Girişimler Ve Türkiye - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Girişimler Ve Türkiye

kenanaltun
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
05/11/2016 :  18:39:07   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Türkiye'de çok başarılı fikirler üreten insanımız var. Bu fikirlerin birçoğu girişimci bir ruhla hayata geçiriliyor, birçoğu ise yatırımcılarla birlikte yeşerebiliyor. Hayata geçen fikirlerin bazıları kısa vadede bazıları orta vadede ama çok büyük bir kısmı ise uzun vadede kara geçiyor. Bunun yanında fikrini hiç hayata geçiremeyen, yatırımcı bulamayan bir başka çoğunluğunda varlığını unutmadan ifade edeyim.
Ben her zaman çok başarılı fikirleri olan ve yeni iş modelleri kurgulayabilen insanlarla çalışmayı öneriyorum. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir konu var, fikirlerden ziyade fikrin sahibinin girişimci ruhu, birşeyler başarabilme arzusu ve enerjisinin olmasını daha önemli olduğunu düşünüyorum. Fikir her zaman bulunur ama bahsettiğim profildeki insanları bulabilmek çok zor.
Bu Forum'da bu konular hakkında ve iş dünyası konusunda çok faydalı bilgiler paylaşacak arkadaşlarımızdan istifade etmeyi ayrıca kendi yaşadığımız tecrübeleri paylaşabileceğimi düşünüyorum. Bu alanda konuşmak isteyenlerin düşüncelerini bekliyorum.

Yerleşim : Türkiye / Trabzon  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
hakankaya2020
Üye

Toplam 345 yazı
13/11/2016 :  05:35:13 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Henüz girişimcilik ekosistemi ülkemizde bir kültür olarak tam yeşeremediği için birçok iş fikri başlamadan yada başlangıçta suyun dibine çekiliyor.
Ayrıca bu forumda ve etrafımızda çoğu girişimci adayı çok orjinal fikir rayışında. oysaki başarılı girişim, en sıradışı fikre sahip olmak değil, bir iş fikrini hayata geçirebilmektir.
Elbette girişim sermayesi, yatırım, mentor vs. bir fikri coşturmak için gerekli ama ilk öncelik iş fikrine bir uçtan, küçükde olsa başlamak olmalı.
Kabaklar çarpışır çekirdekler çıkar, fikirler çarpışır hakikatler çıkar.
https://www.mrhakankaya.com https://www.youtube.com/@hakankaya/

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Mühendis

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.61 saniye.
16:53:34, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım