygun fiyattan alıcı bulursanız çok tatlı zevkli bir iş olur

aries
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
05/10/2017 :  11:59:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - kajmeram
Bunun iki sıkıntısı var bir lojistik yani hadi uçakla gittin bu demek ürünün maliyetinin ciddi bi şekilde artması arbitaji olan şeyler ***ürüp uygun fiyattan alıcı bulursanız çok tatlı zevkli bir iş olur

uçakla gidiş geliş masrafı sıkıntı değil bedava mil dağıtan kredi kartları ve kampanyalar sağolsun.... mesele gidip gelmeye değecek ufak da olsa kar marjı olan bir ürün bulmak... eskiden cep telefonları kar bırakıyordu, ama şimdi vergiler pasaport kaydı vs vs birde e ticaret gelişiyor herkesin aradığı ürüne ulaşma şansı var...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık
kajmeram
Üye

Toplam 504 yazı
05/10/2017 :  22:14:04  Alıntı
Kardeşim o miller bedava değil biliyormusun Kazakistan gitmeli ne kadar yada g... b..lu moldovaya bunu yapacaksan Doğu blok ülkelerinde yaparsın ab felan imkanı yok burda toptancı da sütyen 5 tl Moldova air 75 kg bagaj hakkı veriyor git gel 1200 tl yol da masrafını 200 tl 75 kg ye 650 sütyen istiflersin orda perakende satışı hızlı satayım dersen Maximum 18 @0 bilemedin 35 tl Mal maliyeti ekstra maliyetleri topla 650 ye bol en basit hesap reel sonuç çıkar ben millete kredi kartıyla bu işi beceren birini görmedim Kırgızistan bileti olmuş bin tl ......

sonerya
Üye

Toplam 123 yazı
05/10/2017 :  22:37:32  Alıntı
bavul ticareti denilen şey aslında bavulla yapılmıyor yani orada kendi magazan felan yoksa aslı üstüne pahalı bi olay... Yapanlar Laleli'ye gidin sokak başı bodrum katlarda depo görürsünüz içine 3 adam sıgacak cuvallar ile hergün direkt karayolu ile Küçüklanga'dan yollanır. inanın o koca cuvallardan kazanan belki 35-40 dolar kazanır en fazla ama günde 30-35 cuval yollayanı da var 3-5 cuval yollayanıda. Yalnız burada formülün ana ucu şu; yolladıgın yerde kimin var? hani kime böyle mal çekebiliyorsun alacagın müsterin hazır mı? adamın biri baglamıs Kiev diye bi sehirde(Ukrayna'nın başkenti) 8 tane marketi olan birini (sanırım Türk milletlerinden birisi ama Kazak mı T:atar mı bilmiyorum) yolluyordu. fazla da kazanmıyordu İstanbul'da ki ama en azından burada bi dükkan sahibi olup vergi yükünde ezilmektense ayda 5-10 bin TL iyi paraydı ona.
pozitif yaklaşım empati ile mümkündür.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
serdargun
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
12/10/2017 :  19:43:11  Alıntı
almanya avusturya belçika fransa ve yakın ülkelere gönderileriniz için yardımcı olurum 05443802553
SeRdAr

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : İthalat / İhracat

0.16 saniye.
13:59:00, 19 Ekim 2017, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2017 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım