Memurum Seyyar Satıcılığa Başladım - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Memurum Seyyar Satıcılığa Başladım

Blackmack77
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
28/09/2016 :  13:49:06 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar 14 yıldır belediyede kamu görevlisi olarak çalışıyorum.Görüyorumki herkes bi ek iş yapma daha fazla para kazanma peşinde haklı olarak şu an ki şartlarda verilen maaşlarla anca karnımızı doyurabiliyoruz.
şişlide ikamet ediyorum akşamları kaldırımda yere örtü sermiş cep telefonu parçaları satanları görüyordum şarz kulaklık vs.acaba dedim iş yapıyorlarmı sonra dedimki kendi kendime iş yapmasalar 400 metrelik yolda 5 kişi beklemez dedimki ben bu işi bi deniyeyim.
toptancıların olduğu yere gittim 90$ yani 270 tl lik malzeme aldım ürünleri aldığım ilk gün 80 tl kar kalmıştı cebime bu işte gerçekten para var dedim.10 gündür bu işi yapıyorum yani bildiğiniz seyyar satıcılık işlek bi caddedeyim 10 gün içinde yaklaşık 700 tl kar olarak cebime kaldı.Ve günde sadece 3 saat duruyorum tezgahta oda akşamları işten çıkınca yani
saat 17:00-20:00 arası satış fiyatlarımı dükkana göre yarı yarıya daha ucuz mesela orjinal ıphone şarj 50 tl kulaklık 40 tl den veriyorum
şimdi kafamda şahıs şirketi kurup internet üzerinden online ödemeli satış yapma fikri var sizce bu işe girmelimiyim
birde başka ne satabilirim tezgahta biraz uzun bi yazı oldu bazı arkadaşlarımız için fikir olabilir seyyar satıcılıkta gerçekten para var arkadaşlar
Değerli yorumlarınızı bekliyorum

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
Cptyasir
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
29/09/2016 :  00:55:16  Alıntı
bol kazançlar değerli abim.Fakat seyyar olarak devam etmeni öneririm ben.Şahıs şirketi kurduğun andan itibaren vergilendirmeler başlayacaktır.Ayrıca sanal pazar üzerinde aşırı bir rekabet var buda şevkini kırabilir.Ama denenebilir örneğin GG,N11 gibi sitelerden dükkan açıp aynı zamanda da seyyara devam edebilirsin.Zaten stok sıkıntında yoksa internetten bir sipariş bile gelse kar kardır senin için.

Yerleşim : Türkiye / Sivas  |  Meslek : Denizci
camoka
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
29/09/2016 :  07:02:34  Alıntı
birçok insanın hayalindeki ek gelire kavuşmuşsunuz Allah bozmasın,fazla ses etmeyin sağa sola anlatmayın işiniz bozulur(çekemeyen ,gözü kalan,şikayet eden olur).gidin satış yerinize alın 50-100 liranızı Allah bereket versin.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Memur
serorbay
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
29/09/2016 :  08:44:08  Alıntı

bencede hiç şahıs firması kurmakla uğraşmayın böyle insan geçerken aklına gelip alıyor ürüne bakıyor beklemiyor.Ne yazıkki gazetelerde hepimiz okuyor internetten telefon aldı oyuncak çıktı diye.İnsanları internetten birazda olsa soğuttular.Bu yüzden seyyar her zaman iyidir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
smartdark
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
29/09/2016 :  11:07:55  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Blackmack77
Merhaba arkadaşlar 14 yıldır belediyede kamu görevlisi olarak çalışıyorum.

Belediyede hangi vasıfla çalıştığınızı bilmiyorum ama 657 sayılı kanuna tabi memursanız
* seyyar sattığınız yerde dikkatli olun, kimseye de duyurmayın.
* şirket işine de asla girmeyin.

ÇÜNKÜ MEMURUN TİCARETLE UĞRAŞMASI KANUNLA YASAKLANMIŞTIR.

Allah korusun işinden gücünden olma.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Sanatçı
XII
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
29/09/2016 :  11:12:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu şekilde seyyar satış yasal mıdır?

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Danışmanlık
erhan_995
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
29/09/2016 :  13:02:18  Alıntı
Abicim Hayırlı olsun..
Toptancı olayını nasıl buldun acaba? Fiyat araştırmasını vs. nasıl yaptın internetten mi araştırdın? En önemlisi o cesareti nasıl buldun?
Benim yaşım 25 şuan işsizim daha önce bir haber ajansında Kurgu Montajcı olarak çalışıyordum fakat çeşitli sebeplerden işten ayrılmak zorunda kaldım. 4 yıl okudum dirsek çürüttüm ama maalesef kendi sektörümde iş bulamıyorum. Hiçbirşey bilmeyen insanlar tanıdıkları sayesinde çok iyi yerlerde çok iyi maaşlara çalışırlarken ben maalesef ancak evde oturuyorum. Ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim. Evliyim ve eşim 5 aylık hamile ev kredisi şu bu derken psikolojim günden güne çöküyor. Seyyar satıcılık işinden herkes kazandığını söylüyor. Ne yapsam ne etsem bilemedim bana da bir akıl verseniz

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
Blackmack77
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
29/09/2016 :  14:52:10  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - smartdark
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Blackmack77
Merhaba arkadaşlar 14 yıldır belediyede kamu görevlisi olarak çalışıyorum.

Belediyede hangi vasıfla çalıştığınızı bilmiyorum ama 657 sayılı kanuna tabi memursanız
* seyyar sattığınız yerde dikkatli olun, kimseye de duyurmayın.
* şirket işine de asla girmeyin.

ÇÜNKÜ MEMURUN TİCARETLE UĞRAŞMASI KANUNLA YASAKLANMIŞTIR.

Allah korusun işinden gücünden olma.

belediyenin taşeron firması ancak memur ile aynı maaşım
şirket işine asla girmeyin demişsiniz sebep sorabilirmiyim

Blackmack77
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
29/09/2016 :  15:08:17  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - erhan_995
Abicim Hayırlı olsun..
Toptancı olayını nasıl buldun acaba? Fiyat araştırmasını vs. nasıl yaptın internetten mi araştırdın? En önemlisi o cesareti nasıl buldun?
Benim yaşım 25 şuan işsizim daha önce bir haber ajansında Kurgu Montajcı olarak çalışıyordum fakat çeşitli sebeplerden işten ayrılmak zorunda kaldım. 4 yıl okudum dirsek çürüttüm ama maalesef kendi sektörümde iş bulamıyorum. Hiçbirşey bilmeyen insanlar tanıdıkları sayesinde çok iyi yerlerde çok iyi maaşlara çalışırlarken ben maalesef ancak evde oturuyorum. Ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim. Evliyim ve eşim 5 aylık hamile ev kredisi şu bu derken psikolojim günden güne çöküyor. Seyyar satıcılık işinden herkes kazandığını söylüyor. Ne yapsam ne etsem bilemedim bana da bir akıl verseniz

1-toptancı olayı biraz karışık çok iyi araştırman lazım aynı ürünü 1 lirayada 10 lirayada bulabilirsin sattığında ikisinden de kar edersin ama önemli olan alırken kazanmak satarken değil yani malı en ucuza nerden alırsın onu iyi araştırman lazım
2- Cesaret demişssin o cesaret herkeste var ama bazıları dışarı vuramaz bir iki örnek verim ticaret lisesi muhasebe okudum lise 2 yada lise sondayken tam hatırlamıyorum muhasebe hocası vergi dairesinden bir kağıt istedi boş beyanname kağıdı ben bir arkadaşla vergi dairesine gittik memura dedimki abi bizim sınıf tek tek gelecek sen bize bi balya ver herkesle uğraşma ben okulda dağıtırım dedim adamında işine geldi içinde yanlış hatırlamıyorsam 200 tane falan vardı tanesini 50 kuruştan satmıştı o zaman çok iyi para yapmıştı
2 sene önce yine bir arkadaşla moldovyadan önce 300 kg peşinden 1 ton ceviz getirip tatlı fabrikasına satmıştım alış fiyatım 2 dolar satış fiyatım 4 dolar dı
şu an neden evde oturduğunu anlamış değilim hiç bişey yoksa geçici olarak taksicilik yapsan günde 100-150 kalır cebine
İstanbulda isen özelden ulaş bana yaptığım iş konusunda tecrübelerimi paylaşırım.

yatırımcıarıyor
um

Yeni Üye

Toplam 14 yazı
29/09/2016 :  17:42:11  Alıntı
şirket kurun bu işi büyültün zaten hocam kazancın pek artmaz bu işten şansa bala tuturmuşsun devam et stopaj geli gideri var kazancın var şimdi faturasız devam ediyorsun en basit muhasebecin olacak 200 lira adam senden para alacak her ay hocam memurum demişsin zaten millet aç bırak fikir edinmeyi burada sana fikir verenlerin bir çoğu zaten acaba bendemi denesem diyordur . al 100 şişe su 1 liradan sat 35 kuruşa aldığın suyu 65 kuruş kazançla devam et ama sen vergi mükellefi ol 65 kuruşun 35 kuruşu devlete gider haberin olsun bu örnekti

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
30/09/2016 :  00:48:57  Alıntı
blackmack77;
ehliyetin varsa, bir tane kartal al, madem ki ticaretle uğraşacaksın, arkasında herşey satarsın, madem ki ek işe ihtiyacım var, cep telefonu ile ilgili malzemeleri sattığın yerde, kartalın arkasında sebze meyve sat, günde 150 - 200 lira alırsın, memurum diyorsun, öğlen yemek saatinde hale gider malzemeleri alır, akşam iş çıkışında satarsın, ben bu işten firma sahibi oldum, mühendisim, yap bu işi, cebine para girer, ne memurusun bilmiyorum, mevsimine göre, her çeşit meyve ve sebzeden birer kasa al, araba sat, ayda 4 - 5 bin lira kazanırsın, günde 3-4 saat satarak işlek yer, kimse bunu demez, ben burdayım, ankarada yaptım bu işi yıllarca, şu anda firmam var, platformdaki ilanlarıma bak ilan verdiğim çoğu işi kurdum yapıyorum, ne varsa ticarette var, sevmen lazım ama, çaresizlikten yaparsan para kazanamazsın başarılar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
Blackmack77
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
30/09/2016 :  09:26:25  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ankara2929
blackmack77;
ehliyetin varsa, bir tane kartal al, madem ki ticaretle uğraşacaksın, arkasında herşey satarsın, madem ki ek işe ihtiyacım var, cep telefonu ile ilgili malzemeleri sattığın yerde, kartalın arkasında sebze meyve sat, günde 150 - 200 lira alırsın, memurum diyorsun, öğlen yemek saatinde hale gider malzemeleri alır, akşam iş çıkışında satarsın, ben bu işten firma sahibi oldum, mühendisim, yap bu işi, cebine para girer, ne memurusun bilmiyorum, mevsimine göre, her çeşit meyve ve sebzeden birer kasa al, araba sat, ayda 4 - 5 bin lira kazanırsın, günde 3-4 saat satarak işlek yer, kimse bunu demez, ben burdayım, ankarada yaptım bu işi yıllarca, şu anda firmam var, platformdaki ilanlarıma bak ilan verdiğim çoğu işi kurdum yapıyorum, ne varsa ticarette var, sevmen lazım ama, çaresizlikten yaparsan para kazanamazsın başarılar dilerim.

ehliyetim var araba alıp korsan taksi çalışmayı düşünüyorum 6 bloklu bi site var etrasında ne taksi ne toplu taşıma var ordan bağlayabilirsem işi korsana başlayacağım

tablom
Üye

Toplam 518 yazı
30/09/2016 :  09:27:26 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
10 yılı aşkın süredir Online satış yapan biri olarak ki üretici satıcı pozisyonunda olmamıza rağmen seyyar satıcılıktan çok daha masraflı olduğunu söyleyebilirim öncelikle. Bir de şahıs firması açtığınız an hiç bir şey yapmadan Vergiler, SGK pirimi, muhasebe ücretleri, muhtasar v.s. hespladığınızda
her aya en iyi niyetli hesapla -1000 TL ile başlarsınız.
Öncelikle satışlardan karınızı aylık minimum 4000 TL'nin üzerine çıkartmanız gerekli (Ciro değil net kar) o rakamlara ulaştığınızda firma kurmayı denemeyi düşünebilirsiniz.
Bu süre zarfında ise ufak ufak Gittigidiyor, SanalPazar, Sahibinden.com gibi sitelerde ısınma amaçlı küçük satışlar yapmayı deneyebilirsiniz firma olmak şart değil buralar için.
Başarılar dilerim.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
akcabariss
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
30/09/2016 :  10:17:34  Alıntı
BENDE TELEFON KAPAKLARI VAR İSTERSENIZ TANESINI 1 TL DEN VEREBILIRIM.. TANESINI 5-10 LİRAYA SATARSINIZ

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
vokri
Üye

Toplam 170 yazı
30/09/2016 :  15:50:49  Alıntı
size yön vermesi açısından şu örneği veriyorum.. diyelim ki ben Çin'den bir saat getirdim. Bunu kendi dükkanımda satarsam dükkan kirası,elektrik,vergi şu bu maliyetlere dahil oluyor,bunu internet üzerinden satarsam kargo ücreti,fatura ve internet sitesinin kestiği komisyon,listeleme ücreti dahil oluyor ancak bunu gittiğim mekanda (restoran,bar,cafe) tanıdıklara sattığımda (sizin mantık seyyar satıcılık) aldığım parayı direk cebime koyuyorum ne bir masrafı var ne baş ağrısı :) bilmem mesajı aldınız mı?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
canerxcaner
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
30/09/2016 :  16:11:32  Alıntı
Peki bunun zabıtası denetlemecisi yok mu ? Akşam saatleri olduğu için mi sıkıntı çıkmıyor ?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğretmen
Ody
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
30/09/2016 :  20:56:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
tamamen cesaret işi bir sürü insan var birileri salça olur kapak atmışlardır işlek yerlere suriyeliler vs

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
canhasan
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
01/10/2016 :  01:34:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
trabzondan ulaşıyorum pazar ağım ve ekipmanım var araç eleman vs. kafama yatan ürünleri alıp satıyorum ilgilenen arkadaşlar varsa ulaşsın
05326183161
hasan can demir
odak ticaret

Yerleşim : Türkiye / Trabzon  |  Meslek : Muhasebe
GirisimUzmani
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
06/10/2016 :  04:34:26  Alıntı
Blackmack77 kardeşim tebrik ediyorum. Her zaman senin gibi konuşmak yerine tezgahını açıp satış yapan insanlar kazanır.
naçizane bir tavsiye olarak maaşlı işinden bir an önce kurtulmanı ve ciddi bir sermaye yapıncaya kadar halihazırda yaptığın işleri yapmaya devam etmeni tavsiye ediyorum. Pazarcı tanıdığım var, adam en son inşaat işine girdi yap sat yapıyor 30-40 tane dairesi ve 3-4 tane devam eden inşaatı var, ama pazardaki tezgah sabit. Onu da hiç bir zaman bırakmayacağını biliyorum çünkü hepsini onunla yaptı adam. Böyle bir çok örnek var.
Başarılar diliyorum
Girişim Uzmanı

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.77 saniye.
08:00:26, 8 Mayıs 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım