Plastik Pet Karton - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Plastik Pet Karton

filinta38
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
23/10/2016 :  02:23:47 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Slm oncelikle hurda plastik toplama ve toplayanlarda bu isle ilgili tecrube ve bilgi almak istiyorum

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : İşsiz
filinta38
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
24/10/2016 :  22:20:46  Alıntı
Bu formu okuyan bilgi tecrube veren herkese oncelikle cok tesekkur eserim hurda plastik isine girmeyi dusunuyorum sizce nekadar sermaye gerekli ve bu aldigim hurda plastikleri hangi firmalara satabilirim
saygilar

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
25/10/2016 :  01:07:33  Alıntı
sokak toplayanlarından alacaksın, ancak onlar zaten bir yere satıyorlar onlardan daha yüksek fiyatta alırsan, sana satarlar. Sen bu işe başlamadan, sende biriken hurdaları alacak yerleri bulup bir konuşma yapacaksın, hurda peti , granül yapar satarsan,daha fazla fiyatla satarsın. Ancak granül/flake yapacak isen tesis açman lazım, bunun için ortalama 500 bin lira gider. Tabiki bu işte acemi isen, herşeyi öğütüp granül yaparsan, alıcı kişi, inceler seninle konuştuğu fiyatttan almaz. Çünkü homojen olacak içerik yönünden. Ancak acemisin, alıp satmak iyidir, Ankarada şu anda pet 800 kuruşa gidiyor, fabrikaya balyalar satarsın, antepteki fabrikalara satarsan iyi para alırsın, ama ödeme nasıl olacak, tırla göndereceksin. Karton ıslak olunca fire düşmen lazım, alıcıda senden fire düşer, kağıt fabrikası tonajla alır, sormak istediğiniz soruları bana yazın cevap veririm, alıcı pazarı bulmadan bu işe girişme, ama zor bir iş, sokakta toplayanları dükkanına nasıl çekeceksin,herkesin topladıklarını verdiği bir yer var. Kolay gelsin.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
morizante
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
25/10/2016 :  01:42:20  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ankara2929
sokak toplayanlarından alacaksın, ancak onlar zaten bir yere satıyorlar onlardan daha yüksek fiyatta alırsan, sana satarlar. Sen bu işe başlamadan, sende biriken hurdaları alacak yerleri bulup bir konuşma yapacaksın, hurda peti , granül yapar satarsan,daha fazla fiyatla satarsın. Ancak granül/flake yapacak isen tesis açman lazım, bunun için ortalama 500 bin lira gider. Tabiki bu işte acemi isen, herşeyi öğütüp granül yaparsan, alıcı kişi, inceler seninle konuştuğu fiyatttan almaz. Çünkü homojen olacak içerik yönünden. Ancak acemisin, alıp satmak iyidir, Ankarada şu anda pet 800 kuruşa gidiyor, fabrikaya balyalar satarsın, antepteki fabrikalara satarsan iyi para alırsın, ama ödeme nasıl olacak, tırla göndereceksin. Karton ıslak olunca fire düşmen lazım, alıcıda senden fire düşer, kağıt fabrikası tonajla alır, sormak istediğiniz soruları bana yazın cevap veririm, alıcı pazarı bulmadan bu işe girişme, ama zor bir iş, sokakta toplayanları dükkanına nasıl çekeceksin,herkesin topladıklarını verdiği bir yer var. Kolay gelsin.

Hocam öm gönderdim
to be or not to be

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnternet
filinta38
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
26/10/2016 :  01:26:26  Alıntı
Ankara2929
cok tesekkur ederim senin gibi bu isle bilgisi olan birisi karsima ciktigi icin cok sevindim
ben kayseride ikamet etmekteyim ve su anda burda pet 700 plastik 800 krs diyolar ama gelgelelim satmaya vardigimizda hep ayni bahaneler temiz degil veya da hurda suan dusuk gibi sozler soyleniyo toplayan sogukta kista onca insanin hakkini keaiyolar
ben kayserideki hemwn hemen her hurdaciyi biliyorum diyebilirim
ama hepsi anlasmis gibi surekli ayni sozler soyluyolar hurda dusuk 50 krs tan basliyolar ne kadar ucuZa alirlarsa okadar iyi
ben piyasayi az cok biliyorum toplayici bulabilirim ama hurda plastigi aldiktan sonra 75 kurustan aliciyi nasil bulabilirim bu konuda hic bi fikrim yom
ve bence en onemliside bu ise girmeden aliciyi bulmak zor gibi presleyip kirip 40 ayak tirlarla baska illere satmak icin alici firmalari acikcasi bulabilirsem bu isin araciligini yapmak dusuncem
cok tesekkur ederim saygilar

filinta38
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
26/10/2016 :  01:42:07  Alıntı
Ben 2 yil once kaza gecirdim ve uzun sureli calisamaz hale geldim bir arkadasimin tavsiyesiyle bi motorsiklet arkasina bi remork yaptirarak ilk baslar acemi oldugum icin pek bi kar saglayamdim 5-6 ay gectikten sonra her hurdacidan fiyat alarak kim daha fazla verirse diyerek hemen hemen her hurdaciya satmisligim olmustur ve yukaridaki yazimda belirttigim gibi hemen hemen helsinde ayni sozler ya hurda dusuk yada hurdayi ucuza kapmak icin kirli gibi bahanelerle ozellikle (suruyeli) toplayan insanlardan baya bi ucuza aliyolar onlar zaten gecim derdi icin gunluk toplayip sattiklarindan bu hurdacilar aslinda o insanlar goturdukleri icin birazda zrminin hazirlamislar nadilsa.getirenimiz var diyerek ucuza kapiyolar brn biriktirip aylik 2ton gibi satiyorum alnlar ve ve benim gibi toplayanlarla tanisikligimiz oldugu icin onlara bana satmasini saglayabilirim ve zamanlqda toplayip bana satanlarin sayisini artirabilirim fakat toplayanlardan aldigim pet plastigi balyalyip nerelere satabilirim hangi fabrikalara bu konuyla ilgili hurdacilardan bir bilgi alabilirmiyim diye cok denedim ama nafile
ama suan 40 bin gibi bi birikimim ve birde pikap aracim var ben bu ise girmeyi dusunuyorum insallah pisman olmam
herkese cok tesekur ederim degerli yorumlari icin
saygilar

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
26/10/2016 :  22:21:43  Alıntı
filinta38;
sen bu işi toptan yapacaksan, fabrikaya satacaksın, flake/granül yapamazsın, 40 bin liraya tesis açamazsın, ancak al -sat yaparsın o da pazarı bulmamışsın, bu şekilde bu işi yapamazsın, en iyisi siz yine toplayıp satın.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
26/10/2016 :  22:40:45  Alıntı
Ankara2929 abi maşallah seninde bilmediğin sektör yok.Bizde yazılarından okuyup kendimize sürekli bir şeyler ekliyoruz sayende...

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
filinta38
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
26/10/2016 :  22:57:01  Alıntı
Hurda dukkani acan trilyonlarla baslamiyo bu ise ben bi dukkan kiralayip toplayanlardan alacam
pres makinesinida aliriz bi muddet sonra
yinede fikirleriniz icin tsekrler

bu konuyla ilgili baska deneyimi olan arkadaslarinda yorumlarini beklerim

filinta38
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
27/10/2016 :  15:09:10  Alıntı
Ozgufi cok tesekkur ederim arkadasim degerli yorumlarin icin

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.72 saniye.
12:00:26, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım