Vakit + Nakit + Enerji Var, Önerileriniz. . . ? - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Vakit + Nakit + Enerji Var, Önerileriniz. . . ?
 2 

kaptannn
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
05/10/2016 :  16:16:31 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

İstanbuldayım. Çeşitli kurumsal firmalarda 14 sene çalıştıktan sonra tesadüf ve hayatın akışı neticesinde ''Frelancer'' (Serbest bağımsız çalışan) olarak kendi işimde çalışmaya başladım. Daha önce dış ticaret alanında kurumsal firmalarda uzun süreler edindiğim tecrübelerim neticesinde; Yaklaşık 4 senedir Yabancı bir-iki firmanın ürünlerini TR pazarındaki ithalatçı firmalara pazarlama ve satışını belli bir pay (komisyon) karşılığında yapmaktayım. Şu zamana kadar işi başarılı bir şekilde ***ürdüm ve bu konuda belli bir piyasa edinmiş durumdayım. Fakat TR.deki ekonominin belirsizliği vb. başka etkenlerinde olumsuz anlamda etkilemesiyle bu sene satışlar eskiye göre yavaş gidecek gibi durmakta. Sorunum ve sorum şu; çok fazla boş zamanım oluyor, ve bu zaman çoğunlukla boş yere harcanmakta. Zamanın boş boş verimsiz geçmesi de, henüz başka işler yapmak için enerjim varken canımı sıkmakta. Şu an atılda (bankada) nakit olarak 300 bin TL civarında bir nakdim mevcut. Nakdi fazla riske atmadan beni oyalayacak ve tabi ki bunun yanında bir miktar getiri de getirecek ne gibi işler önerirsiniz...? Arabalardan biraz anlarım; aklıma araç alım satımıyla ilgilenmek geldi, lakin bu piyasada çok fazla fırıldak/  mevcut. Gayrimenkul işi de olabilir lakin o olursa küçükten başlamak gerekecek vs. Tabi buda ne kadar vaktimi doldurur bilemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
Tosmur
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
19/06/2017 :  19:50:44  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Arif Vilnius
Ustam 300 bin lira , kucuk insaatcilar icin iyi bir rakam .. istanbulun hangi bolgesindesin bilmem ama , cevrende kucuk capli insaatcilar varsa . Temelden daire alman , giris kat bodrum ara kat bile olur . insaatin basinda 150 alirsin ki bazen insaatcinin durumuna gore de degisir bu .. insaat 1 senede bitse .. inan %30 prim yaparsin .. Ben bu dediklerim kasimpasa gibi kucuk bir muhitte olan rakamlar. Ben yurt disinda yasiyorum arkadaslarim orada insaatci ben bile bazen diyorum siz veya tanidiginiz mutahit sikisiksa ucuza temelden satmayi dusunuyorsa soyleyin ben daire alirim diye . Elhamdulillah , 4-5 tane aldim . degerini bulunca sattim . Sukurler olsun ki %25 in altinda kazandigim olmadi .. Ki genelde kucuk insAatcilar genelde 8-10 dairelik yerleri yaptiklari icin 1 sene olmadi 18 ayda genelde teslim ediyorlar kesinlikle.. Bence bu tip oldugun bolgede insAaatcilarla gorusmen daha mantikli olur . Ama yine dedigin gibi cok bos vaktin kalmaya devam eder :)

Hocam guven olmuyor ki hic bir firmaya. Cevrede 3 kisi varsa topraktan ev alan 1 i para kaptirmis. Saglam olacagini bilsek biz de 200 300 koyariz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hukukçu
adalı1
Üye

Toplam 410 yazı
13/07/2017 :  10:02:13  Alıntı
temelden daire almak ciddi risktir,parayı boş arsada iken yatırıyorsunuz ya mütaait inşaat yarısında kaçarsa? ya sizin daireyi başkasına satarsa ?(temel den tapu alamazsınız) piyasayı takip ederseniz çok sayıda örnegini görürsünüz .bu tabiki tüm inşaat yapanları zan altında bırkmıyor ancak dedigim gibi risk

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
caliskanh
Üye

Toplam 142 yazı
13/07/2017 :  11:10:36  Alıntı

Devletin buna müsadee etmemesi gerekir. sonuçta planı belediye onaylamadığı sürece inaşaat başlamıyor. projeden ev alacaklara temsili daire sayısı kadar tapu verilir
ve bu tapu dairesinde onaylanır daha sonra inşaat tamamlanınca gerçek tapu ile değiştirilir. böylece birçok sorunun önüne geçilmiş olur.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
aries
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
13/07/2017 :  22:22:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bakımsız ve uygun fiyatlı evler var piyasada.... alın küçük bir tadilat sonrası üzerine makul bir kar marjı ko**** satin....bos vaktinizin çok olduğunu yazmışsınız. ... Mevcut işinizi, düzenini bozmadan yapılabilecek bir iş. .....

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık
akayosman@windo
wslive.com

Yeni Üye

Toplam 8 yazı
04/08/2017 :  18:27:45  Alıntı
CAMOKA ARKADAŞIM BENİM SANA TAVSİYEM 150BİNTL YE 3 ADET HARFİYAT TIRI ALIRSIN PEŞİNAT VERİP İŞİ BİLEN BİR KİŞİ İLEDE İŞBİRLİĞİ YAPARSAN AYLIK ORTAMA 3 ARAÇTAN 70 BİN İLE 90BİN KAZANIRSIN BUNUN 15BİNİNİ TAKSİT ODERSİN 22BİNİNİDE ŞÖFÖR MAAŞI TUTAR ÖDERSİN ORTALAMA AYLIK 5BİN AMARTİMAN MASRAFIN OLUR SEN DÜNYANIN NERESİNDE OLURSAN OL İŞİNİ İNTERNETTEN YÖNETEBİLİRSİN DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTERSEN 5385854303 TELİM ARARSAN GÖRÜŞEBİLİRSİN BENİMLE
akayosman@windowslive.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık
bukozmetik
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
12/10/2017 :  00:05:14  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Canefe
%100 Net Kazanç ile belirlediğiniz yatırım miktarını sözleşmeli teminatlı 6ay sezonluk dönemde truzim dış ticaret alaninda işletip belirlenen süre sonunda hiçbir masrafa dahil olmadan yatırım miktarinizin iki katı %100 net Kazanç olarak iade ediyoruz kişi ve yatırım miktarı sınırlıdır detaylar görüşülür.

Bu kişi kim siz tanırsınız sanırım.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
kaptannn
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
29/10/2017 :  13:53:43  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - bdemir
İlginizi çekerse Afyon' da bir inşaata başlayacağız, bize yatırım yapın. Evinizin satışıyla biz ilgileniriz. Siz sadece evi temelden alacak, bitince de satacaksınız. Yaklaşık 1 senelik teslim sonunda satıp, yine yaklaşık % 20-25 civarında bir kazancınız olur. Son 1 sene içinde olan darbe girişimi, seçim, OHAL düşünüldüğünde bizim piyasadan ve satışlardan beklediğimiz reel kar marjı bu. Enflasyon ve dolarda düşüş eğilimine girilirse ev satış rakamlarında %25-30 bandını da görebiliriz ama şu anki piyasa durumu nedeniyle bizim öngörümüz böyle.

Tapunuzu temelde veririz. Uzaksanız, satışınızla biz ilgileniriz. Hatta teslim sonrasında düşündüğünüz şekilde bir satış olmama ihtimaline karşı geri alım garantisi de veririz. Sözleşmeyi de istediğiniz şekilde düzenleriz; biz iş yapma peşindeyiz.

İlgilenirseniz ödeme şartlarını da sizin para durumunuza göre bölebiliriz.

Proje şu an ruhsat için belediyede. Ruhsat sonuçlanınca inşaat hemen başlayacak.

Sn. bdemir;

Teklifiniz için tşkr. edrm. Aslında tanıdığım ve güvenebileceğim biri böyle bir teklif ypmış olsa sanırım kabul ederdim. Fakat takdir edersinizki; sizi tanımıyorum, üstelik bana uzak olan bir şehirdesiniz, yani ortaya konulacak rakamlar benim için buyuk para, ve bunu bu şekilde riske edemem... Fakat dediğim gibi böyle bir teklif çevremde güvenebileceğim bir tanıdığımdan gelse değerlendirirdim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.81 saniye.
09:28:15, 24 Nisan 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım