Toptan , Perakende Karışık - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Toptan , Perakende Karışık

reyyanpazarlama
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
21/10/2016 :  22:37:13 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Değerli üyeler

2 si iyi olmakla beraber 3 dil bilmekte ve ihracat yapan firmalara aracılık hizmeti vermekteyim. Sürekli para girdisi olacak olması ve sabit bir mekan olması için Ambalaj Temizlik malzmeleri satılan bir dükkan açmayı planlıyorum. Bu konuda tecrübeli abilerimizin yorumlarını beklerim.

Aklımda olan olay şudur ki ; Perakende dükkanı açıp bir kaç ay sonra işler de yolunda giderse bir pazarlamacı alıp toptana çıkarmak zaten bu süre içerisinde dükkanda sattığım ürünlerin ihracatını kovalamak istiyorum.

Forumda Ambalaj işi ile alakalı bir kaç konu buldum ama doyurucu bir bilgi elde edemedim.

Şimdiden teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
24/10/2016 :  10:48:20  Alıntı
ben direk amblaj işyle uğraşmadım ama yakın bir arkadaşım 2-3 sene uğraştı ,perakende işi çok işlek bir yerde değilseniz çok tutmaz , toptanda ise nakit parayı unuttuk çek-senet ten belimiz büküldü diyordu sonundada bıraktı. hatta çok büyük firmalar örnek olarak , yeni bir otel açılırken o otel sahibine 100.000 Tl para veriyormuş sonra rulosu 1 tl olan tuvalet kağıdını 2 tl ye sayıyorlarmış ve bu şekilde o oteli 3-4 yıllığına tum malzemelerini bağlıyorlarmış, otel sahibide yatırım esnasında cebine nakit girdiği için 1 tl lik ruloyu yıllarca 2 tlye almayı sineye çekiyormuş.
bunlar onun anlattığı benim şahit olduğum şeyler değil ama çekten senetten çok sıkıntı çektğini gözümle gördüm.

Det
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
24/10/2016 :  13:38:26  Alıntı
Ben de temizlik malzemeleri işiyle uğraşmadım ancak bu işi yapan bir arkadaşım var. Hatta bana da bu sektöre girmemi, girersem yardımcı olabileceğini söylemişti. İlk yorumda arkadaşın söylediği gibi perakende satış için kalabalık yerlerde dükkan açmak gerek. Böylesi bir durumda perakende de satış yüksek olacaktır. Toptana girmek istemezsiniz. Çünkü dediğiniz gibi sürekli sıcak para girişi olacak. Çekle, senetle, vadeyle uğraşmayacaksınız. Bir de toptan mal vermek yerine bence ihalelere girmeyi deneyebilirsiniz. Bağlantılarınız varsa doğrudan temin yoluyla alım yapan kamu kurumlarına satış yapabilirsiniz. Başınız ağrımaz. Param gelir mi diye düşünmezsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
reyyanpazarlama

Yeni Üye

Toplam 13 yazı
24/10/2016 :  15:11:21  Alıntı

Değerli Arkadaşlar

Verdiğiniz vereceğiniz kıymetli bilgiler için çok teşekkür ederim.

Yine de daha da açmak için söylemiş olayım; bahsetmiş olduğum ürünler arasında ; KÖPÜK TABAKLAR, KÖPÜK BARDAKLAR, KARTON TABAK , BARDAK, PLASTİK TABAK BARDAK, KOLİ BANTLARI, STREÇ FİLMLER, ELDİVENLER vs.... gibi bir çok ürün var. Burada rakiplere nazaran yapacağım farklılık sadece ürün çeşidinin fazla olması olabilir veya yurtdışından ithalat yapma şansım olabilir.

Bu saydığım ürünler Perakende satış yapar mı bilmiyorum ? Ama bunların yanına Japon pazarlarında satılan Plastik ürünlerden veya ufak çaplı temizlik kozmetik malzemeleri koyulursa heralde perakende işi daha çok yapar gibime geliyor.

Toptan da ise az çok çevre var diye biraz cesaretleniyorum ve ilk önce onlara teklifler sunabilirim ya da işlerin nasıl gittiğini öğrenebilrim. Bu işin toptanında ürün çeşitliliğinin önemli olduğunu düşünüyorum ve tabii ki ödeme konusunda esneklik.

Ayrıca internetten araştırdığım kadarı ile bu işle uğraşan bir çok da firma var. Çünkü ucu bucağı olmayan bir sektör ve ambalaj her zaman her ürüne lazım.

Tekrardan paylaşım yapan arkadaşlara can ı gönülden teşekkür.

reyyanpazarlama

Yeni Üye

Toplam 13 yazı
24/10/2016 :  16:10:53  Alıntı
Ozgufi

Diğer söylediklerinize saygım sonsuz ama bu ülkede iş yapılmaz demişsiniz; bu ülkede iş yapanlar ne yapsın herkes yurtdışına mı gitsin ? Ya da ithalat mı bağımlı olalım ? Burada bir mantık hatası var hem bu ülkenin ürünlerini alıp yurtdışına ihraç ediyorsunuz hemde bu ülkede iş yapılmaz diyorsunuz... Sizin yaptığınız gibi ÜLKEMİZİN ürünlerini dünyaya ihraç edebilsek keşke....

reyyanpazarlama

Yeni Üye

Toplam 13 yazı
24/10/2016 :  16:44:00  Alıntı
Değerli üstad Ozgufi

Öncelikle teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

Ama bence bardağın hep boş tarafından bakıyorsunuz çünkü bir yerler açıp da başarılı olanlarda var bu tamamen elindeki imkanlar, azim, sebat, bakış açısı, motivasyon veya bir çok etkene de bağlı. Kimisi vardır ki en ufak bir yalpada pes ederken kimisi sonuna kadar gitmeyi tercih eder. Kimisi zorluklara karşı daha çok dayanıklı iken kimisi karamsardır.

Bence başarısızlık hikayelerinin yanında başarılıları da ele almak gerekir.

Bu forumu takip edin ne yapmışlar demişsiniz bende diyorum ki bir şekilde başarılı olup da buraya '' Ben başarılı oldum'' diye yazanların sayısı bence buraya bir şekilde yeni girişimde bulunmak isteyenlerin veya başarılı olamayanların sayısından azdır. Herkes başarısız olacaktır bence biraz karamsarlıktır.

Sizin tavsiyenizi ithalat olarak algılamadım demek istediğim hiçkimse yeni bir girişim yapmazsa yeni üretimler fabrikalar açılmazsa ileride ithalata mı bağımlı olalım demek istemiştim.

Büyük firmalar iş yapıyor diye memlekette küçük iş yapan olmasın mı ? veya bugün büyük gördüğümüz firmalar zamanında küçük bir işletme değiller miydi ? Bu hale nasıl geldiler? Onlar başladığında da büyük firmalar yokmuydu ? Apple telefon üretiyor diye VESTEL üretmesin mi ? ya da BMW araç üretiyor diye TESLA üretmesin mi ya da FIAT ?

Bu arada paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Umarım faydalı oluyoruzdur

ersuha35
Yeni Üye

Toplam 47 yazı
01/11/2016 :  15:54:41  Alıntı
ozgufı kardeş doğru yazıyor ben bu ışın ıçınde olduğumdan bılıyorum ve günden güne erımekteyım sadece sonumu beklıyorum sermayemde kalmadı yenı bır işe atılmaya ve heyacanımda kalmadı bağkur a borc beledıyeye borç toptancıya borç küçük çapta iş yerı açmayıp bır yerde çalışıyor olsam her ay evıme düzenlı para gırerdı bence de gırmeyın sermayenız yoksa borç parayla sakın denemeyın devletın tek gelırı vergıler devlet artık üretmıyor onun için vergıler çok ve yüksek neyse çok yazacak var ama olmuyor işte benım yaşadığımı yaşamayın ınsanın ınançı bıle zayıflıyor

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.8 saniye.
23:58:27, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım