Börekçi Acmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Börekçi Acmak

Genco0787
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
27/09/2016 :  14:02:14 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkese merhabalar. Bu yil ki malum turizm krizinden dolayi turizm sektorunu tamamen birakma kararini aldim. Hedefim ise borekci acmak. Asil
Meslegim barmenlik. Simdi borekci dukkanini nasil acabilirim. Sadece borek olmayacak omlet gibi kahvaltiliklarida servis etmeyi dusunuyorum. Bu tur yerlerin iceceklerine yani kahve ve caylarina baktigim zaman hicbiri vasati asamamis yerlerdir. Meslegimden dolayi bunlarda cok iyiyim.boregi kendim üretirsem bunun icin ruhsat alma sansim varmi yada bu isin proseduru nasil oluyor amacim minimum maliyet. Tabi minimum maliyet derken herseydende kismayacagim. Umarim dusuncelerimi buraya aktarabilmisimdir. Siz degerli koniks ailesinin dusuncelerini ve yardimlarini bekliyorum. Hayirli ve bol kazancli gunler diliyorum

Yerleşim : Türkiye / Antalya
ilelsa
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
29/09/2016 :  12:28:09  Alıntı
Üretimle uğraşacağına ve bu prosedürler için para harcayacağına ilk etapta sağlam 1 deepfreeze al,donmuş börek&poğaca&simit satan bir firmayla anlaş,ihtiyacın kadarını çıkar,pişir,sat kardeşim..İşin özü;üret sat dert kazan,al sat para kazan:))Kolay gelsin,hayırlı işler..

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Esnaf
camoka
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
30/09/2016 :  23:26:33  Alıntı
Arkadaş doğru demiş.üretmenin bir sürü zor tarafı var ama avantajlı tarafıda var. Bu işi yapmış biri olarak aklına takılan birsey olursa sor bilgim yettiğince cevap veririm.Allah hayırlısını versin

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Memur
Genco0787
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
01/10/2016 :  00:52:45  Alıntı

Cok sagolun arkadaslar. Peki bu dondurulmus börekte tat ve lezzet durumu nasil arasinda bariz sekilde tfark varmi yoksa onemsenmeyecek kadar azmi?

Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
01/10/2016 :  07:33:08  Alıntı
Hocam bende Antalya 'da yaşıyorum hangi bölge için düşünüyorsun? Çünkü börek genelde sabah yenen bir şey.Ama yanında poğaça simit eklersen vün boyu satabilirsin.Simit fırınları börekte yapıyor.Ben olsam hiç zahmete gitmem ilk etapta ber şeyi hazır kullanırım.Kar marjı düşük olsada zahmetsiz olur.Dondurulmuş ürün pahalıya gelebilir.Fiyattan ziyade insanların evinde yapabileceği bir şeyi satmak ne kadar başarı getirir bilemem.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
camoka
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
01/10/2016 :  11:31:25  Alıntı
donmuş üründe hiçbir sıkıntı olmaz biz üretim yaparken fazla tepsileri pişirmeden derin dondurucuya atardık.sonra çıkartıp pişirirdik pişmeden donduğu için bir fark olmazdı.yani sıkıntı olmaz.yalnız börek poğaça ezilmeyecek tepsilerin dört köşesine pimapen kestirmiştiktepsiler börek poğaçaya basmıyordu.köşelerdeki pimapenlerin üstünde duruyordu.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Memur
ilelsa
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
02/10/2016 :  09:43:39  Alıntı
Donmuş üründe lezzet bakımından hiç bir sıkıntı olmuyor kardeşim o konuda rahat ol..Zaten simit sarayı tarzı franchise işletmelerde tüm ürünler (simitten poğacaya,poğacadan böreğe kadar aklına gelen ve tezgahlarında gördüğün her ürün) donuk geliyor satış noktasına..Kar marjı konusuna gelince;bu birazda bölgeyle alakalı bir durum..Bölgende 1 kg börek kaça satılıyor,insanlar sabah kahvaltı için ne kadar para harcıyor araştırman,gözlemlemen lazım ama her durumda kar marjın tatmin eder seviyelerde olur buna emin ol..Önemli olan amiyane tabirle sürüm yapabilmek,doğru lokasyonda olabilmek,doğru ürünü tezgahına koyabilmek...Diğer taraftan insanların evde yapılabileceği bir şeyi satmak ne kadar başarı getirir bilemem diyen arkadaşın haklı olduğu taraflar olsada insanların yeme içme alışkanlıklarının her geçen gün değiştiğinide gözden kaçırmamak lazım..Eskiden yemek için evden çıkmayan,masalarını özene bezene hazırlayan insanlar artık yemek yemek için eve girmiyor:)) Eskiden kadınlar altın günlerinde ikram edebileceği,böreği,poğacayı,keki yapmak için 2 gün önceden hazırlıklara başlarken şimdi 1 telefonla işi çözüyorlar:))

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Esnaf
Genco0787
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
02/10/2016 :  15:11:29  Alıntı
Masor07 su an icin daha bolge belirlemedim. Tabi belli yerler var dusundugum ama calismalara Kasimda baslayacagim

_toprak_
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
02/10/2016 :  15:38:10  Alıntı
ustalik var mi sende sayin genc0787?yani borek yapimi konusunda tecrubeli misiniz?birde neden ozellikle borek acaba?

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
Genco0787
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
02/10/2016 :  15:43:44  Alıntı
Ustaligim yok ama bu konuda destek alabilecegim ve calistirilacak ustalar var. Neden borek konusuna gelincede elimdeki sermayeyle bu isi kurabilirim.

_toprak_
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
02/10/2016 :  17:10:44  Alıntı
bencede en azindn baslangic icin hic usta isine girme derim yeme icme sektorunde usta eline bakmak buyuk tehlike gecen adamin biriyle firinda karsilastim uzun yillar restauran isletmis ustalardan cektigimi bir ben bilirim dedi..usta adama annem hasta deyip izin almis bir hafta sonra karsi resteoranta ise baslamis..daha neler neler..bende Antalyada yasiyorum takipteyim seni..

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
03/10/2016 :  10:17:41  Alıntı
börekçilik mantıklı sabah ve öğlene kadar rahat satarsın öğleden sonrada kır pidesi satarsın antalyada fiyatlar ne durumda bilmiyorum ama istanbulda kol börekleri ( kıymalı-peynirli-patatesli ) kilosu 30 tl den sadece ( kürt ) böreği 24 TL den satılıyor kır pideleride 1.5 TL den satılıyor bunun yanında esas kar içeçekte 30kuruşluk çay 1.5 tl den satılıyor,kutu kolalar 2,5-3 tl den ayranda 1 TL den satılıyor, hatta buralarda ünlü bir pastaneci poğaçalarını piyasadan daha ucuza verirken çayları piaysadan daha yükseğe veriyor amaç poğaça için oturan adam illaki çayda içeçektir parayı oradan kazanmak.
en önemli yer yaya trafiğinin çok yoğun olduğu yer bulmak,ürünün evde yapılıp yapılması önemli değil artık her yemek evde yapılır ama herkez dışarda yer.
ilk başta yaya trafiğinin yoğun olduğu yeri bul 500 tl ye yaya trafiğinin az olan yerde dükkan tutacağına 2500 tl ye yayanın yooğun olduğu bir yer tut bu işin en önemli kısmı kiran gözüne çok gelmesin.dükkanı güzelce dekore et biraz standartların üzerine çıkki gelen kaliteli bir şey yediğini hissetsin.sonra ilk başta dondurulmuş al dükkanda pişir sat baktın işler istedğin gibi sonra üretip satarsın üretime sonra usta -yatırım yaparsın.
dükkanı açmak için sabah 5 de kalkaıp dükkanı açıp börekleri pişermen gerek bunu unutma sakın.istanbulda dükkan maaliyeteri yaklaşık 20-30 bin civarı ( ruhsat muhsat hersey dahil) antalyada daha farklı olabilir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Genco0787
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
03/10/2016 :  10:23:52  Alıntı
Cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin

cankar_34
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
03/10/2016 :  11:25:08  Alıntı
bende takipteyim - daha önce bende araştırdım

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.75 saniye.
02:40:36, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım