Bir Evin Bedeli Ne Kadar Olmalı Ankara İçin ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bir Evin Bedeli Ne Kadar Olmalı Ankara İçin ?

Vg23
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
19/11/2016 :  22:25:01 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar elinde 200-250 bin lirası olan birini düşünelim bu kişi dükkana mı yatırım yapmalı yoksa eve mi ?

Sahibinden de felan geziyorum değişik değişik fiyatlar.

150 Bin liralık dükkan 1000 lira kira getirili demiş öbürü 280 bin lira fiyat biçmiş 900 tl kira getirisi demiş felan. Ağzı olan sallamış üstünede bütçe sınırı aşılıyo.

Pekala bu bütçe ile eve yatırım yapılsa. 150 bin e alınan bir ev den ne kadar kira getirisi elde edilir ayda acaba ?

Kalan 80-100 bin lira civarı ile üzeri tamamlanıp belki 1 ev daha alınır. Ortalamada 500 erden tahminimce kiraya verilse 1000 lira kira getirisi olur 300 bin yatırımla. Öbür türlü dükkanlara bakıyorum o fiyatlardaki dükkana kiracı bulmak bile zor. Eve kiracı bulmak kolay en azından.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
rdvnkaya
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
08/01/2017 :  17:13:05  Alıntı
Merhaba, Ankarada Gayrimenkul danışmanıyım yardımcı olayım ;

150.000 TL değerinde olan bir ev ortalama kira bedeli min 600 - max 750 TL,

dükkan ise mahalle arasında bir yer ise zor kiraya verirsiniz, mahalle arasında ki dükkanları küçük bütçeli esnaf tutar kıt kaanat geçinirler, ekonomi dalgalanmaya başladığında kiranızı ödemekte zorlanırlar ve bu duruma canınız sıkılabilir. Şuan için elinizdeki nakit ile yapacağınız en güzel kira yatırımı AVM hissesi almak olucaktır ama burada dikkatli incelemeniz gerekmektedir zira Ankara'nın ilk avm si diye adlandırdığımız Atakule kapandı mesela, fiyatlarına örnek vericek olursak eğer 150.000 TL ye alınmış bir avm hissesi size 850-1000 TL arası kira getirmektedir. Şuan içinde Ankamall avm nin eğer hala varsa satılık hisseleri vardı oraya bakabilirsiniz.
rdvnkaya

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
Girişimci memur

Yeni Üye

Toplam 12 yazı
08/01/2017 :  20:03:49  Alıntı
Bitmiş ev Alıp kiraya vermek yapılacak en son yatırımdır.Kiracı nasıl olacak kirayı zamanıda ödeyecek mi eve zarar verecek mi sorular hep aklınıza takılacak. Şuan kendimden örnek vermek istiyorum. Ben temelden daire alıyorum daire bitmesine yakın daireyi satıyorum. Güvenilir müteahhit bulduğunuz takdirde temelden ev alıp satmak daha avantajli olacaktır. Ortalama 1 veya 1.5 yılda en az 30 ile 70 bin arası getirisi olacaktır.
Kendi işinin patronu olma yolunda

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Memur
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
08/01/2017 :  21:03:43  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Girişimci memur
Bitmiş ev Alıp kiraya vermek yapılacak en son yatırımdır.Kiracı nasıl olacak kirayı zamanıda ödeyecek mi eve zarar verecek mi sorular hep aklınıza takılacak. Şuan kendimden örnek vermek istiyorum. Ben temelden daire alıyorum daire bitmesine yakın daireyi satıyorum. Güvenilir müteahhit bulduğunuz takdirde temelden ev alıp satmak daha avantajli olacaktır. Ortalama 1 veya 1.5 yılda en az 30 ile 70 bin arası getirisi olacaktır.

Neden bitmesine yakın ? Bittiği zaman iskanlı halde daha iyi fiyata gidebilir aslında

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.05 saniye.
04:04:12, 18 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım