Baba Mesleğini Devam Ettirme Yolundaki Rakibim - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Baba Mesleğini Devam Ettirme Yolundaki Rakibim

UclerYilmaz
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
22/09/2016 :  18:19:16 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Öncelikle bütün abilerim, ablalarım ve kardeşlerim hepinize iyi forumlar. Ben 19 yaşındayım Başkent Üniv. 1.sınıf Hukuk okuyorum. Babam ile amcamın ortak olduğu bi şirket var. Petrollerimiz traktör bayiliklerimiz falan filan. Amcam babamın büyüğü ve şuanda şirketin yönetim kurulu başkanı o. Hisse payları ise %95 babamın %5 amcamın. Amcam yıllar önce boşandı o yüzden babaama devretmişti. Hala da o şekilde kaldı. Ama amcam istediği zaman geri %50 hissesini alabilir. Amcamın 3 tane kızı var. Birisi bu yıl üniversite bitirdi. Okuduğu bölüm esnaflıktan çok ayrı bir bölüm. Şimdide geçti petrole petrolün muhasebesini öğreniyor. Yıllarca hiç bir şekilde işe bir faydası dokunmadı yada şöyle söylüyüm hiç tecrübesi yok. Sürekli yedi içti gezdi hiç zorluk görmedi. Bense kendimi bildim bileli babamla amcamın yanındayım. Tek erkek çocuğu olduğum için. Her türlü angarya işi yaptım bu zamana kadar. Traktör temizlemesinden tutun tıra gübre yüklemesine kadar(zahire işi de yapıyoruz). Petrollerde yoğun olduğu zaman pompaya bakarım. Lise zamanlarımda babamla amcamın iş seyahatinde veya tatilde oldukları zaman patron masasına da oturdum işi de yönettim. Kısacası yaptığımız bütün işlerin en dibinden en tepesine kadar her ayrıntısını biliyorum. Fakat ileride zaman ne gösterir bilmem ama sizce biz bayan esnaflık yapabilirmi? Amcamın kızı muhasebecilikten öteye gidebilirmi? Allah gecinden versin eğri oturup doğru konuşmak gerek. Amcam nasıl olsa o %50 hissesini alacak. Ve yine söylüyorum babam ile amcam vefat ettiğinde(sırası gelen değil vadesi dolan ölür fakat dünyanın kuralı bu. Lütfen lafımı çarpıtmayın.) şirketin %50 hissesi bende olacak %50 hissesi onda olacak. Ve ben tabiki sürekli oraya buraya koşturacağım afedersiniz eşek gibi çalışacağım işi yürüteceğim ve Allah nasip ederse büyüteceğim. Ama o sadece muhasebeye bakmakla benim çocukluğumdan beri eşek gibi uğruna çalıştığım şirketin %50 ortağı olacak? Tecrübeli abilerim var ise beni aydınlatabilirmi? Süreç nasıl işler. Ne önerirsiniz. Ben ona ayrılalım dediğimde tabikide ayrılmayacak niye işi bilen sadece ben varım. Lütfen beni aydınlatabilirmisiniz? Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama yanlış yerse kusura bakmayın .

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1 saniye.
13:01:30, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım