Ek İş Olarak Bahcecilik Yapilirmi ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ek İş Olarak Bahcecilik Yapilirmi ?

Vg23
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
18/11/2016 :  00:57:29 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaslar halihazirda baska bir iste calisan biri haftada 1 gunluk iznini bahcesine ayirarak bu isten ek gelir elde edebilir mi ? Tamamen salliyorum yetismis agaclari olan bir ceviz bahcesi aldik diyelim. Kendim sifirdan bahce kurmak istemiyorum cunki o agaclar yetisene kadar 40 kere ic ve dis savas cikar bu ulkede. Oyle buyuk yatirimlarda yapacak butce yok. Benim suanli arayisim normal maasli isimin uzerine bana yillik 10 bin lira ile 20 bin lira arasinda gelir getiricek bir is .

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
18/11/2016 :  17:58:27  Alıntı
Hocam eğer ki peysaj işinden anlıyorsan broşür dağıt derim.Günde 2 site işi alsan 100 tl den alsan 200 tl yapar.Ayda böyle 4 iş aldan 400 tl yapar.Yılda,5.000 tl kadar gelir.Bunun yanında kendini geliştirip ilerleyebilirsin.Maliyetinde yok

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
Vg23
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
19/11/2016 :  14:05:38  Alıntı
Ya arkadaşlar şu huyunuzdan bi vazgeçin ya bende biliyorum ev geçindirmek çok zor elbet satış yapmak isticeksiniz ama size ceviz alcam satan var mı diye soru sormadımki ya. Başka işlerde önerebilirsiniz peysaj önerisi yapan kardeşim gibi o vakit teşekkür ederim size değerlendiririm. Ama ekseri olarak sordugum soruya göre cevap vermeniz daha faydalı olcak. Yani şunu peşin peşin söyleyeyimde uğraşmasın diğer arkadaşlarda ben sizden birşeyler satın alarak para kazanma peşinde değilim. Satıcılar gelmesin.

atknkcc
Üye

Toplam 107 yazı
19/11/2016 :  22:09:12  Alıntı

Usta bahçen uygunsa süt bitkilerini çiçekleri falan yetiştirebilir isen sokak aralarında satışını yapabilirsin. Özellikle pazarların kurulduğu bölgede ev hanımları yoğunlukta olduğu için satış yapma şansın yüksek. Ben Ankara Mamak'ta bir kaç pazarda gördüm araç arkasında küçük cam önü süs bitkilerini satıyorlardı. Tabi yazları yapabileceğin bir iş sonuçta bahçeye sera sistemi kurmak istersen maliyetli olabilir ne kadar minikte olsa.
Ay başında bankaya maaş almaya giden mi yoksa o maaşları bankaya yatıran mı olmak istiyorsun?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Vg23
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
20/11/2016 :  20:36:43  Alıntı
atknkcc önerin için teşekkür ederim fikrin çok güzel ancak zabıta sorunu yaşarmıyım ? Sonuçta ne kadar satabileceğim konusunda bir fikrim yok Ya Allah deyip bu işe başlasam belki hiç satamayabilirim bile bide zabıta arabayı felan bağlamaya kalkarsa felan iş zor.

asaf
Üye

Toplam 185 yazı
22/11/2016 :  15:04:29  Alıntı
Daha kolay kazanacağın ve az zahmetli bol kazançlı bir iş önereyim..Mantar yetiştir..İstiridye mantarı,kültür mantarı yetiştir....Bahçeyle felan uğraşana kadar mantara yönel daha fazla kazanırsın...Benim emeklilikte yapmayı düşündüğüm bir işti fakat hayata geçiremedim sağlık sebebiyle...
Ormanda tilki en akıllı, koyun ise en saf hayvandır, ancak tilki her zaman aç koyun ise tok gezer...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
mudurnufoto
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
22/11/2016 :  21:59:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Adaçayı nı arastır istersen.

Yerleşim : Türkiye / Bolu  |  Meslek : Esnaf
muratbakal
Üye

Toplam 177 yazı
24/11/2016 :  00:34:51  Alıntı
hocam ghaftada bir gün yetip yetmeyeceği bahcenizin büyüklüğüne bağlı çapası var budaması var sulaması var vsvs birde hazır bahc almayı düşünüyorsunuz ceviz bahcesi diyelim verimli hale gelmesi 5 yıl taRLA sahibi ekecek büyütecek ürün almaya hazır hale geldiğinde satcak.Satması için güzel bir kar koyması lazım eğer düşünüyorsanız bence sıfırdan başlayın ceviz fidesi bu sene 15 tl aralıkda başlar ekimi acele ederseniz yetişirsiniz bu sene ekmeye...

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.05 saniye.
07:49:59, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım